Kary więzienia za zamieszki na stadionie Zawiszy

22.02.13

Najsurowszy wyrok dla kobiety.

Dziś przed południem rynek poznał grudniową dynamikę sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii oraz odczyt indeksu niemieckiego instytutu Ifo, Dane z Wysp Brytyjskich były zdecydowanie gorsze od prognoz: w ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna spadła o Załatwienie kontraktów na orliki, budowę stadionów na Euro 2012 i autostrady A2 - taką propozycję w 2009 roku złożył austriackiej spółce Alpine Bau restaurator Dariusz Drzewiecki, brat ówczesnego ministra sportu. Łódzka prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Minister energii w Katowicach.Maciej Bodnar z ekipy Tinkoff wygrał jazdę indywidualną na czas kończącą kolarski wyścig Trzy Dni De Panne w Belgii. Cała impreza zakończyła się zwycięstwem Holendra Lieuwe Westry z Astany. Zgodnie z prawem, podatnicy zobowiązani są do samodzielnego i przede wszystkim rzetelnego ustalenia wysokości podatku dochodowego, który należy odprowadzić do urzędu skarbowego. Niestety, rzeczywistość pokazuje, że wielu z nich poddaje się pokusie ukrywania dochodów. Organ podatkowy interesuje się takimi podatnikami i surowo karze - stawką podatkową w wysokości 75 proc. Japońska agencja meteorologiczna wystosowała ostrzeżenie o tsunami dla prefektury Miyagi, a telewizja NHK informowała mieszkańców tego rejonu, by ewakuowali się na położone wyżej tereny.

Poziom Wisły w Warszawie powoli opada. O 7.30 rano zanotowano 718 centymetrów. To wciąż o 68 centymetrów więcej niż wynosi stan alarmowy dla stolicy. W wielu miejscach wały są mocno nasiąknięte. W Porcie Praskim w nocy zabezpieczenie przeciwpowodziowe osunęło się.

Pamiętacie Svena Hannawalda? Były znakomity skoczek narciarski i w pewnym momencie główny rywala Adama Małysza uważa, że Kamil Stoch może nie wytrzymać fizycznie Turnieju Czterech Skoczni, a faworytem pozostaje Austriak Gregor Schlierenzauer. Z pierwszych szacunków GUS wynika, że tempo wzrostu polskiej gospodarki w I kwartale obniżyło się do zaledwie 0,4% w skali roku, co oznacza wyrównanie dołka z poprzedniego cyklu osłabienia koniunktury w naszej gospodarce zakończonego w I ,,,

Nowa polonijna organizacja zrzeszająca młodych ludzi, głównie studentów oraz absolwentów amerykańskich uczelni, powstała w Chicago. Kościół z lat 30. na poznańskim Morasku za kilka tygodni miał znaleźć się na liście zabytków.Coraz łatwiej przeskoczyć niż obejść... statystycznego Amerykanina. Średni obwód pasa mężczyzny powiększył się od 1960 roku o 10 cm, a kobiety prawie o 17 cm. W "Kropce nad i" były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Nie milkną komentarze po słowach prezesa PiS. Stwierdził on, że na plażach w Egipcie jest mało Polaków, a jak będzie rządził PiS to do roku 2020 będą ich tam miliony. Przy okazji Jacek Kurski zdradził, iż prezes Jarosław Kaczyński wyznał mu, że na plaży ostatni raz był w 1966 roku. Politycy już z tego kpią.

RSS

Zalane tunele i drogi. Woda na południu kraju

29.07.10

Woda zalewa południe Polski. W ciągu ostatniej doby miejscami spadło nawet 50 litrów na metr kwadratowy. Prognozy synoptyków nie są zbytnio optymistyczne - w ciągu najbliższych 24 godzin może spaść jeszcze 30 litrów na każdy metr kwadratowy. Tylko w Małopolsce z wodą walczyło prawie 1,5 tys. strażaków.

RSS

Radosław Sikorski już zagłosował: Co zrobił, że prosi, by go nie naśladować?

22.03.10

"Umówiliśmy się, że tak będzie elegancko. On na mnie, ja na niego. Ale proszę was, nie róbcie tak jak ja" - mówił w Zielonej Górze Radosław Sikorski. Szef MSZ zagłosował już w prawyborach na kandydata PO w wyścigu o prezydenturę. I słowa danego rywalowi dotrzymał.

RSS

Chcesz się ubezpieczyć na wypadek wojny? Sprawdziliśmy, czy to możliwe

01.09.14

Zapytaliśmy o taką możliwość największych polskich ubezpieczycieli.

RSS

Czy kolejne wystąpienie członków Fed zmienią coś w układzie na USD?

29.09.16

Podczas środowej sesji uwaga rynków w dalszym ciągu będzie koncentrowała się na wystąpieniach publicznych przedstawicieli Fed z tego względu, ze widać coraz większy podział wśród członków FOMC, W dniu dzisiejszym głos zabierze Yellen, ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

W białej sukni, klęcząc w kałuży krwi. Tak panna młoda ratowała ofiarę wypadku

01.06.16

Motocyklista jadąc naprzeciw orszaku weselnego stracił panowanie nad pojazdem.

RSS

Kobieta z dwójką dzieci w szpitalu po awarii piecyka gazowego

15.04.15

RSS

Nieudana operacja tajnych służb: Tak SB ścigała twórcę Klossa

08.07.10

Agenci SB robili wszystko, byle tylko dopaść Janusza Morgensterna, reżysera "Stawki większej niż życie". Rewidowali jego mieszkanie, zakładali podsłuchy. Wpadli nawet na szatański pomysł, by zniszczyć jego małżeństwo. A wszystko to przez fałszywe pogłoski.

RSS

Bronisław Komorowski złożył przysięgę

08.08.10

Bronisław Komorowski złożył uroczystą przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym, obejmując w ten sposób urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

RSS

"Rząd nie potrafi dodawać". Opozycja krytykuje 500 plus

29.01.16

RSS

Tygodniowy komentarz do rynku złotego

15.05.11

Wydarzeniem drugiego tygodnia maja na rodzimym rynku walutowym, była nieoczekiwana podwyżka stóp procentowych o 25 punktów bazowych przez Radę Polityki Pieniężnej, To już trzecia podwyżka w tym roku, Po tej decyzji stopa referencyjna wzrosła do 4,25%, Ryn

RSS

Ostry atak na Rumaka. Sabotował pracę Bakero?

08.06.14

Manuel Arboleda, kolumbijski obrońca Lecha Poznań, ostro zaatakował trenera Mariusza Rumaka, sugerując, że ten mógł... sabotować pracę Josego Marii Bakero, którego był asystentem. - Podobała mi się jego filozofia gry, ale nie trafił z doborem ludzi - wyznał "Maniek".

RSS

W Warszawie korekta, na świecie spokojnie

22.11.12

Byki nie zdołały utrzymać indeksu blue chips powyżej 2400 punktów, ale większej szkody nie doznały, Podaż nie była zbyt agresywna i koncentrowała się na zaledwie kilku spółkach,

RSS

"Obaj z ojcem wiedzieliśmy, że Amber Gold, mówiąc kolokwialnie, to lipa"

22.06.17

Michał Tusk przed komisją śledczą.

RSS

Ostatnie posiedzenie Fed pod przewodnictwem Yellen

01.02.18

Ostatni dzień roboczy stycznia 2018 roku zapisze się na karcie historii jako sesja podczas której odbyło się ostatnie posiedzenie Rezerwy Federalnej pod przewodnictwem Janet Yellen, Rynek nie oczekuje żadnych zmian w parametrach polityki ,,,

RSS

Dolny Śląsk czeka na falę: Wrocławskie szpitale szykują ucieczkę

22.05.10

Dolny Śląsk czeka na falę kulminacyjną, która ma nadejść dzisiaj. We Wrocławiu ratownicy uwijają się, jak w ukropie, układając zapory, które mają obronić wyspę Na Piasku. Już wiadomo, że niektóe dzielnice zostaną odcięte od reszty miasta. Do ewakuacji szykują się szpitale.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny