Zaskakujące odkrycie delfinów. Torpeda sprzed 130 lat

22.05.13

Nietypowe znalezisko spoczywało na dnie Pacyfiku niedaleko ośrodka marynarki wojennej w San Diego.

Zniesienie celibatu księży katolickich nastąpi za 50 lat - taki jest według włoskiego dziennika "La Repubblica" tajny projekt Watykanu. Gazeta podała, że plany te już teraz są omawiane przez watykańskich hierarchów. Zagraniczna prasa komentuje wyniki meczów, a przy okazji, dziennikarze piszą też o miastach - gospodarzach. W ich relacjach Gdańsk to miasto życzliwych ludzi, bursztynu, a dla niektórych nawet… śródziemnomorskiego klimatu. Przy braku istotnych publikacji makroekonomicznych na rynku coraz częściej mówi się o weekendowym wywiadzie lidera Republikanów w Senacie ? Mitcha McConnella w którym dał do zrozumienia, że partia zmieni taktykę,Tymi słowami był szef banku rezerw federalnych kwituje ostatni wzrost rentowności obligacji amerykańskiego rządu, który tylko w tym tygodniu wyniósł 19 pkt bazowych, Nie jest to jednak sprawa, która spędzałaby sen z powiek inwestorom giełdowym, W każdym

Wilson Raj Perumal wypaczył wyniki blisko 100 spotkań, w tym towarzyskich przed największymi futbolowymi imprezami oraz na olimpijskich turniejach w Pekinie i Atlancie. Teraz król ustawiania meczów opowiada, jak mu się to udawało. W IV kwartale 2009 roku wzrost amerykańskiego PKB (w ujęciu zaanualizowanym) wyniósł 5,9 proc, wynika z opublikowanych dziś zrewidowanych danych, Oczekiwano wzrostu na poziomie 5,6 proc,, wobec wstępnie szacowanych 5,7 proc, i wobec 2,2 proc, w III kwarta

Uniwersytet Opolski chce nadać Krzysztofowi Zanussiemu doktorat honoris causa. Ale wybuchł protest. Pikietujący nie zgadzają się na to po wypowiedziach Zanussiego o Romanie Polańskim. Reżysera broni ksiądz: "Idąc tym tropem należałoby nie być dumnym z Chopina, bo był dziwkarzem".

Luksusowe smartfony znikną z rynku. Poważne debaty nas interesują. Niepoważne propozycje nas nie interesują - tak Jarosław Kaczyński skomentował oświadczenie premiera Donalda Tuska, że jest gotów do debaty z prezesem PiS nawet tego samego dnia.

Indeks SP500 po osiągnięciu nowego szczytu w dniu wczorajszym na poziomie 1152 punktów, rozpoczął korektę, która w dniu dzisiejszym jest kontynuowana, Poziomy oporu to 1137, 1133, a następnie 1128, Naszym zdaniem po korekcie, indeks rozpocznie kolejną fa Katastrofie uległa maszyna "bliźniacza" wobec oferowanych polskiemu wojsku caracali. Przez większą część dnia handel na giełdach toczył się wyjątkowo spokojnie, Spadkowa tendencja na warszawskim parkiecie została powstrzymana, Wyjątek stanowił segment najmniejszych spółek, gdzie przecena była kontynuowana, Mocniej ,,,Środa przyniosła umocnienie złotego do głównych walut, O godzinie 18:23 kurs EUSD/PLN testował poziom 2,8264 zł, a EUR/PLN 3,8610 zł, Oznacza to odpowiednio spadek o 1,9 i 1,2 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia, Umocnienie złotego, które swą skalą Jeśli ktoś miał złudzenia, czy tragedia w Smoleńsku zmieni przynajmniej na trochę polską politykę, to wczoraj został ich skutecznie pozbawiony. Decyzja o pochowaniu prezydenckiej pary na Wawelu była tym, na co wiele osób zdawało się czekać. Znów można się pookładać maczugami argumentów, znów można się oburzać, znów można się podzielić na „ciemnogród” i „oświeconych”. I szybciutko udało nam się zamienić narodowe pojednanie w polskie piekiełko.

RSS

Brakuje pieniędzy na pensje: Teraz kolejarze mogą zablokować tory

08.05.10

Zatrzymanie kilkudziesięciu pociągów InterRegio może uruchomić lawinę protestów na polskiej kolei. Zarządzającej torami spółce PKP Polskie Linie Kolejowe brakuje na pensje dla 40 tys. pracowników. Kolejarze nie wykluczają nawet blokady torów.

RSS

Kadrowicze wspierają Żyrę w walce z koszmarną kontuzją

08.04.16

Reprezentanci Polski: Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak oraz Andrzej Wrona wspierają dobrym słowem ciężko kontuzjowanego Michała Żyrę. "Głowa do góry i wracaj szybko!" napisał na portalu społecznościowym "Lewy".

RSS

Zapowiada złożenie aplikacji: Tylko Cenckiewicz chce być szefem IPN

22.05.10

Sławomir Cenckiewicz jest młodym historykiem, ale jego nazwisko stało się już głośne. Jest on współautorem książki o Lechu Wałęsie, w której zarzucił byłemu prezydentowi współpracę z komunistyczną bezpieką. Teraz Cenckiewicz chce zostać szefem IPN. W dodatku może być jedynym kandydatem.

RSS

Tajemnica efektu jo-jo rozwiązana. Wiadomo, dlaczego tyjemy po zakończeniu diety

01.12.16

Najnowsze opracowanie opublikowane w czasopiśmie "Nature".

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Sąd przyznał 50 tys. euro "wiecznej praktykantce"

15.06.16

Zarabiała miesięcznie 300 euro.

RSS

Dobry listopad na GPW

01.12.12

Kończący się dziś miesiąc okazał się łaskawy dla inwestorów giełdowych, Dotyczy to szczególnie warszawskiego parkietu, który zyskał niecałe 4%, To bardzo dobry wynik na tle takich giełda, jak amerykańska, turecka, czy nawet niemiecka, ,,,

RSS

"Ta śmierć może przypomni o tym, że istnieją tacy artyści"

22.10.12

RSS

Pada ostatni bastion kredytów we frankach

15.09.11

Koniec z dostępnością kredytów we franku szwajcarskim, Bank Nordea, ostatni wierny frankowi, podwyższył do 15 tys, zł wymagania dochodowe wobec osób zainteresowanych zadłużeniem się w CHF, Niewykluczone, że Nordea uczyniła to z obawy, że w osamotnieniu ni

RSS

Błysk Kubicy w Szwecji. Polak wygrał OS

15.02.15

Robert Kubica wygrał 17. odcinek specjalny, ale na następnym miał słabszy czas i zajmuje 16. miejsce.

RSS

Zwolennicy KOD nie mogą przyjmować komunii?

22.03.16

Kijowski pisze do kard. Nycza.

RSS

Białoruś dostarcza broń do Libii? "Istnieje podejrzenie"

01.03.11

- W ostatnich dniach wykryto loty, co do których istnieje podejrzenie, że mogły mieć związek z handlem bronią między Białorusią i Libią - ujawnił przedstawiciel programu monitoringu handlu bronią Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) z siedzibą w Sztokholmie.

RSS

Ukraińcy nie wpuścili motocyklistów z Rosji

08.05.15

RSS

Co pierwsze - dziecko czy kredyt?

01.06.13

Najpierw dziecko, a potem większe mieszkanie, czy najpierw większe lokum, a później gromadka pociech ? to dylemat, przed którym stawiają klientów banki, ale wcale nie wszystkie, Spora część licząc zdolność kredytową tak samo ,,,

RSS

Komorowski chce wyjaśnień. PiS: Nie będziemy przepraszać

15.06.10

Bronisław Komorowski zadeklarował, że wolałby nie rozstrzygać sporu z PiS w sądzie. Sztab Jarosława Kaczyńskiego nie zamierza jednak przepraszać.

RSS

Rozkalibrowane banki centralne

01.07.10

Polityka pieniężna na świecie zaczyna się coraz bardziej różnić, Podczas gdy w większości dojrzałych gospodarek nie ma mowy o zmianach stóp procentowych, to na części rynków wschodzących idą one w górę, a na innych są obniżane, Nasza RPP z korektami,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny