Gazeta odnalazła strażnika z Auschwitz. "Byłem tylko kucharzem"

22.04.13

Hans Lipschis należy do grupy 50 osób, które mogą wkrótce stanąć przed sądem - pisze "Welt am Sonntag".

Wnuk Elżbiety II książę William nie dostał wolnego z pracy i przypadające we wtorek 29. urodziny drugi rok z rzędu spędza na służbie w bazie lotniczej na wyspie Anglesey u wybrzeży Walii. Urodziny ma świętować w niewielkim gronie kolegów. Amerykanie dołożą się do ratowania niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau. Według sekretarz stanu USA, Hillary Clinton, prezydent Barack Obama chce, by Kongres wyłożył 15 milionów euro na specjalną fundację obozową. Mały podatnik może korzystać z wielu przywilejów na gruncie przepisów podatkowych. Może wpłacać podatek VAT raz na kwartał zamiast miesięcznie. Może także płacić VAT tylko wtedy, gdy ma płynność finansową. Dodatkowym udogodnieniem jest także możliwość skorzystania z jednorazowej amortyzacji, a także wpłacania zaliczek kwartalnych w podatku dochodowym.Senne sobotnie popołudnie mogło skończyć się tragicznie dla 17-miesięcznego Jessiah z Leland w Północnej Karolinie. Chłopiec spadł z krzesła prosto na ogrodową pomywaczkę i nadział się głową na metalowy pręt. Cudem uniknął śmierci.

W "Kropce nad i" ks. Dariusz Oko i Andrzej Rozenek (Twój Ruch) o sporze wokółÂ prof. Bogdana Chazana. Turcji Agnieszka Radwańska nie podbiła, ale i tak zakończony właśnie sezon może zaliczyć do udanych. Tenisowy rok zamknęła na najlepszej w karierze pozycji w rankingu i rzecz jasna z największą wypłatą.

"Fakty" TVN.

To drugi wspaniały powrót w angielskiej piłce w ciągu kilku dni. Paul Scholes, jeszcze tydzień temu emeryt, w drugim spotkaniu po powrocie do Manchesteru United strzelił na Old Trafford pierwszego gola w meczu z Boltonem wygranym przez "Czerwone Diabły" 3:0. Tymczasem ze szczęścia nie zapiały londyńskie "Koguty". Tottenham po trudnym meczu na White Heart Lane tylko zremisował 1:1 z Wolves. Bronisław Komorowski może liczyć w wyborach na 53 proc. głosów, Jarosław Kaczyński na 28 proc. Grzegorz Napieralski, Andrzej Lepper, Andrzej Olechowski po 4 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP dla "Forum". W porównaniu z badaniem przeprowadzonym na początku maja Komorowski zyskał 3 punkty procentowe.

Amerykańskie myśliwce piątej generacji F-22 niedawno nie bez problemów weszły do służby, F-35 być może niedługo do niej trafią, a USAF juz myśli o ich następcy. Amerykańskie wojsko wystosowało wstępne zapytanie do firm lotniczych, z prośbą o przedstawienie propozycji myśliwca 6. generacji, który miały by trafić do służby około 2030 roku. W cieniu awantury o krzyż stoczyła się w Sejmie batalia o skład jednej z najbardziej skompromitowanych instytucji w wolnej Polsce, czyli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ciągłe gadaniny o zmianach w prawie medialnym, zapewnienia o odpolitycznieniu radia i telewizji to tylko słowa, słowa, słowa, bo kiedy przychodzi do konkretów, okazuje się, że wszystko zostaje po staremu.Jest parę niespodzianek. Obie nominacje wymagają zatwierdzenia przez Senat. Spotify planuje rozszerzyć swoje usługi i wejść na rynek strumieniowego odtwarzania filmów - poinformował "Wall Street Journal". Przedstawiciele firmy odbyli już pierwsze rozmowy na temat potencjalnej współpracy z kilkoma przedstawicielami tego rynku.

RSS

Ważne, że w ogóle rozmawiają, prawda?

22.02.19

W ciągu ostatniej doby dwie informacje dotyczące Chin i brexitu wyrwały rynki ze stanu zawieszenia, aczkolwiek zasadność reakcji jest dyskusyjna, w efekcie czego rajdu juana i funta mogą się nie utrzymać, Widać jednak, że inwestorzy,,,

RSS

CIA przemówiła na Twitterze. "Nie potwierdza i nie zaprzecza"

08.06.14

CIA ma swój oficjalny profil na Twitterze, a jej pierwsza wiadomość zrobiła furorę. Wystarczyło kilka godzin, by wpis agencji podało dalej niemal 180 tys. osób.

RSS

Dolar zyskał po słowach Mnuchina

22.05.18

USA / CHINY: Będzie ?rozejm? w temacie wojen handlowych ? zakomunikował w niedzielę Sekretarz Skarbu Steve Mnuchin po tym jak osiągnięto porozumienie dotyczące ram działań zmierzających do ograniczenia nierównowag w handlu pomiędzy,,,

RSS

DM BOŚ: Tygodnik FX z 6 lipca 2018 r.

08.07.18

Dolar wszedł w korektę zwyżek z ostatnich tygodni, Bilans tygodnia to niewielkie zyski wobec rubla i tureckiej liry, W obszarze walut G-10 bilans na zero jest dla franka i jena, Amerykańska waluta najbardziej straciła wobec skandynawskich (SEK i NOK)

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Czy reżyser dostanie doktorat honoris causa?: Pikieta przeciw Zanussiemu. Broni go ksiądz

01.03.10

Uniwersytet Opolski chce nadać Krzysztofowi Zanussiemu doktorat honoris causa. Ale wybuchł protest. Pikietujący nie zgadzają się na to po wypowiedziach Zanussiego o Romanie Polańskim. Reżysera broni ksiądz: "Idąc tym tropem należałoby nie być dumnym z Chopina, bo był dziwkarzem".

RSS

Onyszko zatrzymał poznańską lokomotywę

29.03.10

Arkadiusz Onyszko potwierdza opinię jednego z najlepszych i najbardziej niedocenianych polskich bramkarzy. Golkiper praktycznie w pojedynkę zastopował poznańskiego Lecha i jego Odra Wodzisław nie jest już ostatnia w tabeli. Wyladowała tam warszawska Polonia, choć w sobotę wygrała z gdyńska Arką.

RSS

Koniec Victorii. Zdemontowano słynny neon

15.01.11

Po 35 latach, zdemontowano słynny warszawski hotelowy neon Victoria. Towarzyszył on hotelowi od początku jego istnienia, czyli od 1976 roku. Zdjęcia z demontażu przysłał Reporter 24.

RSS

"Leszek Miller wyniesie sztandar SLD"

22.10.11

- Myślę, że ten wybór jest świetny. To jest wybór, który spowoduje, że bardzo odpowiednia osoba, osoba o odpowiednich kompetencjach będzie wynosiła sztandar SLD. Znosiła go ze sceny - tak wybór Leszka Millera na szefa klubu parlamentarnego SLD oceniła Anna Grodzka (Ruch Palikota). Ryszard Kalisz z kolei powtórzył, że różni się z byłym premierem w pomysłach na odnowienie Sojuszu, ale nie zamierza odchodzić z partii.

RSS

Czy publikować wyrok TK? Polacy mówią, co powinien zrobić rząd

29.04.16

Sondaż Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24.

RSS

Broń policjanta wypaliła na berlińskim lotnisku

22.08.17

Chwile grozy przeżyli w poniedziałek pasażerowie na berlińskim lotnisku Tegel. Gdy wsiadali do samolotu rozległ się strzał. Okazało się, że wypalił służbowy pistolet policjanta. Nikt nie został ranny. Samolot odleciał do Kolonii ze znacznym opóźnieniem.

RSS

Fantastyczne drugie miejsce Polaka: Kubica: Patrzyliśmy, co robi Jenson

29.03.10

Nie spodziewałem się, że ukończymy ten wyścig na podium. To dla mnie i dla Renault specjalny rezultat - stwierdził po fantastycznym Grand Prix Australii Robert Kubica. Polak zdradził też, że on i jego ekipa podglądali, co na trasie robi lider Jenson Button. "Kiedy zobaczyliśmy, że zmienił opony, od razu zjechaliśmy" - wyznał.

RSS

Eurokorpus: Polacy nas opuszczą. Warszawa zaprzecza i tłumaczy

29.03.17

MON: wzmacniamy wschodnią flankę.

RSS

Walutowe emocje lepiej przeczekać

08.12.10

Na rynku walutowym silnych wrażeń nie brakuje, Długoterminowe tendencje są jednak czytelne, Złoty się umacnia, a zewnętrzne czynniki chwilowo ten trend zakłócają, Przejściowymi wahaniami lepiej się nadmiernie nie przejmować, Choć bywają dynamiczne, trwają

RSS

Kwota wolna od podatku niezgodna z konstytucją

29.10.15

Przepisy tracą moc 30 listopada 2016 r.

RSS

Deutsche nadal ciąży giełdom

29.09.16

Kolejny dzień, kolejne minima w notowaniach Deutsche Banku, Bank jest niemiecki, ale skala jego działania jest globalna, więc jego kłopoty udzielają się parkietom na całym świecie ? również w Warszawie, Nic dziwnego, że warszawski WIG20 ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny