Hipoteki: możliwe rewolucyjne zmiany w MdM

08.07.13

W połowie przyszłego tygodnia wyjaśni się przyszłość planowanego programu Mieszkanie dla Młodych, Niewykluczone, że będzie można jednak korzystać z rządowych dopłat przy zakupie mieszkania na rynku wtórnym oraz budowie domu,

To można było śmiało nazwać największym ignoranctwem w historii sportu. Wczoraj w USA okazało się, że prędzej nadejdzie koniec świata niż Republikanie dogadają się z Demokratami, Brak porozumienia stał się oczywiście pretekstem do korekty, Jajkami, ziemniakami i butelkami młodzież z organizacji prawicowo-narodowych obrzuciła w Łodzi uczestników Marszu Równości. Narodowcy zablokowali też główną ulicę miasta, nie chcąc przepuścić manifestantów. Interweniowała policja.Mecz z Islandią przegrany, ale w głowie Bogdana Wenty cały czas siedzi sobotni półfinał. Na niedzielnej konferencji prasowej szkoleniowiec odczytał specjalne oświadczenie, w którym skrytykował pracę sędziów. Szczypiorniści bardziej skoncentrowali się na przegranej walce o brąz. - Wczoraj zabrano nam obraz mówiący o czystości tego sportu, jakim jest piłka ręczna. Przed każdym meczem na tej hali kapitanowie obu drużyn proszą o wsparcie, fair play, doping, czystość gry. (...) Pytam się - po co? - mówił szkoleniowiec. Wiosna nadeszła. Czas jeszcze umiarkowanego, ale jednak negliżu i zalotów. Wiem to, bo właśnie zaczęto się do mnie zalecać. Spokojnie, nie tylko do mnie, do Państwa też.
W ciągu czterech miesięcy chińskiemu parkowi safari Tianshan przybyło 12 małych tygrysów. Wśród nich są dwa bengalskie. Ich mamką został… pies.

Van Persie, Bommel, Kuyt, Robben, Sneijder - tych piłkarzy chciałby mieć w drużynie każdy trener. Oni stanowią o sile Holandii, która w eliminacjach do mistrzostw zmiotła rywali. Teraz "Oranje" świetnie rozpoczęli mundial. W swoim pierwszym meczu Holendrzy nie dali szans Duńczykom. Pokonali ich gładko 2:0.

Wtorkowa sesja przebiega pod znakiem oczekiwań na działania Banku Japonii oraz amerykańskiej Rezerwy Federalnej, Postanowienia tych banków centralnych z pewnością zaważą na globalnym sentymencie w najbliższych tygodniach, Na głównych ,,, Amerykanka Chloe Kim została pierwszą kobietą, która otrzymała w zawodach Pucharu Świata w halfpipie maksymalną notę 100 punktów.

Trump opowiada o Chinach, NATO, Yellen i dolarze, Nowa narracja oderwana od obietnic kampanijnych, Wyprzedaż na dolarze oraz osłabienie złotego Burmistrzowie włoskich miast apelują do mieszkańców: przykręćcie kaloryfery! Argumentują, że temperatura powyżej 18 stopni Celsjusza szkodzi zdrowiu i środowisku. Ekologiczna akcja toczy się w całym kraju. Co łączy Jarosława Kaczyńskiego i Janusza Palikota? Z pozoru nic oprócz wzajemnej wrogości. Ale jeśli przyjrzeć się temu, co obaj politycy wyprawiają w ostatnich dniach trudno nie zauważyć, że obaj robią wszystko, aby doprowadzić do śmierci polskiej polityki i sprowadzenia debaty publicznej do rzucania kamieniami w przeciwnika, gdy ten nieopatrznie wystawi głowę ze swojego okopu.Kubańska firma Labiofam zapowiedziała wypuszczenie na rynek męskich perfum na cześć Ernesto "Che" Guevary oraz Hugo Chaveza. "Nie chcę uczestniczyć w szabrowaniu udziałowców" - powiedział sygnalista. Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

RSS

Proces w sprawie Grudnia`70 rusza od nowa

29.05.11

Proces o sprawstwo kierownicze masakry na Wybrzeżu, w którym oskarżeni są gen. Wojciech Jaruzelski i Stanisław Kociołek musi zacząć się od nowa – dowiedział się "Wprost". - To dramat, ale nie ma innego wyjścia – komentuje prof. Andrzej Zoll.
Wojciech Jaruzelski (fot. FORUM)

RSS

Śledczy wyjaśniają zagadkę: Nowy trop w sprawie chłopca bez imienia

29.06.10

Policjanci z Cieszyna robią co mogą, by wyjaśnić zagadkę śmierci chłopca znalezionego w stawie. Nie udało się ustalić tożsamości dwulatka, dlatego został pochowany w bezimiennym grobie. Teraz jednak pojawiła się szansa na to, by śledztwo ruszyło z miejsca. Jest nowy trop.

RSS

Co się dzieje w poznańskim Kościele?: Metropolita rezygnuje przez biskupa Paetza

22.06.10

Nie dalej, jak wczoraj gruchnęła wieść, że Watykan odpuszcza winy arcybiskupowi Juliuszowi Paetzowi, który został odsunięty za molestowanie seksualne kleryków. Dziś ciąg dalszy tej historii. Na znak protestu przeciw decyzji Stolicy Apostolskiej, rezygnację złożył metropolita poznański.

RSS

PKB Polski sprzyja spadkom EUR/PLN

01.06.14

Choć dane o PKB za pierwszy kwartał, które przedstawił GUS, okazały się lepsze od oczekiwań to powrót do spadków nastąpił dopiero godzinę później i wciąż bój o 4,1400 trwa na rynku EUR/PLN,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Nic dobrego dla euro, nic złego dla dolara

08.09.14

Piątek na rynkach zaczynamy przy braku dobrych wieści dla euro i braku złych informacji dla dolara, W rezultacie EUR/USD jest najniżej od 14 miesięcy, a USD/JPY notuje 6-letnie maksima, EUR/PLN wczoraj przez chwilę była najniżej od połowy ,,,

RSS

Kaczyński: W demokratycznym kraju po takim...

29.07.10

Jarosław Kaczyński powiedział dziś w rozmowie z dziennikarzami, że do wyjaśnienia ws. katastrofy smoleńskiej jest wiele kwestii. - Niewyjaśnianie takiej sprawy jest czymś niebywałym. W przeciętnym demokratycznym kraju po czymś takim rządu już by nie było - stwierdził prezes PiS przed spotkaniem rodzin ofiar z prokuratorami.

RSS

W sądzie walczy o 3 miliony z Lotto

08.10.10

Pan Zenon był bardzo blisko szczęścia: na "jego" liczby w Lotto padła 3-milionowa wygrana. Tyle, że na drodze do szczęścia stanęła pani z kolektury, która odmówiła przyjęcia kuponu. Pan Zenon skłonił ją do potwierdzenia odmowy na piśmie, a teraz o pieniądze walczy w sądzie.

RSS

Lech potknął się w Chorzowie

22.07.13

Lech Poznań nie zaliczy inauguracji sezonu ekstraklasy do udanych.

RSS

Skarb na polu, Kolejorz mistrzem Polski czy majestatyczne żaglowce?

15.06.15

Wybierzcie najlepszy materiał tygodnia.

RSS

MSZ poprosiło Clinton, by nie składała kwiatów na Wawelu? "Bo kampania..."

01.07.10

Na wyraźną prośbę polskiego MSZ amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton miała zrezygnować z planów złożenia kwiatów na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich - ustalili reporterzy RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica.

RSS

Odczarował Wisłę. "Wszystko się układa, kocham to, co robię"

15.01.17

Został pierwszym polskim skoczkiem, który wygrał na obiekcie im. Adama Małysza.

RSS

Złoto traci na wartości przez mniejszy popyt na nie

08.07.14

Euro (EUR) spadło w piątek do poziomu 1,3583 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), w związku z dniem wolnym od pracy dla banków w USA, Euro kontynuuje swój ?niedźwiedzi? trend tygodniowymi spadkami i może pozostać pod presją, po ,,,

RSS

Nie ma kontaktu z laboratorium na Marsie

29.05.10

Znajdujące się na Marsie laboratorium naukowe Phoenix przestało funkcjonować. Podjęta przez Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) próba nawiązania łączności z aparatem nie dała wyników. Poinformowało o tym Laboratorium Napędów Odrzutowych w Pasadenie (Kalifornia), które steruje marsjańskimi aparatami.

RSS

Uchodźcy uciekają przed śmiercią. Na rowerach do Norwegii

29.10.15

Coraz więcej uchodźców w swojej wędrówce do Europy wybiera północną, arktyczną trasę.

RSS

Podróż do kraju, gdzie kilku mężczyzn ma jedną żonę

15.05.17

Ceny wyprawy sprawdził Jakub Porada w programie "Pokaż nam Świat".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny