Nie nacisnął hamulca. 4 samochody rozbite

01.03.13

Wypadek na ulicy Płochocińskiej.

Początek nowego tygodnia handlu na rynkach finansowych przynosi stabilizację kursu PLN wobec zagranicznych walut, Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 3,9914 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,4050 PLN względem franka szwajcarskiego, ,,, Nieprawdopodobny finisz biegu "Wings for Life". Stracić prawo jazdy na 300 metrach? Możliwe. Dokonał tego kierowca jadący krajową "dziesiątką" w okolicach Lipna (woj. kujawsko-pomorskie).Kiedyś zrobił 12-godzinne, pełne surrealistycznych obrazów przedstawienie o Stalinie. Teraz Robert Wilson przygotowuje widowisko na rocznicę porozumień sierpniowych. Równie odważne?
fot. Wprost Szeregowi pracownicy oszczędzają: biorą samą zupę albo kaszę z surówką, bo mięso drogie. Kadrę zarządzającą zawsze stać na deser, ale i ona w ostatnim czasie skąpi napiwków. A w kolejce do kasy wszyscy rozmawiają o kursie franka.
"Kropka nad i".

Trener Aleksander Wierietielny nie tylko nie przyjechał na ceremonię dekoracji Justyny Kowalczyk, która w Whistler odebrała srebrny medal za bieg sprinterski. Nie chciał go także przyjąć w prezencie. "Przyznaję, że ostatnio z Justyną trochę nie mogliśmy się dogadać" - wyjaśnił.

Ponieważ w Japonii rozpoczął się długi weekend, sesja azjatycka była stosunkowo spokojna, Opublikowano bardzo mało danych, a pustkę zapełniały wiadomości geopolityczne, z których najistotniejsze to zablokowanie przez Turcję Twittera oraz ,,, Robert Biedroń i Beata Kempa w "Piaskiem po oczach".

W przeddzień decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych, złoty odrabia część strat po wczorajszym osłabieniu w relacji do dolara oraz funta, Z kolei największy ruch aprecjacyjny obserwujemy na parze CHFPLN, Ten tydzień przynosi nam interesujące zmiany na rodzimych stacjach paliw - pytanie, które się nasuwa brzmi: "czy obniżki dla paliw tradycyjnych" mogą skończyć się wraz z wakacjami?685 miliardów funtów wynosi wartość majątku tysiąca najbogatszych osób w Wielkiej Brytanii. Prokuratura nie chce ujawniać żadnych szczegółów. Na drodze z Krakowa do Wadowic w miejscowości Krzywaczka odpięła się naczepa tira z ładunkiem drewna i uderzyła w trzy samochody osobowe.

RSS

Bez spokoju po burzy

29.06.16

Weekend nie przyniósł wystarczającej liczby odpowiedzi dla wszystkich pytań dotyczących tego, gdzie zaprowadzi nas wynik brytyjskiego referendum o członkostwie w UE, Awersja do ryzyka dominuje na rynkach finansowych, ale bez załączenia trybu ,,,

RSS

Kompleks przypomina wioskę olimpijską: Ojciec Rydzyk buduje świątynię i spa

22.03.10

Świątynia dla 3 tys. wiernych, a obok nowoczesny kompleks rekreacyjny z hotelem, restauracją i spa - szef Radia Maryja rozpocznie wkrótce jedną ze swoich największych inwestycji. Całość z lotu ptaka przypomina wioskę olimpijską i ma zostać wybudowana kosztem setek milionów złotych.

RSS

Wielotysięczna manifestacja w Moskwie. Protest przeciwko wyburzaniu "chruszczowek"

29.05.17

Około 5 tysięcy osób wzięło udział w niedzielę w Moskwie w kolejnym proteście przeciw zapowiedzianemu przez władze miasta programowi wyburzania "chruszczowek" - pięciokondygnacyjnych bloków mieszkalnych. Uczestnicy protestu żądali dymisji stołecznych urzędników.

RSS

Modernizacja wodociągów: 30 tysięcy katowiczan bez wody

22.04.10

Mieszkańcy kilku dzielnic Katowic, m.in. dużych osiedli mieszkaniowych, będą mieli we wtorek kłopoty z dostawami wody. Obniżenie jej ciśnienia, a nawet całkowity brak wody w kranach, to efekt prac przy infrastrukturze wodociągowej.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Polak zginął w wypadku w Essex

01.05.11

Dwie osoby nie żyją, a 49 zostało rannych, w tym sześć poważnie, w zderzeniu ciężarówki z autokarem w Essex w Wielkiej Brytanii. Jedną z ofiar jest Polak.

RSS

Mistrz, mistrz. Juve mistrz

22.05.17

Juventus mistrzem Włoch szósty raz z rzędu. Turyńczycy kolejne scudetto przyklepali sobie na kolejkę przed końcem sezonu.

RSS

Dolar dostaje przez polityków

22.01.18

USA: Izba Reprezentantów USA zdołała uchwalić ustawę umożliwiającą przedłużenie finansowania instytucji administracji rządowej do 16 lutego (poprzedni termin mijał dzisiaj), Ustawę powinien przyjąć też Senat, tymczasem Demokraci ,,,

RSS

Odszkodowanie dla nauczycielki, która zdjęła krzyż ze ściany

01.02.17

Sąd: była dyskryminowana.

RSS

List metropolity krakowskiego: Dziwisz relikwiami broni przed powodzią

22.05.10

Kościół w Polsce nie pozostaje nieczuły na klęskę powodzi. Metropolita krakowski skierował do wiernych specjalny list. Kardynał Stanisław Dziwisz pisze o zagrożeniu powodzią w Krakowie. Hierarcha wspomina też o relikwiach świętego Stanisława, które mają bronić przed wodą.

RSS

Plan przeora Jasnej Góry: Czarna Madonna ze skrzydłem Tu-154

01.05.10

Właśnie powstaje nowa suknia dla cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Będzie bardzo bogato zdobiona. Ale to jeszcze nie jest niezwykłe. Za to plan ojców paulinów śmiało można tak nazwać. Bo umieszczą oni w tej sukni część skrzydła rozbitego Tu-154.

RSS

Ślub księcia Williama i Kate Middleton

01.05.11

Małżonkowie książę William i księżna Catherine, z domu Middleton, nie zawiedli oczekiwań i pocałowali się publicznie, gdy po piątkowej ceremonii ślubnej w Opactwie Westminsterskim pojawili się na balkonie Pałacu Buckingham.

RSS

Holandia bierze Greenpeace w obronę. Będzie zimna wojna z Rosją?

22.10.13

Rząd holenderski poinformował, że zwrócił się do Międzynarodowego Trybunału Praw Morza.

RSS

Wizyty receptowe, cenniejsi pierwsi pacjenci. Oto propozycje ministra

22.03.14

Bartosz Arłukowicz przedstawił pomysły na konferencji prasowej.

RSS

Jan Kulczyk spocznie obok ojca. Znane są szczegóły pogrzebu biznesmena

01.08.15

Pogrzeb Jana Kulczyka odbędzie się 5 sierpnia w Poznaniu.

RSS

Wystrój firmowy w kosztach podatkowych

29.06.11

Na atmosferę w firmie wpływają nie tylko relacje między zatrudnionymi w niej pracownikami. Jednym z czynników ją kształtujących jest również otoczenie, w jakim funkcjonuje. Zdając sobie z tego sprawę, przedsiębiorcy przywiązują dużą uwagę do dbałości o estetykę wystroju firmy. Rozliczenie w kosztach podatkowych wydatków ponoszonych na ten cel nie zawsze jest jednak proste.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny