22-latka wyjdzie za zabójcę swojej siostry bliźniaczki

22.12.12

Argentyna poruszona niecodzienną historią.

Były prezydent w "Faktach z Zagranicy" w TVN24 BiS. Legia rozpoczyna kolejną agresywną kampanię marketingową. W Świniarach i w Dobrzykowie pod Płockiem, a także w okolicznych miejscowościach dotkniętych powodzią, trwają przygotowania do obrony przed spływającą Wisłą drugą falą. Umacniane są ponownie wały chroniące przepompownię w Dobrzykowie, a także miejscowości Jordanów, Małe Góry i Potrzebna.Wyrzucona w piątek z PiS Joanna Kluzik-Rostkowska będzie na poniedziałkowej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Rudzie Śląskiej - dowiedziała się TVN24. Śląskie PiS podtrzymało zaproszenie dla byłej minister pracy, a ta - zgodnie z obietnicą z wygłoszonego w piątek oświadczenia, którym żegnała się z partią - przyjęła je. I jeden, i drugi rodzic absolutnie kocha dziecko. I „dla dobra dziecka” oboje rozjeżdżają jego psychikę walcem.
(fot. Arobal) Od początku roku przy pełnieniu swej misji zawodowej zginęło na świecie 51 dziennikarzy, z czego 21 poniosło śmierć z rąk islamskich ekstremistów - ogłosiła w czwartek organizacja Press Emblem Campaign (PEC).Platforma Obywatelska zleciła bardzo złożone i precyzyjne badania opinii dotyczące swoich czołowych polityków i ministrów. Płynące z nich wnioski są jednoznaczne: głównym atutem PO jest Donald Tusk, największe obciążenie stanowi zaś minister infrastruktury Cezary Grabarczyk – wynika z informacji „Wprost”.
Grabarczyk jest największym obciązeniem PO (fot. Wikipedia) Które auto lepsze? Japońskie czy niemieckie? Gwiazda Mercedesa czy diamenty Mitsubishi? Nie kupuj auta na F? A może jednak czeska Skoda? Koniec mitów! Zobacz, kto wygrał najnowszy ranking jakości i który producent bije konkurencję. Przekonasz się, że nie wszystko złoto, co się świeci...

Gerard Depardieu będzie kolejnym zagranicznym gwiazdorem, który wystąpi w reklamach produktów Banku Zachodniego WBK - wynika z informacji "Parkietu". finanse.wp.pl

Krystian Legierski, odpowiadając na pytania czytelników Wprost24, podkreśla, że jest w stanie współpracować nad konkretnymi projektami zarówno z politykami PO, jak i PiS-u. O tych ostatnich mówi, że choć „budzą w nim różne lęki”, to jednak odrzuca stanowisko Platformy, zgodnie z którym z PiS-em nie można porozumiewać w żadnej kwestii. Legierski tłumaczy też, że środowiska LGBT nie powinny obrażać się na SLD, ponieważ Sojusz jest jedyną siłą, która porusza problemy homoseksualistów i jednocześnie ma szansę na wejście do Sejmu.
Krystian Legierski (fot. FORUM) Kurs EUR/USD kontynuuje nocne wzrosty, wspinając się do przed godziną 10-tą do 1,3382 dolara, Motorem napędowym zwyżki, czy raczej pretekstem do wygenerowania wzrostowej korekty, pozostaje uzgodniona wczoraj wieczorem pomoc dla Grecji ze strony Strefy EurNiedzielne wybory na Węgrzech były przeprowadzone w sposób przejrzysty i dobrze zorganizowany a wyborcy mieli realny wybór - ocenili obserwatorzy OBWE. Notowania ropy naftowej przez większość wczorajszej sesji znajdowały się pod wyraźną presją podaży, Cena tego surowca w USA spadła w jej trakcie nawet do okolic 44,50 USD za baryłkę, Poziom ten okazał się jednak skuteczną barierą dla ,,, Jeep'a Renegade to całkiem dobrze wyposażony samochód. Ale, no właśnie lista wad tego samochodu też jest dość pokaźna. Może problemem jest to, że nie jest ani terenówką, ani miejskim SUV-em, ani tym bardziej rodzinnym VAN-em. Czyli do czego tak naprawdę służy?

RSS

"Bayernu nie pokonasz"

01.03.13

RSS

Los kupiony w kilka osób? Prawnik mówi, jak podzielić wygraną

01.02.16

Okazuje się bowiem, że podział wygranej to niełatwa sprawa.

RSS

Swoboda zmienia barwy. Jej trenerka też

01.12.16

Wicemistrzyni świata juniorek w biegu na 100 m Ewa Swoboda została zawodniczką AZS AWF Katowice. - Jej przyjście do nas to początek nowej ery budowania wielkiej lekkoatletyki w klubie – oświadczył rektor uczelni i prezes AZS AWF Adam Zając.

RSS

Sygnały poprawy na rynku pracy w USA bez wpływu na dolara

29.09.13

Dane z amerykańskiego rynku pracy okazały się wczoraj wyraźnie lepsze od oczekiwań, gdyż liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 305 tys, wobec prognozowanych 320 tys, Dobre dane budują coraz wyższe oczekiwania ,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

"Super tutaj jest". W Tatrach spadł śnieg

08.09.15

Jeszcze tydzień temu termometry pokazywały w Katowicach 30 stopni na plusie.

RSS

Uchodźcy z Iraku w Polsce znaleźli dom, ale boją się pokazać twarze. Dlaczego?

08.06.17

Reportaż Marii Mikołajewskiej, reporterki programu "Polska i Świat".

RSS

Turyści natrafili na nagie ciało na Szymoszkowej

01.07.14

Sprawą zajmuje się już prokuratura.

RSS

Najdroższy transfer lata? Lech traci Bułgara

08.06.13

Aleksandar Tonew, który dwa ostatnie sezony spędził w Lechu Poznań, będzie grał w Aston Villi - poinformował angielski klub. Według nieoficjalnych informacji na tej transakcji Lech może zarobić ponad 15 mln złotych!

RSS

Nie obsłużył obrażających dziecko z zespołem Downa

15.02.13

Kelner stał się sławny.

RSS

Miażdżąca krytyka włoskiej prasy: "Żenująca nieobecność polityków z Zachodu"

22.04.10

Włoska prasa ciska gromy na zachodnich przywódców, którzy nie przyjechali na pogrzeb pary prezydenckiej. Gazety piszą o "żenującej nieobecności" i podkreślają, że prezydent Rosji postanowił przybyć do Krakowa za wszelką cenę. "To dowód determinacji i woli pojednania" - można przeczytać.

RSS

Opodatkowanie sprzedaży kart przedpłaconych

01.09.11

W ostatnim czasie wśród przedsiębiorców popularnym stało się oferowanie klientom kart przedpłaconych. Karty te najczęściej oferowane są do sprzedaży razem z dodatkowym programem lojalnościowym.

RSS

Nowy historyczny rekord na Wall Street

08.08.16

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła wzrosty i nowy historyczny rekord indeksu S&P. Dobre nastroje miały źródło w lepszych od oczekiwań danych z rynku pracy w USA za lipiec. Po publikacji raportu z rynku pracy w USA wyraźnie umacniał się dolar.

RSS

Wyprzedzanie bez wyobraźni. Na zakręcie, na ślepo

01.09.16

Dwóch piratów drogowych utemperowała dopiero drogówka z Nakła (kujawsko-pomorskie).

RSS

Wielka akcja Komendy Głównej Policji: 64 osoby zatrzymane za pornografię dziecięcą

29.03.10

64 osoby podejrzewane o ściąganie z sieci zdjęć z pornografią dziecięcą zatrzymali polscy policjanci. Akcja pod kryptonimem "Charly" została przeprowadzona w 14 województwach - poinformowała Agnieszka Hamelusz z Komendy Głównej Policji.

RSS

Borowski: mam podejrzenie, że marszałek Sikorski będzie trwał

15.06.15

W "Faktach po Faktach" o politycznych scenariuszach.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny