Wakacje w szpitalu, rodzina w długach. Jak się ubezpieczyć?

01.03.13

Robert Sobczak miał wylew podczas wakacji w Egipcie. Koszt leczenia i transportu był kilkakrotnie większy, niż kwota, na jaką się ubezpieczył.

Budynek przejęła daleka rodzina obecnego wiceprezydenta Warszawy Witolda Pahla. "Epizod ciężkiej depresji". Poznali się na portalu dla samobójców. Obydwoje zafascynowani śmiercią - według policji - umówili się, by wspólnie odebrać sobie życie. Na warszawskich Bielanach znaleziono ciała nastolatki i starszego od niej mężczyzny. Wiszące w lesie zwłoki dostrzegł przypadkowy przechodzień - pisze "Rzeczpospolita".- Szpital ma siedem dni na ewentualne spełnienie świadczenia bądź zawarcie ugody w tej sprawie - mówi mecenas Marcin Dubieniecki. Zaplanowana na dzisiaj licytacja auta Jacka Kurskiego (PiS) została odwołana. Kurski przegrał dwa procesy z "Gazetą Wyborczą", ta opublikowała przeprosiny w ramach "wykonania zastępczego". Koszty musi jednak pokryć sam Kurski - komornik zajął auto polityka na poczet długu. Początek tygodnia przyniósł spadek kursu EUR/USD do najniższego od ośmiu i pół miesięcy poziomu wobec dolara, EUR/USD testował wsparcie na poziomie 1,32, Przyczyniły się do tego gorsze informacje napływające z Grecji, gdzie w przyjętym na przyszły rok bud

Takiego wyczynu nie zanotowała jeszcze żadna kronika! Przynajmniej w ciągu ostatnich pięciu lat. Kierowca volkswagena stał się bohaterem, o którym mówią wszyscy. Amator szybkiej jazdy tak docisnął gaz w swoim golfie, że fotoradar straży miejskiej był bezlitosny dla pirata rekordzisty.

Jeszcze w środowy poranek notowania ropy naftowej WTI poruszały się poniżej bariery 40 USD za baryłkę, Jednak już późniejsze godziny przyniosły dynamiczne odbicie notowań amerykańskiego gatunku ropy w górę, do okolic 41 USD za baryłkę, Poniedziałek przynosi całkiem niezłe nastroje na parkietach większości giełd na świecie, Po niezłej sesji w Azji, w Europie również dominowały wzrost, Najmocniejszym parkietem na Starym Kontynencie była giełda w Rosji (RTS: +3,36%),

Mark Zuckerberg, właściciel FB, zapewnia, że internetowy gigant płaci podatki w każdym z krajów, w których działa. Ale ta zasada nie dotyczy Polski. Robią to za niego nasi przedsiębiorcy. Firma, która kupi reklamę na portalu społecznościowym Zuckerberga, dopłaca z własnej kieszeni jedną piątą ceny. To wszystko przez skostniałe podejście fiskusa - uważają eksperci. Po dość silnym ?rajdzie w górę? w czasie ostatniego tygodnia, dolar australijski (AUD), nazywany przez dealerów walutowych ?Aussie?, tracił następnie na wartości, głównie z powodu oczekiwań, co do wyniku raportu inwestycyjnego na ,,, Szef rady dyrektorów koncernu Toshiba Corp. Shigenori Shiga ustąpił we wtorek ze stanowiska - poinformowała agencja AP. Powodem rezygnacji są "potężne straty" firmy związane z jej działalnością w sektorze energii atomowej.Władze Szwecji w poniedziałek formalnie uznały Raoula Wallenberga za zmarłego, 71 lat po tym jak zaginął on na Węgrzech.. Msza święta w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie zainaugurowała obchody Roku Chopinowskiego. Mszę koncelebrował prymas Polski, arcybiskup Henryk Muszyński.
Prymas mówił w homilii, że prawdziwy artysta jest najbliższy świętemu - bo jeśli święty jest kimś, kto potrafi podarować światu Boga, to artysta daruje nam najpiękniejszą z rzeczy stworzonych na ziemi, to jest duszę ludzką.
Arcybiskup Henryk Muszyński podkreślał, że Fryderyk Chopin to geniusz i fenomen, gdyż porywa ludzi na całym świecie i przemawia do serc pod każdą szerokością geograficzną. Będąc kompozytorem najbardziej narodowym jest najbardziej uniwersalny. Hierarcha przypomniał słowa światowej sławy pianisty polskiego Artura Rubinsteina, że podbój każdego audytorium przez muzykę Chopina jest czymś fenomenalnym. Pianista mówił, że spotykał się z niezrozumieniem Bacha, małym wzięciem Mozarta we Włoszech, antypatią do Bramhsa w krajach łacińskich i niechęcią do Czajkowskiego we Francji - podczas gdy Chopin panuje wszędzie.
Prymas Muszyński podkreślał, że wbrew obiegowej opinii - rozpowszechnionej przez Ferdynanda Hoesicka - Fryderyk Chopin był człowiekiem wierzącym, na co jest wiele dowodów. O Fryderyku jako człowieku głęboko religijnym i szczerze przyznającym się do katolicyzmu pisał Franiszek Liszt, George Sand uważała go za człowieka wręcz zasklepionego w katolickich dogmatach. Prymas Muszński zaznaczył, że "poza epizodem z panią Sand" życie Chopina było bez zarzutu, a on sam nienawidził wszystkiego, co niskie.
Po mszy, w bazylice Świętego Krzyża odbył się Koncert Galowy w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Wojciecha Rodka, z udziałem laureata Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina z 1985 roku, Marca Laforeta. W programie koncertu Koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina.
Dziesięć produkcji, wśród nich "Avatar" i "The Hurt Locker. W pułapce wojny", walczyć będzie w tym roku o Oscara za najlepszy film. Szansę na statuetkę mają też Polacy - za krótkometrażowy dokument "Królik po berlińsku" w reżyserii Bartka Konopki.

RSS

"Wypowiedź pani z magla, która coś tam opowiada i nie wiadomo, o co chodzi"

22.09.14

Zbigniew Ziobro i Dariusz Rosati w "Faktach po Faktach" o wystąpieniu Ewy Kopacz.

RSS

"To Borysław czy Borys?". Premier pomyliła imię swojego nowego ministra

01.05.15

Pomyłka premier skłoniła dziennikarzy do żartów i drobnych złośliwości.

RSS

Paryż szykuje się na powódź stulecia

08.03.16

W 1910 r. miała miejsce Wielka Powódź w Paryżu, w wyniku której centrum miasta znalazło się pod wodą.

RSS

Niesamowita historia pewnej kradzieży: Ukradli auto i... zakopali w sadzie

01.04.10

Ta historia dowodzi niesamowitej często pomysłowości złodziei. Jesienią mieszkaniec Tarnowa wracał do domu z baru. Po drodze wpadło mu w oko auto. Ukradł z niego radio, ale myśl o samochodzie nie dawała mu spokoju. Wrócił więc po nie z bratem. A że auto nie chciało zapalić, przepchnęli je na ich działkę i... zakopali.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Nietypowy zakład z żoną. Jego zespół wygrał, więc potraktował ją paralizatorem

08.11.13

Pewne małżeństwo założyło się o wynik meczu między zespołami NFL, którym kibicują.

RSS

Kosztowne jaja i spisek prochowy. "Złośliwy tydzień" za 1,4 mld funtów

01.11.12

Ponad 5 mln brytyjskich gospodarstw ponosi szkody w Halloween i rocznicę spisku prochowego, kiedy na jego pamiątkę w całym kraju pali się ogniska.

RSS

Trump może namieszać w Polsce

08.01.17

Obniżenie podatków korporacyjnych w USA oraz brak presji na tworzenie ekologicznej energetyki - to niektóre z mogących wpływać na polską gospodarkę scenariuszy polityki Donalda Trumpa - ocenia prof. Stanisław Mazur. - Więc być może to byłaby chwila oddechu dla polskiego rządu i tej presji budowania innowacyjnej, ekologicznej energetyki, innej niż ta oparta na węglu - mówi ekonomista.

RSS

"Grabarczyk jest nie do ruszenia"

22.12.10

Cezary Grabarczyk ma bardzo mocną pozycję w PO i jest nie do ruszenia - uważa Janusz Palikot. Były poseł Platformy zaznaczył jednak, że za sytuację na kolei nie jest odpowiedzialny minister infrastruktury, ale szef rządu Donald Tusk. - Rząd twórczo kontynuuje proces anarchizacji kolejowej - mówił z kolei Jerzy Polaczek z PiS w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24.

RSS

Apetyt na 2500 pkt.

29.12.17

W końcówce przedświątecznego tygodnia rynek sygnalizował, iż okres między świętami i początkiem nowego roku nie będzie owocował w większe emocje, Spadek aktywności i zmienności połączony z brakiem impulsów z rynków bazowych, które ,,,

RSS

Skradzioną ciężarówką w tłum ludzi. Co się wydarzyło w centrum Sztokholmu

08.04.17

Są zabici i ranni.

RSS

El Nino bije rekordy. Najsilniejsze, jakie kiedykolwiek wystąpiło?

22.11.15

Eksperci podają, że współdziałanie skutków El Nino i zmian klimatu jest groźne.

RSS

Po zmianie rządu Ukraina nie dostanie 15 mld dolarów od Rosji?

29.01.14

Przeciek w "Wall Street Journal" i szybka reakcja Władimira Putina w Brukseli.

RSS

To on pierwszy szukał "złotego pociągu". "Tam może być wszystko"

08.09.15

Prace zostały przerwane "wizytą trzech panów".

RSS

Początek tygodnia bez rozstrzygnięć

08.10.13

Po weekendowych przepychankach polityków USA nadal brak rozwiązania obecnego kryzysu budżetowego USA, Do porozumienia nadal daleko a czasu coraz mniej, Nerwowo reagują zwłaszcza rynki akcyjne, choć im dłużej trwa sesja tym straty są coraz ,,,

RSS

Ceny nieruchomości w dół

29.06.11

W kwietniu ceny nieruchomości w 20 największych amerykańskich metropoliach, obrazowane zmianami indeksu SP/Case-Shiller, spadły o 4% R/R, To wynik zgodny z rynkowymi prognozami, W marcu spadek ten sięgnął 3,6% R/R, Opublikowane dane istotnie nie ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny