Nerwowa końcówka kwartału

29.03.13

O ile przebieg środowej sesji na warszawskim parkiecie można było kojarzyć ze zjawiskiem window dressing, to w czwartek takiej zabawy już nie udało się kontynuować, Siła WIG20 okazała się nietrwała, a szybki powrót do ?normalności? ,,,

Wymierne korzyści finansowe pozwalały kierowcom przymykać oko na szpetną kratkę w "osobowych ciężarówkach". Ale niemożność odliczenia pełnego VAT może sprawić, że już niedługo będą bardziej wybredni. Warszawski parkiet wreszcie doczekał się nieco bardziej wyraźnego odreagowania ostatnich spadków, Podaż wciąż jednak była widoczna i jej obecność nie stawia inwestorów w komfortowej sytuacji, Nawet niewielki negatywny impuls może ,,, Źle wyprofilowana droga i woda, która wylała się na jezdnię - to najbardziej prawdopodobne przyczyny katastrofy drogowej w Woli Zambrowskiej na Podlasiu. Na początku roku zginęło w niej sześć osób. Reporter TVN24 dotarł do opinii biegłego, z której wynika, że to błędy budowlane doprowadziły do wypadku.Był późny czwartkowy wieczór, kiedy mknące szosą w Janowie pod Sochaczewem audi wjechało wprost pod nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę. Zderzenie było tak silne, że auto wpadło na inny samochód. Za kierownicą audi siedział znany polski aktor Wojciech Siemion. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować. Warszawskie indeksy od kilku dni drepczą w miejscu, Tymczasem we Frankfurcie, Londynie i Nowym Jorku mamy rekordy hossy, Nasz rynek nie jest osamotniony, Towarzyszy mu Moskwa, Sofia i Bukareszt, Kluczowe wydarzenia: - Niemcy: Produkcja przemysłowa (12:00) - USA: Raport z rynku pracy (14:30)

Za 3,25 mld dolarów.

Identyfikacja głosów załogi jest prawie ukończona - poinformowała prokuratura wojskowa. Rejestratorem rozmów w tupolewie, który rozbił się pod Smoleńskiem, było urządzenie MARS BM. Odcyfrowują je Rosjanie. Okazało się też, że Tu-154 miał cztery, a nie trzy rejestratory lotu.

Doniesienia ze wschodu Ukrainy niepokoją inwestorów.

Bardzo słaba sesja na światowych giełdach doprowadziła do naruszenia istotnych poziomów technicznych na indeksach, Towarzyszył temu spadek rentowności obligacji oraz umocnienie dolara i jena, Rynek zniósł już całe odbicie czerwcowe odbicie z poziom 1040 i W czerwcu prawdopodobieństwo podwyżki stop jest niewielkie, jednak z każdym miesiącem będzie ono coraz wyższe, Wraz z poprawą sytuacji gospodarczej stopy najprawdopodobniej zaczną rosnąć, co negatywnie przełoży się na wyniki funduszy obligacji, Z analizy Konsensus ekonomistów ankietowanych przez Reuters oraz Bloomberg przed czwartkowym posiedzeniem EBC, Osłabienie franka utrzymuje CHF/PLN poniżej 4,00, Drugi odczyt PKB lepszy od wstępnych szacunków GUS, Niespodziewana nowelizacja budżetu na ,,,W dzień po powołaniu przez premiera Francji Manuela Vallsa nowego rządu sondaż firmy OpinionWay wykazał, że 75 proc. Francuzów nie ma zaufania do nowego gabinetu - podał "Le Figaro". Prognozy analityków. Nie dam się ubrać w buty prowokatora. Nie uprawiam prowokacji, to nie jest moja dziedzina - mówi w rozmowie z Aleksandrą Pawlicką Jan Tomasz Gross. - „Złote żniwa", podobnie jak poprzednie książki, są głosem w dyskusji na temat losów Żydów w czasie okupacji, problematyki wciąż mało rozpoznanej. To jest kolejny krok do przodu w pracy historyka tego okresu - dodaje. Stwierdza również, że nie boli go dość popularne ostatnio wobec niego określenie "polakożerca".
(fot. Wprost)

RSS

Afganistan: Polacy uwolnili afgańskich policjantów

29.06.10

      Polscy żołnierze w Afganistanie uwolnili dwóch afgańskich policjantów przetrzymywanych w ciężkich warunkach przez talibów. Do porwania doszło ponad dwa tygodnie temu.
      Dwaj policjanci w wieku 20 i 22 lat byli przez ten czas zakuci w kajdany i przypięci łańcuchami do ścian. Z ich relacji wynika, że byli też brutalnie bici, jeśli próbowali stawiać opór. Co kilka dni talibowie przetransportowywali ich w inne miejsce.
      Wczoraj polskim żołnierzom udało się zlokalizować miejsce przetrzymywania zakładników. Żołnierze GROM - we współdziałaniu z Samodzielną Grupą Powietrzną - przeprowadzili operację, bezpiecznie uwalniając porwanych policjantów - czytamy w komunikacie wystosowanym przez Polski Kontyngent Wojskowy w Afganistanie.

RSS

Wielki biznes na gazie łupkowym: Twój dom stoi na gazie? Możesz zarobić

15.06.10

Kolejne firmy rozpoczynają w Polsce poszukiwania gazu łupkowego. Na takich próbnych odwiertach mogą zarabiać właściciele gruntów. A to dlatego, że nim firma rozpocznie prace, musi się z nimi dogadać. Koniunkturę wyczuły już kancelarie prawnicze. Już wkrótce obrót takimi gruntami może się stać wielkim biznesem.

RSS

Od stycznia do końca listopada: Zobacz, na jakie samochody stać Polaka

08.01.10

Toyota jest już passe - traci na popularności. Modnie jest kupić Fiata Volkswagena i Forda. Poza tym niezmiennym obiektem pożądania są samochody Skody. Zobacz, co przez ostatnie miesiące 2009 roku wybierał Polak dla siebie, swojej matki, żony i kochanki.

RSS

Od Ronaldo przez Smudę po zatopiony Narodowy. Jaki to był rok z kadrą?

15.12.12

W 2012 roku reprezentacja Polski rozegrała 14 spotkań. Miała dwóch trenerów i najważniejszą sportową w historii naszego kraju.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Dobre dane przed długim weekendem

15.08.13

Środa przyniosła nam dwa bardzo istotne odczyty danych makroekonomicznych z Polski i kolejne dobre dane z europejskich gospodarek, Na szerokim rynku znów zyskuje funt, polska waluta traci na wartości, a giełdowe byki nadal panują na ,,,

RSS

Realna Polska, Wolność i Tolerancja, Ruch Pali Skręta... Wasze propozycje nazwy nowej partii Palikota

29.08.13

Czekamy na więcej Waszych propozycji nazwania nowej partii!

RSS

Afganistan: Sześcioro dzieci ofiarami nalotu NATO

29.08.10

Sześcioro dzieci zginęło podczas nalotu przeprowadzonego przez siły międzynarodowe w prowincji Kunar na wschodzie Afganistanu - poinformowała afgańska policja.

RSS

Abu Zubair i szejk Aweis. Talibowie z Rogu Afryki

22.09.13

Pokonani w polu, sięgnęli po terror.

RSS

PLN w ramach szerszej konsolidacji, dane z amerykańskiego rynku pracy w centrum uwagi

08.10.18

Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, gdzie widoczne jest wyhamowanie ostatniego lekkiego impulsu deprecjacyjnego, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3056 PLN za euro, 3,7434 PLN wobec ,,,

RSS

Teatr polityczny w najwyższym wydaniu

29.07.11

Od początku tygodnia gorący temat jest niezmienny i dotyczy osławionego limitu zadłużenia w USA, Dzisiaj ma się odbyć głosowanie w Izbie Reprezentantów nad propozycją Republikanów, Dwustopniowy plan skupia uwagę, ale ciężko powiedzieć dlaczego, skoro Demo

RSS

Czym jest rejestr dłużników?

22.02.18

Rejestr Dłużników prowadzą w Polsce 3 Biura Informacji Gospodarczej (BIG), Trafiają do niego osoby, które zalegają z płatnościami, np, spłatą raty kredytu, Wpis do takiego rejestru często uniemożliwia wzięcie pożyczki, a także zakupy ,,,

RSS

Nowa ustawa o finansach publicznych i dyscyplina finansów publicznych w praktyce

08.03.10

Magazyn Hotelarz opublikował ranking 7 naj podsumowujący najważniejsze wydarzenia minionego roku w branży hotelarskiej

RSS

Odwrót od ryzyka

22.02.18

Obie sesje tego tygodnia można nazwać sesjami na przeczekanie, O ile wczoraj było to uzasadnione faktem braku handlu w USA, to dziś za oceanem handel rozpoczął się, ale nie przełożyło się to na większe niż wczoraj obroty, Te były ,,,

RSS

Bajeczna kariera 24-latki w miejskiej spółce. Miesiąc pracy i stołek wiceprezesa

08.05.15

Amerykański sen w rodzimym, skierniewickim, wydaniu.

RSS

"USA Today" wychwala Gortata. "Najciekawszy człowiek w NBA"

01.11.14

Jeden z najbardziej znanych dzienników amerykańskich "USA Today" poświęcił Marcinowi Gortatowi z Washington Wizards duży artykuł. "Poza parkietem to najciekawszy człowiek w lidze NBA" - napisano o graczu, który latem zawarł kontrakt życia.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny