Gazeta odnalazła strażnika z Auschwitz. "Byłem tylko kucharzem"

22.04.13

Hans Lipschis należy do grupy 50 osób, które mogą wkrótce stanąć przed sądem - pisze "Welt am Sonntag".

Dziś polski złoty kontynuuje wczorajszą przecenę, Rano za wspólną walutę EUR trzeba było zapłacić 4,2530 PLN, 3,1792 PLN za dolara amerykańskiego USD oraz 3,4612 PLN wobec franka szwajcarskiego CHF, O szczegółach Piotr Kraśko.Ambasada Rosji w Polsce potwierdza, że wie o zamiarze złożenia wizyty w Katyniu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rzecznik placówki Andriej Karwowski powiedział IAR, że placówka nie otrzymała żadnego pisma w tej sprawie, a wie o tym jedynie z doniesień prasowych.
Rosyjscy dyplomaci przypominają, że ambasador rosyjski w Warszawie powiedział wczoraj, że ambasada nie otrzymała żadnych konkretnych propozycji w sprawie udziału prezydenta w uroczystościach w Katyniu. Dodają, że nie było ich również w piśmie Kancelarii Prezydenta Polski. Rzecznik placówki zaznacza, że choć ambasada otrzymuje wiele pism z Kancelarii, to w tej kwestii żadne pismo nie wpłynęło.
W specjalnym oświadczeniu Rosjanie podkreślają, że wszystkie komentarze, które w tej sprawie pojawiły się w mediach "są wolną i nieodpowiedzialną interpretacją słów ambasadora Rosji w Polsce". Rosjanie ubolewają nad tym, "że komentarze te są powodem do ogłoszenia dalekosiężnych i nieuzasadnionych oświadczeń".
Złota polska jesień? To nie teraz. Obecni są przedstawiciele prezydenta.

Polska nie zgadza się z zarzutami ze strony Komisji Europejskiej - to część odpowiedzi resortu dyplomacji, przesłanej dzisiaj do Brukseli. Do całości listu przekazanego Komisji dotarłÂ reporter TVN24 MichałÂ Tracz.

Zdaniem profesora pierwszych powyborczych zmian należy spodziewać się w obszarze służb specjalnych i w mediach publicznych. Złoty umocnił się w mijającym tygodniu wobec głównych walut, Według analityków siła złotego to głównie efekt czynników globalnych,

Grudzień to zwykle korzystny dla złotego okres, Jednak teraz jest inaczej, Jedna sprawa to mocny dolar, pomimo pewnych wysiłków ze strony Fed, aby zmienić ten stan rzeczy, Obawy o spowolnienie i polityczny chaos w Europie pogrążają w marazmie ,,, Wczoraj po raz pierwszy od denominacji rubla w 1998 r, kurs USD/RUB przekroczył poziom 40,00, Nawet w relacji do euro rosyjska waluta od połowy roku słabnie, chociaż nie doszła jeszcze do współczesnego rekordowego minimum w tej parze, AMD rozpoczyna sprzedaż pierwszych układów Fusion - dwóch jednostek APU (Application Processing Units) o nazwie Zacate oraz Ontario.Poranne publikacje z Europy oraz newsypodawane przez agencje informacyjne nie miału większego znaczenia dla notowań wlautowych, a zatem sesja europejska podobnie jak wczoraj na razie charakteryzuje się wąską konsolidacją, Mimo sądowego zakazu dziewczyna wciąż przychodziła pod dom ukochanego. Dwa miesiące spędzi w areszcie. Obraz został zidentyfikowany po tym, gdy ofertę jego sprzedaży zgłosił polski kolekcjoner.

RSS

Polonia (jeszcze) wierzy w Sobiecha

22.06.11

Marząca po raz kolejny o mistrzostwie Polonia Warszawa wróciła do treningów. Zajęciom przyglądał się najlepszy strzelec zespołu - Artur Sobiech. Trener Jacek Zieliński wierzy, że będzie mógł jednak skorzystać z usług napastnika, który nie zgadza się na zmianę zapisów umowy.

RSS

Dokąd zmierza Wall Street?

15.09.16

Indeks SP 500 po ustanowieniu nowych historycznych maksimów ponownie wpadł w okres konsolidacji, a w miniony piątek przełamał jej dolne ograniczenie, Czyżby to był początek rynku niedźwiedzia?

RSS

Pomogły nastroje i EUR/USD

15.04.10

Środa przyniosła umocnienie złotego do głównych walut, O godzinie 18:23 kurs EUSD/PLN testował poziom 2,8264 zł, a EUR/PLN 3,8610 zł, Oznacza to odpowiednio spadek o 1,9 i 1,2 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia, Umocnienie złotego, które swą skalą

RSS

Tydzień lepszych nastrojów

15.02.14

Jednym z wydarzeń mijającego tygodnia była prezentacja półrocznego raportu Fed o polityce monetarnej i wystąpienie Janet Yellen w Kongresie, Okazało się jednak, że z dużej chmury rynkowych oczekiwań, spadł mały deszcz faktów, Nowa ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Katastrofa Żyły. Pękł w Ga-Pa

01.01.14

Preludium do noworocznych skoków w Garmisch-Partenikrchen za nami.

RSS

Zmiany w składkach dla nowych przedsiębiorców

08.03.18

Już niebawem ma wejść w życie tzw. Konstytucja Biznesu. Jest to pakiet ustaw, które mają na celu zreformowanie i uproszczenie przepisów dotyczących prowadzenia działalności. Są to m.in. Prawo przedsiębiorców oraz Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej. Konstytucja Biznesu znowelizuje też m.in. przepisy dotyczące ubezpieczenia w ZUS przedsiębiorców oraz opłacania przez nich składek ubezpieczeniowych.

RSS

Sytuacja wróciła do normy: Trzygodzinna awaria na Okęciu

22.02.10

Od ok. godz. 14 na warszawskim lotnisku Okęcie znów lądują i startują samoloty. Przez prawie trzy godziny ruch był zawieszony ze względu na awarię zasilania wieży kontroli lotów. W tym czasie opóźniło się kilkadziesiąt samolotów, a kilka lotów odwołano.

RSS

"Nie można zmuszać ludzi do pracowania ponad siły". "Prezydent jest od tego, aby państwo działało"

22.05.15

Pyta Bogdan Rymanowski. Kandydaci spierają się o kwestie gospodarcze.

RSS

Piątek pod wpływem kalendarza makro

16.07.16

To, czy eurodolar i ogólnie rynek finansowy będzie dziś pod wpływem kalendarza makro, jest ? teoretycznie rzecz biorąc ? kwestią na przyszłość, na kolejne godziny, ale trudno sądzić, by mogło być inaczej, skoro danych będzie sporo i ,,,

RSS

Szydło i Merkel rozmawiały o Turcji

17.07.16

Próba zamachu stanu w Turcji była głównym tematem rozmowy premier Beaty Szydło z kanclerz Niemiec Angelą Merkel na marginesie szczytu Azji i Europy ASEM w stolicy Mongolii Ułan Bator.

RSS

Nastroje pozostały korekcyjne

29.11.12

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się po słabych sesjach na Wall Street, gdzie rynki zderzyły się sygnałami, iż do kompromisu podatkowego może być dalej niż bliżej,

RSS

Wzrost chińskiej inflacji uspokoił rynki

15.10.16

Światowe indeksy giełdowe i surowce odreagowują wczorajsze spadki po pierwszym od 2012 roku wzroście cen producenckich w Chinach, Inwestorzy odetchnęli z ulgą po wczorajszym szoku wywołanym 10 proc, spadkiem chińskiego eksportu, Inflacja PPI ,,,

RSS

Adwokat: Chcemy próby na wykrywaczu kłamstw

15.10.12

Prawnik mówi w imieniu Armstronga.

RSS

Ziobro: Złożymy akt oskarżenia przeciwko Kutzowi

01.08.11

Eurosposeł PiS Zbigniew Ziobro poinformował, że akt oskarżenia przeciwko posłowi Kazimierzowi Kutzowi jest już przygotowany i ma być w piątek wysłany do sądu. Akt jest bardzo odważny - komentuje Kutz.

RSS

Bilans kwartału wypadnie pod kreską

29.03.13

Kończąca miesiąc i kwartał dzisiejsza sesja na GPW nie zmieni już zapewne istotnie bilansu tych okresów, W obu przypadkach wypadną niekorzystnie, Dla większości obserwatorów rynku to duże zaskoczenie, bo w ten rok wchodziliśmy ze zdecydowanymi oczekiwania

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny