John Kerry zastąpił Hillary Clinton

22.12.12

Prezydent Barack Obama ogłosił nominację senatora Johna Kerry'ego na stanowisko sekretarza stanu.

Grupa robocza złożona z przedstawicieli Eurogrupy, oraz greckiego rządu ma spotkać się jutro o godz, 16:00, aby dyskutować nad propozycjami greckich reform, chociaż nadal można je określić listą propozycji, a nie konkretów, Kurs GBP/USD zareagował wzrostem na publikację danych z brytyjskiego rynku pracy, W lutym stopa bezrobocia nieoczekiwanie wzrosła z 7,8 proc, do 8 proc, (prognoza: 7,8 proc,), To mogłoby zaniepokoić inwestorów, gdyby nie odnotowany w marcu silny spadek wn Mijają kolejne miesiące, a wciąż nie wiadomo, jaki kształt będzie miał rządowy program pomocy dla młodych ludzi kupujących mieszkania, Najnowszy pomysł to włączenie do programu budowy i zakupu domów jednorodzinnych,Po uroczystym odczytaniu bulli papieskiej i podpisaniu protokołu kanonicznego objęcia diecezji arcybiskup Józef Kowalczyk stał się oficjalnie nowym metropolitą gnieźnieńskim i prymasem Polski. We mszy w Gnieźnie uczestniczyło kilkudziesięciu hierarchów. Mężczyzna już siedzi w areszcie. Uszkodzony przez ogień atomowy okręt podwodny Jekaterynburg odniósł poważniejsze uszkodzenia, niż to wynikało z wstępnych informacji rosyjskich władz. Nadpalony nosiciel rakiet balistycznych ma spędzić w stoczni aż rok, ponieważ zniszczeniu najprawdopodobniej uległ między innymi cały system hydroakustyczny odpowiedzialny za wykrywanie innych okrętów.

Być może naruszyłem ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora - przyznał wiceszef klubu PO Wojciech Wilk, odnosząc się do zarzutów stawianych mu przez CBA. Po rozmowie z szefem klubu PO Wilk poinformował, że nie rezygnuje ze współkierowania klubem.

Zdaniem szefa polskiego MSZ, nie ma zagrożenia upadku Strefy Schengen. Polscy nobliści: Lech Wałęsa i Wisława Szymborska, a także były prezydent Aleksander Kwaśniewski dołączyli do laureatów nagrody Nobla i innych osobistości wzywających do zmiany polityki narkotykowej. Chodzi m.in. o odejście od masowego karania osób zażywających narkotyki.

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych zostały w całości podporządkowane wyczekiwaniu a później reakcjom rynków światowych na dane z amerykańskiego rynku pracy, 45,9 proc. Rosjan nie życzy sobie, żeby premier Rosji Władimir Putin przepraszał Polaków za Katyń - wynika z przeprowadzonego w przeddzień uroczystości katyńskich sondażu rosyjskiego "Centrum Lewady" dla "Faktów" TVN. Komisja Kodyfikacyjna opracowująca założenia nowej Ordynacji podatkowej wykonała nie lada zadanie w bardzo szybkim czasie - mówił w środę minister finansów Mateusz Szczurek dziękując członkom Komisji za pracę.Po obniżeniu 40 tysiącom esbeków emerytur, wielu z nich walczy o odzyskanie przywilejów. Sądy zalewane są tysiącami odwołań. Esbecy nie mogą pogodzić się z trzykrotnym obniżeniem im świadczeń, które wcześniej sięgały 4 tysięcy złotych. Zapowiadają, że odwołają się do Strasburga. Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. Pchnięta przez niego wcześniej nożem żona przeszła operację, będzie żyła.

RSS

Zawieszenie broni tylko w teorii? Pod Słowiańskiem zginęło trzech żołnierzy

29.06.14

Obie strony donoszą o incydentach.

RSS

Powtórka finału konferencji już na starcie. Znamy wszystkie pary play-off

15.04.16

Ostatniej nocy zakończył się sezon zasadniczy w lidze NBA. Znamy więc wszystkie drużyny, które zagrają w fazie play-off. Pierwsza runda startuje już w najbliższą sobotę.

RSS

"Dziwny", "lubił ciszę", "pedancik". Sąsiedzi o mężczyźnie, który przyznał się do zabicia 19-latki

22.12.14

- Był trochę dziwny, po prostu nieprzyjemny, ale są różni ludzie. W życiu bym nie pomyślała, że to on - mówi sąsiadka Zbigniewa R.

RSS

"Zapiekłość jest taka, że skończy się wywaleniem Grzegorza Schetyny"

08.06.14

Władysław Frasyniuk w Faktach po Faktach".

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Ta epidemia zabija po cichu. "Sytuacja jest krytyczna"

08.05.17

Najbardziej znaną ofiarą jest Prince.

RSS

To jest walka o każdy głos: Tak sztabowcy buszowali w truskawkach

29.06.10

Pierwsi wysiedli z autobusu, podzielili się na kilka grup i obdzielali ludzi ulotkami. Drudzy wystawili stoisko, na którym rozdawali specjalną gazetę. Pojawiły się także znane z telewizji twarze. Kampania w terenie chwyta się przeróżnych sposobów, by złowić wyborców. Tak było na kaszubskim "Truskawkobraniu".

RSS

Inwestorzy wciąż czekają na impulsy

22.05.14

Środa była kolejnym dniem marazmu na większości parkietów naszego kontynentu, Warszawska giełda wpisywała się w ten scenariusz, a atrakcje pojawiały się jedynie na papierach niewielkiej liczby spółek, Wciąż widać poprawę w segmencie ,,,

RSS

Lekarze nie dawali mu żadnych szans. Chłopiec bez połowy czaszki żyje

01.10.15

Jeśli nawet przeżyje poród, to po kilku dniach umrze - przepowiadali lekarze. Materiał magazynu "Polska i świat".

RSS

Limit wyczerpany?

22.01.12

W ubiegły piątek agencja SP obniżyła ratingi 9 krajów strefy euro, w tym Francji i Włoch, Mimo to na rynkach nie było paniki, a wręcz nastąpiła wyraźna (przynajmniej pozornie) poprawa nastrojów, na fali której złoty bardzo wyraźnie umocnił się, Limit te

RSS

Nergal nie obraził uczuć religijnych

29.06.10

Drąc Biblię na strzępy i rozsypując je śród fanów na koncercie, Adam "Nergal" Darski nie popełnił przestępstwa - orzekł Sąd Rejonowy w Gdyni, umarzając sprawę lidera zespołu Behemoth, oskarżonego o znieważenie uczuć religijnych. Prokuratura zapowiedziała odwołanie od tej decyzji.

RSS

"Dość szydzenia z męki Chrystusa". Protesty przeciwko "Golgota Picnic"

29.06.14

Tłumy protestujących w Warszawie. Podobne sceny - w innych miastach.

RSS

Kierowca z bmw oskarża mężczyznę, którego pobił. Obaj z zarzutami

15.01.14

Zaatakowany miał wcześniej uszkodzić zderzak bmw.

RSS

Okrzyknięty bohaterem, gdy ruszył w pościg za przestępcą. Teraz sam potrzebuje pomocy

22.02.17

Krystian Jabłoński po wypadku ma uszkodzony rdzeń kręgowy.

RSS

Jedna osoba jest w ciężkim stanie: Tramwaj uderzył w budynek. Są ranni

15.05.10

Pięć osób zostało rannych w piątek w Poznaniu, gdy tramwaj wypadł z szyn i uderzył w budynek - poinformował PAP Sławomir Brandt, rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej.

RSS

Berlin chce rozmawiać z Moskwą. Szef MSZ "widzi obecnie pewien postęp"

22.07.14

Frank-Walter Steinmeier onie zajął konkretnego stanowiska w sprawie zaostrzenia sankcji.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny