Prognoza pogody na sobotę: deszczowa północ, pogodne południe

01.06.13

Deszczowy front atmosferyczny z burzowymi chmurami utrzyma się przez najbliższą dobę na północną Polską.

Wczorajsze referendum wraz z dzisiejszymi, oficjalnymi wynikami przeszło już do historii, Szkoci zadecydowali o pozostaniu w strukturze Zjednoczonego Królestwa, co uspokoiło zarówno mieszkańców Wielkiej Brytanii, jak i rynki finansowe, Lech Kaczyński zadziwił Rosję, i to pozytywnie. Rosyjskie media przyznają, że wysłanie zaproszenia na obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz Dmitrijowi Miedwiediewowi to "nieoczekiwany gest". Zwłaszcza, że zaprasza prezydent Kaczyński, który nie szczędzi Rosji krytyki - podkreślają Rosjanie. Już nie do 15, a do 31 stycznia osoby prawne mają czas na uregulowanie podatku od nieruchomości. Są to więc dwa tygodnie, w czasie których pieniądze mogą pracować na rzecz przedsiębiorcy, a nie fiskusa.Poprawia się stan zdrowia strażaka, który we wtorek uratował wędkarza uwięzionego na krze na Sanie w Przemyślu. St. kpt. Daniel Dryniak przeszedł dwie operacje - poinformował w piątek rzecznik prasowy podkarpackiej straży pożarnej st. kpt. Marcin Betleja. Oczekiwane posiedzenie Fed nieco rozczarowało rynki finansowe, W rezultacie dolar oddał część z wcześniejszych zysków, Amerykańskie giełdy nieznacznie urosły natomiast w siłę, Warszawiacy mogą odetchnąć. Udało się uchronić miasto przed potężną powodzią, choć wały na Wiśle były już na granicy wytrzymałości. I choć momentami sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Władze zdecydowały już o odwołaniu alarmu powodziowego, działać będą normalnie szkoły i przedszkola.

Tomasz Sakiewicz potrafi robić pieniądze. Niektórzy twierdzą, że nie ma przy tym żadnych hamulców. Dowodów nie brakuje, a tym koronnym jest wzrost nakładu jego flagowego wydawnictwa, tygodnika "Gazeta Polska", który przez ostanie prawie półtora roku napędzany był historiami i bajkami o spiskach i zamachach, dotyczących katastrofy smoleńskiej. Dziś, jak dobry posokowiec, Sakiewicz poczuł złą krew wokół "Rzeczpospolitej", która w wyniku zmiany właściciela może stracić swój narodowo-konserwatywny profil i postanowił wejść na rynek z dziennikiem pod nazwą "Gazeta Polska Codziennie" (GPC). Ma być to tabloid polityczno-plotkarski, z położeniem nacisku na sport.

Wczorajsza przecena na Wall Street, która nie została wywołana żadnymi poważnymi czynnikami fundamentalnymi, sprawiła, że z technicznego punktu widzenia w USA wróciliśmy do punktu wyjścia, a poziom 2800 pkt, na SP500 dalej może być ,,, - Jeśli ministrowie nie dadzą sobie rady z realizacją planu - powiedział premier, który był pytany, czemu już teraz nie zdecydował się na rekonstrukcję rządu.

Wczoraj wieczorem agencje podały, iż grupa niemieckich prawników pod przewodnictwem prof, Markusa Kerbera oczekuje, iż Trybunał Konstytucyjny w Karsluhe opóźni werdykt dotyczący zgodności ustaw o ESM, gdyż analogiczny wniosek został złożony 10 dni temu pr Prawie 3 tysiące skazanych oraz strażnicy więzienni są zaangażowani w prace związane z przeciwdziałaniem powodzi oraz usuwaniem jej skutków - podało ministerstwo sprawiedliwości. Po tragedii rodzinnej w Wołominie.Początek tygodnia na rynku ropy naftowej pokazuje utrzymującą się siłę strony podażowej, Cena amerykańskiej ropy gatunku WTI w poniedziałek kontynuowała spadki z poprzedniego tygodnia, a dzisiaj rano nastąpiła mało imponująca próba ,,,

Wśród siedmiu nagrodzonych siatkarzy znalazł się także środkowy Karol Kłos. Wczoraj wieczorem na stronie internetowej PiS pojawiło się oświadczenie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego dotyczące stanowiska Prezydium Episkopatu Polski i Metropolity Warszawskiego w sprawie krzyża przed Pałacem Prezydenckim.

RSS

Zobacz zdjęcia z miejsca katastrofy: Rzeczy ofiar leżą w błocie pod Smoleńskiem

08.05.10

Dokumenty, portfele, fragmenty ubrań należące do ofiar wypadku prezydenckiego samolotu wciąż są na miejscu katastrofy. Niemal trzy tygodnie po tragedii znaleźli je tam uczestnicy wycieczki do Katynia. Zobacz zdjęcia ze Smoleńska, do których dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".

RSS

100 lat od "piekła Verdun". Setki osób uczciło pamięć poległych

22.02.16

Historyczna inscenizacja zainaugurowała obchody 100-lecia jednej z najkrwawszych bitew I wojny światowej.

RSS

Bezlitosna statystyka. To skazuje Fabiańskiego na spadek

15.03.17

RSS

Śledczy nie odpuszczają Chodorkowskiemu. Nowe dowody na „szereg zbrodni”

01.07.15

Były szef koncernu naftowego Jukos miał między innymi zlecić w 1998 roku morderstwo zawadzającego mu lokalnego samorządowca.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Trzy kolizje na jednej drodze. Utrudnienia w Katowicach

22.08.13

RSS

"Zobaczymy, ile z tych podpisów pozostanie do jutra"

22.07.16

Blisko 30 posłów PO pisze do Schetyny.

RSS

"Być może księdzu siedzą w głowie takie rzeczy, ponieważ sam jest winien czynów pedofilskich"

08.11.13

Posłanka PO Elżbieta Radziszewska w "Tak jest" w TVN24 komentowała kontrowersyjne słowa ks. Ireneusza Bochyńskiego na temat pedofilii.

RSS

Premier: Reparacje należą się Polsce. Jesteśmy gotowi się o nie upominać

08.09.17

Zadeklarowała Beata Szydło w wywiadzie radiowym.

RSS

Ranny leżał na chodniku, zmarł w szpitalu. Śledztwo

01.06.17

Informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Rozwiodła się i chodziła na randki. Bracia uniewinnieni w sprawie zabójstwa siostry

01.06.17

Dwaj niemieccy Kurdowie oskarżeni o pomoc w zabójstwie własnej siostry we wtorek zostali uniewinnieni przez turecki sąd.

RSS

Niedźwiedzie chcą zdążyć przed EBC

22.02.12

WYDARZENIE DNIA Po przyjęciu drugiego pakietu pomocy dla Grecji na giełdach zamiast radości pojawiły się spadki, A przecież scenariusza z bankructwem nie można było wykluczyć, Część inwestorów sądzi, że nadal nie można,

RSS

Rok pełen wrażeń

01.01.16

Mijający rok był bardzo ciekawy z punktu widzenia rynku walutowego, Po raz pierwszy od prawie dekady amerykańska Rezerwa Federalna zdecydowała się podnieść stopy procentowe, co z połączeniu z ekspansywną polityką pieniężną pozostałych ,,,

RSS

Funt traci po publikacji protokołu z posiedzenia GBP/USD

22.09.11

Kurs GBP/USD zareagował spadkiem z 1,5686 do dziennego minimum na 1,5611 (to również najniższy poziom do stycznia br,) na publikację protokołu z posiedzenia Banku Anglii, jakie odbyło się w dniach 7-8 września, Posiedzenie to wprawdzie nie przyniosło zmia

RSS

Kurs dla Aplikantów przygotowujących się do egzaminu końcowego - III edycja

01.03.11

Początek nowego tygodnia zgodnie z oczekiwaniami przynosi zdecydowaną aprecjację złotego (patrz Komentarz Tygodniowy), Pomagają w tym lepsze nastroje na giełdach, wzrosty eurodolara oraz spadek cen ropy,

RSS

Prognoza pogody na pięć dni: zima o sobie przypomni, powieje halny

29.01.15

Przygotujmy się na trudne chwile.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny