Jak ssakom udaje się godzinami wytrzymać bez oddechu?

15.06.13

Naukowcy twierdzą, że rozwiązali największą tajemnicę ssaków morskich.

Współpraca gospodarcza z Rosją może być dla Polski korzystna - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Jego zdaniem potrzebna jest długofalowa polityka, która umożliwi wykorzystanie tranzytowej roli Polski. - Chopin był strasznym cherlakiem. Przy wzroście 170 cm ważył zaledwie 43 kilogramy i współczesnym przypominał owada. Był chorobliwie blady, włosy ciemno-blond z odcieniem rudego i miał kłopoty z zębami – odczarowuje romantyczną legendę wielkiego kompozytora Artur Górski, który przed 30 laty wygrał teleturniej „Wielka Gra” poświęcony artyście. Nagrodę pieniężną Górski przeznaczył wówczas dla najwyżej notowanego Polaka w Konkursie Chopinowskim.
Fryderyk Chopin (fot. Wikipedia) Mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Andrzej Celiński. Gościem programu był też Ryszard Bugaj.Komisja etyki poselskiej zdecydowała w środę, że nie ukarze posła Jarosława Gowina (PO) za jego wypowiedź na temat prac nad ustawą o dostępie do zawodów prawniczych. - Jarosław Kaczyński to jest wielki człowiek i ma wiele wspaniałych pomysłów dla Polski. Gdyby Donald Tusk spotykał się częściej z Jarosławem Kaczyńskim, najlepiej by rządził Polską - osądziła posłanka PiS Nelli Rokita w "Kropce nad i" w TVN24.

Sieć dyskontów poinformowała, że po 2020 roku sprzedawana przez nią odzież marek własnych nie będzie zawierać groźnych dla środowiska chemikaliów - podaje "Deutsche Welle". Lidl podpisał w tej sprawie porozumienie z Greenpeacem.

„Katastrofa” Artura Żmijewskiego opowiada o tych samych wydarzeniach co „Solidarni 2010” Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego. Po obejrzeniu obu filmów trudno w to jednak uwierzyć.
Polski MSZ jest w stałym kontakcie z naszą placówką w Chile, która próbuje ustalić los naszych obywateli przebywających w tym kraju w momencie wczorajszego trzęsienia ziemi.
Rzecznik resortu Piotr Paszkowski powiedział IAR, że nie ma żadnych informacji, które by potwierdzały, że wśród poszkodowanych i rannych są Polacy. Zaznaczył jednak, że inne państwa też nie otrzymały jeszcze takich danych.
MSZ pozostaje w ścisłym kontakcie z europejskim centrum kryzysowym. Jednak nie należy spodziewać się szybko jakichkolwiek informacji, gdyż w Chile są duże trudności komunikacyjne, w dalszym ciągu nie działają linie telefoniczne poza miastami. Trudno jest też dotrzeć na miejsce kataklizmu.
Piotr Paszkowski powiedział, że do polskiej placówki napływają informacje o obywatelach polskich, którzy byli na miejscu i w pobliżu rejonu trzęsienia ziemi. Pochodzą one zarówno z centrum operacyjego w Warszawie, jak i bezpośrednio poprzez wysyłane do niej e-maile. Do konsulatu dotarło już kilkadziesiąt takich zgłoszeń. Są one teraz weryfikowane.
Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Chile już przekroczyła 400. Taki najnowszy bilans podały chilijskie służby ratownicze. Wstrząsy, które wystąpiły wczoraj rano czasu warszawskiego miały siłę 8,8 stopni w skali Richtera. Później nastąpiła seria wstrząsów wtórnych o sile przekraczającej 6 stopni.
Według prezydent Chile Michelle Bachelet, skutkami trzęsienia zostały dotknięte dwa miliony Chilijczyków.


To koniec pewnej piłkarskiej epoki. W niedzielę swój ostatni mecz w karierze rozegrał Francesco Totti. "Il Capitano" przez 28 lat reprezentował barwy Romy, a po raz ostatni jej meczową koszulkę założył podczas wygranego 3:2 meczu z Genoą. Środowa debata Bronisława Komorowskiego (PO) i Jarosława Kaczyńskiego (PiS) będzie miała taką samą formułę jak niedzielna: kandydaci odpowiedzą na 9 pytań w 3 blokach. Nie wiadomo, czy kandydaci będą mogli zadawać pytania sobie nawzajem: na dwa dni przed debatą sztaby tego nie wykluczają.Dziś rano eurodolar pozycjonuje się przy 1,0865, Na razie nie ma wielkich zmian w porównaniu z wczorajszym popołudniem czy wieczorem, Macron kilka dni temu ustawił wykres wysoko, Trump trochę go obniżył, a Mario Draghi okazał się prawie ,,, Przypadkowi ludzie odebrali mu kluczyki.

"Kibole rzucają w hotel kamieniami. Co za tym idzie, nie możemy z niego wyjść".

RSS

Po skandalu z byłą wicemiss Polski: Stockinger: Potępiam wyczyn Felicjańskiej

01.03.10

Ilona Felicjańska - która rozbiła trzy auta, bo będąc pijana wsiadła za kierownicę - to według Tomasza Stockingera "bardzo nieszczęśliwa" osoba. "Potępiam jej wyczyn, ale też współczuję jej" - powiedział aktor. Stockinger wie, co mówi. Sam był "bohaterem" podobnego skandalu.

RSS

Hamas, Islamski Dżihad i Hezbollah potępiają zamachy

15.11.15

Także prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wyraził "solidarność" z Francją.

RSS

Czerwiec przywita nas wysokimi temperaturami

29.05.15

I burzami.

RSS

Podbicie napięć na linii USA-Chiny, USD/PLN przy oporze

22.05.19

Początek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na PLN, pomimo spadkowego sygnału na eurodolarze, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3022 PLN za euro, 3,8583 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8161 PLN,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

W szpitalu Kubicy nie ma już dziennikarzy

15.02.11

Dyrekcja szpitala, gdzie przebywa Robert Kubica, poinformowała reportera TVN24 Roberta Jałochę, że klinikę mają opuścić przedstawiciele wszystkich mediów. Jałocha potwierdza, że narzeczona polskiego kierowcy mówiła rano, że w niedzielę Kubica był w "gorszej kondycji fizycznej i psychicznej". Po podaniu tej informacji na antenie, kobieta wycofała się ze swoich słów.

RSS

Kolejny piękny sen Leicester

15.03.17

Sensacyjnie odrobiło straty z Sevillą.

RSS

Akt oskarżenia dla piosenkarki. "Narkotyki do celów naukowych"

22.08.12

RSS

W oczekiwaniu na rozwój wydarzeń

22.02.15

Rynki wyczekują na dzisiejsze nadzwyczajne posiedzenie ministrów finansów państw strefy euro w Brukseli, na którym po raz kolejny będzie poruszana kwestia programu pomocowego dla Grecji,

RSS

Berlusconi: Tunezja musi przeciwdziałać nielegalnej imigracji

01.04.11

Premier Włoch Silvio Berlusconi zaapelował do władz Tunezji o to, by wywiązywały się z wziętego na siebie zobowiązania do walki z nielegalną imigracją. Na włoskiej wyspie Lampedusa trwa ewakuacja uchodźców, ale wciąż przypływają kolejne łodzie.

RSS

Finał neutralnego miesiąca

01.04.12

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję, która skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów, Najmocniejszym okazał się WIG20, który zyskał 0,67 procent,

RSS

Kłamstwo na czterech kołach: Oto cichy sposób na oszukanie kierowców

22.03.10

Kant goni kant! W warsztacie naciągają na cenach części lub co gorsza podmieniają nowe na stare. Prawo jazdy drożeje a policja poluje radarami. Myślisz, że znasz wszystkie sposoby na wyrolowanie kierowców? Oto kolejna metoda - wszystko odbywa się po cichu i w białych rękawiczkach.

RSS

"Na Kremlu będą strzelały korki od szampana"

15.09.15

Macierewicz szefem MON? Giertych w "Kropce nad i".

RSS

Ile zapłacisz?: Samochodem dojedziesz taniej niż koleją

08.05.10

Koszt przejazdu pociągiem z Warszawy do Berlina i z powrotem dla dwóch osób jest porównywalny z opłaceniem wynajęcia samochodu oraz benzyny. Podobnie jest na trasach krajowych. Wybierasz się podróż? Zastanów się dwa razy co wybrać żeby nie stracić nerwów, czasu i pieniędzy...

RSS

Gdańska armia zaciężna bez dowódcy. Lechia zwolniła trenera

22.09.14

Joaquim Machado nie jest już trenerem piłkarzy Lechii Gdańsk. Pod wodzą tego 48-letniego szkoleniowca drużyna wywalczyła w dziewięciu meczach T-Mobile Ekstraklasy 12 punktów. Jeszcze nie wiadomo, kto zastąpi Portugalczyka.

RSS

"Za Ferdka potrafię się brzydko zachować"

22.02.10

Andrzej Grabowski najbardziej na świecie nienawidzi gdy mówi się do niego Ferdek. O swoim życiu z piętnem Kiepskiego opowiadał Małgorzacie Domagalik w programie "Ona i on".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny