Vive obroniło Puchar Polski

15.04.13

Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali Orlen Wisłę Płock 28:27 w finale Pucharu Polski w Legionowie. Podopieczni Bogdana Wenty obronili tym samym trofeum, zdobywając je przy tym po raz dziesiąty.

W pierwszej chwili chcieliśmy zatytułować ten komentarz: "Już po wszystkim", Ale nigdy nie jest "po wszystkim", zwłaszcza na forexie, Chyba że bierzemy pod uwagę sławetny 'Kwartet na koniec czasu' Messiaena, gdzie muzyka w pewnej chwili ,,, Niezwykłe zjawisko atmosferyczne zaobserwowali mieszkańcy prowincji Alicante. Wczorajsza sesja przyniosła inwestorom niewielką realizację zysków, spowodowaną głównie słabszymi danymi makro z Chin oraz strefy euro, Dziś wygasają wrześniowe serie kontraktów na giełdach światowych, Kalendarz makro jest pusty, Możemy spodziewać się sesPolicja w Dreźnie wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa pochodzącego z Erytrei mężczyzny, którego ciało, całe we krwi, znaleziono przed jego domem we wschodniej części miasta. W mieście od dłuższego czasu dochodzi do licznych antyimigranckich demonstracji. Minister Grad dzisiejszy debiut drugiej spółki energetycznej w kraju nazwał sukcesem, Niestety cała rzesza inwestorów indywidualnych nie zaliczy tego IPO do udanych, Skoro przez cały dzień można było kupić akcje taniej niż w ofercie pierwotnej, to przecie Bać się powinni wszyscy, którzy chcą oszukać fiskusa i wyłudzać VAT - ostrzega "Rzeczpospolita". Dziennikarze gazety dotarli do wytycznych Ministerstwa Finansów dla urzędów skarbowych na 2010 r. Przewidują one zaostrzenie kontroli.

Sąd w Tybindze uznał zbrodnię 22-latka za szczególnie ciężką.

- Chciałabym zdobyć 22 tytuły wielkoszlemowe - zapowiedziała wciąż nienasycona Serena Williams. Amerykanka w sobotę po raz 19. wygrała w Wielkim Szlemie - tym razem była najlepsza w Australian Open. Spotykali się najczęściej u niego, bo tu był największy telewizor i najlepiej się oglądało mecze. I nagle wszystko diabli wzięli. Dymisja, „dwór” rozpędzony, komisja śledcza - pisze o Mirosławie Drzewieckim Rafał Kalukin. W najnowszym numerze tygodnika "Wprost" przedstawiamy sylwetkę byłego ministra sportu i jednego z bohaterów tzw. afery hazardowej.
Mirosław Drzewiecki

Kurs EUR/USD w tym tygodniu konsolidował się, Zakres wahań wyniósł zaledwie 70 pipsów, a zawierał się w przedziale 1,3150-1,3220, Osłabieniu uległ polski złoty, "Soczi powitało zimowe igrzyska z niezwykłą ekstrawagancją" - pisze BBC. Supermarkety Tesco zamierzają zgarnąć kawałek farmaceutycznego tortu i otworzyć sieć własnych aptek. Leki na receptę wkrótce będzie można kupić bez wychodzenia poza bramki supermarketu. Eksperci są zgodni: to dopiero początek dużych inwestycji w tej branży.Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych przyciągnął prawie 8 tysięcy widzów. ["Fakty po południu"] W programie "Babilon" w TVN24 Biznes i Świat przedstawiła je Małgorzata Kidawa-Błońska. Decyzja Donalda Tuska o rezygnacji z wyborów prezydenckich jest komentowana także za granicą. Polskiego premiera chwali niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Nazywa go "uprzejmym intelektualistą" i dodaje, że ta decyzja "w dłuższej perspektywie może okazać się mądrym posunięciem".

RSS

Zniszczona wystawa o płk. Kuklińskim. "To nie było przypadkowe"

15.08.16

Ktoś oblał farbą elementy wystawy.

RSS

Komendant zawiesił go na 5 dni, bo "był bardzo potrzebny"

22.10.14

Zarzucają policjantowi, że nękał sekretarkę.

RSS

Auto spadło z wiaduktu na tory i stanęło w płomieniach

01.05.16

Informację i zdjęcia z Przyłubia (woj. kujawsko-pomorskie) na krajowej "10" otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Nowe odcinki dróg będą wkrótce objęte opłatami. Sprawdź listę

22.06.17

Kolejne 360 kilometrów dróg zostanie od 9 lipca objętych opłatami viaTOLL.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

TK znów w okrojonym składzie. Bada ustawę o "bestiach"

15.11.16

Obecni są przedstawiciele prezydenta.

RSS

Rynki po południu - inflacja w strefie euro rozczarowuje

08.01.16

Dzisiejszy dzień był znacznie spokojniejszy w porównaniu do wczorajszego dnia, kiedy byliśmy świadkami ogromnej wyprzedaży na światowych giełdach, w związku z paniką rozpoczętą w Chinach,

RSS

"Kup pan kuchenkę". Dziesiątki oszukanych

22.11.11

Około 30 mieszkańców jednego z osiedli w Zielonej Górze padło ofiarą oszustwa. Przedstawiciele prywatnej firmy chodzili od drzwi do drzwi i informowali, że "spółdzielnia nakazuje wymianę kuchenek gazowych na nowe ze względów bezpieczeństwa". Ludzie wierzyli, bo rok temu na tym osiedlu w kilku mieszkaniach doszło do wybuchów kuchenek gazowych. Przestraszeni mieszkańcy kupowali więc nowe. Każdy otrzymał kuchenkę o wartości około 700 zł. za którą musi teraz naciągaczom zapłacić nawet cztery razy więcej.

RSS

Gen. Błasik był w konflikcie z pilotami Tu-154?

08.11.10

"Wprost" dotarł do 57 tomów akt śledztwa smoleńskiego. Znajduje się w nich wiele odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące katastrofy prezydenckiego tupolewa. Z dokumentów wynika, że dowódca Sił Powietrznych gen. Andrzej Błasik był w konflikcie z pilotami Tu-154 oraz że często siadał za sterami w trakcie lotu.
Fot. Forum

RSS

Ogłoszono wyniki prawyborów PO: Zwycięski Komorowski: Kocham Cię Radku

29.03.10

Już wszystko jasne! Na Politechnice Warszawskiej ogłoszono nazwisko kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Wcześniejsze przecieki do mediów okazały się trafione. Bronisław Komorowski wygrał z Radosławem Sikorskim: 68,5 proc. do 31,5 proc. "Kocham Cię Radku" - powiedział Komorowski po ogłoszeniu wyników.

RSS

Odpięła się naczepa z drewnem. Zginął mąż, żona w ciąży ranna

01.05.13

Na drodze z Krakowa do Wadowic w miejscowości Krzywaczka odpięła się naczepa tira z ładunkiem drewna i uderzyła w trzy samochody osobowe.

RSS

Kurs EUR/USD obniża się przed ogłoszeniem niemieckiego CPI

29.03.14

Dobry raport o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii wzmocnił funta szterlinga w stosunku do innych głównych walut, chociaż nie zdołał wzrosnąć tyle ile wczoraj super silne ceny towarów giełdowych w dolarach, Spadek kursu EUR/GBP ,,,

RSS

Mężczyzna wpadł pod metro

29.01.10

- Mężczyzna w wieku ok 30 lat wpadł w czwartek wieczorem pod pociąg na warszawskiej stacji metra Stare Bielany - dowiedział się portal tvn24.pl. - był przytomny kiedy odwożono go do szpitala - powiedział portalowi tvn24.pl rzecznik stołecznego metra Krzysztof Malawko.

RSS

Kanadyjscy emeryci śpią spokojnie. Państwowy fundusz zarobił krocie

15.02.14

8,7 miliarda dolarów zarobił w ostatnim kwartale 2013 roku państwowy fundusz emerytalny Canada Pension Plan. Tym samym wartość aktywów, którymi zarządza sięgnęła 201,5 miliarda dolarów. W przyszłości będą z nich wypłacane emerytury.

RSS

Zamach bombowy na dworcu autobusowym

01.11.14

Co najmniej 23 osoby zginęły w piątek w zamachu bombowym na dworzec autobusowy w mieście Gombe w północno-wschodniej Nigerii. Jest też wielu rannych - informują nigeryjskie media.

RSS

Emocje coraz większe….

15.10.11

Rynek oczekuje, iż #8222;robocze#8221; dwudniowe spotkanie ministrów finansów państw grupy G-20, jednak przyniesie jakieś konkrety nt, kompleksowego pakietu kryzysowych rozwiązań dla strefy euro, o których spekuluje się od początku tygodnia ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny