Draghi i Bernanke nadal popierają "luźną politykę monetarną"

01.03.13

Po wyborach we Włoszech zwiększyła się awersja do ryzyka, w reakcji na niepewność związaną z wynikiem wyborów, Przypominając, wybory wygrała centrolewica, zdobywając przewagę w Izbie Deputowanych,

Eurozłoty ciągle znajduje się bardzo wysoko, Niedźwiedzie nie są w stanie przełamać nawet bardzo stromego krótkoterminowego trendu rosnącego, To między innymi dlatego, że na niemałe ryzyko globalne nakłada się lokalne ryzyko polityczne, Inwestorzy nie lub Komisja Europejska pogratulowała liderowi Syrizy Aleksisowi Ciprasowi zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Grecji. KE ma nadzieję, że realizacja programu pomocowego dla tego kraju będzie przebiegała zgodnie z harmonogramem. - Obrona przeciwrakietowa to jeden z priorytetów rozwoju sił zbrojnych - powiedział w "Tak jest" Stanisław Koziej. Jak dodał szef BBN, ma być ona zbudowana z pieniędzy MON w ciągu 10 lat.46-letnia aktorka najbardziej znana z roli Rachel w serialu "Przyjaciele" poślubiła po czterech latach znajomości swojego chłopaka. Brukselska administracja rozrasta się coraz bardziej - alarmuje niemiecka europosłanka Inge Graessle i wytyka Komisji Europejskiej utworzenie setnego stanowiska dyrektora generalnego. To jedno z najwyższych, po komisarzu, stanowisk w Komisji. Bruksela tymczasem odpiera zarzuty. Tłumaczy, że nie zwiększa zatrudnienia i nie łamie żadnych zobowiązań.
Niemiecka eurodeputowana mówi, że Komisja nie dotrzymała obietnic, bo swego czasu zapewniała, że dyrektorów generalnych będzie maksymalnie 87, a tymczasem jest ich już stu. Inge Graessler podkreśliła w rozmowie z Polskim Radiem, że w czasach kryzysu, gdy rządy unijnych krajów tną koszty, brukselska administracja rośnie. ”To jest nie do przyjęcia. Poza tym w Brukseli jeden dyrektor generalny przypada na 300 osób, czyli jest jak w meksykańskiej armii - zbyt dużo szefów, tylko pracowników za mało” - mówi europosłanka i dodaje, że takie decyzje są niezwykle kosztowne, bo dyrektor generalny w Komisji zarabia około 15.tysięcy euro miesięcznie.
Rzecznik Komisji Michael Mann ze zdziwieniem przyjmuje te zarzuty. „Nie było żadnych obietnic dotyczących ograniczenia liczby dyrektorów generalnych. Komisja Europejska nie zwiększa zatrudnienia, tylko promuje swoich pracowników i organizuje pracę w najlepszy sposób z możliwych” - powiedział Polskiemu Radiu rzecznik Komisji. Odpiera też zarzuty, że decyzja o powołaniu setnego stanowiska dyrektora generalnego była ukrywana. Informacja istotnie pojawiła się, ale wraz z wieloma innymi i to na ostatnim przed wakacjami posiedzeniu Komisji Europejskiej, kiedy już mało kto spodziewa się ważnych i wiążących decyzji.
Gęste mgły, oblodzenie i śnieg, które w nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpiły na drogach Czech, były przyczyną kilkunastu kolizji z udziałem kilkudziesięciu aut. Jak poinformowała czeska policja, co najmniej dziewięć osób zostało rannych.

Nadal spadają ceny paliw na stacjach benzynowych. Olej napędowy można kupić już poniżej 5 zł za litr, czyli najtaniej od trzech lat. Tanieje też benzyna. Spadki cen utrzymają się także w przyszłym tygodniu - uważają analitycy.

Złoty medal Caster Semenyi to jedna z największych kontrowersji igrzysk w Rio. Najlepszym z Polaków był Kamil Stoch.

Luksusowa siedziba została sprzedana taniej, niż kosztowała jej budowa – twierdzą śledczy. Sąd oddalił pozew Lecha Wałęsy przeciwko Krzysztofowi Wyszkowskiemu. Były prezydent chciał przeprosin za nazwanie go tajnym współpracownkiem "Bolkiem". Sąd uznał jednak, że Wyszkowski nie naruszył dóbr osobistych Wałęsy. "Składam ofertę poważnej rozmowy o Polsce. Bez tego nic dobrego nie wyjdzie" - powiedział Jarosław Kaczyński w TVP1. Zapytany o możliwość powstania koalicji PO-PiS, odpowiadał wymijająco. Ale zaznaczył: "Każdy myślący polityk widzi, że Polacy chcę współpracy ponad podziałami".Rentowność wynajmu mieszkań w ostatnich dwóch miesiącach obniżyła się, Jednak w skali roku sytuacja wynajmujących się poprawiła, czemu pomagają stabilne stawki ofertowe wynajmu, Rynek Forex stanowi dla inwestorów bardzo atrakcyjny sposób na pomnażanie kapitału - w 2017 roku 35% graczy odniosło zysk na inwestycji w kursy walut, Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu grup odbiorców, firma TeleTrade Europe przygotowała ,,, TVP chce być gospodarzem debat między kandydatami na urząd prezydenta. PO uważa, że sztaby wyborcze nie powinny preferować tylko jednej telewizji; PiS, Lewica i PSL podkreślają, że nie ma żadnych ustaleń w tej sprawie. Propozycję TVP pozytywnie oceniają kandydaci z małym poparciem w sondażach.

RSS

Zakłócili Obamie zbiórkę funduszy

22.04.11

Niecodzienny przebieg miała zbiórka funduszy na kampanię Baracka Obamy. Podczas przemowy prezydenta USA mała grupa uczestników domagała się uwolnienia Bradleya Manninga - domniemanego autora przecieków do Wikileaks, od miesięcy siedzącego w wojskowym więzieniu.

RSS

Burzą miasto duchów. "Żal tego miejsca"

15.10.16

W Pstrążu (woj. dolnośląskie).

RSS

NIK: Uczniowie nie chcą ćwiczyć na WF. Głównie nastolatki

29.11.13

Absencja najwyższa jest w szkołach ponadgimnazjalnych.

RSS

Skasują porozumienie, zmienią ustawę. A potem postawią pomnik smoleński

15.04.16

Wojewódzki konserwator zabytków będzie podlegał bezpośrednio ministrowi kultury, a warszawskie Krakowskie Przedmieście zostanie wyłączone spod władzy konserwatora stołecznego.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Informacje na rzecz dolara

29.03.18

Media donoszą, iż Donald Trump, a ściślej Stany Zjednoczone osiągnęły porozumienie z Koreą Południową (nie mylić z Północną,,,) na temat układu o wolnym handlu, Ma on dziesięć lat i zdaniem Trumpa jest rażąco niesprawiedliwy dla USA

RSS

Saxo Bank: PokĂŠmania doprowadza do przewartościowania akcji Nintendo  

22.07.16

Akcje Nintendo są równie popularne wśród klientów Saxo Bank, jak najnowsza gra firmy wśród fanów PokĂŠmonów, Wzrost o 110% oraz zwiększone wahania powodują, że inwestorzy są obecnie bardzo zainteresowani akcjami firmy,

RSS

Będzie seminarium na temat Jabulani: FIFA wreszcie reaguje. Przyjrzy się piłce

29.06.10

To właśnie ona jest, jak do tej pory, najbardziej kontrowersyjną postacią na mundialu w RPA. Narzekają na nią przegrani i obwiniają ją o dziwne zachowanie w pewnych sytuacjach. Skargami przejęła się wreszcie FIFA, która zorganizuje seminarium na temat mundialowej piłki Jabulani. Problemem jest jednak termin...

RSS

"Zróbmy sobie 1500 plus". Zobacz, jak można ożywić gospodarkę

22.04.17

Robert Stanilewicz w swoim cyklu "3...2...1..." w TVN24 BiS.

RSS

IMGW ostrzega. Niebezpiecznie na Żuławach i na Zalewie Wiślanym

29.12.15

Alerty drugiego stopnia ogłoszono w dwóch województwach.

RSS

Nie chcą Palikota w "Przyjaznym Państwie"

22.10.10

Posłowie PO mają dość swojego byłego partyjnego kolegi Janusza Palikota na stanowisku szefa komisji "Przyjazne Państwo" i złożyli wniosek o jego odwołanie. - Jest zbyt zajęty budowaniem swojego stowarzyszenia i delikatnie mówiąc ma mało czasu na realizację swoich obowiązków - argumentował wiceszef komisji Adam Szejnfeld z PO.

RSS

Irlandia: Premier rozwiąże we wtorek parlament?

29.01.11

Premier Irlandii Brian Cowen rozwiąże we wtorek parlament i ogłosi datę przedterminowych wyborów - poinformowało dzisiaj irlandzkie radio publiczne RTE.

RSS

"Mikołaj, ja i bałwan. (Bałwan z prawej)". Politycy pokazują, jak świętują

01.04.13

Premier chwali się bałwanem, rzecznik PSL pozuje z królikiem.

RSS

PLN w konsolidacji, inwestorzy czekają na FED

15.06.17

Poranny, środowy handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian w oczekiwaniu na wieczorny FED, Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1923 PLN za euro, 3,7370 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8590 PLN względem ,,,

RSS

Co rząd zaoferuje Szkotom, jeśli w referendum zagłosują na "nie"?

08.09.14

Rząd Wielkiej Brytanii zaoferuje mieszkańcom Szkocji konwent konstytucyjny w sprawie zwiększenia ich samodzielności wobec Londynu, jeśli w referendum niepodległościowym 18 września zagłosują na nie - poinformował w niedzielę brytyjski tygodnik "Observer".

RSS

Kongres beznadziei

15.03.10

Kiedy w styczniu 2009 roku oglądałem telewizyjne przekazy z II Kongresu Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie, miałem wrażenie, że oglądam coś w rodzaju przedstawienia, ale jednak dość ciekawego. Wtedy zaprezentowała się partia i jej przywódca, Jarosław Kaczyński, po liftingu, w nowych (a raczej - przenicowanych...) szatach. Partia ludzi z zasadami, kompetentnych fachowców, przyjazna ludziom. I na dodatek – partia nowoczesna, z nowoczesnym przesłaniem. Tylko że to przesłanie sprzedawali ci sami ludzie, którzy dwa lata wcześniej mówili i czynili zupełnie coś innego.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny