Nominalne zyski z obligacji skarbowych będą spadać

15.07.13

Myślisz o obligacjach skarbowych jako alternatywie dla niskooprocentowanych lokat? W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie nabywanych w lipcu papierów detalicznych może być o ponad 1 pkt proc, mniejsze niż obecnie,

Od początku sesji z poprzedniego czwartku do dzisiejszego przedpołudnia warszawska giełda wzrosła o około 0,5%, Widać, że rekordy wszech czasów notowane przez amerykański indeks DJIA nie stanowią dla naszego parkietu silniejszego impulsu, Premier Theresa May mówiła dziś o wartości sektora usług finansowych dla brytyjskiej gospodarki, W tym kontekście wspomniała, że rozpoczęła już proces przygotowywania gruntu pod nowe umowy o wolnym handlu na całym świecie, Pozytywnie ,,, W zachodniej Szwecji.Piosenkarz rockowy, były wokalista zespołu "Budka Suflera" Romuald Czystaw nie żyje. Miał 60 lat. Był pierwszym wykonawcą przebojów tego zespołu - "Za ostatni grosz" i "Nie wierz nigdy kobiecie". - Siada nam już psychika - piszą na platformę Kontakt TVN24 zbulwersowani żołnierze VI zmiany PKW w Afganistanie. Powodem ich rozgoryczenia jest fakt, iż od blisko trzech tygodni nie mogą wrócić do kraju. Kilkuset żołnierzy utknęło bowiem w Kirgistanie - dostają 9 dolarów dniówki i w ciężkich warunkach czekają na transport do Polski. Według RMF FM, pojutrze ma to się zmienić - pierwsza grupa wojskowych odleci do kraju. Ale pod jednym warunkiem. Na giełdzie ogrodniczej w Moskwie doszło w czwartek do eksplozji, ale nie ma informacji, by ktoś ucierpiał - podała agencja RIA-Nowosti, powołując się na źródła w moskiewskich organach ochrony prawa.

Rosja podejmie konieczne kroki, by zapewnić pokój w Górskim Karabachu i nie dopuścić, aby konflikt wszedł w ostrą fazę – oznajmił w stolicy Armenii premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. Zaznaczył, że Rosja jest gotowa do odegrania roli pośrednika.

Od 9.00 rano przez kilka godzin pocili się nad zadaniami z języka polskiego. Ale to dopiero sam początek maratonu egzaminacyjnego. Maturzystów czeka jeszcze wiele sprawdzianów, które potrwają aż do końca maja. A z jakimi tematami zmagali się dzisiaj? Sprawdź. Zdałbyś? Prezydent Nigerii Goodluck Jonathan ogłosił w sobotę stan wyjątkowy w części północy kraju, gdzie nie ustają zamachy islamistów z ruchu Boko Haram. Prezydent zapowiedział zamknięcie granic państwa na obszarach objętych dekretem o stanie wyjątkowym.

W przyszłym tygodniu wychodzimy z okołoświątecznego marazmu, a kalendarz publikacji makro spowoduje, że emocje i zmienność będą nam towarzyszyć od samego początku, Yellen sugeruję marcową podwyżkę stóp procentowych, a Fischer prawdopodobnie poprze wniosek większości, Francuskie wybory znowu wpływają na zachowanie rynku walutowego, Złoty porusza się w rytm globalnego sentymentu, ale posiedzenie RPP ,,, Zakopiańska policja ostrzega przed oszustami.Euro (EUR) znalazło wsparcie powyżej poziomu 1,3500, po tym jak wspólna waluta straciła ponad 200 pipsów po spotkaniu Fed, które miało miejsce w środę, Dolarowi amerykańskiemu (USD) udało się odzyskać grunt pod nogami wobec jena ,,, Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie miały być zdominowane przez oczekiwanie na dwa wydarzenia, Pierwszym było solidarne z innymi rynkami czekanie na komunikat amerykańskiego banku centralnego, Wiceminister kultury Włoch Francesco Giro zaapelował w piątek o jak najszybsze usunięcie pomnika Jana Pawła II, odsłoniętego dwa dni wcześniej przed rzymskim dworcem Termini. - To niefortunne, brzydkie dzieło - ocenił.

RSS

Niższe rachunki za energię? KE przygotowuje zmiany

22.11.16

KE przygotowuje zmiany dot. kształtu rynku energii elektrycznej w UE. Ma być więcej współpracy między krajami, swobodniejszy przepływ prądu ponad granicami, a także zachęty cenowe, by wspierać źródła odnawialne. Na niektórych rozwiązaniach Polska może stracić.

RSS

Obama: Wzrost pułapu zadłużenia albo nowy kryzys

15.06.11

Prezydent USA Barack Obama ostrzegł, że brak zgody Kongresu na podwyższenie pułapu dozwolonego zadłużenia Stanów Zjednoczonych może doprowadzić do nowego globalnego kryzysu finansowego.

RSS

Dane z Wielkiej Brytanii wspierają funta

08.08.13

Za nami dopiero połowa tygodnia, jednak ta kluczowa z uwagi na dane makroekonomiczne dla funta, Już w poniedziałek poznaliśmy pierwsze dane wskazujące na umocnienie brytyjskiej waluty,

RSS

Posłanka nie posiada się z radości: Rokita zaproszona do "Tańca z Gwiazdami"

15.01.10

Zapowiada się niezłe widowisko. Po Joannie Senyszyn, europosłance SLD, zaproszenie do "Tańca z Gwiazdami" dostała Nelli Rokita. "Od dziecka o tym marzyłam" - cieszy się posłanka PiS i zapowiada, że na kurs tańca zaciągnie też swego męża Jana.

RSS

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Spoczęły w Świątyni Opatrzności Bożej: Relikwie księdza Popiełuszki w Panteonie

08.06.10

Metropolita warszawski podkreślił, że liczba osób, które wytrwale szły w procesji do Świątyni Opatrzności Bożej, świadczy o ich wierze. "Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko chwycił nas za serca" - mówił abp Kazimierz Nycz. Relikwie księdza Jerzego spoczęły w Panteonie Wielkich Polaków.

RSS

Pierwowzór policjanta z "Pitbulla" nie żyje

29.07.14

"Z ogromnym żalem i szokiem chcę poinformować, że nasz przyjaciel Sławek popełnił samobójstwo".

RSS

Kawior z domieszką złota to szczyt luksusu? Koszt to 100 tys. euro za kilogram

22.02.15

Dla przeciętnego człowieka już danie z białymi truflami lub homarem może wydawać się ekstremalne. Okazuje się, że może być jeszcze wystawniej.

RSS

WikiLeaks: Polska uznała Rosję za zagrożenie po jej interwencji w Gruzji. Nasz kraj odegrał "zaskakująco silną rolę"

01.12.10

Konflikt w Gruzji w sierpniu 2008 r. przełożył się na polsko-amerykańskie negocjacje w sprawie tarczy antyrakietowej, potwierdzając stanowisko polskiego rządu w sprawie zagrożenia ze strony Rosji oraz potrzeby posiadania rakiet Patriot w celu obrony Polski - wynika z publikacji Wikileaks.

RSS

Dziennikarz odpiera zarzuty Palikota: Pospieszalski: Nie płaciłem powodzianom

15.06.10

Jan Pospieszalski "pływał łódką w Wilkowie wśród zrozpaczonych ludzi i oferował po 200 zł za udział w jego programie" - twierdzi Janusz Palikot, nazywając dziennikarza "hieną". Pospieszalski wyjaśnia, że proponował jedynie "zwrot kosztów podróży i diety" osobom, które chciały przyjechać do Warszawy, by wziąć udział w "Warto Rozmawiać".

RSS

Astronomiczne atrakcje na niebie: rój meteorów, kometa stulecia i zaćmienie Słońca

01.11.13

Miłośnicy astronomii w listopadzie nie będą się nudzić.

RSS

Sprzedał broń zamachowcom z Paryża. Handlarz sam zgłosił się na policję

15.01.15

Mieli zapłacić mniej niż pięć tys. euro.

RSS

Fajnie było, ale się skończyło. Alonso tęskni

29.12.16

Fernando Alonso nie ukrywa, że tęskni za czasami świetności. A te minęły dawno temu, bo mistrzem świata F1 hiszpański kierowca zostawał w sezonach 2005 i 2006. W wyścigu o tytuł po raz ostatni liczył się cztery lata temu.

RSS

Handel na zwolnionych obrotach

29.12.11

W środę inwestorzy bardziej zajęci byli odliczaniem godzin pozostałych do końca roku, niż handlem akcjami, Niewielkie były obroty i zmiany indeksów, Pod koniec dnia zaczęła przeważać podaż,

RSS

W czwartek coraz więcej słońca. Pokropi tylko na północy

15.08.13

W ciągu najbliższej doby w większości regionów będzie się rozpogadzać.

RSS

Eurodolar wciąż bez wyraźnego kierunku

15.04.12

Ubiegły tydzień nie przyniósł dużej zmiany w notowaniach eurodolara, Kurs EUR/PLN pozostawał w przedziale 1,3030- 1,3210, kontynuując tym samym trend boczny rozpoczęty w lutym tego roku, W świąteczny poniedziałek (dniu wolnym od pracy w większości europej

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny