Były wiceszef BOR: Ochrona prezydenta popełniła błędy

15.07.13

- To był atak, udany atak. Na nasze szczęście było to tylko jajko - mówił na antenie TVN24 dr Jarosław Kaczyński.

12-13 grudnia odbędzie się posiedzenie FED, na którym zgodnie z obecnymi prognozami dojdzie do wzrostu stóp procentowych, Problemy na linii USA-Turcja rzutują negatywnie na lirę, Szaleństwo na kryptowalutach trwa,,, Polska majówka nie sprzyja aktywności inwestorów na krajowym rynku, Ten tydzień będzie ubogi w istotne dane z kraju, chociaż warto będzie zwrócić większą uwagę na dane, jakie poznamy w najbliższą środę ? kwietniowy indeks PMI dla ,,, Zobacz dlaczego.Rosyjski minister zmienia zdanie, a zwykli Rosjanie się dziwią. ["Fakty" TVN] Wielkimi krokami zbliża się 30 kwietnia #8211; ostatni dzień, w którym należy złożyć zeznanie podatkowe za rok 2009, Ten przykry obowiązek ciąży także na inwestorach, Posiadacz rachunku papierów wartościowych, czyli rachunku maklerskiego, który w ,,, Drugi dzień mistrzostw Europy i już pierwszy medal. Brąz zupełnie niespodziewanie wywalczyła dyskobolka Joanna Wiśniewska. To największy sukces w karierze 38-letniej Polki.

Polska zaczyna mieć problem z tzw. pułapką średniego dochodu, czyli niezdolnością rywalizowania z liderami rozwoju. Nasza przewaga konkurencyjna związana z tanią siłą roboczą i oferowaniem wysokiego zwrotu z inwestycji związanego z wysokim popytem na kapitał maleje.

Czwartkowe sesje na Wall Street odbyły się w kontekście mocnego odbicia na rynku w Moskwie, zwyżek w Europie i dzień po komunikacie FOMC, który zadbał o to, by rynki nie przestraszyły się szybkiej podwyżki ceny kredytu w USA, Jechał zygzakiem.

Wzywa w liście do premiera o "podjęcie pilnych działań". Ministerstwo obrony uruchomiło postępowanie, które ma się zakończyć zakupem floty bezzałogowych samolotów. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, wstępnie do rozmów zgłosiło się 45 firm z Polski i zagranicy. Reguluje m.in.: kwestie dziedziczenia, wspólnego zaciągania kredytów oraz obowiązku alimentacyjnego.Jak informuje "Gazeta Wyborcza", na tablicy umieszczonej na fasadzie Pałacu Prezydenckiego, która ma upamiętnić ofiary katastrofy w Smoleńsku, jest błąd interpunkcyjny. Zakaz organizowania przedstawień objazdowych cyrków z udziałem zwierząt wydał prezydent Bydgoszczy. Telewizja Polska zmieniła decyzję i zgodziła się na wcześniej zawieszony program Tomasza Lisa - dowiedziała się Gazeta.pl.

RSS

Goło i niewesoło: Skandal w prokuraturze. Seks za umorzenie

29.06.10

Policjanci z wydziału antykorupcyjnego przeprowadzili jedną z najbardziej niezwykłych operacji w historii stołecznego wymiaru sprawiedliwości. Dosłownie na gorącym uczynku zatrzymali prokuratora, który w zamian za seks obiecał podejrzanej umorzenie śledztwa - ustalił "DGP".

RSS

Sejmowy sklepik bez koncesji: Posłowie stracą dostęp do alkoholu?

22.03.10

Urzędnicy odebrali sejmowemu sklepikowi koncesję na alkohol. A mimo to handel wódką w Domu Poselskim kwitnie. Sklep monopolowy - jak gdyby nigdy nic - wciąż działa, zaledwie 15,5 metra od kaplicy, co jest niezgodne z prawem. Kancelaria Sejmu jednak problemu nie widzi.

RSS

Węgry oficjalnie zwróciły się do KE i MFW z prośbą o potencjalną pomoc finansową

22.11.11

W dniu dzisiejszym przedstawiciele Węgier oficjalnie zwrócili się o potencjalną pomoc finansową do MFW oraz Komisji Europejskiej, Jednocześnie padło zapewnienie, iż KE traktuje potencjalne wsparcie jako środek zapobiegawczy, W chwilę po podaniu tej inform

RSS

Były szef pakistańskiego wywiadu: Za wyciekiem stoją USA

29.07.10

Były szef pakistańskiego wywiadu ISI Hamid Gul twierdzi, że masowy wyciek tajnych dokumentów m.in. na temat roli wywiadu Pakistanu w wojnie afgańskiej został spreparowany przez USA, które chcą w ten sposób usprawiedliwić swoje niepowodzenia w Afganistanie.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Do Europejskiego Funduszu Solidarności: Sikorski: Polska wystąpi o pomoc

22.05.10

Polska wystąpi do Europejskiego Funduszu Solidarności o pomoc na likwidację skutków powodzi - zapowiedział w piątek szef MSZ Radosław Sikorski. By złożyć wniosek, wartość szkód powodziowych musi przekroczyć 2 mld euro.

RSS

Jak uratować i samemu nie utonąć

01.08.17

"Parawan, butelka - wszystko może się przydać".

RSS

Rynek złotego: uspokojenie na koniec tygodnia

29.05.10

Ostatni pełen tydzień maja kończy się spokojnym handlem na rynku złotego, Można wręcz odnieść wrażenie, że to uspokojenie jest nieco zadziwiające, Najprawdopodobniej nie jest to jednak trwały powrót do sesji z niewielką zmiennością sprzed dwóch ,,,

RSS

Pierwsza niespodzianka w WTA Finals

22.10.14

Caroline Wozniacki pokonała Marię Szarapową 7:6 (7-4), 6:7 (5-7), 6:2 w pierwszym meczu Grupy Białej turnieju masters WTA Finals. Mecz Dunki polskiego pochodzenia z Rosjanką trwał ponad trzy godziny.

RSS

Konflikty przy świątecznym stole. Kto winien?

22.12.13

RSS

Bubel w ustawie o CBA

29.11.10

Źle sformułowany przepis w ustawie o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym sprawia, że część podmiotów może uciec przed skuteczną kontrolą - dowiedział się "Wprost". - Zapis dotyczy możliwości przedłużenia kontroli, do czego dochodzi w 90 procentach przypadków - mówi jeden z pracowników Biura.
(fot. cba.pl)

RSS

Lotnisko Modlin stawia ultimatum wykonawcy pasa startowego

15.02.13

Zamknięte do grudnia?

RSS

Rynki o poranku - waluty Antypodów dominują

08.10.15

Dolar australijski i nowozelandzki ? dwie waluty, które w ostatnich dniach zdominowały rynek walutowy pod względem skali aprecjacji, Niska zmienność na tym rynku ? indeks CVIX sporządzany przez Deutsche Bank spada w kierunku najniższych ,,,

RSS

Rosjanie będą doradzać niemieckim politykom

08.12.14

Rosyjscy dyplomaci będą doradzać partii Alternatywa dla Niemiec (AfD)- podał tygodnik "Der Spiegel".

RSS

Jak rozliczyć VAT w przypadku zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej?

08.07.11

Przedsiębiorcy zarejestrowani jako podatnicy VAT są zobowiązani zawiadomić właściwego naczelnika urzędu skarbowego o ewentualnym zaprzestaniu prowadzenia działalności gospodarczej. Zostają oni wtedy wykreślni z rejestru podatników VAT, muszą jednak pamiętać o rozliczeniu podatku VAT od posiadanych towarów.

RSS

Rozkazy wysłane do wszystkich oddziałów: przerwać ogień na całej linii frontu

15.02.15

Separatyści przygotowują prowokację?

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny