Korea wyłącza reaktory. Części nie miały certyfikatów

29.05.13

W Korei Południowej wyłączono już cztery reaktory jądrowe, ponieważ znaleziono zainstalowane w nich podrabiane części. Za dostarczanie i montowanie niecertyfikowanych części skazano już sześć osób.

Podczas piątkowej sesji na rynkach towarowych widać było wyraźnie nieobecność Amerykanów, Ze względu na obchodzony w USA Dzień Niepodległości zamknięte były liczne giełdy surowcowe, a ceny nielicznych surowców, którymi w piątek ,,, Żołnierze Armii Krajowej, powstańcy warszawscy, którzy narażali swoje życie dla Ojczyzny podczas II wojny światowej nie mają prawa do refundacji leków - czytamy w "Naszym Dzienniku". Nieważne, czy jesteś legendą klubu, czy tylko dobrym piłkarzem - kibice nie wybaczają przenosin do znienawidzonego rywala. Wyzwiska podczas meczów są wtedy zwykle najmniejszym problemem. W przeszłości dowiedział się coś na ten temat Luis Figo, w ostatnią niedzielę Mathieu Valbuena.USA: Janet Yellen nie odniosła się do bieżących tematów polityki monetarnej i sytuacji gospodarczej podczas wczorajszego spotkania w Labor Hall of Honor, Z kolei słowa Jerome Powella z zarządu FED wygłoszone na konferencji dotyczącej rynku ,,,

Mniej zaciskania pasa, więcej działań na rzecz rozwoju i wzrostu gospodarczego - z takimi postulatami Włochy obejmują we wtorek półroczną prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Wielka euforia w reprezentacji Polski po awansie do półfinału mistrzostw świata w piłce ręcznej.

Kiedyś, co powtarzano u nas z częstotliwością czyniącą z tego sprany banał, rządziły Polską trumny Piłsudskiego i Dmowskiego. Dziś też rządzą Polską trumny. Czyje? Czyjekolwiek.
Tomasz Lis, fot. Whitesmoke Studio

Islandzki doping to nie okrzyk Wikingów. W Los Angeles rozpoczął się 11. Festiwal Polskich Filmów. W programie znalazły się 22 filmy fabularne oraz wiele filmów dokumentalnych i animowanych.
Zwycięzców ogłoszono już na początku festiwalu. Główną nagrodę, Hollywood Eagle amerykańskie jury przyznało filmowi Jacka Borcucha "Wszystko co kocham". Znany amerykański aktor Ed Harris odebrał Nagrodę "Pola Negri" za współpracę z Agnieszką Holland przy jej dwóch filmach ("Zabić księdza" i "Kopiując mistrza").
Organizatorzy rozważali odwołanie imprezy, ale ostatecznie festiwal jest hołdem dla ofiar katastrofy. Szef Festiwalu Władysław Juszkiewicz- mieszkający w USA- powiedział IAR, że po
katastrofie pod Smoleńskiem do programu włączono "Katyń" Andrzeja Wajdy, który zostanie zaprezentowany pojutrze. "Po tragedii 10 kwietnia, Amerykanie dowiedzieli się czym był mord katyński przed 70 laty i wzrosło zainteresowanie filmem Wajdy" - poinformowal Władysław Juszkiewicz.
Na otwarcie festiwalu pokazano film "Dzieci Ireny Sendlerowej" z Anną Paquinw roli Polki, która uratowała z getta warszawskiego ponad 2 tysiące dzieci.
W programie znalazły się ponadto między innymi "Mniejsze zło" Janusza Morgensterna, "Generał Nil" Ryszarda Bugajskiego, "Wojna polsko-ruska" Xawerego Żuławskiego. Zostanie tez pokazany film amerykański w reżyserii Polki Agnieszki Wójtowicz "After Life" , w której zagrał Liam Neeson (znany miedzy innymi z filmu "Lista Schindlera").
W związku z ograniczeniami w ruchu lotniczym wiekszość zaproszonych z Polski aktorów i reżyserów zrezygnowała z udziału w imprezie.


Kiedyś furorę w internecie robił filmik, na którym brazylijski piłkarz Ronaldinho strzelał na bramkę z 30 metrów i za każdym razem trafiał w poprzeczkę. Od niechcenia. Ronaldinho umiał też dryblować tak, że ręce same składały się do oklasków. I co? I nic. A niejaki Gerd Mueller grał brzydko i strzelał paskudne gole do pustej bramki. I co? I jest jedną z legend piłki nożnej. Bo w piłce tak jak w polityce – nie chodzi o to by grać efektownie. Wygrywa ten, kto gra skutecznie. Na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii padł rekord – rosyjski miliarder Władimir Lisin za 300-letni pałac należący niegdyś do syna króla Jerzego II zapłacił 140 mln funtów. Posiadłość Park Place ma 27 pokoi z oryginalnymi kominkami i witrażami, a w przylegającym do niej ogrodzie i parku znajdują się m.in. dwa pola golfowe, trzy mniejsze domy, stajnie i własna przystań nad Tamizą. Rezydencja z hrabstwa Oxsfordshire to teraz najdroższy dom w Wielkiej Brytanii. W ciągu najbliższej doby woda z topniejącej pokrywy śnieżnej będzie powodować dalszy wzrost stanów wody w dorzeczu Warty. Opady deszczu spowodują wzrost poziomu wody w zlewniach Bugu i Wieprza. Poziom wody będzie wzrastał na Odrze granicznej - informuje IMiGW.Dzisiaj poznaliśmy dane nt, inflacji w Chinach, Dane nieco rozczarowały, co w ostatnim czasie nikogo już nie dziwi, Większe emocje spowodowały słabe dane z amerykańskiej gospodarki, Zarówno sprzedaż detaliczna, jak i inflacja producencka,,, Piątkowy handel na złotym był względnie spokojny, przynajmniej jeśli za punkt odniesienia weźmiemy poprzednie dni, Polska waluta nawet nieznacznie zyskała względem dolara, To nieco pozorne uspokojenie zawdzięczamy odbiciu w notowaniach EURUSD, Nie oznacza W środę swoją działalność zainauguruje Grupa Spinelli - zespół prominentnych polityków europejskich, opowiadających się za większą integracją wewnątrz Unii Europejskiej. Przedstawicielem Polski w tym gronie jest była unijna komisarz, obecnie eurodeputowana, Danuta Hubner. Grupa związana jest z niemieckimi think tankami.
Danuta Huebner (fot. Wikipedia)

RSS

Śmiała inwestycja w stolicy. Ogród Muzyki za murem

15.11.10

Austriacki architekt Thomas Pucher zwyciężył w konkursie na projekt nowej siedziby orkiestry Sinfonia Varsovia. Dawne zabudowania SGGW przy ulicy Grochowskiej znikną w tajemniczym ogrodzie otoczonym wysokim murem, który... będzie unosił się w powietrzu.

RSS

Czy leci z nami pilot?

08.06.10

Słyszę, że nic nowego nie wynika z opublikowanych stenogramów z ostatnich minut lotu prezydenckiego tupolewa. Jasne, nic, w tym sensie, że fakty nie są lekarstwem na paranoję i cynizm. A wyłącznie dzieckiem paranoi lub cynizmu mogą być rojenia o rosyjskim spisku wymierzonym w prezydenta.
Tomasz Lis (Whitesmokestudio.com)

RSS

Wałęsa: musiałbym zareagować, żeby im w pięty poszło

01.09.10

Wiedziałem co będzie. Chciałem zaoszczędzić Polsce wstydu - powiedział w "Faktach po Faktach" Lech Wałęsa, uzasadniając swoją nieobecność na poniedziałkowym zjeździe związku zawodowego Solidarność. - A musiałbym zareagować, żeby im w pięty poszło. Honor nie pozwalał mi dokładać tym małym ludziom - stwierdził, nawiązując do słów prezesa PiS. Na wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego zareagowała za to słynna tramwajarka Henryka Krzywonos. - Jest bohaterką, uratowała Wałęsę - powiedział były prezydent.

RSS

Kulisy dymisji wiceszefa BOR

22.06.17

Nagła dymisja wiceszefa BOR pułkownika Tomasza Kędzierskiego zapowiada kolejną falę odejść doświadczonych funkcjonariuszy z tej formacji - dowiedział się portal tvn24.pl.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Polityczne rozgrywki

01.10.13

Silvio Berlusconi zagrał w weekend va banque wycofując z rządu Enrico Letty 5 swoich ministrów ? jest jasne, że Włochy czekają teraz przyspieszone wybory na jesieni i zaplanowane na środę wotum zaufania dla rządu nie ma tu większego ,,,

RSS

Staniszkis: Kaczyński ma wizję

22.04.11

- Jarosław Kaczyński przeżywa tę stratę głównie wewnętrznie - mówi o śmierci prezydenta pod Smoleńskiem prof. Jadwiga Staniszkis. W rozmowie z Piotrem Najsztubem profesor przekonuje, że lider PiS bardzo się zmienił, ma dystans do tzw. swoich, ma zdolność koalicyjną i ma wizję.
(fot. Forum)

RSS

Bank Anglii zaskoczył brakiem działań

16.07.16

Podczas ostatniej sesji tego tygodnia uwaga rynków będzie koncentrowała się na publikacji danych z amerykańskiej gospodarki i wystąpieniach członków Fed, Oprócz inflacji CPI i wyników sprzedaży detalicznej zostaną opublikowane także dane ,,,

RSS

Wściekła Radwańska. "Nie wiem, kto do tego dopuścił"

01.06.16

Agnieszka Radwańska przegrała we wtorek z Cwetaną Pironkową i odpadła z French Open.

RSS

Polskie pensje, polskie zatrudnienie

22.03.19

Eurodolar lokuje się w pobliżu 1,1350, Tak więc zmiany wyhamowały, sytuacja jest niejako patowa: notowania są w połowie konsolidacji, do której wróciły po krótkotrwałym zejściu do 1,1180,

RSS

Opozycja powraca na plac Tahrir

01.12.14

Ponad tysiąc mieszkańców Kairu zebrało się na placu Tahrir w centrum miasta, który znów stal się miejscem masowych protestów - tym razem przeciwko uniewinnieniu przez sąd b. prezydenta Hosniego Mubaraka, winnego śmierci 239 demonstrantów w 2011 roku.

RSS

W sprawie katastrofy w Smoleńsku: Jest wniosek o przesłuchanie Tuska

01.07.10

Czy ktokolwiek z rosyjskiego rządu chciał znać listę polskiej delegacji na uroczystości w Katyniu i jak wyglądały polsko-rosyjskie ustalenia w sprawie śledztwa już po katastrofie tupolewa? Na te m.in. pytania będą musieli odpowiedzieć premier i marszałek Sejmu. Wniosek o ich przesłuchanie złożył adwokat z Berlina.

RSS

Rząd za podwyższeniem limitu zwolnienia z VAT

08.01.10

Firmy, których roczne obroty nie przekroczą 30 tys. euro skorzystają ze zwolnienia z podatku VAT. Rząd zgodził się na podniesienie limitu, który obecnie wynosi 10 tys. euro - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

RSS

Amerykański rynek kluczem do piątkowej sesji

08.12.12

Na koniec tygodnia poznamy comiesięczne wyniki zza oceanu dotyczące zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, które jak zawsze skupiają na sobie szczególne zainteresowanie ze strony inwestorów,

RSS

Silny wiatr. Drzewo spadło na pociąg

15.07.16

Relacji Zielona Góra-Wrocław.

RSS

Wstrząsy w Kanadzie o wielkiej sile, tsunami uderzyło w Hawaje

29.10.12

Trzęsienie ziemi o sile aż 7,7 st. w skali Richtera.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny