Gazeta odnalazła strażnika z Auschwitz. "Byłem tylko kucharzem"

22.04.13

Hans Lipschis należy do grupy 50 osób, które mogą wkrótce stanąć przed sądem - pisze "Welt am Sonntag".

Burza po słowach J.K. Rowling. Wstrząśnięte skandalem seksualnego wykorzystywania zgromadzenie Legioniści Chrystusa przeprosiło ofiary czynów, których dopuścił się jego założyciel Marcial Maciel Degollado, zmarły w 2008 roku. Oficjalne "mea culpa" znalazło się w ogłoszonym dziś liście. "Nie ma żadnego sporu między mną a Ministrem Finansów, z jednego prostego powodu ? który dotyczy zwłaszcza kwestii bezpieczeństwa ? ja podejmuję decyzje, a on je wdraża," - Jacques Chirac, 14 lipca 2004 r,Cyber-terroryści mogą planować wpływ na wynik wyborów we Francji i Niemczech - ostrzegł unijny komisarz ds. bezpieczeństwa Julian King . Jak pisze agencja Bloomberg, ze względu na wybory ten rok może okazać się przełomowy dla Wspólnoty. Amerykański bank centralny nie będzie wspierał gospodarki dodatkowym strumieniem pieniędzy - zapowiedział jego szef Ben Bernanke, Szef FED poinformował o tym podczas wystąpienia na sympozjum w Jackson Hole, Analityk domu maklerskiego TMS Brokers Bartosz S Nie osiem ton groźnych dla środowiska odpadów, jak podawano wcześniej, ale aż 21 ton niebezpiecznych substancji zgubił w Bałtyku fiński statek "Linda" - informuje szwedzkie radio. Fińskie władze prowadzą dochodzenie, jak mogło dojść do takiej zguby.

Zamachowcy mieli zestrzelić malezyjskiego boeinga przez pomyłkę, więc prowokacja nie udała się.

W czwartek Polacy masowo wyruszyli w trasę, aby 1 listopada móc odwiedzić groby bliskich i spędzić świąteczny weekend z rodziną. Znacznie słabsze od oczekiwań dane na temat rynku usług w USA, Dobre dane z Brytyjskiego przemysłu nie pomogły funtowi, Słabszy odczyt z niemieckiej gospodarki, Na dniach poznamy plany przekształcenia MSP

Kurs eurozłotego znalazł się w pobliżu istotnego wsparcia, Niedźwiedziom wyraźnie brakuje siły by je sforsować,,, Po ponad dobie negocjacji prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, przywódcy opozycji i przedstawiciele Unii Europejskiej podpisali 6-punktowe porozumienie. Ma ono zakończyć trwający od 21 listopada 2013 roku kryzys. Dokument przewiduje m.in. wcześniejsze wybory szefa państwa. Przedstawiamy całość podpisanego w Kijowie dokumentu. Najlepsze konta oszczędnościowe dają zarobić niewiele więcej od przeciętnej lokaty terminowej, Po ewentualnej obniżce stóp procentowych zyski mogą być jeszcze niższe, Na atrakcyjności zyskują więc oferty banków, które gwarantują niezmienność oprocentowaniJak oceniają "pakiet kolejkowy"? Polak zajął szóste miejsce w kwalifikacjach. Od czerwca ubiegłego roku osoby niepełnosprawne mają prawo wchodzić ze swoimi psami towarzyszącymi do urzędów, sklepów , restauracji i wszystkich miejsc, w których potrzebują asysty i pomocy swojego psa.
Niewidomi i słabowidzący jednak oceniają, że w praktyce to prawo jest nadal trudno wyegzekwować, bo społeczeństwo ma zbyt małą wiedzę na temat obowiązujących przepisów. Brakuje też świadomości, jak ważna jest rola psa towarzyszącego lub przewodnika w codziennym życiu osoby niepełnosprawnej.
Izabela Budzyńska niedawno rozpoczęła przygotowanie młodego psa do roli przewodnika dla niewidomego. Trenerka i opiekunka psa tłumaczy, że to nie jest zwykły czworonóg. Pies musi mieć bardzo spokojny i zrównoważony charakter. Nie może byc argesywny, i nie powinien bać się nagłych zdarzeń ani odgłosów. Musi umieć się skoncentrować na poleceniach trenera, a potem swojego pana. W wieku kilku miesięcy pies przechodzi socjalizację, gdzie musi nauczyć się reagować na polecenia i wypracować podstawowe zachowania potrzebne we współpracy z osobą niepełnosprawną. Potem przechodzi dalsze specjalistyczne szkolenie.
Izabela Budzyńska podkreśla, że pies przewodnik lub asystent osoby niepełnosprawnej nie powinien być zaczepiany, głaskany, ani karmiony przez jakiekolwiek obce osoby. Zdekoncentrowenie takiego psa w czasje jego pracy może być niebezpieczne dla osoby, której pies pomaga.
W Polsce działa kilka fundacji i stowarzyszeń, które przygotowują psy do roli przewodników lub asystentów pomagających niepełnosprawnym. Pies może aktywnie pracować dla osoby niepełnosprawnej około 8 -10 lat.


RSS

Opóźnienia na stołecznych dworcach

22.12.12

Kolej podnosi się po awarii sieci trakcyjnej.

RSS

Zobacz niesamowite nagranie: Zapraszamy na wycieczkę do Czarnobyla

01.02.10

Prypeć to miasto duchów. Opuszczone, wymarłe, zdewastowane. Leży zaledwie 20 kilometrów od Czarnobyla, gdzie w kwietniu 1986 roku w tamtejszej elektrowni eksplodował reaktor. Okolicznych mieszkańców ewakuowano. Zobacz przerażający krajobraz po katastrofie atomowej.

RSS

Wajda: Jeszcze nie widziałem takiego filmu

15.11.12

"Mój rower" wchodzi do kin w piątek.

RSS

Znowu słabsze dane z Chin

08.09.15

Zdaniem wielu komentatorów czas się pogodzić z faktem, że gospodarka na poziomie rozwoju chińskiej nie może rosnąć nieprzerwanie w takim tempie jak dotychczas, Obecne reakcje rynków pokazują, że świadomość ta powoli dociera do ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Chiński nadzór burzy świąteczny bezruch

29.11.15

Chiński rynek akcji nurkuje w piątek, co wysyła złe wibracje dla handlu w Europie, Zwykle senny ?dzień po Święcie Dziękczynienia? może nabrać rumieńców, EUR/USD jest nieco wyżej, pod presją znajduje się AUD, a spadki na giełdach ,,,

RSS

Nietypowy zakład z żoną. Jego zespół wygrał, więc potraktował ją paralizatorem

08.11.13

Pewne małżeństwo założyło się o wynik meczu między zespołami NFL, którym kibicują.

RSS

Szturm policji na kancelarię prawniczą. W środku dwa ciała

12.07.16

Funkcjonariusze zjawili się na miejscu po alarmie mieszkańców, którzy mieli słyszeć strzały w okolicy.

RSS

Ale w Oslo wygrał Ammann: Małysz czarodziej! Przeskoczył 11 miejsc!

15.03.10

To, czego dokonał Adam Małysz w Oslo, jest wprost niesamowite. Polak po pierwszej serii był dopiero 13. Ale jego drugi skok był nokautem. 136,5 metra tak przeraziło rywali, że Orzeł z Wisły pokonał kolejnych 11 skoczków. Lepszy był tylko niepokonany Szwajcar Simon Ammann.

RSS

CNN: Apple jest wart więcej niż Polska

01.03.12

Wartość Apple na nowojorskiej giełdzie przekroczyła pół bln dol. To kolejny rekord spółki, która i tak osiągnęła już status najbardziej wartościowej na świecie. Przy obecnym kursie dolara, nieco powyżej trzech zł, Apple jest warte więcej niż wartość całej polskiej gospodarki, o czym serwis money.cnn.com informuje w tytule tekstu na ten temat.

RSS

Merkel mówi o "głębokim cięciu" Brexitu

01.02.17

Unia Europejska musi zostać skoncentrowana na własnych sprawach, takich jak migracja, rynek pracy, cyfryzacja, bezpieczeństwo czy współpraca obronna, nawet po opuszczeniu Unii przez Wielką Brytanię - oświadczyła we wtorek niemiecka kanclerz Angela Merkel.

RSS

Optymalne wakacje w raju (cz. IV): Republika Seszeli

08.07.17

Seszele to nie tylko piękne wyspy i często wybierany kierunek wakacyjnych wyjazdów, lecz także popularne miejsce do zakładania zagranicznych spółek typu offshore.

RSS

Po danych zostało tylko wspomnienie, teraz liczy się...

22.08.13

Już tylko wspomnienie zostało po opublikowanych we wtorek, wyraźnie lepszych od rynkowych prognoz, danych o dynamice lipcowej produkcji przemysłowej w Polsce,

RSS

"Solidarność": Znajdź różnice

22.05.12

"Wytęż wzrok! Znajdź choć jeden szczegół różniący te dwa obrazki" - napisała "Solidarność" na swoim portalu. Powyżej umieściła dwa zdjęcia - Lecha Wałęsy i brudnej świni. W ten sposób "S" (nie) skomentowała wypowiedzi byłego prezydenta i szefa "S" o protestach związkowców przed Sejmem po głosowaniu nad ustawą emerytalną.

RSS

Wiemy jak będzie wyglądał pomnik Deyny

22.12.11

Choć ostatni raz wybiegł z elką na piersi ponad trzydzieści lat temu, trybunom przy Łazienkowskiej wciąż zdarza się skandować jego nazwisko. Muzycy śpiewają o nim piosenki, młodzi piłkarze chcą być tacy jak on, a kibice... stawiają mu pomnik. Gliniana figura Kazimierza Deyny wyszła już spod palców Tomasza Radziewicza. Na jej podstawie odlany będzie pomnik z brązu.

RSS

Wyjaśnienie ponownego deportu ropy WTI

01.08.13

Najważniejszym ruchem cen energii w ostatnim miesiącu był powrót deportu ropy WTI, Deport opisuje krzywą cen forward kontraktów terminowych, w ramach której koszt ropy do bezpośredniej dostawy jest wyższy, niż w przypadku przyszłych dostaw,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny