Kontynuacja przeceny polskiej waluty

22.01.13

Dziś złoty kontynuuje piątkową przecenę do głównych walut, Kurs USD/PLN wzrósł z 3,1102 zł na zamknięciu tygodnia do 3,1405 zł i był najwyżej od prawie 2 tygodni, Kurs EUR/PLN wzrósł z 4,1448 zł do 4,1791 zł i znalazł się najwyżej od połowy listopada, W d

Zawodnik odpowiadał nie tylko na pytania dotyczące czwartkowego spotkania z Polakami. Prawie 46 mln ludzi na świecie to współcześni niewolnicy. Jesteśmy staromodni, bo gdy entuzjaści najnowszych idei i gadżetów rozprawiają o potężnej wycenie bitcoina, my pozostajemy przy starym, dobrym-niedobrym dolarze amerykańskimDolar USD w ujęciu koszyka BOSSAUSD umacnia się o poranku o 0,14% względem azjatyckiego dołka 68,029 oraz jest w okolicy poziomu zamknięcia minionego tygodnia, Amerykańska waluta rozgrywana jest pro-popytowo przed wtorkowymi danymi makro ,,, Janusz Gajos i Maja Ostaszewska otrzymali Orły 2016 dla najlepszego pierwszoplanowego aktora oraz najlepszej pierwszoplanowej aktorki.         Nic nie zagraża życiu siedmiu polskich żołnierzy rannych w Afganistanie. Wczoraj niedaleko bazy Warrior pod polskim Rosomakiem eksplodowała mina-pułapka.
      Spośród siedmiu rannych Polaków sześciu zostanie dzisiaj przetransportowanych do szpitala w bazie Bagram - największej amerykańskiej bazie w Afganistanie. Żołnierze mają złamania rąk i nóg, urazy kręgosłupa i obrażenia wewnętrzne. Według lekarzy ich stan jest stabilny, a ich życiu nic nie zagraża. Jeden spośród rannych żołnierzy jest w znacznie lepszym stanie, dlatego pozostanie pod opieką lekarzy w bazie w Ghazni i niewykluczone, że wkrótce wróci do służby.
       Do wypadku doszło wczoraj po południu. Mina - pułapka eksplodowała pod jednym z polskich Rosomaków. Był to kolejny w ostatnim czasie atak na Polaków w Afganistanie. Do tej pory w misji w tym kraju zginęło 19 naszych żołnierzy.


Podobnie jak środa, czwartek był dniem istotnych odczytów danych w strefie euro, Rano monachijski instytut Ifo opublikował wskaźnik nastrojów biznesowych, który wzrósł w lipcu do 106,2 pkt,

Dziewięć goli w hicie Bundesligi Będzie zbyt gorąco, żeby przeżyć.

Kluczowe informacje z rynków:Eurostrefa: Zdaniem przemawiającej wczoraj późnym popołudniem w Strasbourgu, członkini ECB Sabine Lautenschlager obecna polityka banku centralnego jest właściwa i nie ma potrzeby dokonywania pośpiesznych zmian w ,,, Niemiecki Federalny Trybunał Administracyjny odrzucił skargę dziennika "Bild". Bifentryna zostałą uznana za niebezpieczny środek przez Światową Organizację Zdrowia, a Komisja Europejska zakazała jej używania na terenie Unii. Dlaczego? Bo analizy bifentryny wykazały wysoki stopień zagrożenia dla ludzi i zwierząt. Tymczasem środek ten ma być rozpylony nad Opolem. Przeciwko komarom.Były prezydent Aleksander Kwaśniewski spotkał się w piątek z szefem klubu SLD Leszkiem Millerem i wiceszefem Ryszardem Kaliszem. - Rozmawialiśmy, co możemy wspólnie zrobić dla SLD - powiedział Miller. Jak podkreślił, Sojusz będzie korzystał z opinii Kwaśniewskiego. Będą pełnić swoje funkcje do 30 listopada. Senat USA przyjął przez aklamację rezolucję oddającą hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

RSS

Policja ostrzega w lany poniedziałek:: Zero tolerancji dla chuliganów z wiadrami

08.04.10

Dziś śmigus-dyngus czyli lany poniedziałek. Małe są szanse aby przejść gdziekolwiek suchą stopą. Policja ostrzega: "Apelujemy by nie przekraczać pewnych granic. Można się dobrze bawić w gronie znajomych, nie będzie jednak żadnej pobłażliwości dla chuligańskich wybryków".

RSS

Ściana runęła na oczach klientów

22.11.12

W Skarżysku Kamiennej w centrum handlowym zawaliła się jedna ze ścian. Ewakuowano około 200 osób.

RSS

Szef Apple, dziennikarz CNN, sekretarz Białego Domu. Najbardziej wpływowi geje

15.04.13

Magazyn "Out", kierowany do środowisk LGBT, opublikował listę.

RSS

Wypadek w Warszawie: Autobus zderzył się z karetką. 10 rannych

15.02.10

Nad ranem, na skrzyżowaniu ulic Modlińskiej i Obrazkowej w Warszawie, karetka pogotowia ratunkowego zderzyła się z nocnym autobusem. Dziesięć osób odwieziono do szpitala. Nikt z poszkodowanych nie jest w stanie ciężkim.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Osiem godzin wizji lokalnej. "Nie okazał żadnej skruchy"

15.08.11

Anders Behring Breivik uczestniczył w sobotę w wizji lokalnej na wyspie Utoya - poinformowała dziś norweska policja. Przez osiem godzin mężczyzna pokazywał i relacjonował szczegółowo to, co zrobił 22 lipca. W strzelaninie na Utoyi i w zamachu bombowym w Oslo zabił łącznie 77 osób.

RSS

Obama z trudem powstrzymywał łzy. "Większość dzieciaków miała od 5 do 10 lat"

15.12.12

- Musimy wspólnie zastanowić się, co zrobić, żeby takie tragedie nie zdarzały się w przyszłości - stwierdził prezydent USA.

RSS

Pijany narciarz staranował kobietę

08.12.10

35-letnia kobieta ma złamany bark, stłuczenia głowy i wstrząśnienie mózgu po tym, jak na stoku wjechał w nią pijany narciarz. Do wypadku doszło w Białce Tatrzańskiej. Mężczyzna miał ponad dwa promile w wydychanym powietrzu.

RSS

Rodzima waluta na ważnych poziomach

01.11.13

Wczorajsze posiedzenie FOMC będące głównym wydarzeniem bieżącego tygodnia wpłynęło na globalne umocnienie dolara amerykańskiego, Tak, więc i para USDPLN zareagowała ruchem w kierunku północnym,

RSS

Podsumowanie roku na rynkach finansowych i prognoza na 2015 rok - Jastrzębi Fed versus gołębi EBC

15.01.15

Miniony rok na rynkach finansowych upłynął pod znakiem drożejącego dolara amerykańskiego, historycznych rekordów amerykańskich indeksów giełdowych, taniejących surowców i kryzysu rosyjskiego systemu finansowego,

RSS

Teraz o niepodległość Szkocji będzie walczyła kobieta

15.11.14

Nicola Sturgeon została wybrana na nową liderkę rządzącej w Szkocji partii nacjonalistycznej SNP. Na konferencji partyjnej w Perth powiedziała, że jest to "największy przywilej jej życia" i zapowiedziała kontynuację starań o niepodległość Szkocji.

RSS

Prezes PZL Świdnik: to smutna decyzja dla polskiego przemysłu

22.04.15

Odwołają się od decyzji ws. przetargu.

RSS

Dane z Europy poprawiły nastroje

08.06.11

Z Europy napłynęła dziś garść pozytywnych danych makroekonomicznych, które wpłynęły uspokajająco na inwestorów i przyczyniły się do polepszenia nastrojów, Sprzedaż detaliczna w Eurolandzie wzrosła od poprzedniego odczytu wynoszącego -0,9 proc, m/m do 0,9

RSS

Wyjście Grecji na więcej niż 50 proc.

01.07.15

Dzisiejsza sesja przyniosła pewne odreagowanie po wczorajszej wyprzedaży, a skala tej zwyżki to mniej więcej połowa wczorajszych strat, Problem Grecji pozostawał w centrum uwagi,

RSS

Przyczyną było zaprószenie ognia: Dwie ofiary pożaru domu jednorodzinnego

29.01.10

Dwie osoby zginęły w pożarze drewnianego domu w miejscowości Osada Wola koło Ciechanowa. Ofiary to 76-letnia kobieta i jej 49-letni syn. Ich zwłoki strażacy znaleźli w zgliszczach już po ugaszeniu płomieni.

RSS

Ruch Palikota zaskarży Kaczyńskiego i Mularczyka do komisji etyki

15.11.11

Ruch Palikota zapowiedział złożenie jeszcze w poniedziałek wniosków do Komisji Etyki Poselskiej ws. "skandalicznych" - w jego ocenie - wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa klubu Solidarna Polska Arkadiusza Mularczyka.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny