"Czego brakuje? Dreamlinera!". Podmienili maszynę przed lotem do Chicago

22.06.13

Zdjęcie otrzymaliśmy od internauty.

Wall Street w poniedziałek nie miała za bardzo na czym bazować, Nie było mocnych impulsów ze strony danych makro i wyników spółek, Zapowiadało się uspokojenie i zmniejszona aktywność graczy Ciągnąca się od kilkunastu miesięcy sprawa, którą złożyła część niemieckich prawników w tamtejszym Trybunale Konstytucyjnym, zaczyna przybierać niepokojący obrót, Nie tak dawno niemiecka prasa donosiła, iż TK woli zwlekać z ,,, Młodzi badacze z Politechniki Łódzkiej zdobyli nagrodę w konkursie Student-Wynalazca.Rabin Owadia Josef, były sefardyjski naczelny rabin Izraela, zmarł w Jerozolimie w wieku 93 lat po wielu tygodniach choroby. Czekający na proces syn Mummara Kadafiego, Saif al-Islam, jest przetrzymywany w dobrych warunkach przez bojowników w pobliżu Zintanu, na zachodzie Libii - poinformowała organizacja broniąca praw człowieka Human Rights Watch (HRW). Sąd w Los Angeles wydał zakaz zbliżania się do Leonardo DiCaprio kobiecie, która utrzymuje, że jest żoną aktora i matką jego dziecka. Livia Bistriceanu nie może się zbliżać na odległość mniejszą niż 100 jardów do gwiazdora.

Jak wiadomo, filary kultury starożytnego Rzymu w dużej mierze opierały się na inspiracjach czerpanych z Grecji. Jak widać, pamięta o tym AS Roma, która właśnie ściągnęła Jose Holebasa, który jest już trzecim reprezentantem Ethniki w jej składzie.

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał poniedziałkowy atak izraelski na konwój z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy "terroryzmem państwowym" i złamaniem prawa międzynarodowego. Oświadczył, że Izrael pokazał, iż nie chce pokoju w regionie.
W Lesznie mecz godny finału ekstraligi! Stadion wypełniony po brzegi, fantastyczna atmosfera na trybunach, ale przede wszystkim ogromne emocje do ostatniego wyścigu i wiele zażartej walki na torze.

Przed nami co najmniej doba bardzo intensywnych opadów śniegu. W nocy zacznie padać w północno-zachodniej Polsce i z tego kierunku front będzie wędrował w głąb kraju. Towarzyszący opadom silniejszy wiatr może powodować zawieje i zamiecie. W dzień chmury i śnieg zdominują teren całego kraju. "Kolejnym wcieleniem Unii Wolności" nazwał Paweł Kukiz stowarzyszenie NowoczesnaPL. Radzimy, jak wyjść z kłopotów finansowych.Dyskutują o tajemniczych wysypkach, bólach bez przyczyny i nietypowych wynikach badań. W doktora House’a bawi się już 20 tysięcy polskich lekarzy. Niektórzy z nich wręcz uzależnili się od rozwiązywania medycznych zagadek.
fot. Wprost W tym miesiącu mieliśmy kilka ważnych wydarzeń i odczytów makroekonomicznych, Byliśmy świadkami prób rozwiązania możliwości wystąpienia klifu fiskalnego, mieliśmy kolejną obniżkę stóp procentowych w Polsce, Łódzka prokuratura apelacyjna skierowała we wtorek do stołecznego sądu akt oskarżenia w sprawie znanego producenta filmowego Lwa R. i 15 innych osób. Zarzuca się im m.in. korupcję i fałszowanie dokumentacji medycznej. Lwu R. grozi do 10 lat więzienia.

RSS

Bronisław Komorowski i Andrzej Duda. Debata "Czas decyzji" w TVN24 i na tvn24.pl

01.05.15

7 maja na pytania odpowie kandydat PiS. Dzień później - urzędujący prezydent. Zapraszamy także na naszą specjalną stronę internetową.

RSS

Eksperci: spadek rubla oznacza panikę na pełną skalę

08.11.14

"Samospełniająca się przepowiednia".

RSS

Zagadka mordu sprzed 27 lat rozwiązana

29.05.10

Lubuscy policjanci schwytali mężczyznę, który - według śledczych - w 1983 roku zgwałcił i zabił 17-letnią dziewczynę. 59-letni obecnie Mirosław Cz. usłyszał zarzuty gwałtu i zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

RSS

Bjoergen: Nie składam broni, ale to Kowalczyk faworytką

01.01.12

Zwycięstwo Justyny Kowalczyk w trzecim etapie cyklu w biegach narciarskich Tour de Ski, sprincie w niemieckim Oberstdorfie, oceniono w Norwegii jako miażdżące. Szwedzkie media z kolei piszą, że główna rywalka Polki - Marit Bjoergen - została złamana psychicznie. Norweżka odpowiada: - To nie znaczy, że składam broń, ale Kowalczyk jest nieprawdopodobnie silna.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

"Kopacz może jeździć autostopem, jadać w barach mlecznych, ale to nie pomoże"

01.07.15

- Mam wrażenie, że politycy Platformy uznali, że przegrali wybory prezydenckie, bo za mało obiecywali i teraz będą obiecywać więcej - mówił w "Kropce nad i" Adam Bielan.

RSS

Rynek pod dalszym ostrzałem

08.09.18

W ostatnich dniach na globalnych rynkach przetoczyła się fala przeceny, którą dzisiaj byki starały się powstrzymać, Niestety strona sprzedająca pozostaje bardzo silna i ciężko jest ją zatrzymać, mimo że na rynek nie napływają żadne ,,,

RSS

Polskie złoża kłopotem "Gazpromu"?: Rosjanie boją się gazu z polskich łupków

08.04.10

Jeśli potwierdzą się szacunki dotyczące zasobów gazu z łupków skalnych w Polsce, to Europa może zmniejszyć swą zależność energetyczną od dostaw z Rosji - pisze rosyjski dziennik "Kommiersant". A to oznaczałoby poważne problemy dla rosyjskiego potentata, Gazpromu.

RSS

Droższe kredyty mieszkaniowe na Nowy Rok

01.01.12

Koniec roku i koniec tanich kredytów mieszkaniowych, Zamiast dążyć do jednoprocentowej marży banki postawiły sobie teraz za cel 2 p,p, i więcej, Podwyżki ogłosiły już: Alior, DNB Nord, Raiffeisen, Polbank, a także jeden z większych graczy #8211; ING ,,,

RSS

"Piotrek, ile jechałeś kilometrów do nas?" Tak Orkiestra grała podczas 25. finału

08.03.17

Materiał "Faktów" TVN.

RSS

Żałobny knebel

22.04.10

Materiał podsumowujący prezydenturę Lecha Kaczyńskiego mam gotowy. Przejrzałem wszystko, co napisałem na jego temat przez ostanie lata i choć opinie są mocno subiektywne, nie widzę niczego, z czego miałbym ochotę się wycofać. Prezydent był osobą publiczną i jako taki znajdował się pod specjalną presją i kontrolą społeczną.

RSS

Motocyklista nie żyje, pasażerka w szpitalu

29.05.17

Tragiczny wypadek w Wildze (Mazowieckie).

RSS

Kolizja pięciu samochodów: Karambol w centrum Łodzi

01.02.10

Pięć samochodów osobowych zderzyło się w karambolu na wiadukcie przy dworcu Łódź Kaliska. Jedna osoba trafiła do szpitala. Krajowa "jedynka" w tym miejscu jest zablokowana.

RSS

Portugalia-papież-koniec

15.05.10

Benedykt XVI zakończył czterodniową wizytę w Portugalii i powrócił do Rzymu. Była to 15. zagraniczna podróż papieża, który w tym roku odwiedzi jeszcze w czerwcu Cypr, Wielką Brytanię we wrześniu i Hiszpanię - w listopadzie.
Głównym celem podróży była pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Fatimie. Papież przypomniał o tym w pożegnalnym przemówieniu na lotnisku w Porto, gdzie zatrzymał się na kilka godzin przed powrotem do Rzymu. W Fatimie, powiedział Benedykt XVI, modliłem się za cały świat, prosząc, aby przyszłość przyniosła jak najwięcej braterstwa i solidarności, więcej wzajemnego szacunku oraz odnowione zaufanie do Boga.
Papież jest bardzo zadowolony z tej pielgrzymki, oświadczył rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Przyjęcie, jakie zgotowali mu Portugalczycy, przeszło najśmielsze oczekiwania. Zwłaszcza w Fatimie, gdzie witało go pół miliona wiernych.

RSS

Poparcie dla Rosji tak niskie jeszcze nie było

22.04.15

Sondaż Instytutu Gallupa.

RSS

Górnicy wolni już w październiku?

22.09.10

Nie wykluczone, że chilijscy górnicy uwięzieni pod ziemią w kopalni, ujrzą światło dzienne wcześniej niż oczekiwano. Informacje o tym, że mężczyźni mogą wyjść na powierzchnię już w październiku przekazuje we wtorek chilijska prasa, która powołuje się na anonimowe źródła rządowe.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny