Vive obroniło Puchar Polski

15.04.13

Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali Orlen Wisłę Płock 28:27 w finale Pucharu Polski w Legionowie. Podopieczni Bogdana Wenty obronili tym samym trofeum, zdobywając je przy tym po raz dziesiąty.

Przedstawiona przez NBP projekcja niskiej inflacji pozwala przypuszczać, że stopy procentowe jeszcze długo pozostaną na niskim poziomie - tak uważa główny ekonomista banku Citi Handlowego Piotr Kalisz, Instytut Ekonomiczny Narodowego Banku ,,, Policja i prokuratura wyjaśniają przyczyny i okoliczności nocnego pożaru w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu (Śląskie). W wyniku pożaru zginęło trzech pacjentów, a kilka innych osób zostało poszkodowanych. USA: Generał Michael Flynn pełniący funkcję prezydenta Trumpa ds, bezpieczeństwa narodowego podał się do dymisji po tym, jak w mediach pojawiały się kontrowersje wokół jego kontaktów z rosyjskim ambasadorem w USA, Jego obowiązki pełnić ,,,Najlepszy kredyt złotowy można dostać w Pekao, a po kredyt w euro najlepiej pójść do Deutsche Banku PBC #8211; wynika z najnowszego rankingu kredytów mieszkaniowych Open Finance, Co jeszcze pokazało nowe spojrzenie na rynek kredytów mieszkaniowych? ,,, Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły kolejną spadkową sesję, WIG20 stracił 0,96 procent przy 508 mln złotych obrotu, Jednak przebieg handlu był nieco odmienny od poprzednich spadkowych sesji ,,, Adam Małysz uzyskał piątą odległość - 134,5 m - na treningu przed zaplanowanymi na 19:00 kwalifikacjami do sobotniego konkursu olimpijskiego na dużej skoczni w Whistler. Najdalej poszybował Szwajcar Simon Ammann, który osiągnął 142,5 m.

Rynek dostał dziś kolejną serię rozczarowujących danych z amerykańskiej gospodarki, W marcu indeks SP/Case-Shiller spadł o 3,6% R/R (prognoza: -3,25 R/R), Majowy indeks Chicago PMI zanurkował do 56,6 pkt, (prognoza: 62,6 pkt,) i miał najniższą wartość od

Dramatycznie rośnie zadłużenie Polaków. Jego poziom urósł aż o 95 procent i wynosi 16,78 miliarda złotych. Eksperci ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej. Sprawdź, które regiony Polski toną w długach i ile musi oddać najbardziej zadłużony obywatel naszego kraju. Mężczyźni mieli płacić nastolatkom za seks, do czego przyznały się same dziewczyny.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że nikogo nie będzie w partii trzymał siłą. Odniósł się w ten sposób do ostatnich medialnych spekulacji na temat możliwości odejścia z jego ugrupowania niektórych polityków. W Indonezji trwa właśnie pora deszczowa. Skuteczne zawiadomienie podatnika o wszczęciu wobec niego postępowania w sprawie o przestępstwo skarbowe oznacza zawieszenie biegu przedawnienia zobowiązania podatkowego, z którego niewykonaniem wiąże się podejrzenie popełnienia przestępstwa.Czarny mit smoleński i biały mit JP II. Oto dwie opowieści budujące tożsamość współczesnego Polaka. A przecież są od siebie tak różne jak ogień i woda.
(fot. Forum) W trzecim kwartale 2016 roku i dalszym okresie będziemy świadkami wzmożonej niepewności, ale nie musi być to zjawisko o negatywnych konsekwencjach, Jeśli niepewność oznacza reformy i poprawę, to z perspektywy czasu wszystkie obecne źródła ,,, Urzędnicy odebrali sejmowemu sklepikowi koncesję na alkohol. A mimo to handel wódką w Domu Poselskim kwitnie. Sklep monopolowy - jak gdyby nigdy nic - wciąż działa, zaledwie 15,5 metra od kaplicy, co jest niezgodne z prawem. Kancelaria Sejmu jednak problemu nie widzi.

RSS

"UE w ciągu dwóch godzin robi to, o co prosimy"

01.03.12

- Po raz pierwszy mamy sytuację, kiedy Polska zaapelowała o solidarność do UE i w ciągu dwóch godzin nastąpiła szybka oraz zgodna reakcja - powiedział w "Kropce nad i" Radosław Sikorski, komentując niedawne zaostrzenie sporu dyplomatycznego z Białorusią. W ocenie szefa MSZ pokazuje to, że Polska ma silną pozycję w Unii.

RSS

Hitowy transfer środy. Wielki powrót z PSG do Chelsea

01.09.16

31 sierpnia to tradycyjnie najgorętszy dzień transferowego lata, bo ostatni. Może zdarzyć się wszystko.

RSS

Prezydencki minister: w środę odprawa z Macierewiczem

09.04.17

Kto powinien odejść z rządu - wskazania w "Kawie na ławę".

RSS

Załamanie pogody: wracają śnieżyce. Front wkracza do Polski od zachodu

15.12.12

Śnieg, porywisty wiatr, możliwe zawieje i zamiecie - to prognoza na najbliższe godziny, ale tylko dla zachodniej Polski.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Rosyjskie media: nowe dane potwierdzają wersję o odpowiedzialności Polaków

08.04.15

Rosyjskie media komentują zapis rozmów w kokpicie prezydenckiego Tu-154M, opublikowany przez RMF FM.

RSS

Dolar najdroższy od 7-miesięcy

01.11.15

Rynki finansowe nie były łaskawe dla złotego po wyborach parlamentarnych, Obsada stanowiska ministra finansów pozostaje wciąż zagadką i pomimo kilku nazwisk sugerowanych przez polską prasę (na to stanowisko typuje się min, byłego eksperta,,,

RSS

Dlaczego Facebook jest najtańszą akcją wzrostową na amerykańskim rynku

29.07.16

Istnieją trzy powody, dla których sądzę, że Facebook jest najtańszą akcją wzrostową na rynku USA, Po pierwsze, przychody spółki rosną w tempie 50 procent rok do roku, wsparte przez bardzo silny popyt na reklamy mobilne,

RSS

"Ostatni bastion padł". Służby: robimy, co możemy, ale to syzyfowa praca

01.02.14

Na drogach powiatowych zaspy dochodzą do dwóch metrów - alarmują internauci.

RSS

Szczególna sytuacja po słabym ISM

08.09.16

Przemysł i usługi Przemysłowy indeks ISM z USA mogliśmy oglądać w ubiegłym tygodniu, pojawił się mianowicie w czwartek 1 września, Wynik ten mocno rozczarował rynek ? spodziewano się 52 pkt, a było 49,4 pkt

RSS

Byli pewni, że jest Syryjczykiem. Hindus zatrzymany za promowanie dżihadystów

15.12.14

Zwolennicy dżihadystów rozpoczęli w sieci kampanię na rzecz jego uwolnienia.

RSS

Majka nie oddał żółtej koszulki

01.08.13

Najdłuższy etap Tour de Pologne padł łupem sprintera Taylora Phinneya, który popisał się efektowną i, co ważniejsze, skuteczną ucieczką na kilka kilometrów przed metą w Katowicach. Rafał Majka kontrolował sytuację i utrzymał żółtą koszulkę lidera.

RSS

Polska waluta w odwrocie

08.08.15

Funt po osiągnięciu najwyższego poziomu od 10 lat traci na wartości, Jest to konsekwencja decyzji Banku Anglii, Bardzo dobre dane z amerykańskiego rynku pracy, Złoty dalej traci, szczególnie do euro i dolara,

RSS

Francuska TV: Polska może dać lekcję Europie. A my to pokażemy

22.06.11

Międzynarodowa telewizja informacyjna France 24 rozpoczyna cykl "Europejskie Debaty"; pierwsze dwie dyskusje zostały utrwalone we wtorek w Warszawie. Prezes stacji przekonuje, że Polska w czasie prezydencji może dać lekcję UE, a France 24 to pokaże.

RSS

Adamek pierwszy w rankingu WBO

15.08.10

W najnowszym rankingu WBO Tomasz Adamek awansował na pierwsze miejsce i jest pretendentem do tytułu MŚ wagi ciężkiej. Oznacza to, że federacja może zarządzić pojedynek "Górala" z posiadaczem mistrzowskiego pasa - Władimirem Kliczko.

RSS

Odkryli nieznane korytarze we wnętrzu góry Soboń

01.02.13

To część kompleksu, który budowali Niemcy z myślą o nowej kwaterze dla Hitlera.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny