Zero absolutne pokonane. Może być chłodniej

08.01.13

Niemieccy naukowcy schłodzili atomy poniżej granicy zera absolutnego.

Tak mroźnego poranka tej zimy jeszcze nie było. Tego się nikt nie spodziewał. Bardzo dobrze do tej pory grający w MŚ elity hokeiści USA zdecydowanie przegrali z niżej notowanymi Białorusinami 2:5. Amerykanów pokonała ich własna myśl szkoleniowa, bo przecież selekcjonerem białoruskiej reprezentacji jest trener zza oceanu. Nieoczekiwanie, najważniejszym wydarzeniem czwartkowej sesji okazała się publikacja informacji na temat dynamiki inflacji CPI w Polsce, która w ostatnim miesiącu wyniosła 0,0% m/m i -0,6% r/r,Frank szwajcarski, waluta niezmiernie ważna z perspektywy wielu polskich kredytobiorców, od początku 2017 r, systematycznie traci na wartości, To bardzo ważna informacja dla frankowiczów, zwłaszcza że obiecana przez rząd pomoc w zakresie ,,, Politycy PiS uważają, że Unii Europejskiej zamiast większej integracji, potrzebna jest większa swoboda i powrót do korzeni. Ich zdaniem stowrzenie wspólnej waluty euro było nietrafionym pomysłem. Obecny tydzień był umiarkowanie udany dla polskiej waluty, Złoty kontynuował aprecjację względem głównych walut do czasu, gdy została ona powstrzymana dopiero przez ważne poziomy techniczne, Złotego wspierają przede wszystkim dobre ,,,

Od 2 maja w 17 Punktach Dystrybucji zlokalizowanych w pobliżu polskich przejść granicznych oraz w 16 Punktach Obsługi Klienta będzie można po podpisaniu umowy i wpłaceniu kaucji zwrotnej w wysokości 120 złotych wypożyczyć urządzenie viaBOX, które umożliwi kierowcy rejestrację w systemie viaTOLL – a co za tym idzie elektroniczne naliczanie opłat za użytkowanie dróg (kaucja przepada w przypadku uszkodzenia lub zgubienia nadajnika). System tzw. e-myta wejdzie w życie 1 lipca.
Fot. FORUM

Bezrobotna Brytyjka wychowująca samotnie dwójkę dzieci pożyczyła przed świętami 1,7 tysiąca funtów. W tym roku kalendarz podpowiada bardzo korzystne dla zatrudnionych rozwiązania. Oprócz długiego weekendu, jaki mamy teraz w związku ze świętem Trzech Króli, mamy szansę na jeszcze 3 przedłużone dni wolne. Musimy tylko umiejętnie zaplanować swoje urlopy - mówi ekspert prawa pracy Piotr Wojciechowski.

Społecznościowa ofensywa sztabowców Bronisława Komorowskiego. Współczesne i zrozumiałe dla młodych ludzi, a jednocześnie zachowujące powagę i sakralność tekstu - takie ma być nowe tłumaczenie Biblii. Przelewanie z pustego w próżne? Rząd wydał decyzję o wstrzymaniu pieniędzy na przebudowę niebezpiecznej drogi krajowej nr 16. Wojewoda warmińsko-mazurski protestuje. Zaś środki zabrano, bo są potrzebne na budowę autostrady. Oczywiście nie na Mazurach. Gdzie w takim razie?Pokazujemy je jako pierwsi w Polsce. Rok po 10 kwietnia wielu Polaków jest przekonanych, że nigdy nie poznamy prawdziwych przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Tymczasem przyczyna katastrofy jest już przecież znana. Od poniedziałku wszystkie sprzedawane w Unii Europejskiej nowe samochody osobowe muszą być wyposażone w automatyczne światła dzienne. Weszła w życie dyrektywa, która ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach we wszystkich krajach UE.

RSS

Rakietowe okręty Rosji wpłynęły do Szczecina

08.05.11

Dwa okręty Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej Zyb i Giejzer zawinęły do portu w Szczecinie. - Wizyta związana jest z 66. rocznicą zwycięstwa nad faszyzmem - informował w piątek Jerzy Raducha ze szczecińskiego magistratu.

RSS

Wlk. Brytania - transport wciąż z problemami

22.04.10

Podróżni nadal nie mogą liczyć na sprawne działanie transportu lotniczego w Wielkiej Brytanii. Mimo otwarcia lotnisk i przestrzeni powietrznej, nad Wyspami sytuacja zmienia się co kilka godzin, a pewne ograniczenia lotów obowiązują nadal.
Władze wydają komunikaty, które zapewniają o otwarciu brytyjskiej przestrzeni powietrznej. Obwarowują to jednak warunkami - a to ograniczając otwarte niebo do pułapu powyżej 7 tysięcy metrów, a to wyznaczając ramy czasowe - dziś od 14.00 do 20.00 czasu polskiego - lub geograficzne - Szkocja tak, Anglia być może.
Do tego ministerstwo spraw zagranicznych daje frustrujące rady 150 tysiącom Brytyjczyków próbujących wrócić do kraju. Ci, których pył wulkaniczny odciął w Europie, mają zdążać ku portom nad Kanałem La Manche, choć planowana ewakuacja okrętami marynarki wojennej została zawieszona. Tych, którzy są na innych kontynentach MSZ pociesza, że prowadzi z Hiszpanią rozmowy o utworzeniu w Madrycie ośrodka repatriacyjnego. Brytyjski MSZ zachęca obywateli do śledzenia jego strony internetowej.
Tymczasem brytyjska prasa ujawnia, że kapitan okrętu "Albion" złamał wczoraj swoje rozkazy i podjął z Santander w Hiszpanii nie 300 a ponad 700 podróżnych czekających w porcie na powrót do kraju.

RSS

Rynki wierzą, że papierem można ugasić pożar..

15.09.12

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) ogłosił trzeci program luzowania ilościowego, czyli tzw, QE3, Mimo, iż QE była już dyskontowana rynek zapowiedź tę przyjął z entuzjazmem zakładając najprawdopodobniej, że aktywna postawa banków po obu stronach Atl

RSS

Gigantyczna plantacja marihuany i zamurowany człowiek

22.06.12

Podczas likwidacji największej w historii Czech nielegalnej plantacji marihuany zatrzymano 13 osób - podała tamtejsza policja. Przestrzeń, na której uprawiano rośliny była ogromna i zajmowała kilka hal. Na ich terenie znaleziono też zamurowanego człowieka.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Stolica Hiszpanii zasypana śmieciami

08.11.13

Ogromne sterty śmieci zalegają na ulicach i placach Madrytu. To konsekwencja strajku pracowników trzech przedsiębiorstw oczyszczania miasta, którzy nie zgadzają się na 40 proc. redukcję płac ani też na zwolnienie 1,1 tys. osób. Dotąd pracę straciło 350 zatrudnionych.

RSS

Znów strzały w Ameryce. Trzy ofiary, ranni policjanci

22.12.12

Strzelaninie na wiejskiej drodze w pobliżu miasta Altoona w Pensylwanii.

RSS

Kolizja na ważnej trasie. Samochody zablokowały ruch

01.08.17

RSS

Spotkanie Trump-Kim Dzong UN wspiera nastroje rynkowe

15.06.18

Na rynki docierają informacje z historycznego spotkania w Singapurze pomiędzy prezydentem USA a przywódcą Korei Północnej, Donald Trump i Kim Dzong Un postanowili ?pozostawić przeszłość za sobą? i rozpocząć nową erę jeśli chodzi o ,,,

RSS

Czy Polskę czeka blackout?

09.04.17

Jeszcze przed sezonem letnim przeprowadzimy stress testy polskiej energetyki - mówi wiceminister energii Andrzej Piotrowski. W jego ocenie, sytuacja nie wskazuje na ryzyko powtórki z sierpnia 2015 roku, kiedy trzeba było wprowadzić stopnie zasilania.

RSS

Konto w grze internetowej motywem napadu

29.05.10

Chęć przejęcia kontroli nad postaciami gry internetowej była powodem napadu na 21-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Katowic, którzy zmusili mężczyznę do podania hasła jego prywatnego konta w grze "Tibia".

RSS

Polski rynek nieruchomości - raport październik 2011

08.10.11

We wrześniu aż 7 banków obniżyło marże kredytów w złotych a 6 banków marże kredytów w euro, Już tylko Nordea udziela kredytów we frankach na rozsądnych warunkach, Niestety we wrześniu bank ten dokonał podwyżki marż takich kredytów aż o 0,5 p,p,

RSS

Zamarzł mu dziób. Straż pomogła

29.12.10

Straż pożarna w Gdyni otrzymała nietypowe zgłoszenie. Po kanale przy Wyspie Młyńskiej w centrum miasta pływał we wtorek łabędź z zamarzniętym dziobem. Materiały z akcji ratowania ptaka przez strażaków zamieścił w naszym serwisie @jaandrz.

RSS

Hermaszewski: Trudno mi zebrać myśli. To wielki cios

01.11.14

Jedyny polski kosmonauta skomentował eksplozję SpaceShipTwo.

RSS

Zagranica ponownie kocha Polskę

15.09.13

Przed tygodniem zwracaliśmy uwagę, że masowa wyprzedaż polskich aktywów, w tym dwudniowe załamanie na warszawskiej giełdzie, jest nie tylko emocjonalną, ale przede wszystkim zdecydowanie przesadzoną reakcją na zaproponowaną przez rząd ,,,

RSS

Panna młoda uciekła od księcia?

01.07.11

Monako w przeddzień ślubu księcia Alberta i Charlene Wittstock huczy od plotek. Podobno panna młoda uciekła od narzeczonego z powodu kolejnego nieślubnego dziecka księcia-hulaki i podobno ostatecznie odnaleziono ją dopiero na lotnisku w Nicei.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny