Unijny komisarz domaga się od Turków rzetelnego śledztwa ws. zamieszek

08.06.13

Komisarz UE ds. rozszerzenia Sztefan Fuele oświadczył w Stambule, że władze Turcji muszą przeprowadzić śledztwo, by ustalić, czy policja nadużyła siły przeciw uczestnikom antyrządowych demonstracji i ewentualnie pociągnąć winnych do odpowiedzialności.

Ta myśl pojawia się zawsze. Czasem na 20., czasem na 30., czasem na 37. kilometrze. Jakim idiotą trzeba być, żeby miesiącami skazywać się na wyrzeczenia i cierpienia tylko po to, żeby teraz móc pocierpieć jeszcze bardziej, tak do absolutnego kresu wytrzymałości.
To się nazywa szczęście Ukradzionego psa szuka teraz rodzina, policja, pomagają internauci."Namawiał do głosowania na swoją piosenkę". Dziś mamy koniec miesiąca i spotkanie OPEC, Pierwsze bywa powodem dziwnego zachowania rynku walutowego, drugie jest bombą dla rynku ropy naftowej, Na razie dominuje atmosfera wyczekiwania, ale z nutą nerwowości, W tle PKB z Polski, inflacja z ,,, Około 30 narciarzy i turystów nie będzie dobrze wspominać przejażdżki kolejką krzesełkową w Ustroniu-Jaszowcu (woj. śląskie). Kolejka nagle stanęła. Do akcji musieli wkroczyć strażacy i ratownicy GOPR.

Chociaż sam został ranny, rzucił się ratować innych. Lekarz Kamil Winnik, pasażer pociągu, który we wtorek zderzył się z drugim składem w Korzybiu niedaleko Słupska, dla poszkodowanych w wypadku jest bohaterem.

Były premier nie szczędzi słów krytyki obecnemu. Zdaniem Leszka Millera przedstawiony przez Donalda Tuska plan naprawy finansów to "zbiór życzeń sygnowanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów", który "pozostanie pustym bytem medialnym w modnym dziś stylu 'powiedz i zapomnij'".Wśród krajów, które najwięcej inwestują w Polsce, są Francja, USA, Wielka Brytania czy Włochy. Jednak żaden z nich nie jest numerem jeden. finanse.wp.pl

Kłótnia dwóch sprzedawców w mieście Changsha, stolicy regionu Hunan w środkowych Chinach, doprowadziła do śmierci sześciu osób. O niesamowitym szczęściu może mówić 30-letnia kobieta, która wiozła w samochodzie 2-letnią dziewczynkę. Nagle samochód dachował i wpadł do góry kołami do stawu. Wypadek zauważyli przejeżdżający nieopodal piłkarze i strażacy. Uratowali kobietę i dziecko.Wystarczy nadciśnienie, by mundurowy dostawał tysiąc złotych miesięcznie do końca życia. A dorabiać może do woli. Absurdalne przepisy powodują, że policjant, strażak i pogranicznik mogą przepracować jeden dzień, by mieć rentę do końca życia. "Federacja Rosyjska nie zamierza z nikim prowadzić wojny". Polska gospodarka wyszła z dołka, W II kwartale dynamika PKB przyspieszyła do 0,8% z 0,5% w pierwszych trzech miesiącach roku, Kolejne kwartały przyniosą dalszą poprawę koniunktury, co powinno przełożyć się na wzrosty cen akcji i ,,,

RSS

Nowego iPhone'a złożą wyłącznie roboty

08.07.14

Chińska firma Foxconn zajmująca się m.in. produkcją podzespołów dla Apple'a poinformowała, że iPhone6 będzie składany za pomocą robotów. Apple będzie pierwszą firmą, która skorzysta z tego rozwiązania.

RSS

Firma GTech ma kłopoty: Wielka wpadka. Za dużo losów wygrało

22.06.10

Amerykańska firma GTech, która obsługuje lottomaty dla Totalizatora Sportowego, długo zapamięta tę lekcję. "Dziennik Gazeta Prawna" ustalił, że w jednej z loterii system informatyczny wygenerował zbyt dużo losów. Również tych wygranych. Kto wypłacił pieniądze?

RSS

Francja: Deputowani apelują o likwidację prostytucji

08.12.11

Francuskie Zgromadzenie Narodowe, izba niższa parlamentu, uchwaliło rezolucję nawołującą do eliminacji prostytucji. Jak podają w środę media, w ślad za tym niewiążącym prawnie dokumentem, deputowani rozpatrzą projekt ustawy o karaniu klientów prostytutek.

RSS

Klęska Kaczyńskich

22.01.10

Jak opublikowała dzisiaj “Gazeta Wyborcza” (na podstawie badań agencji PBS DGA), Lech Kaczyński nie ma praktycznie żadnych szans w wyborach prezydenckich, choć jego twardy elektorat pozwoli mu na wejście do II rundy wyborów. Pod warunkiem wszakże, że Lech Kaczyński wystartuje w nich, a jego przeciwnikami w I rundzie będzie kilku kandydatów, którzy będą sobie podbierali głosy. Prawdopodobnie tak będzie, ponieważ wszystko wskazuje na to, że będzie kandydował Donald Tusk, Andrzej Olechowski, Jerzy Szmajdziński, Tomasz Nałęcz… no i może jednak Włodzimierz Cimoszewicz, który otworzył sobie wiele dróg – a choć deklaruje, że nie będzie kandydował, to jeżeli jednak kraj w potrzebie go wezwie…

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

MF zapowiada dalszą sprzedaż euro na rynku

22.04.11

Początek dzisiejszej sesji na rynku eurodolara przyniósł umocnienie europejskiej waluty do poziomu 1,4650, Z kolei w kolejnych godzinach notowań inwestorzy prawdopodobnie zdecydowali się zrealizować zyski głównie z powodu zbliżających się Świąt oraz niepr

RSS

NFZ zmniejsza im kontrakty: Szpitale powstają jak grzyby po deszczu

22.01.10

W Polsce jak grzyby po deszczu powstają prywatne szpitale. W ubiegłym roku powstało aż 19 nowych placówek, a w tym roku zostanie otwartych kilka kolejnych - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Wśród właścicieli prywatnych szpitali narasta jednak niepokój o przyszłość.

RSS

Dokąd zmierza polska kolej? Relacja z debaty WPROST

29.06.10

Dworce wypięknieją, pociągi przyśpieszą, a pasażerowie będą lepiej obsługiwani - aż tyle obiecali nam szefowie kolejowych spółek PKP SA oraz Koleje Mazowieckie podczas zorganizowanej przez redakcję Wprost debaty „Dokąd zmierza polska kolej”. Czy dotrzymają słowa? Będziemy musieli poczekać 2-3 lata na efekty rozpoczętych właśnie inwestycji.

RSS

Funt traci grunt

01.06.17

Wielka Brytania: Według symulacji przeprowadzonej przez ośrodek YouGov dla Times?a, Partia Konserwatywna po wyborach z 8 czerwca mogłaby utracić większość potrzebną do samodzielnych rządów (obecnie 326 miejsc), Według sondażu torysi ,,,

RSS

Tragedia na wysypisku śmieci pod Lwowem

01.06.16

Służby ratownicze odnalazły ciało jednego z trzech strażaków, którzy zaginęli na wysypisku śmierci w obwodzie lwowskim. Wcześniej doszło w tym miejscu do pożaru.

RSS

Haga żąda ponownego aresztowania syna dyktatora

15.06.17

Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego zażądała w środę aresztowania i wydania Saifa al-Islama, najmłodszego syna obalonego dyktatora Libii Muammara Kadafiego. Został on wypuszczony na wolność w piątek przez ugrupowanie zbrojne kontrolujące część Libii.

RSS

Oezil najlepszym piłkarzem Niemiec. Wrócił na swoje miejsce

15.01.16

RSS

Nazwiska warte zapamiętania: Zobacz 9 aktorek, które zatrzęsą Hollywood

15.02.10

Są młode, śliczne, zdolne i mają cały świat u stóp, chociaż ich kariera dopiero nabiera rozpędu. Amerykański magazyn "Vanity Fair" jak co roku w swoim marcowym wydaniu wytypował dziewiątkę utalentowanych aktorek, które w najbliższym czasie wywrócą Hollywood do góry nogami. Oto one.

RSS

Wyższe stopy nie zatrzęsły giełdami

08.04.11

Podwyżka stóp procentowych w strefie euro nie spowodowała większego poruszenia na parkietach, Indeks naszych blue chipów nadal trzyma się powyżej 2900 punktów,

RSS

Indeksy S&P 500, FTSE 100 i WIG 20 przebijają wsparcia

29.07.11

Impas w sprawie podniesienia limitu długu w USA trwa i przełożył się na kolejną spadkową sesję na Wall Street, Nastroje inwestorów popsuły także słaby odczyt zamówień na dobra trwałego użytku oraz władze Międzynarodowego Funduszu Walutowego, które ponagl

RSS

Szefowa ochrony Obamy na dywaniku. "Jak na miłość boską do tego mogło dojść?"

01.10.14

Julia Pierson wzięła na siebie pełną odpowiedzialność za wtargnięcie do Białego Domu uzbrojonego w nóż intruza.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny