Kary więzienia za zamieszki na stadionie Zawiszy

22.02.13

Najsurowszy wyrok dla kobiety.

Anna Szafraniec na antenie TVN24 zachwalała świeżo upieczoną wicemistrzynię olimpijską. "Komorowski ma pecha, bo to już druga osoba która mówi, że była rozpracowywana przez WSI za czasów, kiedy Komorowski był ministrem" - powiedział w Radiu ZET szef BBN Aleksander Szczygło. W ten sposób skomentował rewelacje Romualda Szeremietiewa o tym, że WSI miała zbierać na niego haki. Szwajcar Michael Albasini (Orica) wygrał w środę w Sionie pierwszy etap wyścigu kolarskiego Tour de Romandie. Po zwycięstwie we wtorkowym prologu liderem wyścigu pozostał Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick-Step), który finiszował w czołowej grupie.Podane wczoraj statystyki dotyczące USA miały charakter zasadniczo korzystny dla USD, chociaż dolar już przed ich publikacją piął się w górę i tak naprawdę nie zareagował na te informacje, Wniosek z tego taki, że wczorajsza aktywność w ,,, WYDARZENIE DNIA Wznowienie handlu za oceanem nie ożywiło europejskich parkietów, a lekkie zwyżki w Nowym Jorku nie poprawiły nastrojów inwestorów na naszym kontynencie, Bykom nie sprzyjały dane makroekonomiczne, Premier Donald Tusk poinformował, że nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich.

"Jest pewne na 90 proc., że szyfrant Stefan Zielonka żyje i pracuje w rejonie Szanghaju jako doradca chińskiego wywiadu" - twierdzi szef portalu Intelligence Online. Mówi, że ma na to dowody. Dodaje, że ciało wyłowione z Wisły to zmyłka, a niezależnym ekspertom nie uda się zbadać DNA.

Pogrzeb prezydenta Kaczyńskiego może stać się największym zjazdem światowych liderów na polskiej ziemi. Świat bowiem chce oddać hołd Polsce. Wcześniej pamięć prezydenta uczciła w bezprecedensowy sposób Rosja. Nie jesteśmy sami. Za taką postawę możemy być tylko wdzięczni. Hawajski rybak zginął, próbując wyciągnąć z wody dorodnego miecznika.

W piątek jednym z najbardziej zapracowanych tenisistów na kortach imienia Rolanda Garrosa był Marcin Matkowski. "Hulaj dusza, piekła nie ma" - może powiedzieć premier Włoch, znany między innymi z zamiłowania do pięknych kobiet. Według dziennika "La Repubblica", Silvio Berlusconi zaproponował Watykanowi pakt, którym zapewni sobie milczenie Kościoła na temat jego moralności i życia prywatnego. Strażacy wpadli w poślizg. Jedna osoba trafiła do szpitala.Najwybitniejszy piłkarz na świecie jest w Ligue 1, a dokładniej w PSG. Zamiast klubu nocnego stadion olimpijski? Zamiast napiwków od podchmielonych klientów medale? Mistrzowie i mistrzynie tańca na rurze mają już swoje "mistrzostwa świata", a teraz chcą rywalizować w igrzyskach olimpijskich. Choć sami przyznają, że przynajmniej na razie są "zbyt sexy", by znaleźć się na największej sportowej imprezie świata. Bronisław Komorowski powinien wycofać się ze swoich słów, że eksploatacja gazu łupkowego musiałaby oznaczać zastosowanie metod odkrywkowych, a zatem byłaby to "dewastacja obszarów krajobrazowych Polski" - uważa europoseł PiS Konrad Szymański.

RSS

Co to jest Trumponomika i czy wzniesie dolara na szczyt?

08.01.17

Od listopadowych wyborów w Stanach Zjednoczonych dolar zyskał do głównych walut ponad 5 proc, wartości, Znaczna część wzrostów ma związek z oczekiwaniami, że Donald Trump i kontrolowany przez Republikanów Kongres wprowadzą pakiet ,,,

RSS

Walka o stołki w UE. Tusk: To jest absurd

29.03.10

Premier Donald Tusk nie zdementował informacji, że Polska ubiega się o ważne stanowisko dla ministra ds. europejskich Mikołaja Dowgielewicza w unijnej dyplomacji. Zaprzeczył jakoby Polska zrezygnowała z postulatu równowagi geograficznej czy kwot narodowych.

RSS

Niepewność w sprawie porozumienia OPEC i wypowiedzi bankierów centralnych

01.10.16

Czwartek rozpoczął się na rynkach delikatnymi wzrostami bazowych indeksów w Europie, Było to rezultatem porozumienia do jakiego doszły w środę kraje OPEC w sprawie ograniczenia wydobycia ropy naftowej, Problem jednak jest w tym, że brakuje w ,,,

RSS

"Twierdził, że słyszy głosy". To on zastrzelił pięć osób

08.01.17

ZostałÂ zidentyfikowany przez policję jako domniemany sprawca piątkowej strzelaniny na lotnisku Fort Lauderdale na Florydzie.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Lekarka pracowała z 3 promilami. "Przyjęła 16 pacjentów, pojechała na wezwanie karetką"

08.09.14

RSS

Draghi: rynki poradziły sobie z Brexitem

22.07.16

Prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi oświadczył, że bank strefy euro jest gotowy do dalszego działania, jeśli na taką potrzebę będą wskazywać dane. Na razie wstępne dane wskazują na brak znacznego wpływu Bexitu na inflację.

RSS

"Wiem, czym jest kłamstwo", "To pani się powinna rumienić". Kłótnia o Piotrowicza

08.12.16

Burzliwa dyskusja w programie "Tak jest".

RSS

Świetny dzień dla rynku akcji

08.01.18

Globalne rynki akcji mają szansę świetnie rozpocząć nowy rok dodając dzisiaj do wzrostów z początku tygodnia kolejne solidne punkty procentowe, Pozytywnie wyróżniają się europejskie giełdy, którym nie przeszkadza nawet umacniające się ,,,

RSS

"Bestia" zaryczy na polskich drogach. Gigantyczne wyzwanie dla służb

01.07.17

Łukasz Kijek w programie "Otwarcie dnia"w TVN24 BiS.

RSS

Chwile grozy w sklepie w Płocku: Nastolatek z nożem wtargnął do galerii

15.02.10

Uzbrojony w nóż 17-latek wtargnął w czwartek do jednego z salonów w galerii handlowej w Płocku. Po trwających godzinę negocjacjach poddał się. Nikt nie odniósł obrażeń. Nastolatek po badaniu lekarskim trafił do izby zatrzymań, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich.

RSS

Rezygnują z pracy przez 500 plus?

01.06.17

Program 500 plus nie powoduje dezaktywizacji zawodowej kobiet, dane tego nie potwierdzają - przekonywała w środę szefowa resortu rodziny Elżbieta Rafalska. Dodała, że każdego miesiąca, w stosunku rok do roku, rodzi się więcej dzieci. W pierwszym kwartale tego roku urodziło się ich 100 tysięcy.

RSS

Rozjechała chłopców, skarży się na areszt

08.11.12

20-latka była pod wpływem narkotyków. Dwaj nastolatkowie zginęli.

RSS

Abdykacja Sir Wigginsa. Nie pojedzie w Tour de France

01.06.13

Szok w Wielkiej Brytanii - Sir Bradley Wiggins i jego team Sky poinformowali, że kolarza zabraknie w nadchodzącym Tour de France.

RSS

Michał Wiśniewski: moje piosenki były prorocze

01.09.10

- Jedynie z prasy się dowiaduję, że już się skończyłem, że już nie gram. A co roku gram bardzo dużą trasę koncertową, największą w tym kraju, w tym roku zagrałem 50 koncertów dla 50-70-tysięcznej widowni – zapewnia Michał Wiśniewski w rozmowie z Piotrem Najsztubem.
Michał Wiśniewski

RSS

Zagranica ponownie kocha Polskę

15.09.13

Przed tygodniem zwracaliśmy uwagę, że masowa wyprzedaż polskich aktywów, w tym dwudniowe załamanie na warszawskiej giełdzie, jest nie tylko emocjonalną, ale przede wszystkim zdecydowanie przesadzoną reakcją na zaproponowaną przez rząd ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny