Unijny komisarz domaga się od Turków rzetelnego śledztwa ws. zamieszek

08.06.13

Komisarz UE ds. rozszerzenia Sztefan Fuele oświadczył w Stambule, że władze Turcji muszą przeprowadzić śledztwo, by ustalić, czy policja nadużyła siły przeciw uczestnikom antyrządowych demonstracji i ewentualnie pociągnąć winnych do odpowiedzialności.

W nocy będzie grzmiało. Ma dotyczyć wschodnioeuropejskich krajów UE. Czołówka z autobusem na drodze wyjazdowej z Olecka.Aleksandar Tonew, który dwa ostatnie sezony spędził w Lechu Poznań, będzie grał w Aston Villi - poinformował angielski klub. Według nieoficjalnych informacji na tej transakcji Lech może zarobić ponad 15 mln złotych! Coraz więcej wiadomo o zamachowcach. Po 17 latach przerwy.

Kolejny zaskakujący zwrot akcji w i tak już niezwykłej historii człowieka, który u schyłku życia szuka swojej tożsamości.

Symulacja na sali sądowej w Pretorii. Policyjni i sądowi eksperci demonstrowali, w jaki sposób Pistorius mógł uderzać kijem do krykieta w drzwi, które są dowodem w sprawie. Grupa LetterOne, należąca do rosyjskiego miliardera Michaiła Fridmana, poinformowała w czwartek, że mianowała na doradcę zarządu byłego premiera Szwecji Carla Bildta.

Rosyjska armia porzuciła w lasach okręgu swierdłowskiego dwieście czołgów T-72 - donosi portal LifeNews. Jak mówią świadkowie, maszyny przywożono w listopadzie ubiegłego roku. Teraz są zasypane śniegiem, ale dostać się do nich może każdy, bowiem składowisko jest niezabezpieczone. Historyczna wizyta premiera Władimira Putina w lesie katyńskim i jego spotkanie tam z premierem Donaldem Tuskiem "to znaczny przełom w często napiętych stosunkach Rosji z Polską" - ocenił "Financial Times". Rząd Portugalii wydał dekret podnoszący wiek emerytalny w tym kraju do 66 lat i 4 miesięcy. To o miesiąc dłużej w porównaniu z dotychczasowymi przepisami.Końcówka minionego tygodnia na rynku ropy naftowej była wręcz fatalna, Cena amerykańskiego surowca typu WTI spadła o ponad 4%, powracając tym samym do okolic 46 USD za baryłkę, Dzisiaj rano notowania ropy naftowej w USA poruszają się już ,,, Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiedziało gruntowną zmianę wizerunku. Ma w tym pomóc przede wszystkim odmłodzenie partii. – Chcemy zmienić sposób postrzegania PSL – nie tylko jako partii rolniczej, chłopskiej, ale partii ogólnopolskiej i uniwersalnej – powiedział w rozmowie z Wprost24 rzecznik sztabu wyborczego PSL Krzysztof Kosiński.
Waldemar Pawlak, fot. Wprost Order Odrodzenia Polski czy orzełek legionowy - to tylko niektóre z motywów, jakie możemy wybrać.

RSS

Hakerzy pobili NATO. "Śmiejemy się z waszych okrętów"

22.07.11

Hakerzy z grupy "Anonymous" pokonali zabezpieczenia NATO i zdobyli materiał tak bardzo tajny i wrażliwy, że nie ośmielili się opublikować go w całości w internecie. Jednak na swoim Twitterze umieszczają linki do dokumentów w formacie PDF. W sumie w ręce hakerów wpadło ok. 1 gigabajta danych.

RSS

Lekkie odbicie w notowaniach eurodolara

29.03.10

Ostatnia sesja mijającego tygodnia nie przyniosła żadnych niespodzianek, Notowania eurodolara lekko zwyżkowały do poziomu 1,3400, po czym kurs EUR/USD konsolidował się nieco poniżej tej wartości, Jak widać wczorajsze porozumienie pomiędzy strefą euro a Mi

RSS

Kowalczyk i Małysz przy jednym stole: Mistrzowie zajadali się jajkami u prezydenta

29.03.10

Faszerowane jajka, naleśniki, twarogi - takie przysmaki czekały w Pałacu Prezydenckim na naszych medalistów igrzysk w Vancouver. Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka zjedli śniadanie w towarzystwie prezydenta i jego żony.

RSS

Modelka zasypana gratulacjami. Myśleli, że zostanie brytyjską premier

12.07.16

Była jedną z wielu kobiet reklamujących bieliznę w sieci. Aż do wczoraj

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

To w marszałku Polacy widzą kandydata PO: Sikorski przegrywa z Komorowskim

22.03.10

45 procent Polaków uważa, że kandydatem PO w wyborach prezydenckich powinien być marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Jedynie 28 procent woli szefa MSZ Radosława Sikorskiego - wynika z sondażu CBOS. Z badania wynika też, że obaj przeszliby do II tury wyborów prezydenckich.

RSS

Dolar czeka na inflację CPI z USA

15.03.18

WIELKA BRYTANIA: Sekretarz w ministerstwie odpowiedzialnym za Brexit, Robin Walker powiedział wczoraj mediom, że jesteśmy ?bardzo blisko? osiągnięcia kolejnego etapu porozumienia z Komisją Europejską

RSS

"NATO przegapiło wszystko, co można". Rosyjski admirał zdradza szczegóły "operacji Krym"

15.03.15

Jak dostarczano "uprzejmych ludzi" na półwysep.

RSS

BBC: Sepp Blatter zawieszony w funkcji prezydenta FIFA

08.10.15

Na 90 dni.

RSS

Zabił żonę kijem od miotły. "Nie wyraził zgody na leczenie"

22.12.10

Jan G. ma 52 lata. W ostatni weekend pokłócił się z żoną. Był pijany, żądał od niej pieniędzy. Gdy odmówiła, zabił ją kijem od miotły. Dwa dni przed tragedią, po poprzedniej rodzinnej awanturze, policja odwiozła mężczyznę do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu. Nie przyjęto go na oddział - lekarze tłumaczą, że odmawiał leczenia.

RSS

Zwłoki rozpoznane przez jego bliskich: Znaleźli ciało pogromcy pedofilów

22.04.10

W rejonie kowieńskim znaleziono zwłoki 40-letniego mężczyzny i wszystko wskazuje na to, że jest to ciało Drasiusa Kedysa - podały litewskie media. Był on podejrzany o zabójstwo dwóch pedofilów, którzy molestowali jego czteroletnią córkę. Zwłoki Kedysa rozpoznali już jego bliscy.

RSS

Od Chin i Japonii do Fed

15.06.17

W bardzo wczesnych godzinach porannych (naszego czasu) napłynęły dane gospodarcze z Chin, Produkcja przemysłowa za maj zwiększyła się o 6,5 proc, r/r (oczekiwano 6,3 proc,), natomiast sprzedaż detaliczna o 10,7 proc, r/r (przewidywano 10,6 proc,)

RSS

City już nie patrzy z góry. Diabłom nogi nie zadrżały

01.02.12

Dwa celne strzały z jedenastego metra i Manchester United zrównał się z prowadzącym w tabeli rywalem zza miedzy. "The Citizens" oczywiście sami są sobie winni - przegrali w Liverpoolu z Evertonem. Nerwów w Walii najadła się londyńska Chelsea.

RSS

Hit bez fajerwerków. Liverpool świętuje

01.01.17

Starcie potęg w Premier League dla Liverpoolu. The Reds pokonali na własnym stadionie Manchester City 1:0 po bramce Georginio Wijnalduma już w ósmej minucie. Podopieczni Juergena Kloppa zakończą rok na drugim miejscu w tabeli.

RSS

Przechodzień zauważył, strażacy wyłowili - czarne BMW z bagna

01.01.16

Policja odnalazła właściciela auta.

RSS

Burze z gradem przechodzą przez Polskę

22.06.13

Front kieruje się na wschód.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny