Kary więzienia za zamieszki na stadionie Zawiszy

22.02.13

Najsurowszy wyrok dla kobiety.

Bielscy policjanci zatrzymali w czwartek po pościgu 48-letniego przestępcę. Poszukiwany mężczyzna uciekając potrącił dwóch funkcjonariuszy. Aby go zatrzymać, policjanci użyli broni. Takich emocji kibice siatkówki na tych igrzyskach jeszcze nie przeżyli. Po morderczym pojedynku Brazylijki pokonały Rosjanki 3:2 i są w półfinale. Zawodniczki z "Kraju Kawy" ciągle mają szansę na obronę złota, a mistrzynie świata już na podium się nie wdrapią.

Po raz pierwszy w sondażu dotyczącym popularności potencjalnych kandydatów we francuskich wyborach prezydenckich pierwsze miejsce zajęła szefowa ultraprawicowego Frontu Narodowego (FN) Marine Le Pen. Opublikowane w czwartek badanie zlecił tygodnik "Marianne".Stany Zjednoczone nie będą współpracować z Polską w śledztwie w sprawie domniemanych więzień CIA w naszym kraju. 30 maja na pl. Teatralnym w Warszawie ma się odbyć konwencja wyborcza Bronisława Komorowskiego – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. To o tyle ciekawe, że tydzień wcześniej w tym samym miejscu wystartuje kampania Jarosława Kaczyńskiego. Politycy PO, z którymi rozmawialiśmy, twierdzą jednak, że to oni pierwsi wpadli na ten pomysł a PiS jedynie go skopiował.
fot. Forum Już niespełna miesiąc do wielkiego ślubu, a brat pana młodego ogłasza, że królewska rodzina zwątpiła już czy książę William poprosi Kate Middleton o rękę: - Myśleliśmy, że to się nigdy nie stanie. Ale się stało. Jesteśmy z niego dumni - mówi książę Harry. O pannie młodej wypowiada się w superlatywach: - To świetna dziewczyna. Naprawdę - mówi.

Na głównych giełdach europejskich indeksy idą w górę, DAX zalicza kolejny rekord, Wall Street nie zamierza przerywać hossy, Na naszej giełdzie widać było wyraźny brak wiary w kontynuację zwyżki, Indeks naszych największych spółek w trakcie poniedziałkowe

Irak zmusił do lądowania i skontrolował lecący do Syrii irański samolot pasażerski, poszukując broni przeznaczonej dla syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada. Wczorajszy dzień nie przyniósł większych zmian na rynku walutowym, Główna para walutowa poruszała się w pobliżu poziomu 1,30, Wyczekiwana publikacja indeksu zaufania konsumentów Conference Board była nieznacznie niższa od prognoz, co wywołało jedynie niew

Niesprecyzowana liczba amerykańskich supermyśliwców F-22 została przebazowana na lotnisko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, nieco ponad 300 kilometrów od granicy Iranu - twierdzi renomowany periodyk "Aviation Week", powołując się na swoich informatorów. Wojsko zdawkowo potwierdziło wysłanie swoich najlepszych myśliwców do "Azji Południowo-Zachodniej", ale nie ujawnia w jakim celu. Belgowie ją uwielbiają: piękna, skromna i sympatyczna Matylda nigdy nie popełniła gafy, w przeciwieństwie do męża Filipa. Piłkarze Polonii Warszawa w końcu się przełamali i, po czterech meczach bez zwycięstwa, w Chorzowie w końcu dopisali na swoje konto trzy punkty. WYgrali 1:0. Mecz przy Cichej 6 przejdzie też do historii, bo ustalił rekord frekwencji w całej kolejce Ekstraklasy - 112 tys. kibiców na trybunach.To było szybkie, także dosłownie, otwarcie sezonu Sereny Williams. Najlepsza tenisistka globu otwarcie tenisowego roku przypieczętowała gładkim zwycięstwem na kortach w australijskim Brisbane. Serena nie oszczędziła Andrei Petković - posłała jedenaście asów serwisowych, w tym jednego ocierającego się o rekord prędkości. Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz 0:1. Coś niesamowitego - goście wyprowadzają kontrę i kładą wicelidera na łopatki. Bohaterem piłkarz rodem z Republiki Zielonego Przylądka, Jorge Kadu.

RSS

Inspektorzy ONZ wylądowali z próbkami

01.09.13

Analiza zebranych materiałów potrwa do trzech tygodni.

RSS

W rytm muzyki, pod pałacem, przeciw ACTA

29.01.12

Kilkadziesiąt osób zebrało się w sobotni wieczór przed Pałacem Prezydenckim, by w rytm muzyki protestować przeciwko ACTA. Protest, z udziałem m.in. muzyków na co dzień występujących w stołecznych klubach, zorganizowała grupa "Violet Kivi".

RSS

Nowa trawa na Lechu. Ale czy lepsza?

29.10.10

W czwartek na poznańskim stadionie położono nową murawę. Czwartą w ciągu jedenastu miesięcy. Czy tym razem uda się uniknąć nerwów ze spotkania Ligi Europejskiej, kiedy UEFA niemal do pierwszego gwizdka rozważała odwołanie spotkania?

RSS

Wybierać, czy nie wybierać?

01.04.10

Peleton wyborczy jest już właściwie ustalony. Po tak zwanych prawyborach w Platformie Obywatelskiej, ostatnim pytaniem jest to, czy Lech Kaczyński zdecyduje się na ponowne kandydowanie. Mam jednak wrażenie, że ciśnienie na kandydowanie Kaczyńskiego ze strony jego brata, jak i PiS, jest ogromne. To przecież "pod niego" prowadzona była polityka Prawa i Sprawiedliwości (czytaj - Jarosława Kaczyńskiego) przez ostatnie kilkanaście miesięcy. To reelekcja Lecha Kaczyńskiego ma być również kołem zamachowym kampanii wyborczej partii jego brata i powrotu do władzy.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Żywe karpie wypadły na podłogę hipermarketu. Zawiadomienie do prokuratury

15.12.16

Zbiornik przechylił się.

RSS

Zatrzymanie w centrum Warszawy. Użyli granatów hukowych

12.07.16

O akcji zaalarmowali nas na Kontakt 24 czytelnicy.

RSS

Tak uważa Urząd Komunikacji Elektronicznej: Telekomunikacja blokuje rozwój internetu

22.02.10

Telekomunikacja Polska przyczynia się do opóźniania rozwoju internetu w naszym kraju - alarmuje Urząd Komunikacji Elektronicznej. Powód? Wygórowane opłaty, jakie największy polski operator dyktuje pozostałym graczom, skazanym na współpracę z telekomunikacyjnym molochem. W czwartek w tej sprawie wypowie się Komisja Europejska.

RSS

To nie my zaczęliśmy domową zimną wojnę

08.07.11

Sprzedany, wykluczony, marginalizowany, niepewny przyszłości – tak się czuje Bronisław Wildstein, publicysta "Rzeczpospolitej".

RSS

Główna para walutowa bez klarownego rozstrzygnięcia

15.05.17

Niewiele można powiedzieć nowego o sytuacji na eurodolarze ? w porównaniu np, z dniem wczorajszym czy w ogóle z kilkoma poprzednimi sesjami, Dolar jest umocniony, ale napotkał pewne ograniczenia i para rezyduje teraz przy 1,0870, a wczorajsze ,,,

RSS

Wyczerpany Norweg ze złotem jak Justyna

01.03.10

To chyba najbardziej wyczerpująca dyscyplina zimowych igrzysk olimpijskich. W biegu na 50 km techniką klasyczną ze startu wspólnego równych sobie nie miał Norweg Petter Northug. 24-latek, "odpowiednik" naszej Justyny Kowalczyk, na podium stanął po raz czwarty.

RSS

Rosja straszy atomem. Wielkie ćwiczenia przy granicy Kazachstanu

01.10.14

Ćwiczy ok. 4 tys. żołnierzy: jednostki rakietowe, lotnictwo i specnaz.

RSS

Kolejne problemy w Rio. Sztorm zawalił żeglarzom rampę

01.08.16

Igrzyska w Rio de Janeiro ruszą 5 sierpnia, a organizatorzy nadal zmagają się z licznymi problemami. W niedzielę ujawniono, że częściowo zawaliła się główna rampa w Marina da Gloria, gdzie o olimpijskie medale rywalizować będą żeglarze.

RSS

Argentyna niewypłacalna? Wciąż zaprzecza

01.08.14

Szef gabinetu ministrów Argentyny Jorge Capitanich zadeklarował w czwartek, że nie popadła ona w niewypłacalność, a jej wierzyciele powinni się domagać od sądu w USA odblokowania odsetek, jakie powinni otrzymać z tytułu posiadanych argentyńskich obligacji.

RSS

Kałasznikow podwoił produkcję

29.04.14

Koncern Kałasznikowa zwiększył produkcję w porównaniu z ubiegłym rokiem o 230 procent - podała w informacji prasowej firma. Tylko w trzech pierwszych miesiącach tego roku wyprodukowano 31 tysięcy sztuk broni. Nie sprecyzowano jakie są źródła takiego wyniku.

RSS

Internetowi trolle mogą wyginąć

22.04.16

Amerykański biznesmen znalazł rozwiązanie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny