Wójt zatrudnił żonę prezydenta. "Dla dobra współpracy"

01.03.13

Radna Sieradza i jednocześnie żona prezydenta tego miasta została zatrudniona w urzędzie gminy na nowo utworzonym stanowisku.

Z powodu zalewania wodą zamknięta została w piątek po południu w Kaliszu droga krajowa nr 25 do Konina. Nieprzejezdne są także ulice w pobliżu tej trasy. "Policja pomaga kierowcom ominąć te miejsca" - poinformowała PAP rzeczniczka miejscowej policji Bożena Majewska. Osobom, które przekażą informacje policja gwarantuje anonimowość. Amerykanka Sarah Shourd, którą aresztowano ponad rok temu wraz z dwoma jej rodakami w Iranie, została we wtorek zwolniona z teherańskiego więzienia - poinformował jej irański adwokat.Okres słabości złoty ma już za sobą, Tak przynajmniej można wnioskować analizując sytuację na wykresach USD/PLN i EUR/PLN, zachowanie polskiego rynku długu, a także mając na uwadze oczekiwaną poprawę sytuacji gospodarczej w II połowie roku, Poziom Wisły w Warszawie powoli opada. O 7.30 rano zanotowano 718 centymetrów. To wciąż o 68 centymetrów więcej niż wynosi stan alarmowy dla stolicy. W wielu miejscach wały są mocno nasiąknięte. W Porcie Praskim w nocy zabezpieczenie przeciwpowodziowe osunęło się. "To totalna propaganda marines. Jestem ciekawa, czy za to wideo jej zapłacono... To jest naprawdę karygodne. Powinna się wstydzić!" - tak sławna pisarka i feministka Naomi Wolf skrytykowała najnowszy teledysk Katy Perry "Part of Me". Zarzuca piosenkarce gloryfikację przemocy i namawia do bojkotu klipu. Artystka milczy.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zrzekł się immunitetu poselskiego - poinformował rzecznik PiS Adam Hofman. O uchylenie immunitetu wnioskował były wicepremier i lider LPR Roman Giertych.

"Szef MSZ Radosław Sikorski cudem uszedł z życiem" - twierdzi "Super Express". Sikorski wysiadł z rządowej limuzyny. Chwilę później z impetem uderzył w nią policyjny radiowóz. W wypadku ranni zostali policjanci, jeden z nich ciężko. Policja za wypadek wini Biuro Ochrony Rządu. Według źródeł izraelskich celem ataku był konwój samochodów z rakietami.

Polska znalazła się pod wpływem rozległego niżu. Jeżeli spojrzymy na srebro interwał jednogodzinny, możemy zauważyć formację klina zwyżkującego, którego potwierdzeniem jest dywergencja na oscylatorze MACD, Rozpatrując scenariusz spadkowy, jeżeli dojdzie do przebicia dolnego ograniczenia ,,, Świąteczny tydzień rozpoczyna się dość spokojnie na rynku walutowym, Brak istotniejszych danych publikowanych w tym tygodniu powoduje, że płynność powoli powinna zacząć spadać, Eurodolar pozostaje w wąskim zakresie wahań,Ekspert o neutralizacji arsenału chemicznego Syrii. - Precyzyjne trafianie w oznaczone cele wymaga czasu. Żeby nie opuszczać co chwilę strefy działań wojennych samoloty muszą być regularnie zaopatrywane w paliwo - mówi Marcel, pilot samolotu-cysterny. Dziennikarz agencji Associated Press wsiadł na pokład takiej maszyny i uczestniczył w powietrznym tankowaniu myśliwców.

RSS

Druga wpadka Portugalii

08.09.10

Jak tak dalej pójdzie, Portugalia nie zawita do Polski i Ukrainy na mistrzostwach Europy 2012. Portugalczycy najwyraźniej jeszcze nie otrząsnęli się po remisie z Cyprem w pierwszej kolejce eliminacyjnych zmagań - w drugim spotkaniu grupy H Portugalczycy przegrali z Norwegią 0:1.

RSS

Arcynajemnik ma pomysł na walkę z dżihadystami: spuścić ze smyczy sektor prywatny

15.10.14

Twórca niesławnego Blackwater zasugerował jak można rozwiązać problem Państwa Islamskiego.

RSS

Izrael publikuje nagranie. Tak odpowiedział na syryjski ostrzał

22.05.13

Izraelscy żołnierze przebywający w okupowanej przez Izrael strefie Wzgórz Golan otworzyli w nocy z poniedziałku na wtorek ogień po ostrzale ze strony Syrii - poinformowała armia w komunikacie.

RSS

"Architekt butów" chce połamać nogi kobiet: Czy to najwyższe szpilki świata?

08.05.10

Jak sprawić, by kobieta górowała nad wszystkimi? Zaprojektować niebotycznie wysokie obcasy. Tak zrobił "architekt butów", rumuński projektant Mihai Albu. Jego szpilki mają bezprecedensową wysokość 31 centymetrów. Porównuje się je do drapaczy chmur. Niebotyczna jest także ich cena.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Mapa globalnego terroryzmu. Na niej także Francja

17.07.16

Tych krajów unikaj.

RSS

Złoty kontynuuj umocnienie wobec słabego USD

29.08.17

Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nieco mocniejszego PLN na bazie utrzymania słabego dolara, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2460 PLN za euro, 3,5676 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7326 PLN względem ,,,

RSS

Programowa zemsta Kaczyńskiego

22.07.10

Piątkową konferencję Jarosława Kaczyńskiego w siedzibie partii, na ulicy Nowogrodzkiej można rozpatrywać w wariancie komentarzy politycznych, choć bardziej wskazane byłoby spojrzenie na nią w kategoriach czysto ludzkich i psychologicznych.

RSS

Mikołajowe apetyty do zakupów

08.12.16

W ostatnich dwóch dniach stało się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał, Wczoraj WIG20 jednym ruchem pokonał 1800 pkt, i kolejne dwa szczyty z ostatnich 3 miesięcy, Tak duży wzrost (+3,5 proc, ) jest czymś wyjątkowym, Dziś marsz na ,,,

RSS

Łętowska i Rzepliński kandydatami na prezesa TK

15.08.10

Profesorowie Ewa Łętowska i Andrzej Rzepliński są kandydatami na prezesa Trybunału Konstytucyjnego - wybrali sędziowie TK. Decyzja trafiła teraz do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

RSS

Rynki uspokajają się przed świętami

29.03.16

Wygląda na to, że do świąt na rynkach będzie mało emocji, Ostatnią nadzieją na większe zmiany są dzisiejsze odczyty z USA, Poznamy z nich wskaźniki zamówień na dobra,

RSS

C64 wciąż na chodzie w gdańskim warsztacie. Komputer zachwycił świat

01.10.16

Wciąż działa i pomaga mechanikom. Model nie jest produkowany od 22 lat.

RSS

Bałtycka wyspa zatopiona w śniegu

29.12.10

Potężny atak zimy sparaliżował duńską wyspę na Bałtyku, Bornholm. Miejscowe władze poprosiły o pomoc, ponieważ nie mogą sobie poradzić z śniegiem, który zasypał drogi. Mieszkańcom wyspy coraz bardziej doskwiera brak lekarstw i opału.

RSS

Partia Merkel wygrała wybory regionalne. "Dotkliwa porażka" Schulza

15.05.17

Partia kanclerz Angeli Merkel CDU wygrała wybory do parlamentu regionalnego Nadrenii Północnej-Westfalii, a SPD poniosła klęskę - wynika z sondaży exit poll opublikowanych w niedzielę po zamknięciu lokali wyborczych. Był to ostatni test przed wyborami do Bundestagu.

RSS

Kaczyński o stanowisku Episkopatu

15.08.10

Wczoraj wieczorem na stronie internetowej PiS pojawiło się oświadczenie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego dotyczące stanowiska Prezydium Episkopatu Polski i Metropolity Warszawskiego w sprawie krzyża przed Pałacem Prezydenckim.

RSS

Weekend na drogach. Plaga pijanych kierowców

01.11.10

W dwa pierwsze dni wydłużonego weekendu świątecznego na polskich drogach zginęły 24 osoby a 291 zostało rannych. Pomimo licznych apeli policjanci zatrzymali aż 930 nietrzeźwych kierowców.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny