Gazeta odnalazła strażnika z Auschwitz. "Byłem tylko kucharzem"

22.04.13

Hans Lipschis należy do grupy 50 osób, które mogą wkrótce stanąć przed sądem - pisze "Welt am Sonntag".

Obie nominacje wymagają zatwierdzenia przez Senat. Życie setek tysięcy osób zmieniło się dzięki akcji lekarzy z CZD. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24. Poniedziałkowa sesja (02,06) na głównej parze walutowej to spadki wartości eurodolara, Około godziny 16:00 (tego dnia) wyceniany on był na 1,3600, co więcej podczas tej sesji notowane już były kursy rzędu 1,3589, jednak nie doszło tu do ,,,NIK idzie do prokuratury. Kończący się tydzień rozpoczął się od umocnienia złotego, ale przez większą jego część na rynku lekką przewag ę mieli sprzedający, Wzrosty na globalnych rynkach akcji i dobre dane o sprzedaży detalicznej w USA ograniczyły jednak skalę realizacji zysków na Na szczytach polskiego showbiznesu zawrzało. Rozpoczęła się kolejna bitwa o futra. Temperaturę podniosło ostentacyjne opuszczenie premiery filmowej przez Joannę Krupę po tym, jak na czerwonym dywanie pojawiła się Anna Mucha odziana w obfite futro. Czy z medialnego starcia gwiazd wyniknie coś dobrego dla zwierząt?

Rozpacz, smutek i bezgraniczny żal...Tak jak niedawno jeszcze godziny radości, tak teraz bliscy tragicznie zmarłego Zbigniewa Wassermanna dzielą godziny rozpaczy.

Za prezydentury Lecha Kaczyńskiego kancelaria adwokacka Marka Dubienieckiego, ojca Marcina, złożyła łącznie 18 wniosków o ułaskawienie – wynika z ustaleń „Wprost”. W żadnej z tych spraw prezydent nie skorzystał z prawa łaski.
Lech Kaczyński (fot. FORUM) W syberyjskiej wiecznej zmarzlinie odnaleziono dobrze zachowane zwłoki samicy mamuta.

Dzisiejsza korekta na parkietach Europy Zachodniej to kolejna z słabych sesji, które pokazują, że brak sentymentu do akcji oraz niepewność w sprawie Grecji ciążą bykom na europejskich parkietach, Wczorajsze sesje w USA zakończyły się neutralnie, Dzisiejsze negatywne otwarcie było wynikiem gorszych od oczekiwań danych z Niemiec o produkcji przemysłowej opublikowane przed sesją o godzinie 8:00, Nie żyje Ricky Bruch, legenda szwedzkiej lekkoatletyki. Miał 64 lata i przegrał walkę z nowotworem. Jego kariera mogłaby posłużyć za scenariusz filmu. Sam próbował kariery aktora. Również w filmach dla dorosłych."Sporo jeżdżę po świecie, promując swoje wspomnienia o Stiegu, i w każdym kraju trafiam na nowe teorie spiskowe. Hiszpanie na przykład chcieli wiedzieć, czy to na pewno Stieg napisał "Millennium"" - wyznał DGP Kurdo Baksi. Szwedzki dziennikarz i przyjaciel autora "Millennium" ujawnia sekrety bestsellerowej trylogii Stiega Larssona. W USA, podobnie jak w Europie, w piątek, po szalonych zmianach wartości indeksów koniec tygodnia zapowiadał uspokojenie, Tak się też stało, a sesja w zasadzie była bez historii, Notowania ropy naftowej w ostatnich dniach poruszają się w górę, Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych dzisiaj rano zbliżyła się już do 44 USD za baryłkę, tym samym kontynuując odreagowanie wzrostowe, które na rynku ropy WTI ,,,

RSS

Prawie 5 promili, wiózł dwie córeczki

01.03.16

RSS

Szefowie sztabów przewidują debatę: Atak szefa PiS czy Wikipedia marszałka?

01.07.10

Czego sztaby kandydatów na prezydenta spodziewają się po rywalach w czasie środowej debaty? "Raczej ataków poniżej pasa" - stwierdza szef sztabu marszałka Sejmu. "Poprzednio miał parę kartek. Teraz też pewnie się z nimi pojawi. Może to będą przedruki z Wikipedii?" - odparowuje przedstawicielka szefa PiS.

RSS

Nie tak odległa przeszłość: 1400 procent inflacji? Tak było w Polsce

15.03.10

Młodsze pokolenie tego nie pamięta, ale jeszcze nie tak dawno inflacja w Polsce wynosiła... 1395 procent. Szok, jaki nasz kraj przeżył 20 lat temu i kulisy wychodzenia z zapaści gospodarczej, przypomina prof. Jerzy Osiatyński, minister finansów w rządzie Hanny Suchockiej.

RSS

Problem jest coraz poważniejszy: Oto wybryk polskiego kierowcy wart 7 mln

22.04.10

Szalone przekroczenie prędkości? Jazda bez włączonych świateł w dzień? Niezapięte pasy bezpieczeństwa? Przejechanie na czerwonym świetle? Rozmowa przez komórkę w czasie jazdy? Jakie wykroczenie kosztowało ponad 7 mln zł? Policja chłodno podliczyła kasę - nie miała litości.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Polak miał wypadek w Jacku Danielsie

15.08.14

Życie polskiego speleologa, który w nocy ze środy na czwartek uległ wypadkowi podczas wspinaczki w jaskini Jack Daniels w masywie Tennengebirge w Austrii, nie jest zagrożone. Z rannym można się porozumieć - poinformowano na konferencji prasowej w Abtenau.

RSS

Ewakuacja wieży Eiffla

15.09.10

Wieża Eiffla i pobliskie Pola Marsowe w Paryżu we wtorek wieczorem zostały ewakuowane przez policję. Przyczyną akcji był alarm bombowy.

RSS

Złoty mocno traci na wartości

15.05.10

Obserwowane w piątek na rynkach finansowych pogorszenie nastrojów, wywołane powrotem obaw o przyszłość Strefy Euro, wpływa na zmniejszenie apetytu na ryzyko, Cierpi na tym złoty i inne waluty regionu, O godzinie 12:54 za dolara trzeba było zapłacić 3,208

RSS

Samochód wynajęty w podróży służbowej a koszty uzyskania przychodów pracodawcy

15.02.12

Nierzadko pracownicy oddelegowani w podróż służbową, wynajmują samochód osobowy w celu wypełnienia obowiązków służbowych. Faktura za wynajem samochodu wystawiana jest z reguły na pracodawcę. Także pracodawca ponosi koszty związane z użytkowaniem tego pojazdu, m.in. wydatki na zakup paliwa, opłaty za parking czy za autostradę. Powstaje zatem pytanie, czy wydatki te pracodawca, podatnik podatku dochodowego do osób prawnych, może ująć w ewidencji podatkowej i zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w pełnej wysokości, w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ustawa o PDOP).

RSS

Tak się wypłaca z cudzego konta

15.09.10

Podszył się pod pełnomocnika właścicielki konta i wypłacił z niego prawie 70 tys. zł. Długo jednak pieniędzmi się nie cieszył. Zbigniew L. został już zatrzymany. Teraz policja poszukuje jego wspólniczki.

RSS

"Ostatnia rodzina" i "Wołyń" tryumfują na Netia Off Camera

08.05.17

W sobotę rozdano nagrody, festiwal kończy się w niedzielę.

RSS

Janusz Zakrzeński pochowany na warszawskich Powązkach

22.04.10

Aktor Janusz Zakrzeński, który zginął 10 kwietnia w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, został pochowany dzisiaj na warszawskich Starych Powązkach. Wcześniej w Archikatedrze św. Jana żegnała go rodzina, przyjaciele i miłośnicy jego sztuki aktorskiej.

RSS

SLD połączy... konserwatystów?

29.09.10

Lewica znowu uderza w antyklerykalne tony. Walka o poprawę bytu najbiedniejszych i przywileje socjalne przestała być dla SLD atrakcyjnym hasłem, bo nie przynosiła sondażowych efektów. Zamiast tego, dzięki „krzyżowej” radykalizacji PiS, lewica może jednak ruszyć z ofensywą światopoglądową.

RSS

Symbol Majdanu zostanie wyburzony? "Zagraża bezpieczeństwu"

15.12.14

Budynek Związków Zawodowych spłonął podczas zamieszek w lutym.

RSS

Tragiczny wypadek w Krakowie. Jedna osoba nie żyje, trzy w ciężkim stanie

22.10.15

Jedna osoba nie żyje, a trzy w ciężkim stanie trafiły do szpitala po zderzeniu osobówki, busa i tira w Krakowie. Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Otoczenie podaje rytm

29.08.13

Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosła sesję, w trakcie której rynek próbował korygować wtorkową przecenę, ale skończyło się ledwie na próbie stabilizacji, Indeks największych spółek skończył ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny