Vive obroniło Puchar Polski

15.04.13

Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali Orlen Wisłę Płock 28:27 w finale Pucharu Polski w Legionowie. Podopieczni Bogdana Wenty obronili tym samym trofeum, zdobywając je przy tym po raz dziesiąty.

Niewykluczone, że przez kilka najbliższych miesięcy utrzyma się status quo, jednak w średnioterminowej perspektywie obligacyjna hossa może się skończyć, Atlantyckie niże zapraszają do nas ciepłe powietrze z zachodu. Zdaniem Marka Migalskiego z PiS o sukcesie w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego nie będą decydowały programy, ani PR. Liczyć będzie się osobowość. A w tym przypadku, zdaniem Migalskiego, Jarosław Kaczyński bije na głowę Bronisława Komorowskiego. "Ich kandydat jest kandydatem zastępczym, erzatzem" - uważa europoseł.Kilkaset osób protestowało wieczorem w Krakowie przeciwko pochówkowi Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Protestujący, którzy zgromadzili się na ulicy Franciszkańskiej, na przeciwko "okna papieskiego" w budynku kurii, krzyczeli: "Nie na Wawel" i "Powązki". Informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24. Tak smutnego posiedzenia Sejmu i Senatu chyba nigdy jeszcze nie było. Posłowie i senatorowie pożegnali kolegów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Na miejscach tragicznie zmarłych leżały biało-czerwone kwiaty. Przedstawiciele klubów odczytali nazwiska zmarłych.

W ubiegłym tygodniu dolar amerykański umocnił się w stosunku do większości walut z grona G10, Najsilniejszej deprecjacji uległa wspólna waluta, Kurs EUR/USD co prawda w środku tygodnia odnotował maksimum na 1,3125 (najwyższy poziom od ,,,

"DGP" poznał wyniki najnowszego raportu o stanie polskich dróg. Jeszcze nieopublikowany dokument wykonany przez analityków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obejmuje niemal 18 tys. km tras. Wnioski są dramatyczne W akcji m.in. 20 ratowników GOPR.

W jesiennej ramówce kanału TVN Meteo Active spore zmiany. Pojawi się m.in. więcej tematów związanych z odżywianiem się i zdrowiem. W czerwcu indeks Chicago PMI, obrazujący aktywność sektora przemysłowego w okolicach Chicago, nieoczekiwanie wzrósł do 61,6 pkt z 56,6 pkt miesiąc wcześniej, Dane mocno zaskoczyły, Rynek oczekiwał bowiem spadku do 54 pkt, To kolejne już w tym tygodniu tak Raport organizacji Save The Children.Michael Ballack w piłkę nie gra już od prawie roku, jednak dopiero 5 czerwca odbędzie się jego pożegnalny mecz. W Lipsku na murawę wybiegną zawodnicy, z którymi grał w reprezentacji i w klubach. Do mieszkania na siódmym piętrze bloku na katowickim osiedlu Tysiąclecia wdrapał się bez żadnych zabezpieczeń 50-letni włamywacz. Policjanci zatrzymali, gdy opuszczał mieszkanie z łupem. Policja sprawdza, czy mężczyzna brał udział w podobnych kradzieżach.

RSS

Zobacz stadion Lecha z perspektywy piłkarza. Wielka atrakcja dla fanów

29.03.14

Stadion Miejski w Poznaniu był pierwszą polską areną oddaną na EURO 2012. Obiekt, gdzie na co dzień występuje "Kolejorz" jest także miejscem koncertów, spotkań i wycieczek z przewodnikiem po najważniejszych miejscach areny. - Zwiedzanie obiektu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tych grup jest coraz więcej - przekonuje Weronika Tadeusz - koordynator wycieczek po INEA Stadionie w Poznaniu.

RSS

Prasa domaga się od Obamy wyjaśnienia celów wojny w Libii

29.03.11

Media domagają się, by prezydenta USA Barack Obama, który ma przedstawić dzisiaj stanowisko rządu w sprawie Libii, wyjaśnił cele, strategię i kryteria sukcesu tej interwencji militarnej. Biały Dom stara się nie nazywać jej wojną.

RSS

Psy uwięzione w basenie. Ratowali je przez godzinę

29.03.16

Uwięzione w nieczynnym basenie psy uratowali strażnicy miejscy i strażacy z Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie). Służby nie wiedziały, jak zwierzęta znalazły się w dawnym zbiorniku. Po kilku dniach po czworonogi zgłosił się ich właściciel, który twierdził, że też nie wie, jak zwierzęta mogły zniknąć.

RSS

ONZ: Indyjskie prawo dyskryminuje dziewczynki. Coraz więcej aborcji

15.11.13

Indyjskie prawo dyskryminuje dziewczynki – wynika z raportu ONZ. Według organizacji władze tego kraju nie wystarczająco egzekwują zakaz badań prenatalnych, które pozwalają sprawdzić płeć płodu, co prowadzi do aborcji. W rezultacie w Indiach od lat spada liczba narodzonych dziewcząt.

RSS

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

"Znikną oferty pożyczek na niskie kwoty i krótki termin"

29.12.16

Przygotowana przez resort sprawiedliwości ustawa antylichwiarska mocno uderzy w firmy specjalizujące się w tzw. chwilówkach, ale nie tylko. "Ograniczenie limitu kosztów w kredycie konsumenckim z bardzo dużym prawdopodobieństwem spowoduje, że firmy pożyczkowe utracą rentowność" - ocenia Związek Firm Pożyczkowych, zrzeszający podmioty udzielające internetowo pożyczek pozabankowych.

RSS

Od traktorów bojowych po tajemnicze "atomowe walizki". Co pokazał Kim?

29.07.13

Co było w środku pudełek ze znakiem radioaktywności?

RSS

Grecja i dane z Europy spędzają sen z powiek

15.05.12

Rosnące poparcie partii radykalnych w Grecji pogorsza sentyment inwestorów, W poniedziałek ma miejsce spotkanie ministrów finansów strefy euro poświęcone sprawie Aten, Złoty traci do euro i dolara,

RSS

Rekonstrukcja wydarzeń: Tu-154 startował pół godziny po czasie

22.04.10

Prezydencki Tu-154 wystartował w swój ostatni lot z wojskowego lotniska Okęcie z niemal półgodzinnym opóźnieniem. Maszyna z 96 osobami na pokładzie uniosła się w powietrze o godzinie 7.30. Co było powodem opóźnienia?

RSS

Szykuje się kolejna reforma: Platforma likwiduje ważne ministerstwo

01.05.10

Kiedy je tworzono, nazywano superresortem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji to jeden z najważniejszych resortów. Na jego czele zawsze stali ważni politycy i zawsze byli w centrum zainteresowania. Ale teraz Platforma Obywatelska chce je zlikwidować.

RSS

Janusz Palikot nieustannie atakuje:: "Mariusz K. ma ksywę alkoholik"

22.01.10

Trudno się spodziewać po Januszu Palikocie miłości do Mariusza Kamińskiego, ale to, co napisał na blogu, na pewno znowu wywoła głośne reakcje. Nawiązując do zeznań byłego szefa CBA przed komisją śledczą, napisał: "Pędzący królik to nie ksywa dla Mariusza K., gdyż ten ma ksywę alkoholik".

RSS

Ukradł cenne włosy

22.05.11

Złodziej ściął i ukradł długie włosy młodej kobiety czekającej na przystanku autobusowym w mieście Goiania w środkowej Brazylii - poinformowała w sobotę lokalna policja. Na naturalnych, niefarbowanych nigdy włosach, może nieźle zarobić.

RSS

Mają nowego premiera. Poprzedniego zmiotły panamskie dokumenty

08.04.16

Nowy premier Islandii Sigurdur Ingi Johannsson został zaprzysiężony przez prezydenta. Stanowisko to obejmuje w miejsce Sigmundura Davida Gunnlaugssona, który podał się do dymisji w związku ze skandalem wywołanym przez ujawnienie Panama Papers.

RSS

ECB luzuje, eurodolar nie spada

08.06.14

Pomimo bardzo łagodnego stanowiska ECB eurodolar po początkowej zniżce do 1,35, zdecydowanie odbił do góry i obecnie znajduje się w okolicach 1,3650, EUR/PLN stabilizuje się przy poziomie 4,13, a USD/PLN oscyluje wokół 3,0250,

RSS

Kolejny wzrost zapasów ropy w USA

29.11.13

Podczas wczorajszej sesji notowania indeksu CRB spadły o niemal pół procenta, Nadal jednak wartość indeksu poruszała się w granicach trendu bocznego, obserwowanego na tym rynku od początku listopada,

RSS

Wyprzedzał na trzeciego i zderzył się z radiowozem. Pościg za skradzionym audi

15.08.15

Kilka policyjnych samochodów w akcji, zderzenie z radiowozem i miejskim autobusem, ucieczka na piechotę i trzech zatrzymanych - to nie sceny z filmu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny