Froome pierwszy na morderczej górze! Polak traci koszulkę

15.07.13

Najsłynniejszy, najbardziej morderczy, najbardziej stromy - określeń wiele, a etap Tour de France jeden. Ale za to jaki! Pierwszy na Mont Ventoux zameldował się Chris Froome i to Brytyjczyk wciąż będzie nosił żółtą koszulkę lidera. Białą, dla młodzieżowców, stracił w niedzielę Michał Kwiatkowski.

Dzisiejsza sesja to wzrost wartości pary EUR/USD, Obecnie wyceniana jest ona na 1,3788, Pretekstem do wzrostu wartości tej pary były dziś przede wszystkim wypowiedzi Ewalda Nowotnego z ECB, który stwierdził, że etap recesji w Strefie Euro ,,, Poszukiwania zaginionego boeinga Malaysia Airlines trwają już trzy tygodnie, włączyło się w nie ponad 20 państw. "Śledztwo w tej sprawie jest motywowane politycznie i stronnicze".48 wezwań do próby ugodowej złożył w piątek w Sądzie Rejonowym Warszawa-Śródmieście pełnomocnik rodzin 20 ofiar katastrofy wojskowego samolotu transportowego CASA w Mirosławcu. To nie jest tak, że jeśli ktoś śpiewa hymn ze łzami w oczach, wiesza flagę narodową, ma w domu portret Piłsudskiego i tęskni czasami za epoką jagiellońską, to musi być wyborcą PiS - stwierdza w rozmowie z "Polityką" Donald Tusk. Premier przekonuje, że prezydentura Jarosława Kaczyńskiego byłaby nieustanną "krucjatą polityczną". Tysiące policjantów i żołnierzy pojawiło się na ulicach Moskwy w środę, po demonstracjach opozycji przeciwko wynikom niedzielnych wyborów do parlamentu. Opozycja w internecie wzywa do protestów przeciwko wygranej partii Jedna Rosja premiera Władimira Putina.

Syryjski prezydent Baszar el-Asad powiedział w wygłoszonym w niedzielę przemówieniu, że po trzech latach konflikt zbrojny w Syrii dzięki zwycięstwom sił zbrojnych nad rebeliantami osiągnął "punkt zwrotny", a szala wojny przechyla się na korzyść rządu.

Decyzją Banku Rezerw Australii główna stopa procentowa została utrzymana na poziomie 1,5% zgodnie z konsensusem rynkowym, Perspektywy dla wzrostu australijskiej gospodarki pozostają niezmienione, Warunki dla biznesu pozostają dobre a w dalszym,,, Jest z nami od milionów lat.

Bronisław Komorowski uważa, że snucie innych scenariuszy koalicyjnych niż obecne nie jest potrzebne. W ten sposób Marszałek Sejmu odniósł się do stwierdzenia Janusza Palikota, że PO mogłaby osiągnąć więcej, gdyby zawarła koalicję z SLD.
Według Marszałka Sejmu, wiele wskazuje na to, że po wyborach parlamentarnych Platforma może obejść się bez koalicji, ale współpraca z ludowcami mogłaby się nawet przerodzić w sojusz.
Bronisław Komorowski dodał jednocześnie, że jest potrzeba porozumienia z lewicą w kwestii ustawy medialnej.
"Janusz Palikot to zwiadowca i harcownik Platformy Obywatelskiej" - skomentował wypowiedź wiceprzewodniczącego klubu PO - wicepremier Waldemar Pawlak. Zdaniem Pawlaka, w tym kontekście należy odczytywać wypowiedzi Palikota. "Trzeba to traktować na serio, bo strzały Palikota nie są strzałami na wiwat, ale są dobrze przygotowane" - dodał Waldemar Pawlak.
Janusz Palikot, w wywiadzie udzielonym portalowi Onet.pl, oświadczył, że PO byłaby w stanie osiągnąć więcej, gdyby zawarła koalicję z SLD. Jego zdaniem, taka koalicja mogłaby być zawarta, jeżeli SLD "przetrwa" jako partia. Janusz Palikot dodał, że chciałby objąć urząd premiera po Donaldzie Tusku.
W sobotę po południu wywieziono na powierzchnię ciało górnika, zasypanego po środowym tąpnięciu 1000 m pod ziemią w kopalni "Rydułtowy-Anna". Ratownicy dotarli do niego rano, po blisko trzech dobach od wypadku. Z domu państwa Komorowskich na warszawskim Powiślu do Belwederu idzie się spacerem 15 minut. Ale dla Anny Komorowskiej to wielki dystans – między prywatnością a rolą pierwszej damy.
Anna i Bronisław Komorowscy, fot. J. Turczyk / PAPO krzyżu w "Kropce nad i". 9 grudnia - wyrok w sprawie, jaką wytoczyli posłowie Twojego Ruchu, którzy domagają się usunięcia krzyża z sali obrad Sejmu Białoruska prokuratura generalna zbada materiały w mediach o poniedziałkowym zamachu w Mińsku, zawierające według niej obraźliwe treści i insynuacje, i będzie przesłuchiwać niektórych autorów - podała gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti". Centrum Zdrowia Dziecka informuje, że pogorszył się stan zdrowia Tomka. Chłopiec przeszedł transplantację wątroby po zjedzeniu muchomora. Ostatniej nocy lekarze musieli wykonać kilka zabiegów operacyjnych. Według ich zapewnień stan zdrowia Tomka nadal jest stabilny.

RSS

Zamelduje się na ulicy Demokratycznej

22.02.13

Rosyjski adres Gerarda Depardieu.

RSS

Szef agencji się nie ugiął: Nie wziął 4,5 mln łapówki. Poszedł do ABW

22.04.10

Miał dostać od 3 do 5 procent wartości inwestycji. A mowa jest o budowie sieci szerokopasmowego internetu w Łodzi, wycenianej na 154 mln. To oznacza, że łapówka, którą Krzysztof W. chciał wręczyć prezesowi Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wynosiła co najmniej 4,5 mln. Ten jednak nie wziął pieniędzy. Zamiast tego poszedł do ABW.

RSS

Ojciec Maddie McCann był podejrzany. Kluczowe zeznania zlekceważono?

22.10.13

Portugalski komisarz: Na ojca wskazywały zeznania irlandzkich turystów już w 2007 r.

RSS

Janukowycz obiecuje, że po wyborach będzie lepiej

15.09.12

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz uważa, że po wyborach parlamentarnych wszelkie obawy Unii Europejskiej co do Kijowa znikną, a drogę integracji z Unią Ukraina przejdzie do końca. Janukowycz przemawiał na forum Jałtańskiej Strategii Europejskiej (YES).

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Próbowali urządzić ustawkę na autostradzie. Są wnioski o ukaranie pseudokibiców

01.02.17

Kilkudziesięciu pseudokibiców wstrzymało ruch i próbowało urządzić ustawkę.

RSS

Gabon blokuje start "nowego Megauploadu"

08.11.12

Dotcom zapewnia: "Nie martwcie się. Mamy alternatywną domenę".

RSS

Optymizm na rynku ropy, spadki na złocie

01.05.15

Wczoraj na rynkach surowcowych zwiększyła się aktywność strony popytowej ? wartość indeksu CRB wzrosła o 1,16% do poziomu 227,29 pkt, To najwyższa wartość tego agregatu od połowy lutego,

RSS

Czego nie robić w czasie kontroli podatkowej?

01.09.11

Podatnik, u którego zjawiają się kontrolerzy podatkowi, musi liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Nie może skorygować wszystkich deklaracji. Nie powinien występować o interpretację przepisów podatkowych. Nie wolno mu robić nic, co utrudniałoby przeprowadzenie kontroli. Konsekwencje nieprzestrzegania tych nakazów mogą być poważne.

RSS

Dolar nie stracił zbytnio po informacjach z Alabamy, liczy się FED i podatki

15.12.17

USA / DANE: Opublikowane wczoraj o godz, 14:30 dane nt, inflacji w cenach producentów (PPI) w listopadzie pokazały jej nieco wyższy wzrost od szacunków, także po stronie odczytu bazowego, który wyniósł 0,3 proc, m/m i 2,4 proc, r/r

RSS

Bez Greków w basenie. Bo kryzys

22.11.12

Pierwszy raz od 16 lat pływackie mistrzostwa Europy odbędą się bez reprezentantów Grecji. Ekipy z Hellady zabraknie w rozpoczynającej się w czwartek we Francji imprezie z powodu finansowych oszczędności.

RSS

Już czas na wybór formy opodatkowania

22.03.10

Zbliżają się terminy wyboru lub zmiany sposobu opłacania podatku dochodowego na rok 2010. Podatnicy, którzy w przewidzianym czasie nie złożą stosownych oświadczeń, będą opłacać zaliczki na podatek w formie, którą stosowali w ubiegłym roku.

RSS

"Za dużo tu dziennikarzy, trzeba by ich zlikwidować". Makabryczny żart prezydenta

15.05.17

Prezydent Czech próbował zrobić wrażenie na Władimirze Putinie.

RSS

Koparka, dźwig i nurkowie pod Poniatowskim

15.04.12

Pod mostem Poniatowskiego pojawili się poszukiwacze skarbów. A dokładniej szczątków mostu, które zalegają na dnie Wisły od 1945 roku.

RSS

Złota medalistka i gwałt. Jest mężczyzną

15.11.12

Indyjska biegaczka ponownie zatrzymana przez policję.

RSS

Piłsudski spoglądał na rajdowe maszyny

22.08.10

Ulice Warszawy zamieniły się w tor wyścigowy. Podczas Porsche Verva Street Racing mieszkańcy stolicy mogli podziwiać najszybsze wyścigowe samochody na świecie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny