Draghi i Bernanke nadal popierają "luźną politykę monetarną"

01.03.13

Po wyborach we Włoszech zwiększyła się awersja do ryzyka, w reakcji na niepewność związaną z wynikiem wyborów, Przypominając, wybory wygrała centrolewica, zdobywając przewagę w Izbie Deputowanych,

Kandydatka SLD na prezydenta zainaugurowała kampanię. Czy węgierska ustawa medialna to zagrożenie dla wolności słowa?
(fot. sxc.hu) Nie jest jedynym politykiem, który pamiętał o Walentynkach.W reaktorze nr 3 elektrowni atomowej Fukushima I doszło w poniedziałek do wybuchu wodoru. Jednak komora, w której znajdują się pręty paliwowe reaktora, jest nienaruszona - poinformował rzecznik rządu Yukio Edano. Dodał, że jest mało prawdopodobne, by do atmosfery przedostały się substancje radioaktywne. Czwartkowa sesja za Oceanem była drugą z rzędu zakończoną pod kreską, Pretekstem do realizacji zysków w dalszym ciągu były obawy, że szybki wzrost gospodarczy w Chinach zmusi tamtejsze władze monetarne do kontynuacji zacieśniania polityki pieniężnej, W re Do czego może doprowadzić dezinformacja? Materiał "Faktów z zagranicy'.

Przyznali jednak, że w tej sprawie toczyły się rozmowy.

Pociąg podmiejski zderzył się z pociągiem dalekobieżnym jadącym z Moskwy do Brześcia. Materiał "Faktów" TVN.

Zasady przyznawania emerytur pomostowych są zgodne z konstytucją - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Zaznaczył, że ustawodawca mógł pozbawić prawa do wcześniejszego odchodzenia na emeryturę części osób, które rozpoczęły pracę po 1 stycznia 1999 r. Szef Komitetu Śledczego Rosji Aleksander Bastrykin pogodził się z redaktorem naczelnym "Nowej Gaziety" Dmitrijem Muratowem, przepraszając go za emocjonalne wypowiedzi pod adresem dziennika. USA: W opinii Jamesa Bullarda FED nie powinien być agresywny w swoim podejściu ? powtórzył, że po grudniowej podwyżce, warto wstrzymać się z dalszymi posunięciami nawet do 2019 r, Z jego strony nie jest to jednak nic nowego, Bullard ,,,W pierwszym kwartale zysk Alibaby wzrósł o 45 proc. rdr i wyniósł 2,8 mld dol. - poinformowała spółka. Chiński gigant z branży e-commerce podał także, że jego nowym prezesem zostanie Daniel Zhang, który swoje stanowisko objąć ma 10 maja. Rynki pozostają w fazie wyczekiwania na piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy, Zgodnie z konsensusem rynkowym oczekiwany jest wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 180 tys, w sierpniu wobec wzrostu o 255 tys, w poprzednim okresie,,, Przekonywał w "Faktach po Faktach" Marcin Mastalerek (PiS).

RSS

Najpierw Zachód go uwielbiał, potem znienawidził. Kim jest najstarszy przywódca świata?

22.02.15

Niezręcznie jest mu życzyć stu lat życia. W sobotę kończy 91.

RSS

Kusi Barcelona, kusi Bayern. "Każdej nocy nie śpię pół godziny"

22.04.16

To nie jest łatwy czas dla Matsa Hummelsa. Niemiec zastanawia się, gdzie zagra w przyszłym sezonie. Pojawiły się problemy ze snem, a jego ojciec i agent w jednym porównuje decyzję do... narodzin dziecka. Jedno jest pewne - obrońcę chce mieć u siebie pół Europy.

RSS

Jak uniknąć nierzetelnych biur: Nie daj się oszukać na wakacjach

22.06.10

Wymarzony urlop za pieniądze pożyczone z banku może zamienić się w koszmar. Kiepskiej jakości pokoje, daleko od plaży, nieuzasadnione podwyżki - to wszystko może zepsuć nam odpoczynek. Oto przygotowany przez specjalistów krótki poradnik, jak nie dać się naciągnąć biurom podróży.

RSS

Papież Franciszek nagrał się telefonem: Mówię do was jako brat

22.02.14

Papież Franciszek po raz pierwszy skierował słowa pozdrowień nagrane smartfonem. Papieskie przesłanie do amerykańskiej wspólnoty zielonoświątkowej zarejestrował podczas wizyty w Domu świętej Marty w Watykanie jej biskup Tony Palmer. To nagranie wyjątkowe - podkreślają media.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Mocna przecena USD po komunikacie FED

29.07.16

Wczorajsza sesja na rynku eurodolara była w większości spokojna, Zgodnie z oczekiwaniami, większa zmienność na wykresie EUR/USD pojawiła się dopiero wieczorem, wraz z publikacją informacji Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) dotyczących stóp ,,,

RSS

Kurs KGHM odpowiada dziś za 1/3 spadku giełdy

22.11.11

Na rynkach finansowych nie widać końca kryzysu zadłużeniowego, Po ciężkim tygodniu na Starym Kontynencie, podczas którego traciły obligacje państwa europejskie, teraz kłopoty przenoszą się do Stanów Zjednoczonych, gdzie pojawiają się wątpliwości odnośnie

RSS

Sytuacja po informacjach z OPEC

29.05.17

Ustalenia po dzisiejszym szczycie OPEC są zgodne z tym, o czym mówiono wcześniej ? zgodzono się na przedłużenie ograniczeń w wydobyciu surowca o 9 miesięcy, To może prowokować do realizacji zysków, chociaż w ostatnim czasie pojawiały ,,,

RSS

"Symuluje działania zachodzące w korze mózgowej"

15.12.15

Aplikacja do edycji zdjęć bije rekordy popularności.

RSS

Stawarczyk trafił z drugiego piętra

08.04.14

Ruch - Korona 1:0. Piotr Stawarczyk ma 193 centymetry wzrostu. Gdy dobrze wyskoczy, to właściwie główki wygrać z nim się nie da. Poczuli to w Chorzowie zawodnicy Korony, którzy przy jednym z rzutów rożnych mogli go co najwyżej poklepać czołem po klatce piersiowej.

RSS

Klan Rosatich

22.06.11

Ojciec był birbantem, a został profesorem. Matka była żoną męża, a stała się celebrytką. Córka jest celebrytką, a chce być aktorką. Syn woli być w cieniu i jest dumą ojca. Rodzina Rosatich.
(fot. Forum)

RSS

Węgry zapraszają przedstawicieli OBWE

01.01.11

Rząd węgierski zaprosił przedstawicieli Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie na rozmowy dotyczące kontrowersyjnej ustawy medialnej, która była krytykowana przez OBWE.

RSS

"Najbardziej znienawidzony" przemówił

08.06.17

Igrzyska w Rio de Janeiro opuszczał w niesławie. Miały być medale, a była afera i kłamliwe tłumaczenia. Ryan Lochte, pływak multimedalista, rok po wstydliwych wydarzeniach stanął przed kamerą i opowiedział o najczarniejszym momencie w swojej karierze. - Byłem chyba najbardziej znienawidzoną osobą na świecie - przyznaje.

RSS

Proces za "Młot Kowalski". Setki oficerów trafią za kraty

22.09.12

Oskarżeni byli o próbę obalenia rządu. Sąd nie dał wiary ich tłumaczeniom, że szykowany przewrót był tylko "częścią wojskowych ćwiczeń".

RSS

Komentarz giełdowy - spadek obrotów przed nowym rokiem

01.01.18

Zbliża się koniec roku i na większości rynkach widać już wyraźny spadek wolumenu, Przekłada się to również na mniejszą zmienność, której doświadczać możemy zarówno na giełdach w Europie jak i Ameryce,

RSS

Radość w Zabrzu: Ratownicy dotarli do uwięzionych górników

15.04.10

Po ponad 14 godzinach prowadzonej nieprzerwanie akcji ratownicy dotarli do sześciu górników uwięzionych w zawalonym chodniku kopalni Siltech w Zabrzu. Wszystko wskazuje na to, że górnicy nie odnieśli większych obrażeń.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny