Pierieplicznyj drugim Litwinienką? Badania toksykologiczne ciała

01.12.12

Brytyjscy śledczy zarządzili badania toksykologiczne zwłok Rosjanina, który pomagał międzynarodowym śledczym w rozpracowywaniu wielkiej afery korupcyjnej.

W poniedziałek notowania miedzi w USA spadły o ponad 1,3%, a dzisiaj rano kontynuują zniżkę, Oznacza to, że cena tego metalu w Stanach Zjednoczonych porusza się przy poziomie tegorocznych minimów, Końcówka bieżącego tygodnia obfituje w szereg danych z gospodarki amerykańskiej, W dniu dzisiejszym zostanie opublikowane rewizja tempa wzrostu amerykańskiej gospodarki za pierwszy kwartał 2017 roku, Zdaniem członków Fed słabsze dane ,,, Kilku demonstrantów, protestujących przed ambasadą Libii w Berlinie, wtargnęło dzisiaj do wnętrza budynku - poinformowała policja. Zatrzymano sześć osób.Rządowy samolot z grupą polskich ratowników, którzy przez siedem dni udzielali pomocy poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti, w niedzielę w nocy wylądował na warszawskim lotnisku wojskowym. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na dzisiejsze notowania była wczorajsza zeskakująca decyzja OPEC o ograniczeniu wydobycia ropy naftowej o ok, 700 000 baryłek, Był to pierwszy taki ruch od 2008 roku, co wsparło ceny czarnego złota i ,,, Polska jest na siódmym miejscu w Unii Europejskiej jeśli chodzi o wysokość stawki podatku dochodowego od osób prawnych.

Ten samochód to legenda.

Miniony tydzień wyglądał nieco inaczej niż zwykle, a to z racji okresu poświątecznego i nowego roku, które tradycyjnie cechują się zmniejszoną płynnością, Szczególnie w pierwszej połowie tygodnia, Wczoraj (2 stycznia) na rynku pojawili ,,, W Dżubie, stolicy przyszłego państwa, na placu w centrum elektroniczny zegar odlicza dni, godziny i sekundy. W sobotę największy kraj Afryki podzieli się na dwa państwa - Sudan i Republikę Południowego Sudanu. W godle republiki pojawi się afrykański orzeł bielik.

Ukraina wcale nie musi poświęcać Krymu dla uratowania samej siebie - uważa minister Radosław Sikorski. Mali przedsiębiorcy oraz osoby rozpoczynające działalność gospodarczą mają możliwość skorzystania z udogodnienia, jakim jest przyśpieszona amortyzacja środków trwałych. Dzięki niej podmioty mogą bardzo skutecznie obniżyć wysokość obciążeń podatkowych w danym roku podatkowym. - Nieraz odnosi się wrażenie, że PO sprawdza wytrzymałość Waldemara Pawlaka. Ja bym już tego nie wytrzymał. Powinniśmy uzgadniać sprawy między sobą, a nasz partner grzeszy co chwilę, obiecuje poprawę, a potem znów grzeszy - mówił w TVN24 Eugeniusz Kłopotek z PSL nawiązując do wskazania, bez uzgodnień z klubami, przez marszałka Bronisława Komorowskiego Marka Belki na szefa NBP. - Marszałek musiał być w tej sprawie ponad - odpowiadał Adam Szejnfeld z PO.W nocy niespodziewanie funt stracił na wartości 20 groszy, Raport KNF na temat sektora bankowego, Mniej bezrobotnych w USA, Produkcja przemysłowa w Europie rośnie Kolejny czwartek przynosi aż trzy istotne decyzje banków centralnych, Co prawda tym razem nie ma ani tak nieprzewidywalnej decyzji jak Banku Turcji, ani tak dużego kalibru jak EBC, jednak posiedzenia będą z pewnością ciekawe, Nas interesuje ,,, Tego można było się spodziewać. Nie dojdzie do powtórki meczu 36. kolejki ekstraklasy Arka Gdynia - Ruch Chorzów, w którym bramka dla gdynian została zdobyta ręką. Sobotni remis 1:1 oznaczał spadek gości.

RSS

MTV stawia na telewizyjne podglądactwo: Tak reality show zabiły teledysk

22.02.10

To był mały, ale symboliczny gest. 8 lutego 2010 roku z logo MTV zniknął napis "Music Television". Stacja, która stworzyła formułę wideoklipu i uczyniła ją integralnym elementem kultury masowej, przyznaje, że z muzyką ma już niewiele wspólnego.

RSS

"Chciałbym powiedzieć wszystkim Polakom: jesteście wspaniali"

15.11.15

Mówił w programie "Fakty po Faktach” ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler.

RSS

Łukaszenka: nie pozwolimy innym mieszać się w nasze sprawy"

08.05.15

RSS

Amatorzy ożywili starą sondę NASA. Chcą sprowadzić ją na orbitę Ziemi

01.06.14

"Nawiązaliśmy kontakt z sondą".

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Tusk: Minister Bury ukarany naganą

08.06.11

Wiceminister skarbu Jan Bury (PSL), któremu CBA zarzuca złamanie ustawy antykorupcyjnej, został ukarany naganą - poinformował premier Donald Tusk.

RSS

Aasa Polska uruchamia platformę pożyczkową Ratalska.pl i rozpoczyna kampanię skierowaną do kobiet

15.12.17

Pierwsza platforma pożyczkowa dedykowana kobietom startuje 5 grudnia, Ratalska,pl oferuje pożyczkę do 10 000 złotych rozłożoną na maksymalnie 24 raty, z możliwością ubezpieczenia już od 0,67 zł dziennie, W kampanii promocyjnej nowej marki ,,,

RSS

MSZ nadal bez informacji o Polakach w Chile

01.03.10

Polski MSZ jest w stałym kontakcie z naszą placówką w Chile, która próbuje ustalić los naszych obywateli przebywających w tym kraju w momencie wczorajszego trzęsienia ziemi.
Rzecznik resortu Piotr Paszkowski powiedział IAR, że nie ma żadnych informacji, które by potwierdzały, że wśród poszkodowanych i rannych są Polacy. Zaznaczył jednak, że inne państwa też nie otrzymały jeszcze takich danych.
MSZ pozostaje w ścisłym kontakcie z europejskim centrum kryzysowym. Jednak nie należy spodziewać się szybko jakichkolwiek informacji, gdyż w Chile są duże trudności komunikacyjne, w dalszym ciągu nie działają linie telefoniczne poza miastami. Trudno jest też dotrzeć na miejsce kataklizmu.
Piotr Paszkowski powiedział, że do polskiej placówki napływają informacje o obywatelach polskich, którzy byli na miejscu i w pobliżu rejonu trzęsienia ziemi. Pochodzą one zarówno z centrum operacyjego w Warszawie, jak i bezpośrednio poprzez wysyłane do niej e-maile. Do konsulatu dotarło już kilkadziesiąt takich zgłoszeń. Są one teraz weryfikowane.
Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Chile już przekroczyła 400. Taki najnowszy bilans podały chilijskie służby ratownicze. Wstrząsy, które wystąpiły wczoraj rano czasu warszawskiego miały siłę 8,8 stopni w skali Richtera. Później nastąpiła seria wstrząsów wtórnych o sile przekraczającej 6 stopni.
Według prezydent Chile Michelle Bachelet, skutkami trzęsienia zostały dotknięte dwa miliony Chilijczyków.

RSS

Wojownicy z Sumatry na wrocławskim Rynku. Na sukniach grali jak na bębnach

15.07.14

We Wrocławiu trwa Brave Festival.

RSS

Polski dług przyciąga kapitał zagraniczny (komentarz wideo)

22.07.12

Rynek walutowy komentuje Szymon Zajkowski analityk DM TMS Brokers S,A,

RSS

Wtorek fatalny dla faworytek. Zeszłoroczne finalistka i półfinalistka poza Wimbledonem

01.07.15

Z londyńskimi kortami pożegnała się rozstawiona z numerem trzecim Simona Halep oraz ubiegłoroczna finalistka Eugenie Bouchard.

RSS

Po doniesieniu trzech pacjentek: Seksuolog molestował? Jest śledztwo

01.04.10

Czy to koniec kariery znanego poznańskiego seksuologa prof. Lechosława Gapika? Po doniesieniach trzech poszkodowanych kobiet, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie molestowania pacjentek przez specjalistę. Za takie przestępstwo grozi nawet osiem lat więzienia.

RSS

Polscy archeolodzy jadą w środę do Smoleńska

29.09.10

29 września po południu pociągiem z Warszawy Centralnej wyjedzie do Smoleńska ekipa z warszawskiego Instytutu Archeologii i Etnologii PAN. Pięcioosobowa ekipa dokona oględzin miejsca katastrofy prezydenckiego tupolewa. To będzie wstęp do prac archeologicznych, które odbędą się później.

RSS

Wokół poziomu 23

01.04.18

Dynamika PKB w Wielkiej Brytanii za IV kw, wpisała się w prognozy oparte o odczyt wstępny: +0,4 proc, k/k oraz +1,4 proc, r/r, GBP/EUR nie przeżył jakiegoś szczególnego przełomu, maksima z dnia to ok, 1,1440, minima widzimy przy 1,14 i jest,,,

RSS

Zgolili irokezy i kazali recytować koran

15.12.11

Zamiast dobrej zabawy na koncercie, indonezyjscy policjanci zgotowali fanom muzyki punk koszmar. Funkcjonariusze przeprowadzili nalot na imprezę, aresztowali kilkadziesiąt osób i poddali ich "moralnemu oczyszczeniu" w duchu Islamu. Młodym ludziom zgolono włosy, powyjmowano kolczyki i kazano recytować Koran.

RSS

Zabawa w amerykańskie dane

08.08.15

Dane z amerykańskiego rynku pracy kluczowe dla zachowania dolara w najbliższych dniach, Mimo iż odczyty Departamentu Pracy obarczone są sporym błędem, to i tak rynek będzie reagować głównie na nagłówki agencji informacyjnych,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny