Hajdarowicz nie jest już szefem Gremi Media SA

29.06.13

Złożył rezygnację.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał deklarację "Polska jest jedna", przedstawiając w niej kwestie wymagające ponadpartyjnej współpracy. Chodzi m.in. o środki w nowym budżecie UE, dopłaty dla rolników, czy obronę polskich polityków przed atakami zagranicznych mediów. Wielu uznało już krakowską Wisłę mistrzem Polski. Tymczasem "Biała Gwiazda" niespodziewanie przegrała w czwartek we Wrocławiu ze Śląskiem 0:2 i nad Jagiellonią Białystok ma tylko trzy punkty przewagi. Śląsk z kolei przynajmniej do soboty pozostanie na trzecim miejscu w tabeli. Wymierne korzyści finansowe pozwalały kierowcom przymykać oko na szpetną kratkę w "osobowych ciężarówkach". Ale niemożność odliczenia pełnego VAT może sprawić, że już niedługo będą bardziej wybredni.W kwietniu stopa bezrobocia w USA nieoczekiwanie wzrosła do 9% z 8,8% miesiąc wcześniej, gdy była ona najniższa od dwóch lat, Rynek tymczasem oczekiwał stabilizacji bezrobocia na poziomie z poprzedniego miesiąca, Pozytywnie zaskoczyły natomiast dane o za Antoni Macierewicz ma zatąpić Zbigniewa Wassermanna w Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych - poaje "Rzeczpospolita". Likwidator WSI kandydatem do speckomisji był już jesienią 2007 roku. Wtedy na jego powołanie nie zgodziła się Platforma Obywatelska. W okolicach miasta Jackson w amerykańskim stanie Missisipi.

Wydarzeniem dzisiejszego dnia jest posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, Konsensus rynkowy zakłada, że główna stopa procentowa zostanie utrzymana na poziomie 0,0%, natomiast stopa depozytowa na poziomie -0,4% oraz że EBC nie zmieni ,,,

W czasie finału Euro 2016 zespoły Portugalii i Francji musiały mierzyć się nie tylko ze sobą nawzajem, ale też z uciążliwymi owadami.

      Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w biegu sprinterskim narciarskiego Pucharu Świata w Oslo. Wygrała Norweżka Marit Bjoergen przed Ameryanką Kikkan Randall i Rosjanką Natalią Korosteliewą.
      Wcześniej, po biegu ćwierćfinałowym, Polka zapewniła sobie triumf w klasyfikacji Pucharu Świata w sprincie.
       Justyna Kowalczyk wczoraj nie wystartowała w biegu na 30 kilometrów po to, aby oszczedzić siły przed dzisiejszym sprintem. Jej podstawowym celem było zdobycie Małej Kryształowej Kuli w sprincie. Wcześniej już miała zapewnione Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz małą kulę za dystanse.
      Polka wygrała kwalifikacje, w których odpadła jej najgroźniejsza rywalka Aino Kaisa Saarinen. W tym momencie wiadomo już było, że Finka nie wyprzedzi Polki w klasyfikacji sprinterskiej, ale na placu boju pozostała jeszcze Norweżka Marit Bjoergen, która teoretycznie miała jeszcze szansę na małą kulę za sprinty.
      Wszystko stało się jasne po biegach ćwierćfinałowych. Polka wygrała swój wyścig i w tym momencie zapewniła sobie pierwsze miejsce w sprinterskiej klasyfikacji. Wiadomo więc już było, że Justyna Kowalczyk całkowice zdominowała Puchar Świata w tym sezonie, wygrywając wszystko, co było do wygrania.
      W półfinale Kowalczyk była o centymetry gorsza tylko od Bjoergen. Natomiast w finale przez kilkaset metrów prowadziła, ale trochę zagapiła się na jednym z zakrętów i straciła pierwszą pozycję. Spadła na trzecie miejsce i właściwie przestała się już ścigać. Ostatecznie bieg ukończyła na czwartej pozycji, a czwarte z rzędu zwycięstwo odniosła Marit Bjoergen.
       Narciarski Puchar Świata przenosi się teraz do Sztokholmu, gdzie 17 marca rozegrane zostaną ostatnie w tym sezonie sprinty.

Prawie połowa Polaków (47 proc.) uważa, że więcej kobiet niż obecnie powinno pełnić odpowiedzialne funkcje w życiu politycznym - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu CBOS.       Adam G. - polski obywatel, skazany w głośnym procesie za napad i zabójstwo, może być odesłany do naszego kraju, by tu odsiadywać karę - tak zdecydował sąd apelacyjny w Brukseli.
      Sprawa dotyczy morderstwa sprzed trzech lat. Na dworcu w centrum Brukseli Adam G. zadał nożem kilka śmiertelnych ciosów belgijskiemu nastolatkowi i ukradł mu odtwarzacz mp3. W bardzo szybko przeprowadzonym procesie został skazany na 20 lat więzienia.
      Po wyroku Adam G. miał być odesłany do naszego kraju, bo tak przewidywała polsko-belgijska umowa. Jednak obrona wnioskowała, by pozostał w Belgii. Argumentowała, że w polskim więzieniu Adamowi G. grożą prześladowania, bo jest Romem. Poza tym obrońcy powoływali się na belgijskie przepisy, które mówią, że skazany obcokrajowiec nie może być odesłany do kraju wbrew woli. A Adam G. nie chce wracać do Polski i woli zostać w Belgii, gdzie może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po odsiedzeniu jednej trzeciej wyroku.
      Sąd pierwszej instancji podzielił argumentację obrony i odmówił wydania go Polsce. Sąd apelacyjny anulował tę decyzję. Sprawa ekstradycji Adama G. do naszego kraju jest więc teraz otwarta.
Ile razy słyszeliście, że istotą piękna jest symetria? Fotograf Alex Johnbeck postanowił to sprawdzić. Rozstawiony z numerem trzecim Roger Federer pokonał Tomasa Berdycha (11.) 7:6 (7-4), 7:6 (7-4), 6:4 w półfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu. W niedzielę jego rywalem będzie Chorwat Marin Cilić. Faworytem Szwajcar, który w tym roku w Londynie nie stracił jeszcze nawet seta. 16 lutego o poranku szerokie rzesze ludności dowiedziały się, że Platforma Obywatelska ma 46 proc. poparcia. Za dużo. Bo przecież miało jej spadać i wydawało się, że spadać zaczynało.
Tomasz Lis (WhiteSmoke Studio)

RSS

Merkel za pozostaniem Steinbach we władzach CDU

15.09.10

Kierownictwo niemieckiej partii CDU, w tym kanclerz Angela Merkel, chcą, by przewodnicząca Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach pozostała w zarządzie ugrupowania - informują niemieckie media.

RSS

Myślałeś, że masz duże mięśnie ud?

29.07.12

Czy olimpijscy medaliści to jeszcze ludzie, czy już nadludzie? Zdjęcie dwóch niemieckich kolarzy, a raczej ich ud, skłania ku postawienia na to drugie.

RSS

Tata kazał Dodzie całować prezydenta?

01.02.10

Kiedy na niedawnym Balu Dziennikarzy Doda pocałowała prezydenta Kaczyńskiego, podejrzewano w tym geście działania pisowskich spin doktorów. A być może o przekazanie ucałowań prezydenckiej parze poprosił Dodę po prostu jej… tata.
Dorota

RSS

Dziennikarze czekali na ministra godzinę. W końcu nie wytrzymali

15.01.13

Dziennikarze solidarnie zbojkotowali konferencję Sławomira Nowaka i wyszli - donosi "Presserwis".

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Izraelska armia pokazuje filmy z ataku na konwój

01.06.10

Według ostatnich danych izraelskiej armii dziewięć osób zginęło w ataku izraelskich sił specjalnych i marynarki wojennej na konwój sześciu statków próbujących przerwać blokadę Strefy Gazy. Do ataku doszło w poniedziałek nad ranem. Izraelskie wojsko twierdzi, że komandosi zostali ostrzelani i brutalne zaatakowani przez "agresywnych aktywistów". "Na dowód" pokazuje filmy z akcji. Członkowie załogi konwoju mają zupełnie inną wersję wydarzeń.

RSS

Gdzie jesteśmy o poranku?

08.12.16

Dziś rano eurodolar rezyduje przy 1,0720, Poniżej maksimów notowanych u progu tego tygodnia, ale na pewno powyżej zakresu wahań, który obowiązywał w tygodniu minionym, Tym samym za wsparcie można uznać okolicę 1,0680-90

RSS

"Tusk chce zbudować system anglosaski"

22.02.10

Donald Tusk zaprezentował w ubiegłym tygodniu projekt zmian konstytucji przygotowany przez Platformę Obywatelską. – Donald Tusk chce wprowadzić w Polsce system, w którym zwycięzca bierze wszystko – ocenia projekt prof. Wawrzyniec Konarski, politolog z SWPS i UW. – Obecny system się nie sprawdził, system kanclerski będzie lepszy – dodaje dr Jarosław Flis z UJ.
Fot. M. Stelmach/Wprost

RSS

Nowy alfabet Kisiela

22.12.10

Kisiel. Czyli Tomasz Staliński. Czyli Jerzy Mrugacz. Czyli Julia Hołyńska. Kompozytor, prozaik, a przede wszystkim felietonista. Takim go znaliśmy. A jaki był prywatnie Stefan Kisielewski? Specjalnie dla Wprost „alfabet o Kisielu” przygotował jego syn Jerzy.

RSS

Fala po gigantycznej eksplozji obiegła Ziemię dwukrotnie

29.06.13

Do wybuchu doszło w lutym, rannych zostało wtedy ponad tysiąc osób.

RSS

Zła kondycja giełdy ogranicza szanse na udany debiut PZU

08.05.10

Gwałtownie spadające ceny akcji na kilka dni przed debiutem PZU nie tylko wyraźnie ograniczają szanse na ponadprzeciętne zyski na pierwszej sesji, ale podnoszą ryzyko straty, Być może na zysk będzie trzeba trochę poczekać, Przykłady Lotosu i Enei pokazują

RSS

Inwigilacja w internecie? Zuckerberg dzwoni do Obamy

15.03.14

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg dzwonił do prezydenta USA Baracka Obamy, aby "wyrazić frustrację", dotyczącą amerykańskiej inwigilacji w sieci.

RSS

Rynki po południu - brak inflacji w Niemczech

01.10.15

W godzinach popołudniowych informacją, na którą należało zwrócić uwagę, były publikowane o godzinie 14:00 dane z niemieckiej gospodarki dotyczące poziomu inflacji,

RSS

Hongkong walczy ze "złym" światłem

29.02.12

Gwałtowny rozwój przemysłowy i dynamiczna rozbudowa miast pociąga za sobą nie tylko skażenie powietrza, ale także "zanieczyszczenie" świetlne. Hongkong zamierza stawić czoła problemowi.

RSS

Waszczykowski: w NATO są "różnice akcentów" w dyskusji o Rosji

01.04.17

Niektórzy kładą nacisk na odstraszanie i obronę, a niektórzy na dialog.

RSS

WIG20 w dół, ale po dobrym finiszu

01.08.10

WIG20 po raz pierwszy od tygodnia spadał dziś poniżej 2450 pkt po słabszych danych z USA dotyczących PKB, ale dzięki dobrej końcówce ograniczył straty do 0,4 proc, Dwa duże wydarzenia wpływały dziś na nastroje inwestorów w Warszawie, ale ostatecznie najwi

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny