Cypryjskie restrykcje wchodzą w życie

29.03.13

Niska zmienność na PLN, Cypryjskie banki wreszcie otwarte, W oczekiwaniu na dane o PKB i bezrobociu w USA, Wczorajszy dzień początkowo przyniósł kolejną falę wyprzedaży na wszystkich praktycznie klasach ryzykownych aktywów, EUR/USD spadł poniżej swoich mi

Matka Madzi, Katarzyna W., usłyszała dziś kolejne dwa zarzuty ws. śmierci dziecka. Pierwszy z nich dotyczy zawiadomienia organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, a drugi podejmowania zabiegów i tworzenia fałszywych dowodów mających na celu skierowanie śledztwa przeciw rzekomemu porywaczowi. Już wcześniej kobieta usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Materiał "Faktów" TVN. Rząd przyjdzie z pomocą młodym matkom i studentom - zapowiedział premier. W sumie w ciągu 4 lat w Polsce ma przybyć 400 tys. miejsc w żłobkach, studenci dostaną z powrotem 50-procentowe ulgi na przejazdy koleją i nie będą musieli płacić za powtórkowe egzaminy. We wtorek Donald Tusk przedstawił propozycje nowych ustaw prospołecznych - a w zamian zapowiedział: - Jestem sceptyczny wobec propozycji podnoszenia płacy minimalnej.Nie żyje Mohamed Abd al-Aziz, długoletni przywódca Frontu Polisario, walczącego o niepodległość Sahary Zachodniej. Służba prasowa Polisario poinformowała, że Abd al-Aziz zmarł we wtorek w wieku 68 lat po długiej chorobie. Petko Sertow zniknął. Dzieła były dotąd uznawane za polskie straty wojenne.

- Mayweather ma więcej do stracenia niż Pacquiao - stwierdził legendarny pięściarz Evander Holyfield. W nocy z soboty na niedzielę Amerykanin zmierzy się z Filipińczykiem w pojedynku, który został okrzyknięty walką stulecia.

Włoski napastnik Mario Balotelli spisuje się bardzo dobrze w Nice i na Półwyspie Apenińskim pojawiają się głosy, że powinien wrócić do reprezentacji. Na razie "Super Mario" powołania nie dostaje, bo trener Italii Giampiero Ventura jest nieufny. - Nie możesz myśleć, że przez dwa miesiące ktoś może się całkowicie zmienić - komentuje szkoleniowiec. Najpierw brutalnie skopał rywala, a teraz się tłumaczy. Piłkarz Romy Francesco Totti mówi, że podczas finału Pucharu Włoch został sprowokowany do takiego brutalnego zachowania przez Mario Balotellego z Interu Mediolan. Zobacz, co stało się na boisku.

Opublikowane wczoraj dane nt, bilansu handlowego USA za sierpień były gorsze od oczekiwań, Deficyt wzrósł do 48,33 mld USD za sprawą skokowego wzrostu importu telefonów komórkowych, ale widać było też ujemną dynamikę eksportu,,, Kardynał Józef Glemp trafił do szpitala. Dzisiaj rano przeszedł operację w jednym z warszawskich szpitali - przekazał Radiu Plus rzecznik Archidiecezji Warszawskiej, ks. Rafał Markowski. Skrzydłowy Legii Jakub Kosecki - który z powodu kontuzji opuścił w tym sezonie większość spotkań Legii - uważa, że w naszej lidze nie ma sobie równych.Osiem klubów zapewniło sobie w czwartek awans do kolejnej fazy Ligi Europy. Z rozgrywkami żegna się Legia, która przegrała czwarty mecz z rzędu w tych rozgrywkach. Biuro Służby Cywilnej Gruzji upubliczniło deklarację majątkową najbogatszego człowieka w Gruzji - premiera Bidziny Iwaniszwilego. Spis majątku polityka miliardera i jego rodziny zajął 31 stron - informuje agencja Nowosti-Gruzija. Niektórzy na rencie się nudzą, a Zbigniew Choroszyński – pomaga. Od kilkudziesięciu lat pisze podania, odwołania i pisma urzędowe, za co nie bierze ani grosza. Wdzięczni klienci nazywają go postrachem urzędników. I polecają innym.

RSS

Mundial bez wyczerpanego Messiego? "Istnieje takie ryzyko"

15.06.13

Ciąg dalszy zamieszania wokół Leo Messiego, ale nie chodzi o problemy podatkowe Argentyńczyka.

RSS

Bielecki zagrozi koalicji?

22.03.10

Teraz wicepremierowi Pawlakowi jako ministrowi gospodarki pozostał już tylko węgiel – w taki sposób powołanie Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku skomentował poseł PiS Maks Kraczkowski. A Eugeniusz Kłopotek z PSL ostrzega: - Jeśli Jan Krzysztof Bielecki wkraczałby w kompetencje ministra Pawlaka, albo gdyby był szykowany na jego następcę, oznaczałoby to, że koalicji już nie ma.
fot. WPROST

RSS

Co zobaczył Gagarin

08.04.11

Jego lot trwał 108 minut. 27-letni Jurij Gagarin był pierwszym człowiekiem w kosmosie. Dokładnie 50 lat po tym wydarzeniu będziemy mogli spojrzeć na Ziemię oczami Gagarina.
Jurij Gagarin

RSS

Poniedziałek pełen plotek i nadziei

29.11.11

Po wielodniowych spadkach należało się odbicie i dzisiaj ono nadeszło, Rajdowi indeksów nie towarzyszyły jednak żadne wiarygodne informacje, który by go usprawiedliwiały, Wśród inwestorów krążyło jedynie wiele plotek, z których większość była szybko,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Kobieta zginęła na przejściu dla pieszych

29.12.16

Nie żyje kobieta potrącona na ul. Grochowskiej w Warszawie. Droga została zamknięta od Terespolskiej, w kierunku ronda Wiatraczna.

RSS

Skuteczne działania oszczędnościowe. Grupa TVN osiągnęła cele na 2012 rok

01.03.13

Grupa TVN odzyskuje wiodącą pozycję wśród polskich widzów.

RSS

MON nie dba o swoje inwestycje

29.12.11

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę 6 z 98 projektów realizowanych w ostatnich trzech latach w ramach Programu inwestycyjnego NATO w dziedzinie bezpieczeństwa. Tylko dwa oceniła pozytywnie - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

RSS

Wall Street nie poddaje się ?niedźwiedziom?

08.02.19

Wall Street we wtorek mogła albo kontynuować nieco bezrozumną (według mnie) hossę albo skorzystać z publikowanego po sesji poniedziałkowej raportu kwartalnego Alphabet (Google), który rozczarował, Pomagać Amerykanom mogło bardzo ?bycze?,,,

RSS

Dwie osoby dostały 86 tysięcy zł: Wypłacili nagrodę za tablicę z Auschwitz

22.02.10

Małopolska policja wypłaciła nagrodę w wysokości 86 tysięcy złotych dla dwóch osób, które pomogły w zatrzymaniu sprawców kradzieży zabytkowej tablicy z napisem "Arbeit macht frei" z Muzeum Auschwitz-Birkenau.

RSS

Pomoc dla Grecji coraz bliżej. Kolejne "tak" z Brukseli

15.08.15

Ministrowie finansów państw strefy euro zgodzili się w piątek wieczorem na uruchomienie trzeciego programu pomocowego dla Grecji. Informacje tę potwierdziła Komisja Europejska. Wcześniej w rozmowie z Reutersem poinformował o tym belgijski minister finansów Johan van Overtveldt.

RSS

Wall Street powraca na lekkim plusie

01.11.12

WYDARZENIE DNIA Wznowienie handlu za oceanem nie ożywiło europejskich parkietów, a lekkie zwyżki w Nowym Jorku nie poprawiły nastrojów inwestorów na naszym kontynencie, Bykom nie sprzyjały dane makroekonomiczne,

RSS

Coraz większy optymizm zarządzających w USA

15.01.12

Do ponad 49% podniosło się średnie zaangażowanie aktywnie zarządzających funduszami inwestycyjnymi w Ameryce, Od końca lipca minionego roku wyższy poziom pojawił się tylko raz - w połowie listopada, Poprzedziło to kilkudniową wyprzedaż akcji, Rosnący opt

RSS

Zuchwała kradzież w oku kamery. "Wyciągnął portfel z marynarki"

22.07.15

Kamera uchwyciła mężczyznę, który w jednej z restauracji wyciąga portfel z pozostawionej na krześle marynarki - informuje policja.

RSS

Słupki w dół. Putin nie wygrałby wyborów w pierwszej turze

29.10.14

Poparcie dla rosyjskiego prezydenta spada.

RSS

Telewizję czeka wiele procesów: Pozwy wyrzuconych z TVP zaleją sądy

08.02.10

Telewizję publiczną, która boryka się z problemami finansowymi, czeka zalew pozwów od zwalnianych pracowników. Już dziś niemal połowa wszystkich procesów, w których stroną jest TVP, to sprawy wszczęte przez ludzi wyrzucanych z firmy przez kolejnych prezesów. "To może być początek całej lawiny" - mówi Mariusz Jeliński ze związku zawodowego Wizja.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny