Szczegóły śmierci miliardera

29.03.13

"Udziału osób trzecich nie można wyeliminować".

Wy też jesteście zaskoczeni? Pokażcie nam jak kibicowaliście! Ranking najbogatszych Polek "Wprost" powstał po raz pierwszy, ale niespodzianki nie było.Sztaby wyborcze kandydatów na prezydenta dwoją się i troją, by w wymaganym terminie zebrać konieczne do wystartowania sto tysięcy podpisów. Są już tacy, którzy spełnili wymagania Państwowej Komisji Wyborczej. O kogo chodzi? Potężne burze przeszły nad południowym wschodem Polski. W środę do 39 wzrosła liczba osób, które zmarły w USA wskutek upałów - podała amerykańska telewizja ABC News. Ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami wprowadzono na początku tygodnia w 24 stanach. W środę ciągle obowiązywały w 12 z nich.

- Urodziłem się w Anglii i zawsze odczuwałem pewien rasizm. Był niepisany, między wierszami - powiedział książę Jan Żyliński na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Wg wstępnych, nieoficjalnych wyników wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych obecny prezydent ? Barack Obama ? nadal będzie pełnił tę funkcję przez kolejną kadencję, Mitt Romney zdążył już złożyć gratulacje Obamie, Zbezczeszczenie cmentarza było tematem rozmowy Witolda Waszczykowskiego z ministrem spraw zagranicznych Litwy.

      Pod hasłem "Szczepiąc siebie chronisz bliskich" obchodzono w Polsce 5. Europejski Tydzień Szczepień. W naszym kraju kalendarz szczepień obowiązkowych jest przestrzegany i aż 98 procent najmłodszych zostaje zaszczepionych. Jednak coraz częściej zdarzają się przypadki, że rodzice rezygnują z tej profilaktyki. Główny powód to obawa przed skutkami ubocznymi i informacje podawane na forach antyszczepionkowych.
      Docent Bożena Bucholc z Państwowego Zakładu Higieny wyjaśnia, że wbrew temu, co mówią ruchy antyszczepionkowe, szczepienia są bezpieczne i nie osłabiają układu odpornościowego.
      Krajowy konsultant do spraw epidemiologii profesor Andrzej Zieliński zwraca uwagę, że rezygnacja ze szczepień może spowodować powrót epidemii chorób, które zostały już wyeliminowane. Tak było w Tadżykistanie, gdzie pojawiają sie zachorowania na polio, chociaż choroba ta została tam zwalczona.
      Doktor Paweł Grzesiowski wyjaśnia, że jedną z najczęstszych chorób zakaźnych w Polsce jest ospa wietrzna, na którą choruje rocznie około 140 tysięcy dzieci i młodzieży. Najgroźniejsze są jednak choroby wywołane bakteriami pneumokokami i meningokokami.
      Każdego roku szczepienia ochronne ratują życie ponad 3 milionom osób na całym świecie. Każdego roku półtora miliona dzieci umiera przed osiągnięciem 5. roku życia z powodu chorób, którym można było zapobiec stosując szczepienia ochronne.
 
Mijający tydzień rozpoczął się wzrostami na parze EUR/USD wywołanymi trwającym optymizmem po zapewnieniu Grecji finansowania przez unijnych przywódców, Do wtorku eurodolar umacniał się docierając do maksimum w punkcie 1,4530, Sprzyjały temu obawy o ameryk - Polska nie była i nie jest oczkiem w głowie polityki amerykańskiej - mówi w rozmowie z Wprost24 amerykanista i były marszałek Senatu prof. Longin Pastusiak. Jego zdaniem, na spotkaniu z prezydentem Obamą strona polska powinna poruszyć przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa i zniesienia wiz dla Polaków. Przyznaje jednak, że "nie spodziewa się żadnego przełomu".
Barack Obama (fot. White House)Szefowa nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys powiedziała TV Biełsat, że nie zdoła zgromadzić pieniędzy potrzebnych do zapłacenia kar nałożonych na nią przez władze białoruskie. We Wrocławiu. Film. Dwóch mężczyzn zginęło, gdy w samochodzie, którym jechali, wybuchł zbiornik paliwa. Tragedia wydarzyła się na Mazowszu, w miejscowości Zatory, niedaleko Pułtuska. Ofiary eksplozji to dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat.

RSS

Francja: Mężczyźni w burkach napadli na bank

08.02.10

Dwóch mężczyzn przebranych w burki napadło w sobotę na oddział banku znajdujący się na poczcie w miejscowości Athis-Mons na północy Francji - poinformowały źródła sądowe.

RSS

Obamacare zostaje

29.07.17

W Senacie USA nie powiodła się w piątek ostatnia próba Republikanów, by częściowo wycofać ustawę o dostępnej opiece zdrowotnej, znaną pod nazwą Obamacare, i spełnić obietnicę wyborczą Donalda Trumpa. Powodem było wyłamanie się trzech republikańskich senatorów.

RSS

Top skandal

08.10.11

Te dziewczyny są traktowane jak bydło – mówią krytycy programu „Top Model”. Tak działa show-biznes – odpowiadają producenci i szefowie stacji TVN. A same uczestniczki? Twierdzą, że wiedziały, na co się decydują.

RSS

"Fakt" rozlicza generała: Ile Jaruzelski ma na miesiąc?

01.03.10

Wojciech Jaruzelski dostaje generalską emeryturę w wysokości 8,5 tysiąca złotych. To więcej niż miałby z prezydenckiej, której się zrzekł. Ale nawet gdyby nie dostawał żadnej emerytury, to i tak nie klepałby biedy. Co miesiąc na jego konto ma wpływać dodatkowe 11 tysięcy złotych.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

"Na chwilę załóżmy, że byłem agentem SB"

22.02.16

Wałęsa po raz kolejny zabiera głos w internecie.

RSS

Notowania GBP stabilne, Bank Anglii w centrum uwagi

08.08.16

Wczorajsza sesja na wykresie GBP/USD przebiegała pod znakiem delikatnego odreagowania spadkowego, Dzisiaj ten zniżkowy ruch jest kontynuowany, jednak jego skala jest niewielka, Inwestorzy wstrzymują się z nerwowymi ruchami w oczekiwaniu na ,,,

RSS

Polski fryzjer strzygł hiszpańskie gwiazdy

22.06.12

RSS

Polska: reformy emerytalne

29.09.10

Jest szansa na ulgowe potraktowanie przez Komisję Europejską państw, które w przeszłości przeprowadziły reformy emerytalne, a dotyczy to między innymi Polski, Bruksela jest gotowa wziąć koszty reformy pod ,,,

RSS

Dał się oszukać na cyrkową sztuczkę

22.10.11

Skuszony 350 tysiącami złotych restaurator nabrał się na cyrkową sztuczkę. Dał oszustom 10 tysięcy euro, a w zamian dostał... ścinki z gazet.

RSS

Funkcjonariusze SBU za separatystów

08.05.14

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wymieniła trzech oficerów swej jednostki specjalnej „Alfa” na ich trzech towarzyszy.

RSS

Rosyjska policja rozbiła protesty w obronie gejów

08.07.12

Rosyjska policja udaremniła w sobotę dwie próby zorganizowania akcji w obronie praw gejów w Petersburgu. Osiem osób zostało zatrzymanych. Zakaz szerzenia "homoseksualnej propagandy" w Petersburgu wprowadzono w lutym.

RSS

Gdzie jest drugi mężczyzna?: Ciało 23-letniego geologa w wyłowionym wraku

15.01.10

W rzece Narwi między Rzędzianami i Radulami (Podlaskie) odnaleziono ciało jednego z dwóch poszukiwanych od kilku dni młodych geologów. Znajdowało się w samochodzie, który zlokalizowano dzień wcześniej. Poszukiwania ciała drugiego mężczyzny przerwano po południu ze względu na trudne warunki pogodowe; na silnym mrozie nurkom zamarzała aparatura.

RSS

Achmetow kreśli scenariusze dla Donbasu

15.05.14

Najbogatszy obywatel Ukrainy Rinat Achmetow wydał oświadczenie.

RSS

Zapowiadają kolejny rozejm i ewakuację części Aleppo

15.12.16

Rebelianci walczący z siłami syryjskiego reżimu poinformowali w środę wieczorem o nowym porozumieniu.

RSS

Tramwaj wypłynął na Wisłę. "Warszawa z innej perspektywy"

01.05.16

W sobotę oficjalnie rozpoczął się sezon.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny