Zero absolutne pokonane. Może być chłodniej

08.01.13

Niemieccy naukowcy schłodzili atomy poniżej granicy zera absolutnego.

Ponad 120 tys. podpisów zebrała oświatowa "Solidarność" pod listem-apelem o odwołanie minister edukacji Katarzyny Hall. Według oświatowej "S", Hall jest najgorszym z ministrów edukacji. Prokuratura Rejonowa w Kartuzach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-latce. To prawdziwy przełom w nauce! Polscy naukowcy, prowadzący wykopaliska w Górach Świętokrzyskich, odkryli odciski stóp i kości najstarszych czworonożnych zwierząt lądowych. Odkrycie jest tak ważne, że - po opublikowaniu badań - trzeba będzie zmienić podręczniki do paleontologii!W konkurencji K4 500 m regat olimpijskich w Rio de Janeiro. 8,7 miliarda dolarów zarobił w ostatnim kwartale 2013 roku państwowy fundusz emerytalny Canada Pension Plan. Tym samym wartość aktywów, którymi zarządza sięgnęła 201,5 miliarda dolarów. W przyszłości będą z nich wypłacane emerytury. Wall Street musiała się w czwartek zmierzyć z wpływem na indeksy jednej ze spółek ze zbioru określanego akronimem FAANGs, Po sesji środowej wyniki publikował Facebook, Spadek ceny akcji był potężny (około 20%), co przeceniało również ,,,

      Toyota wycofa do kontroli 300 tysięcy samochodów hybrydowych Prius po stwierdzeniu wady w systemie hamulcowym - informuje na swojej stronie dziennik Yomiuri Shimbun.
      Usterka w oprogramowaniu sterującym hamulcami dotyczy najnowszego modelu Priusa. Większość tych samochodów trafiła na rynek japoński i amerykański.
      Problemy z elektryczno-spalinowym samochodem to kolejny cios w wiarygodność Toyoty. Wcześniej największy koncern samochodowy świata poinformował o usterkach - również związanych z hamulcami - w sumie w 9 milionach aut, które muszą zostać naprawione na koszt japońskiej firmy.
Na polskim rynku problem dotyczy około 80 tysięcy pojazdów, między innymi niektórych roczników modeli AYGO, Yaris, Corolla i Avensis.
      Przedwczoraj Toyota oficjalnie poinformowała o możliwych kłopotach z jej samochodami, sprzedanymi na polskim rynku. Producent zadeklarował, że właściciele wadliwych aut zostaną powiadomieni w najbliższych dniach listownie lub osobiście - podczas ich wizyt w punktach serwisowych - o problemie i zaproszeni do zgłoszenia się na bezpłatną naprawę wadliwego elementu.
      Dodatkowe informacje dla użytkowników można uzyskać u producenta, pod numerem tel. (22) 449-05-00, od poniedziałku do piątku w godz. 8-17.


Głównym czynnikiem ryzyka dla notowań surowców przemysłowych pozostają obawy o wystąpienie recesji w najważniejszych gospodarkach , Za takim scenariuszem przemawiają ostatnie odczyty danych makro, Zegar cyklu koniunktury w Niemczech sporządzony w oparciu Kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski zapowiedział, że przyjdzie dziś do programu Tomasza Lisa w TVP2 - mimo sprzeciwu władz TVP - chyba że dostanie na piśmie zakaz wchodzenia do budynków telewizji publicznej.

Jako powód podano względy humanitarne. Natasza Urbańska w "Faktach po południu" mówiła, w teledysku do utworu "Rolowanie" chciała w ironiczny sposób pokazać, jak imprezuje młodzież. Sprawdź, co nas czeka.Od godzin porannych kurs eurodolara pozostaje w wąskiej konsolidacji, Z kolei pokaźne wzrosty towarzyszą notowaniom USDJPY, 14 milionów 400 tysięcy złotych kary grzywny będzie mógł wymierzyć w 2012 roku sąd za przestępstwo skarbowe. Najwyższy mandat karny nakładany przez urzędników wyniesie 3 tysiące złotych. Zamknięte ulice, objazdy, dodatkowe autobusy, tramwaje i parkingi.

RSS

Kontynuacja aprecjacji waluty amerykańskiej

01.02.10

Kończący się tydzień nie przyniósł znacznej liczby danych makro, ale część z nich była bardzo istotna, Przede wszystkim inwestorzy poznali wstępny odczyt dynamiki PKB za IV kw, ze Stanów Zjednoczonych, Okazała się ona znacznie lepsze niż się tego spodziew

RSS

Hofman: Naprzeciwko racjonalnych ekspertów mamy sektę wierzącą w brzozę

22.10.13

- Dzisiaj wiemy, że teoria o brzozie została obalona - mówił o w "Kropce nad i" Adam Hofman, nawiązując do jednego z referatów zaprezentowanych podczas II konferencji smoleńskiej.

RSS

Podwyżka składki ZUS będą kosztować prawie tysiąc złotych więcej

22.01.12

W najbliższych dwóch miesiącach przedsiębiorców czekają dwie podwyżki składek na ubezpieczenia społeczne. Od dzisiaj wiadomo także, o ile wzrośnie składka zdrowotna. W efekcie zobowiązania prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą będą wyższe w 2012 r. o prawie tysiąc złotych w skali roku.

RSS

Nie tylko posłowie. Zobacz, komu jeszcze przysługuje wyższa kwota wolna

01.12.16

Ponad 30 tys. zł - od takiej sumy rocznie parlamentarzyści nie muszą płacić ani złotówki podatku.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Rynek czeka na dane makro. Złoty słabszy

15.01.13

Kurs pary EUR/USD w dół Przez niemal całą dzisiejszą sesję, kurs pary EUR/USD osuwał się na południe, Podczas dzisiejszego dnia nie mieliśmy wielu odczytów makroekonomicznych, Najważniejszym z nich był raport dotyczący produkcji ,,,

RSS

7,6 tys. euro dla każdego pracownika

01.03.12

Niemiecki koncern Porsche wypłaci każdemu ze swoich 8,5 tys. pracowników premię za rok 2011 w wysokości 7,6 tys. euro. Jeszcze nigdy nie były one tak wysokie.

RSS

"Mamy prezydenta, który nie jest głową państwa"

08.06.16

Włodzimierz Cimoszewicz w "Faktach po Faktach" w TVN24.

RSS

Tysiące na wiecu poparcia dla Mursiego

22.06.13

Wielka mobilizacja zwolenników Mohammeda Mursiego poprzedza opozycyjne demonstracje zapowiedziane na pierwszą rocznicę jego inauguracji 30 czerwca.

RSS

"Jarosław Kaczyński od lat ma sentyment do Antoniego Macierewicza"

29.08.17

Mówił w "Faktach po Faktach" Waldemar Pawlak.

RSS

USA: Rosjanie wysłali do Syrii czołgi, tworzą bazę dla operacji powietrznych

15.09.15

Umacniają swoje pozycje.

RSS

"Skład rządu powinien być całkowicie odnowiony". Poroszenko chce szybszych zmian

22.11.14

Petro Poroszenko wyraził niezadowolenie z tempa reform i walki z korupcją.

RSS

Kowalczyk przegrała, ale jest najlepsza w sezonie

22.03.10

Marit Bjoergen zwyciężyła w Finale Pucharu Świata w szwedzkim Falun. Norweżka utrzymała przewagę na drugą Justyną Kowalczyk i wygrała dzisiejszy bieg na 10 kilometrów techniką dowolną. Trzecie miejsce zajęła szwedka Charlotte Kalla. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Marit Bjoergen awansowała, kosztem kontuzjowanej Słowenki Petry Majdić, na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Bieg w Falun odbywał się bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Silny wiatr i bardzo gęsto padający śnieg utrudniały rywalizację.
Kowalczyk już wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za cały sezon, zdobyła też małe Kryształowe Kule za sprinty i dystanse.
Polka zapisała się również w historii biegów narciarskich w inny sposób. Kowalczyk jako pierwsza zawodniczka w historii zdobyła w PŚ ponad 2000 punktów.

RSS

Symuluje powódź i gromadzi dane. "Inteligentny" wał powstał pod Krakowem

01.10.15

To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z niewielu tak dużych w Europie.

RSS

Strefa wolnego handlu coraz bliżej

29.03.14

Trwające od kilku miesięcy dyskusje nad możliwością wprowadzenia w Eurostrefie luzowania ilościowego na wzór Stanów Zjednoczonych, potęgowane komentarzami przedstawicieli ECB, podkreślającymi gotowość do wprowadzenia dodatkowych ,,,

RSS

Szef partii Ukrop zatrzymany. "Żadnego politycznego podtekstu tu nie ma"

01.11.15

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała w sobotę Hennadija Korbana, szefa partii Ukrop, byłego kandydata na mera Kijowa i najbliższego współpracownika oligarchy Ihora Kołomojskiego.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny