Gowin do Grasia: I don't like Mondays

01.03.13

W poniedziałek Donald Tusk zdecyduje o jego dalszej obecności w rządzie.

Dwie drużyny, dwaj bohaterowie i podział punktów pod Wawelem. Po trafieniach Sebastiana Stebleckiego i Jana Pawłowskiego Cracovia zremisowała z Jagiellonią. Tym razem to drużyna z Białegostoku goniła wynik. Decydującą bramkę wbiła dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Informacje o koncentracji wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą wpływały w środę od rana na wzrost awersji do ryzyka i zachęcały inwestorów do kupna amerykańskich i niemieckich obligacji, Dodatkowy impuls dla zakupów dała poranna ,,, Wraz z nim sąd skazał dwóch policjantów, którzy interweniowali przy wypadku pobicia obywatela Danii. Policjanci byli oskarżeni o niedopełnienie obowiązków służbowych, lekarz - o naruszenie nietykalności cielesnej.Derby Rzymu, pierwszy raz od ponad czterech lat, dla Lazio. Roma Szczęsnego upokorzona, przegrała 1:3. Nie wykorzystała potknięcia Juventusu. Została pochowana obok matki, również legendarnej aktorki.

W kategorii "Wiadomości i Media" konkursu Webstarfestival.

Studenci wykorzystują tylko naturalne surowce, a w ich konstrukcji będzie można mieszkać komfortowo cały rok.

Jeden z pojazdów lotniskowych uderzył we wtorek rano w samolot stojący na płycie warszawskiego lotniska Chopina. Maszyna nie odleciała, bo musi być dokładnie zbadana. Obsada lekkoatletycznych mistrzostw świata, które 10 sierpnia rozpoczną się w Moskwie, z każdym kolejnym dniem jest coraz słabsza. W środę z udziału w czempionacie zrezygnował reprezentant gospodarzy Jurij Borżakowski, mistrz olimpijski w biegu na 800 metrów z 2004 roku.Prorosyjski Wiktor Janukowycz, a nie bardziej zorientowana na Zachód Julia Tymoszenko stanie na czele Ukrainy. Ukraińska komisja wyborcza ogłosiła dziś, że lider Partii Regionów zdobył 48,95 procent głosów, podczas gdy na Julię Tymoszenko zagłosowało 45,47 procent wyborców. Co taki wybór oznacza dla stosunków polsko-ukraińskich? – Pragmatyzm nie pozwoli Janukowyczowi odwrócić się od Polski i Unii Europejskiej – mówi posłanka SLD Jolanta Szymanek-Deresz.
Wiktor Janukowycz (fot. Wprost) Z interesującym ruchem w górę mamy do czynienia na parze EURCHF, gdzie po ponad miesięcznym marazmie przewagę zyskują kupujący, Od wczorajszego wieczoru euro zyskało względem franka prawie 50 pipsów, umacniając się z poziomu 1,2055 do 1,2105, Osłabienie f Do 35 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych w Kairze, gdzie od piątku policja ściera się z tłumem protestującym przeciwko rządom generałów - poinformował przedstawiciel egipskich służb medycznych.

RSS

Czy członkowie FED będą "interpretować" słowa Janet Yellen?

22.03.14

Rynki finansowe już przyzwyczaiły się do tego, że czasami wiele zależy od tak zwanej ?gry słów?, Po tym, jak w czerwcu ub,r, Ben Bernanke zaskoczył inwestorów informacją, że program QE3 zostanie zakończony w połowie 2014 r, ,,,

RSS

Wniosek o zmianę ministra trafił do prezydenta

22.01.10

Do Kancelarii Prezydenta wpłynęło pismo z Kancelarii Premiera ws. powołania Andrzeja Kraszewskiego na ministra środowiska i odwołania z tej funkcji Macieja Nowickiego - poinformowało biuro prasowe prezydenta.

RSS

"Wstępne rozpoznanie Układu Słonecznego zakończone". New Horizons minęła Plutona

15.07.15

Dla wielu było to najważniejsze wydarzenie w dziejach podboju Kosmosu.

RSS

792 minuty Lewandowskiego

08.02.13

Czy "Lewy" rzeczywiście zasługuje na miano lidera? Analiza tvn24.pl.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Wielka zmiana, mała zmiana

15.01.16

Rząd PiS dokonuje głębokich zmian w polityce gospodarczej i fiskalnej, Podobne są oczekiwania względem polityki RPP IV kadencji, Prominentny członek rządu, Henryk Kowalczyk rozbudził nadzieje na śmiałe cięcie stóp jeszcze w I kwartale, W ,,,

RSS

Nowe zdjęcia terrorysty z Brukseli

08.04.16

RSS

WIG20 nie pokonał ważnego oporu

08.03.11

WIG20 w ciągu poniedziałkowej sesji ustalił tegoroczne szczyty i był najlepiej radzącym sobie indeksem akcji na świecie, ale pod koniec sesji inwestorzy przystąpili do realizacji zysków, Z racji braku ważnych danych makroekonomicznych

RSS

Prezydent spocznie na Wawelu: Wajda: Ta decyzja skłóci Polaków

15.04.10

Nie milknie szum wokół decyzji o pochowaniu prezydenckiej pary na Wawelu. Głos w tej sprawie zabrali reżyser "Katynia" Andrzej Wajda i jego żona. Jak piszą w liście, który publikuje wyborcza.pl, decyzja ta "może spowodować najgłębsze od odzyskania niepodległości w 1989 roku podziały polskiego społeczeństwa".

RSS

Kolejna kolizja amerykańskiego niszczyciela. Będzie "szersze śledztwo"

22.08.17

Minister obrony USA James Mattis zapowiedział szersze śledztwo w związku z poniedziałkową kolizją amerykańskiego niszczyciela z tankowcem na wschód od Singapuru. To drugi taki incydent z udziałem okrętu wojennego USA w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy.

RSS

Dwulatek uruchomił samochód i potrącił mamę

12.07.16

Jak niezwykle czujnym trzeba być, gdy ma się małe dziecko, przekonała się 30-letnia mieszkanka gminy Opatówek w Wielkopolsce. Chwila nieuwagi spowodowała, że jej 2-letni synek uruchomił samochód i ją potrącił.

RSS

"Radziłbym marszałkowi wszystko pokazać"

29.12.16

Byli marszałkowie Sejmu w "Faktach po Faktach" o nagraniach z Sali Kolumnowej.

RSS

Długi koniec bije nowe historyczne rekordy

15.11.14

Bazowe rynki długu pozostawały w czwartek pod presją opublikowanych rano danych o aktywności chińskiego przemysłu, W konsekwencji przez większą część dnia rentowności amerykańskich i europejskich obligacji spadały,

RSS

Zobacz, kiedy się opłaca: Auto na gaz, czyli oszustwo! Oto dowody

29.05.10

Benzyna drożeje z dnia na dzień, jej cena niebezpiecznie szybuje do granicy 5 zł za litr. To istny raj dla warsztatów montujących instalacje gazowe. Myślisz, że zakładając do auta system LPG skończysz z wydawaniem fortuny na paliwo? Zdziwisz się, a dowodem są obliczenia ekspertów.

RSS

Pensje kadry kierowniczej w Polsce: Ile zarabiają szefowie? Mniej niż myślisz

29.04.10

Schemat w latach 90. był taki: zarobki kadry kierowniczej przewyższały pensje podległych im pracowników nawet dziesięciokrotnie. Wydawało się, że będzie obowiązywał bardzo długo. Sprawdź, jak jest teraz. Będziesz zaskoczony.

RSS

Nie mogła wbiec na metę maratonu, bo brama była zamknięta

15.10.13

Ma 74 lata i 46 maratonów na koncie. - Przybiegła dwie godziny po zakończeniu imprezy, stąd te utrudnienia - tłumaczy organizator.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny