Gazeta odnalazła strażnika z Auschwitz. "Byłem tylko kucharzem"

22.04.13

Hans Lipschis należy do grupy 50 osób, które mogą wkrótce stanąć przed sądem - pisze "Welt am Sonntag".

Od niesprzyjających wiadomości z Azji rozpoczęły się wtorkowe notowania na rynkach finansowych, W listopadzie w Japonii pogłębiała się deflacja, która sięgnęła 0,5%, Jednocześnie malała aktywność gospodarki, Wydatki gospodarstw domowych w minionym miesiąc Putin w Katyniu? Można odnieść wrażenie, że świat po raz kolejny stanął na głowie. Dotąd bowiem funkcjonariusze KGB przybywali do lasu położonego k. stacji Gniazdowo tylko w dwóch celach: albo, by zabijać, albo by wypoczywać w willi stojącej na miejscu straceń - pisze Jan Rokita. To największa sensacja w tym sezonie angielskiej Premier League. Prowadząca w tabeli Chelsea przegrała na Stamford Bridge 0:3 Sunderlandowi i nad drugim Arsenalem ma tylko dwa punkty przewagi. Pozycja Arsenalu to efekt zwycięstwa nad Evertonem i dobrej gry Łukasza Fabiańskiego.W pobliżu Peszawaru, na północy Pakistanu, w ataku bombowym zniszczono w sobotę 16 cystern z paliwem dla wojsk dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji w Afganistanie - poinformowała pakistańska policja. Tylko 5 proc. Polaków jest za aborcją na żądanie i dopuszcza adopcję dzieci przez homoseksualistów - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". Polacy są także niechętni legalizacji małżeństw homoseksualnych. Zdecydowanych zwolenników jest zaledwie 3 proc. Arabska deputowana do Knesetu (parlamentu Izraela), która uczestniczyła w udaremnionej przez komandosów izraelskich próbie dostarczenia pomocy humanitarnej do Strefy Gazy, ma zostać ukarana.

Zdaniem władz USA jego śmierć negatywnie wpłynie na skuteczność działań IS.

Piękno niejedno ma imię. Dobrze wie o tym Mihaela Noroc, rumuńska fotograf. Podatnicy VAT, u których w danym okresie rozliczeniowym wystąpiła nadwyżka podatku naliczonego nad należnym, mają do wyboru kilka możliwości co z nią zrobić. Mogą ją bowiem przenieść do rozliczenia na następny miesiąc lub wykazać do zwrotu na rachunek bankowy. Mają też możliwość uregulowania powstałą nadwyżką zaległych, bieżących lub przyszłych zobowiązań podatkowych.

Komisja Europejska przedstawiła w środę szczegóły ustanowionej w Traktacie z Lizbony "inicjatywy obywatelskiej", która umożliwia złożenie w KE wniosku o propozycję ustawodawczą, o ile podpisze się pod nim milion obywateli UE z jednej trzeciej państw. Katolicki zakon Legion Chrystusa przeprosił za czyny założyciela zgromadzenia Marciala Maciela Degollado. Kolejne pokolenia seminarzystów oskarżały go o molestowanie. Proceder trwał dekady. Na dodatek Degollado miał dzieci. Gdy się zestarzał Benedykt XI ukarał go jedynie nakazem życia w odosobnieniu. Jedenastu kolarzy trafiło do szpitala po tym, jak doszło do kolizji dwóch motocyklistów.Już nie będzie lansu na ulicach Warszawy, gdzie wzbudzał swoim cackiem nie lada zainteresowanie. Tomasz Kammel sprzedał ferrari. Oddał je w dobre ręce i - mimo że auto nie było najnowsze - zgarnął za nie niezłą sumkę. Na otarcie łez zostało mu jeszcze porsche. Najmłodszy syn sułtana Brunei, jednej z najbogatszych osób na świecie, wziął ślub. Polscy skoczkowie narciarscy fatalnie rozpoczęli sezon.

RSS

"Wszyscy jesteśmy winni tej tragedii": Nie zamknęli lotniska, bo bali się skandalu

15.04.10

Trzeba było w sobotę zamknąć lotnisko i kategorycznie zabronić lądowania. Ale to zostałoby odczytane jako skandal dyplomatyczny wobec Polaków - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" jeden z pracowników lotniska wojskowego w Smoleńsku, na którym miał lądować prezydencki tupolew.

RSS

"Ostre porno" zamiast zdjęć zmarłego. Incydent w czasie pogrzebu

29.01.16

Rodzina jest w szoku.

RSS

Syn Mladicia: Ojciec jest niewinny i nie może jechać do Hagi

29.05.11

Generał Ratko Mladić jest niewinny, a jego stan zdrowia jest taki, że "nie nadaje się na przewiezienie" do oenzetowskiego trybunału ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii - powiedział w Belgradzie syn generała, Darko. Specjalny sąd ds. zbrodni wojennych w Belgradzie zdecydował, że stan byłego dowódcy Serbów bośniackich Ratko Mladicia umożliwia przewiezienie go do Hagi.

RSS

Czarzasty: kiosk Tuska upadłby w tydzień

22.01.11

Platforma ma chwalipiętę alfę Tuska, pracusia alfę Schetynę oraz ukrytą alfę Komorowskiego. Albo wyrżną i zagryzą połowę stada, albo zagryzą siebie – mówi "Wprost" Włodzimierz Czarzasty, szef Stowarzyszenia Ordynacka.
Włodzimierz Czarzasty (fot. Forum)

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Nowoczesne zarządzanie firmą (Zarządzanie strategiczne)

22.11.11

Na szkolenia zapraszamy pracowników mikro i małych przedsiębiorstw (zatrudnieni na podstawie umowy o pracę) oraz przedsiębiorców, Zapraszamy wszystkich menadżerów szczebli zarządzania w firmie oraz kluczowych pracowników odpowiedzialnych za przygotowanie

RSS

Wielotysięczna manifestacja w Moskwie. Protest przeciwko wyburzaniu "chruszczowek"

29.05.17

Około 5 tysięcy osób wzięło udział w niedzielę w Moskwie w kolejnym proteście przeciw zapowiedzianemu przez władze miasta programowi wyburzania "chruszczowek" - pięciokondygnacyjnych bloków mieszkalnych. Uczestnicy protestu żądali dymisji stołecznych urzędników.

RSS

Greckie porozumienie tuż, tuż

01.02.12

Eurodolar wyhamował wzrosty zapoczątkowane w poniedziałek, Tym samym przez większość dnia konsolidowaliśmy się w przedziale 1,3160 do 1,3200, Wydawało się, że przebicie poziomu 1,32 da sygnał do sprzedaży,

RSS

Działacz LGBT: oddam głos nieważny albo na Andrzeja Dudę

15.05.15

- Nie uważam, że Duda jest w stanie rozwiązać moje problemy, ale to czerwona kartka dla PO - zadeklarowałÂ w "Tak jest" w TVN24 Krystian Legierski.

RSS

Pies pochował martwe szczenię. Zobacz poruszające nagranie

29.06.13

Nie wiadomo w jakich okolicznościach młode zwierzę zdechło, ani czy dorosłe było jego rodzicem.

RSS

Sukcesy funkcjonariuszy: Policja złapała kilka tysięcy piratów

22.03.10

220 tysięcy pirackich płyt, zarzuty dla ponad 33 tysięcy piratów, którzy ukradli oprogramowanie, muzykę i filmy warte aż 20 milionów złotych - oto jak policja walczy z piratami. Funkcjonariuszom udało się też zlikwidować 600 punktów, gdzie można było kupić pirackie pliki.

RSS

Rosja ostrzega: Patrioty na stałe? To wbrew umowie

29.05.10

Rozmieszczenie na stałe w Polsce rakiet Patriot byłoby poważnym naruszeniem umowy między Rosją a NATO - uważa rosyjskie MSZ. Według ministra Siergieja Ławrowa, Rosja oczekuje od USA i Polski "sensownych wyjaśnień" w sprawie umieszczenia baterii w pobliżu rosyjskiej granicy.

RSS

Miller: Berczyński jest bombą termobaryczną. Zapalnik trzyma Macierewicz

15.04.17

Były premier Leszek Miller w "Faktach po Faktach".

RSS

Rosja oburzona zatrzymaniem swoich dziennikarzy na Ukrainie

22.05.14

Zatrzymani mieli posiadać przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe. Rosyjski prezydent nazwał zatrzymanie żurnalistów "niedopuszczalnym".

RSS

Nielegalna amunicja w domu. Znany piosenkarz skazany

15.04.17

Zapadł wyrok w sprawie Ryszarda R.

RSS

Jedna drobna zmiana

15.02.18

Rynek akcji w dalszym ciągu dyktuje warunki dla pozostałych klas aktywów, jednocześnie podtrzymując zmienność na podwyższonym poziomie, Dziś waluty ryzykowne są pod presją, a lepiej radzą sobie ?bezpieczne przystanie?, Jedyna ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny