Cypryjskie restrykcje wchodzą w życie

29.03.13

Niska zmienność na PLN, Cypryjskie banki wreszcie otwarte, W oczekiwaniu na dane o PKB i bezrobociu w USA, Wczorajszy dzień początkowo przyniósł kolejną falę wyprzedaży na wszystkich praktycznie klasach ryzykownych aktywów, EUR/USD spadł poniżej swoich mi

Podczas wywiadu dla RMF FM. Jeszcze do Sejmu ma trafić projekt tzw. ustawy bimbrowej autorstwa klubu Ruchu Palikota. Projekt zakłada, że rolnicy mogliby legalnie sprzedawać własne wyroby alkoholowe jako produkty regionalne. Jedna osoba zginęła w strzelaninie, do której doszło w czwartek po południu w jednym z opolskich centrów handlowych "Galeria Opolanin". Zabity jest prawdopodobnie członkiem gangu, który próbował napaść na kantor wymiany walut. Policja potwierdza tylko informację o strzelaninie i ofierze śmiertelnej.Akcje dużych francuskich banków, które w godzinach przedpołudniowych mocno traciły na wartości, spadając po 4-6%, obecnie zdołały odrobić straty, Akcje NBP Paribas rosną o 1,4%, Societe Generale drożeją o 2,7%, a Credit Agricole zyskują o 0,2% w stosunku Irańska Gwardia Rewolucyjna zaprzeczyła w czwartek, jakoby wystrzeliła rakietę w pobliżu amerykańskiego lotniskowca USS Harry S. Truman i innych okrętów wojennych, gdy w sobotę wpływały one do Zatoki Perskiej. O zdarzeniu takim informowały media w USA. Przypadek czy świadomie wysłany sygnał ministra obrony Izraela? Ehud Barak niewątpliwie podsycił podejrzenia, że ostatnie wybuchy w ważnych obiektach wojskowych i atomowych Iranu to sabotaż Izraelczyków. Choć władze w Teheranie zaprzeczają, wszystko wskazuje na to, że także eksplozja w Isfahanie dwa dni temu miała miejsce w zakładzie ważnym dla programu atomowego. Barak pochwalił wybuch na facebookowym profilu swojej partii, komentując "Im więcej, tym lepiej".

"Czuję się zażenowany" - powiedział Donald Tusk komentując fakt, że prezydent także interesuje się konferencją nuklearną, na którą Barack Obama zaprosił premiera. "Na pewno nie podejmę w Waszyngtonie decyzji, że się rozbroimy z naszych bomb atomowych" - uspokajał prezydenta Tusk.

Wszystko wskazuje na to, iż czas przetasowań politycznych w Wielkiej Brytanii ostatecznie dobiegł końca, Wycofanie się Andrei Leadsom z wyścigu o fotel przewodniczącego partii Konserwatywnej sprawiło, iż Theresa May pozostała jedynym ,,, Rozpędzony prom towarowo-pasażerski Karsibór I z impetem uderzył w betonowe nabrzeże po stronie wyspy Wolin. Jak poinformował Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia "zawiniła przekładnia, sterująca napędem silnika głównego". - Pasażerowie zeszli, a samochody zjechały już na ląd - poinformował Jerzy Barczak, kierownik działu eksploatacji.

Polska zajmuje 26, miejsce w Europie pod względem popularności kredytów hipotecznych #8211; wskazują dane Eurostat, W krajach #8222;starej unii#8221; nieruchomości obciążonych kredytem jest sześciokrotnie więcej niż w Polsce, Rodziny z dziećmi ,,, Wygląda na to, całkowicie zarzucono rozmowy między republikanami z Izby Reprezentantów i Białym Domem - zaledwie w kilka dni po tym, jak w zeszłym tygodniu na fali nadziei na rychłe porozumienie apetyt na ryzyko gwałtownie wzrósł, Po kilku dniach wytchnienia frank szwajcarski znów niepokoi osoby spłacające kredyty w tej walucie, Szwajcarska waluta umocniła się dziś ponad 1 procent, Ekonomista TMS Brokers Marek Wołos uważa, że umocnienie franka będziemy obserwowali tak długo, ,,,Groźne zderzenie samochodów w Starych Budach (Mazowieckie). W poniedziałek czekaliśmy na wtorek, a konkretniej na spotkanie Kim Dzong Una z Trumpem, Powszechnie uznano je za owocne: za redukujące napięcie na Półwyspie i prowadzące do nowych rozwiązań 14 dziennikarzy pracujących dla zagranicznych mediów zostało pobitych przez policję i tajniaków podczas relacjonowania wydarzeń.

RSS

W jakim stylu odejdzie trzeci kwartał?

01.10.15

Po Panicznym Poniedziałku i Wtorku Odwrotu przyszedł czas na Kończącą Kwartał Środę, zatem możemy obserwować ruchy rynku trudne do wytłumaczenia w konwencjonalny sposób, FX dalej pozostaje zapatrzony w rynek akcji, a Azja oferuje dziś ,,,

RSS

Prosta droga, piękna pogoda. Jeden kierowca zginął na miejscu, drugi trafił do szpitala

01.09.17

Tragiczny wypadek między Raciborzem a Pietrowicami Wielkimi (Śląskie).

RSS

Dźwig runął na budynek poczty

29.11.12

Operator uwięziony w kabinie. Pracownica poczty w szoku.

RSS

Kaczyński o gazie łupkowym: Wspaniała okazja dla Tuska

01.10.11

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w piątek do premiera Donalda Tuska, aby przekonał przedstawicieli Europejskiej Partii Ludowej (EPP), m.in. kanclerz Niemiec Angelę Merkel, do poparcia wydobycia gazu łupkowego w Polsce.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Giertych: to, co się teraz dzieje, ma ukryć słowa gen. Błasika "zmieścisz się śmiało"

01.11.16

mecenas Roman Giertych w programie "Fakty po Faktach".

RSS

Zabił swoją dziewczynę nożem. Złapali go po trzech tygodniach

15.01.16

- Przyznał się do winy- informuje prokuratura.

RSS

Dziurawa defensywa, zmarnowany karny. Zagłębie w trudnej sytuacji

29.07.16

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przegrali na własnym stadionie 1:2 z duńskim zespołem SonderjyskE w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy. Przed spotkaniem rewanżowych sytuacja Miedziowych wygląda nieciekawie.

RSS

Fotyga i Macierewicz znów pojadą do USA

08.02.11

Anna Fotyga i Antoni Macierewicz udadzą się do USA szukać wsparcia dla inicjatywy powołania międzynarodowej komisji ws. Smoleńska.

RSS

"Umarłyby, gdyby tu zostały!" Lekarze z USA łamią zakazy

01.02.10

Amerykańscy lekarze omijają decyzję władz zawieszającą loty samolotów wojskowych z ciężko chorymi haitańskimi dziećmi do USA. Troje małych pacjentów w stanie krytycznym wysłali do Stanów prywatnym samolotem - podała agencja AP.

RSS

Sondaż: Polacy coraz bardziej podzieleni w ocenie prezydenta

01.10.15

39 proc. respondentów dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy.

RSS

Łukaszenka żąda zamknięcia mediów "podsycających popyt na rynku"

29.05.11

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zażądał zamknięcia tych mediów, które według niego podsycają zwiększony popyt na rynku walutowym i konsumpcyjnym; za najbardziej niepohamowane uznał media rosyjskie - podała oficjalna agencja BiełTA.

RSS

"To przejaw bezsilności lub cynizmu Leszka Millera"

01.06.13

Leszek Miller pyta, Kancelaria Prezydenta odpowiada.

RSS

Nieznane pomieszczenie ukryte w niemieckim bunkrze. "Tu może być Bursztynowa Komnata"

22.04.16

W dawnej kwaterze głównej niemieckich wojsk lądowych w Mamerkach (woj. warmińsko-mazurskie).

RSS

EUR/USD coraz bliżej dołka

22.03.10

Eurodolar po nieudanej próbie pokonania poziomu 1,3800, odbił się od tego oporu, zniżkując wczoraj w okolice 1,3600, Dziś w godzinach porannych wsparcie to zostało pokonane, Około godziny 16,00 kurs EUR/USD zbliżył się w okolice poziomu 1,3500, zachowując

RSS

"Bild am Sonntag": Lubitz miał coraz większe problemy ze wzrokiem

29.03.15

Jak dodaje niemiecka gazeta to było przyczyną pogłębiającej się depresji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny