Draghi i Bernanke nadal popierają "luźną politykę monetarną"

01.03.13

Po wyborach we Włoszech zwiększyła się awersja do ryzyka, w reakcji na niepewność związaną z wynikiem wyborów, Przypominając, wybory wygrała centrolewica, zdobywając przewagę w Izbie Deputowanych,

Euro (EUR) zyskało na wartości po wczorajszej konferencji prasowej Mario Draghiego i obecnie utrzymuje zakres około 1,3666 w stosunku do dolara, Euro może odwrócić wczorajsze zyski po mocniejszych danych na temat zatrudnienia pochodzących z ,,, Co jest największym ryzykiem zdaiem ekspertów. W niedzielnym konkursie indywidualnym w niemieckim Willingen zobaczymy trzech Polaków. Adam Małysz skok w kwalifikacjach odpuścił, a w tych błysnął Piotr Żyła, który zajął trzecie miejsce. Awansował jeszcze zwycięzca z Zakopanego - Kamil Stoch.Ceny mieszkań spadają, a stawki żądane przez wynajmujących trzymają poziom, W efekcie wskaźnik średniej rentowności wynajmu mieszkań po wrześniu wzrósł do 4,6 proc, Statystycznie jest więc teraz wyraźnie korzystniejszy od bankowej lokaty, Poszukują w Tatrach śladów, które mogą pomóc w identyfikacji znalezionych szczątków ludzkich. Od piątku rynki żyją jednym wydarzeniem, czyli wystąpieniem prezesa Rezerwy Federalnej, Wczoraj o jego pozytywnym wydźwięku przypomniał protokół z ostatniego posiedzenia FOMC, który został pozytywnie przyjęty i przyczynił się do powiększenia skali giełdow

#8230; przynajmniej na razie i to jest jeden z powodów dla którego po publikacji z godz, 14:30 zobaczyliśmy wyraźne umocnienie dolara (po godz, 16:00) kurs EUR/USD na chwilę naruszył poziom 1,23, Odczyt wyniósł 80 tys, i był nieco niższy od szerokiego

Donald Tusk postanowił nie zmieniać składu rządu do końca prezydencji ze względu na konsultacje z klubami parlamentarnymi rozpoczęte przez Bronisława Komorowskiego – wynika z ustaleń „Wprost”.
Donald Tusk i Bronisław Komorowski (fot. FORUM) Premier Donald Tusk, były prezydent Lech Wałęsa i dziennikarz Tomasz Lis - tak wygląda pierwsza trójka rankingu najbardziej wpływowych Polaków, przygotowanego przez "Rzeczpospolitą". Wśród stu nazwisk znaleźli się m.in.: ojciec Tadeusz Rydzyk, kardynał Stanisław Dziwisz i Roman Giertych. Kto kogo wyprzedził?

Komisja etyki poselskiej zdecydowała w środę, że nie ukarze posła Jarosława Gowina (PO) za jego wypowiedź na temat prac nad ustawą o dostępie do zawodów prawniczych. Wybór domeny "pl" albo "eu", "com.pl" czy "com" jest bardzo ważny. Dlaczego? Liczy się nie tylko dostępność nazwy. Sama końcówka domeny może znacząco zwiększyć ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w oparciu o tę domenę, zatem jej wartość może znacząco różnić się od domeny z rozszerzeniem "pl". Poinformuj innych kierowców o utrudnieniach. Dołącz do gorącego tematu Kontaktu24.- Był trochę dziwny, po prostu nieprzyjemny, ale są różni ludzie. W życiu bym nie pomyślała, że to on - mówi sąsiadka Zbigniewa R. Rodzina skarży się na praktyki w domu pomocy społecznej.        Już wkrótce w księgarniach na Białorusi ukaże się książka o Aleksandrze Łukaszence. Jej autor, znany rosyjski pisarz Roy Miedwiediew, zachwyca się białoruskim prezydentem i jego pomysłami na zarządzanie państwem.
       Według Miedwiediewa Łukaszenka stworzył system, który stawia Białoruś wyżej od Rosji. Autor książki udowadnia, że po rozpadzie Związku Radzieckiego władzom w Mińsku udało się: zachować zakłady przemysłowe, ulepszyć drogi i zapewnić opiekę socjalną obywatelem.
       Zdaniem Roya Miedwiediewa Białoruś jest krajem bardziej rozwiniętym i zadbanym niż Rosja. W wywiadzie dla białoruskiego "Euro-Radia" pisarz twierdzi, że żadne z rosyjskich wydawnictw nie zdecydowało się wydrukować pozytywnej książki o Białorusi. Dopiero gdy utrzymujący przyjacielskie kontakty z Aleksandrem Łukaszenką mer Moskwy Jurij Łużkow zdecydował się zakupić 2 tysiące egzemplarzy, można było rozpocząć druk.
       Książka nosi tytuł "Aleksander Łukaszenka - fenomen białoruskiego modelu" i opowiada o tym, jak w ostatnich 20 latach rozwijała się niepodległa Białoruś. Najwięcej miejsca zajmuje w niej opis białorusko-rosyjskich stosunków gospodarczych i politycznych. Zdaniem autora nieprawdziwe są twierdzenia, że Białoruś żeruje na rosyjskiej gospodarce. Miedwiediew twierdzi, że to Moskwa najwięcej skorzystała na współpracy z Mińskiem.


RSS

Niemiecka kłótnia o opaskę

15.07.10

Mundial w RPA to już wspomnienie. Tego nie można powiedzieć o sprzeczkach w niemieckiej reprezentacji o opaskę kapitana. Na mistrzostwach w zastępstwie kontuzjowanego Michaela Ballacka taką rolę pełnił Philipp Lahm. Stwierdził nawet, że funkcja mu się spodobała i nie zamierza się jej zrzec. To wywołało protest Ballacka: - Powinno się szanować panującą hierarchię.

RSS

Finansowy kac po marzeniach o igrzyskach. Ministerstwo i Szwajcarzy upominają się o pieniądze

22.08.14

Ministerstwo Sportu i Turystki domaga się od Krakowa zwrotu prawie 4 mln złotych.

RSS

Jak ominąć sankcje ONZ? Korea Płn. to potrafi

29.05.10

Korea Północna eksportuje technologie nuklearne i balistyczne, a także korzysta z usług licznych pośredników, fikcyjnych spółek i organizacji przestępczych w celu obejścia sankcji ONZ - informuje Associated Press, powołując się na raport ONZ.

RSS

Złoty czeka na dane z USA

08.08.11

Złoty w piątek lekko umacnia się do dolara i szwajcarskiego franka oraz traci w relacji do wspólnej waluty, Nastroje na rynku walutowym pozostają stosunkowo stabilne, na co wpływ miało pewne uspokojenie sytuacji na rynkach globalnych, po tym jak dzisiejsz

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

NBP: Harmonogram operacji otwartego rynku oraz typu swap walutowy na 2010 r.

08.01.10

W okresie od 1 stycznia do 31 marca 2010 r, Narodowy Bank Polski będzie przeprowadzał następujące operacje otwartego rynku oraz typu swap walutowy: 1, Operacje podstawowe będą przeprowadzane w formie emisji 7-dniowych bonów pieniężnych NBP w każdy ,,,

RSS

Wikileaks: Putin szantażował w Gdańsku

01.05.11

Rosyjski premier Władimir Putin w 2009 r. miał grozić Bułgarii wstrzymaniem dostaw gazu ziemnego, jeżeli nie będzie postępu w realizacji dużych regionalnych projektów z rosyjskim udziałem. Takie informacje przekazuje sofijski dziennik "24 Czasa", powołując się na WikiLeaks.

RSS

Morderca w czerni to "John". Pochodzi ze wschodniego Londynu

22.08.14

RSS

Katowicki Spodek jak wielka flaga Ukrainy

22.02.14

RSS

Wyjaśnienie definicji złomu przez MF

15.06.11

Zgodnie z interpretacją ministra finansów wydaną w dniu 2 maja 2011 r. (sygn. PT3/033/2/188/LWA/11/569) przez złom na potrzeby ustawy o VAT należy rozumieć złom metali, w tym złom stalowy (wsadowy i niewsadowy), żeliwny i metali nieżelaznych, jak również złom metali szlachetnych. Złomem w tym rozumieniu są także zużyte akumulatory ołowiane lub ich części.

RSS

O co chodzi?: Niezależna.pl pisze Komorowskiego cyrylicą

08.07.10

Jarosław Kaczyński od dłuższego czasu może liczyć na lojalność i wsparcie "Gazety Polskiej" i serwisu internetowego niezależna.pl. Złość w tej redakcji musiała być wielka po ogłoszeniu wstępnych wyników drugiej tury, bo nazwisko Bronisława Komorowskiego została napisana cyrylicą.

RSS

Stacja stawia na rozrywkę, a nie publicystykę: TVN nie chce Sekielskiego i Morozowskiego

15.02.10

Dziennikarze "Teraz My" przeniosą się z programem do TVN24, bo TVN odchodzi od publicystyki. To samo czeka "Kawę na ławę" Rymanowskiego. Edward Miszczak z TVN mówi, że stacja nie skrzywdziła dziennikarzy, bo np. Tomasz Sekielski dostał szansę na zrobienie filmu dokumentalnego.

RSS

Szef "Solidarności" odciął Lenina. "Przed świętami robi się porządki"

29.08.12

Piotr Duda ubrany w strój roboczy ze szlifierką w rękach odciął ze stoczniowej bramy kontrowersyjny napis "im. Lenina". - Jesteśmy oburzeni zaistniałym incydentem – mówi rzecznik prezydenta Gdańska, Antoni Pawlak.

RSS

Szwedzka prokuratura umorzyła postępowanie: Mięso sprzed 27 lat. Nie ma winnych

15.05.10

Ta firma sprzedała między innymi do Polski zapuszkowane mięso, które miało... 27 lat! Jednak nikt nie odpowie za handel artykułami spożywczymi sprzed ćwierć wieku, bo śledztwo w Szwecji zostało umorzone. Dlaczego? Bo firma właśnie banrutuje, a karą byłaby tylko grzywna.

RSS

Sytuacja dolara i euro w różnych kontekstach

08.04.17

W ostatnich dniach, w szczególności wczoraj i przedwczoraj, pojawiło się kilka komunikatów czy też, ogólnie rzecz biorąc, wiadomości ? które miały pewien wpływ na eurodolara, Inna rzecz, że w jakimś sensie doniesienia te wzajemnie ,,,

RSS

Słaby 2012 rok na rynku złota

15.02.13

Wczoraj na rynkach surowcowych dominował kolor czerwony, Indeks CRB zanotował jednak jedynie symboliczny spadek (o 0,02%), utrzymując się w konsolidacji powyżej poziomu 300 pkt, Relatywnie niewielka zniżka indeksu wynikała z faktu, że ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny