"Izrael przeciągnięty w ONZ jak worek kartofli przez bazar"

01.12.12

Czwartkowe głosowanie w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ to dyplomatyczny sukces Palestyńczyków, a szczególnie palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa i porażka izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu - pisze w piątek izraelski dziennik "Haarec".

Jeżeli Ukraina nie była w stanie zapewnić bezpieczeństwa, powinna była zamknąć przestrzeń powietrzną - uważają.
Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie Polski tabletek antykoncepcyjnych Azalia. "Decyzja została podjęta w związku z obecnością zanieczyszczenia niewymienionego w specyfikacji zanieczyszczeń w ww. seriach produktu leczniczego Azalia" - głosi komunikat GIF. Dla rynków najważniejszą kwestią pozostaje obecnie rozwiązanie kwestii Brexitu, Wczoraj na rynku pojawił się jednak nowy wątek dotyczący możliwości złagodzenia skutków ubocznych ujemnych stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny ,,,Po atrakcjach z końca minionego tygodnia, początek tego był na rynku spokojny i przyniósł zwyżki głównych indeksów, Wynikały one tylko i wyłącznie z chęci pewnego odreagowania słabego piątku, kiedy nieco na wyrost negatywnie ,,, Zaciąganie pożyczki chwilówki nie musi skończyć się spiralą zadłużenia, Trzeba tylko podpisać umowę świadomie, Poniższe czynniki są najważniejsze, gdy podejmujesz decyzję o skorzystaniu z usług firmy pożyczkowej, Rosjanie coraz mniej chętnie dzielą się informacjami na temat swoich wydatków.

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy świetne dane o PKB za trzeci kwartał, teraz zaś okazuje się, że czwarty kwartał w polskiej gospodarce rozpoczął się jeszcze lepiej, To dobre wiadomości dla złotego, Dobre dane napłynęły też z USA, choć ,,,

Cały świat zwrócony jest w stronę Ukrainy, a zachodni przywódcy rozmowami o nowych sankcjach próbują zmusić prezydenta Rosji do zmiany swojego zachowania, Tak silne wydarzenia polityczne powinny powodować znaczną zmienność i umacnianie ,,, 6 osób jest ciężko rannych.

Dużym zainteresowaniem wśród klientów ceniących sobie zdrowy styl życia cieszą się ostatnimi czasy kosmetyki wegańskie,,, Podczas piątkowej sesji uwaga rynków będzie koncentrowała się na wstępnym odczycie indeksu Uniwersytetu Michigan w czerwcu oraz na danych z kanadyjskiego rynku pracy, Moment uspokojenia objął waluty rynków wschodzących, ale spadające kolejny dzień indeksy w Azji nie pozwalają zapomnieć, że pozostajemy w trybie ograniczonego apetytu na ryzyko, Spory handlowe nie wygasają, a Trump wspomina nawet o ,,,Samochodem kierował 18-latek. Większość organizacji pozarządowych, wśród nich Lekarze bez Granic, nie podpisała kodeksu zasad udziału w ratowaniu migrantów na Morzu Śródziemnym. Kodeks postępowania opracowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch, które od jego aprobaty uzależnia zgodę na udział w operacjach. Szwedka Stina Nilsson i Rosjanin Siergiej Ustiugow wygrali sprinty techniką dowolną w biegach narciarskich w szwajcarskim Val Muestair - pierwszym etapie 11. edycji Tour de Ski. Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale.

RSS

Legendarny ojciec wziął go do kadry, on został bohaterem Holandii

15.06.14

Choć Daley Blind w pierwszym zespole Ajaksu Amsterdam debiutował już sześć lat temu, wciąż pozostawał w cieniu swojego ojca Danny'ego. Do piątku. W dużej mierze dzięki fantastycznej postawie grającego na lewej stronie zawodnika Holandia zmiażdżyła 5:1 Hiszpanię w pierwszym meczu grupy B.

RSS

Rok niespokojnej starości

29.10.10

Przed rokiem ich małżeństwo stało się sensacją. Dziś Andrzej i Kamila Łapiccy coraz śmielej bawią się celebrycką konwencją.

RSS

Wypadek olimpijczyka. Był nadzieją na medal

22.05.12

Uznawany za największą nadzieję polskiego judo na medal w Londynie Tomasz Kowalski (66 kg) miał wypadek motocyklowy. Wicemistrz Europy raczej nie wystąpi w igrzyskach. W wypadku ucierpiał też inny olimpijczyk Tomasz Adamiec (73 kg).

RSS

Sylwester i Nowy Rok: -16 st. C na wschodzie. Na zachodzie śnieg

01.01.16

Prognoza pogody na najbliższą noc.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Polacy upokorzeni po raz trzeci

08.09.13

Kolejną klęską Polaków zakończyło się spotkanie z Chorwatami.

RSS

Pijany staranował auta. Wśród rannych dzieci

15.10.14

Kierowca mazdy miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

RSS

"Kofi" upadł, o medal powalczy

01.02.10

Dobre wieści z Oberstdorfu - Andreas Kofler, który w niedzielę doznał groźnego upadku, czuje się coraz lepiej i wszystko wskazuje na to, że w Vancouver powalczy o medale.

RSS

Błąd na monecie z Lechem Kaczyńskim

08.12.10

Prywatna spółka "Polska Mennica Narodowa" chce wypuścić na rynek monetę z podobizną Lecha Kaczyńskiego. Do projektu numizmatu wkradł się jednak błąd ortograficzny, a sam pomysł wybicia monety nie był konsultowany z rodziną zmarłego prezydenta. Córka Lecha Kaczyńskiego, Marta, nie wyklucza złożenia pozwu przeciwko firmie.

RSS

Milik walczy, by zdążyć na Real. "To dla mnie dodatkowa motywacja"

15.12.16

- Można powiedzieć, że będę do dyspozycji trenera w styczniu albo w lutym. Spotkanie z Realem Madryt jest dla mnie dodatkową motywacją do powrotu na boisko - mówi przechodzący rehabilitację kontuzjowanego kolana Arkadiusz Milik. W środę reprezentant Polski spotkał się z włoskimi dziennikarzami po raz pierwszy od kiedy jest graczem Napoli.

RSS

Ubezpieczyciel ukarany za opóźnienie

15.09.17

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę pieniężną na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń. Powodem są przypadki opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych. W odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl Jakub Jacewicz, członek Zarządu Generali TU, podkreśla, że "kara dotyczy historycznych spraw, które miały miejsce w czasie przekształceń spółki".

RSS

PLK uderza w pasażerów: Znikną pociągi do małych stacji?

01.05.10

Nowelizacja przepisów przez spółkę PKP Polskie Linie kolejowe oznacza, że pociągi nie mogą kończyć jazdy na małych przystankach, które, według prawa, PKP nie uznaje za stacje. To może oznaczać, że pociągi nie będą mogły kończyć jazdy w małych miejscowościach, gdzie nie ma możliwości zawrócenia składu.

RSS

Turcja przyjęła z powrotem 20 odesłanych z UE migrantów

01.05.16

Premier Turcji Ahmet Davutoglu powiedział w sobotę, że w ramach porozumienia zawartego z Unią Europejską, mającego na celu ograniczenie napływu migrantów do państw unijnych, Turcja przyjęła około 20 Syryjczyków.

RSS

Łukaszenka podkreśla: Krym jest częścią Ukrainy

08.06.14

RSS

Komar twój wróg

22.06.10

Po powodzi czeka nas plaga komarów. Jest przed nimi jakiś ratunek? I właściwie dlaczego nas gryzą?
fot. Wprost

RSS

EURUSD poniżej 1,08

01.04.15

Początek tego tygodnia charakteryzował się umocnieniem waluty amerykańskiej, Wsparciem dla dolara okazały się dane dotyczące bazowego indeksu cenowego PCE, który przyśpieszył w lutym do 1,4% z 1,3% w skali roku,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny