Zaskakujące odkrycie delfinów. Torpeda sprzed 130 lat

22.05.13

Nietypowe znalezisko spoczywało na dnie Pacyfiku niedaleko ośrodka marynarki wojennej w San Diego.

Prokurator krajowy Edward Zalewski poinformował dziś, że szef Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski otrzymał wezwanie do prokuratury, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty. Piskorski uważa sprawę za "polityczną". Dziesięć lat temu po raz pierwszy spotkały się na trasach mistrzostw świata. Hiszpanie wprowadzili alert pogodowy ze względu na upały.Wieczna młodość to jedno z najstarszych ludzkich marzeń. I dopóki ktoś nie opracuje recepty na eliksir młodości, pozostają tylko sztuczki. Wygładzanie zmarszczek? Naciąganie skóry? Otóż nie. Sekret młodego wyglądu leży zupełnie gdzie indziej. Wiedzą o tym najseksowniejsze gwiazdy.       Ekonomista Marek Zuber uważa, że nieudany debiut Tauronu  odstraszy wielu drobnych inwestorów od giełdy papierów wartościowych. Akcje sprywatyzowanej spółki energetycznej zakończyły notowania na poziomie 5 złotych i 5 groszy, czyli poniżej ceny emisyjnej wynoszącej 5 złotych i 13 groszy.
      Marek Zuber uważa, że dla części inwestorów dzisiaj zakończyła się przygoda z giełdą, co nie wróży dobrze prywatyzacji. Ekonomista przypuszcza, że to właśnie inwestorzy indywidualni zaniepokojeni niepewną sytuacją na rynkach przyczynili się do spadku cen akcji spółki.
      Według eksperta któraś z dużych instytucji finansowych, widząc spadające notowania Tauronu, zaczęła je skupować zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ministerstwa skarbu. Marek Zuber uważa, że bez włączenia się do gry takiego stabilizatora spadki byłyby jeszcze większe.
 
Zagapił się, i dlatego wjechał w rowerzystę. A dlaczego uciekł z miejsca zdarzenia?

Plut. Miłosz Górka, który zginął w Afganistanie w zamachu na polski konwój, został w środę pochowany na warszawskich Powązkach. Miał 26 lat, osierocił dwumiesięcznego synka. W ostatniej drodze towarzyszyli mu: rodzina, wojskowi dowódcy i kawalerzyści z jego jednostki.

Jedna z najbardziej znanych polskich firm wpadła w oko chińskiemu koncernowi. Inwestorzy z Państwa Środka dogadują się obecnie z jej właścicielem. To ostatnia szansa, by uratować jedną z ikon polskiego przemysłu przed bankructwem.

Wśród siedmiu nagrodzonych siatkarzy znalazł się także środkowy Karol Kłos.

Rzecznik Praw Obywatelskich zadecydował o podjęciu z urzędu sprawy. Pierwszy kurs czwartkowej sesji na warszawskim rynku terminowym wypadł na poziomie 2 797 pkt, 2 pkt powyżej poprzedniego zamknięcia, W pierwszych minutach handlu kurs FW20H11 osiągnął sesyjne maksimum na wysokości 2 798 pkt, po czym do głosu doszła strona "Premier Donald Tusk postanowił przejąć całkowitą władzę w Platformie Obywatelskiej i odsunąć od politycznych decyzji sekretarza generalnego" - czytamy na stronach "rmf24.pl". - "Jeśli uda mu się wprowadzić w życie zapisy proponowanego przez siebie nowego statutu partii, rola Grzegorza Schetyny zostanie ograniczona do pozycji menadżera".Przez całe środowe popołudnie wrocławskie ulice były właściwie całkowicie zakorkowane. - Najgorzej było w rejonach cmentarzy - alarmowali taksówkarze. W mieście i na autostradzie A4 doszło też do wypadków. Fotografowie "National Geographic" w ciągu 125 lat istnienia magazynu zrobili ponad 130 milionów zdjęć, z których na łamy trafiło ok. 125 tysięcy. W Polsce jest już więcej punktów handlowych, w których można wypłacić gotówkę w ramach usługi cash back, niż bankomatów, Co z tego, skoro prawie nikt o tym nie wie,

RSS

Autor stanu wojennego o opozycjoniście: Jaruzelski: Michnik mógł być generałem

08.02.10

"Żałuję, że wyrządziłem mu krzywdę, bo może byłby generałem" - powiedział o Adamie Michniku Wojciech Jaruzelski. Zdradził, że poznał opinię komisji wojskowej o jąkaniu się Michnika, dzięki której opozycjonista nie był w armii. "To była zabawna sytuacja" - powiedział generał.

RSS

Ekstraklasa bije rekordy

22.12.13

Spotkania T-Mobile Ekstraklasy, transmitowane w płatnych telewizjach, mają aż cztery razy wyższą oglądalność niż pokazywane w tych stacjach mecze angielskiej Premier League i hiszpańskiej Primera Division.

RSS

Gosio zawsze jest szefem

29.01.10

Czy Przemysław Gosiewski po dymisji ze stanowiska przewodniczącego klubu zacznie odbudowywanie swojej pozycji od zajęcia fotela szefa świętokrzyskich struktur PiS? Tak twierdzą jego partyjni koledzy. – Musi pan wiedzieć, że ja tam jestem szefem nawet, jeśli nie jestem szefem – przyznaje bez ogródek w rozmowie z „Wprost” nowy wiceprezes PiS.

RSS

Dolar nadal pod presją

22.04.16

Kampania przeciwko wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej może nieco zmniejszać presję spadkową na funta, Po zakończeniu strajku w Kuwejcie ropa spada, Słabsze dane z USA negatywne dla USD, Złoty pozostaje słaby, mimo ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

"Odbierałem setki telefonów, aby wziąć odpowiedzialność za partię"

08.11.15

Mówił nowo wybrany prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

RSS

Skromne gniazdko Janukowycza - 135 hektarów

08.10.11

Własne jezioro, sztuczna kaskada, romantyczna grota, lotnisko i hangar dla śmigłowca. To wszystko znajduje się na terenie "skromnej" 135-hektarowej rezydencji Wiktora Janukowycza Meżyhiria (Międzygórze) pod Kijowem. Zdjęcia ściśle pilnowanego kompleksu dziennikarze wykonali z pokładu śmigłowca.

RSS

Przewalutowanie z dopłatą sposobem na franka? Przełomowy pomysł szefa KNF

22.01.15

Pierwszy raz państwowy urzędnik mówi o tak daleko idącym rozwiązaniu.

RSS

Dolar gotowy do dalszego umocnienia?

01.10.14

W nocy nastąpiła pewna konsolidacja w ramach rajdu dolara amerykańskiego, mimo iż zasadniczo w odniesieniu do walut, które ostatnio odnotowywały najsłabsze wyniki względem dolara ? np, AUD czy NZD, w przypadku których odbicie było ,,,

RSS

Eurostrefa w centrum uwagi

01.12.13

Zamknięcie giełdy w Stanach Zjednoczonych, spowodowane przypadającym na wczoraj Świętem Dziękczynienia, sprawiło, że czwartkowa sesja upłynęła pod znakiem informacji docierających z Europy,

RSS

Wzrosty euro, stabilizacja rynków

29.02.12

Euro odnotowało wzrost we wtorek, Rynki stabilizują się #8211; dziś eurodolar notowany był na poziomie 1,3440,

RSS

Rzucali lodem na autostradę, zginął kierowca. Proces od nowa

29.03.14

Wyrok skazujący trzech nastolatków uchylony.

RSS

Pentagon przewiduje ekspansję Chin. Pekin wyraża "zdecydowany sprzeciw"

08.06.17

Chiny, które wybudowały bazę wojskową w afrykańskim Dżibuti, prawdopodobnie będą budować więcej takich baz za granicą. Tak wynika z dorocznego raportu, opublikowanego przez Pentagon. Jako ewentualną lokalizację nowej chińskiej bazy wymieniono Pakistan.

RSS

W Japonii ponowne trzęsienie ziemi

08.04.11

W Japonii ponownie zatrzęsła się ziemia, poinformowała agencja Reutera, Trzęsienie o sile 7,4 stopnia Richtera miało swe epicentrum 61 mil od wybrzeży Japonii, Służby ostrzegły przed tsunami, którego fale mogą sięgnąć 1 metra, Informacje o wstrząsach pogo

RSS

Drugi Dreamliner przyleciał i też od razu się popsuł

22.12.12

Nie mógł odlecieć z pasażerami do Wiednia.

RSS

Większy od oczekiwań spadek zapasów ropy naftowej w USA

15.06.16

Początek bieżącego tygodnia przyniósł kontynuację ruchu wzrostowego cen ropy naftowej, Notowania amerykańskiego surowca gatunku WTI wczoraj przekroczyły poziom 50 USD za baryłkę, który ostatnio był parę razy testowany jako techniczny ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny