Temat klifu fiskalnego powraca

29.11.12

Problem zadłużenia Grecji został tymczasowe zażegnany, Ateny mogą złapać chwilę oddechu, podczas gdy tematem numer jeden na rynkach finansowych będzie tzw, klif fiskalny w USA , Inwestorzy niepokoją się brakiem postępów w negocjacjach ,,,

Czy to początek kolejnego podejścia rządu do rozprawy z samorządami? Nasza analiza. Budżet państwa na 2012 r. będzie uchwalony na pewno w przyszłej kadencji Sejmu - powiedział w czwartek marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Kiedy zdobędą już fortunę, pozostaje im bitwa morska. Kupują jacht. Jak największy. Tak poprawiają sobie samopoczucie najbogatsi tego świata.
Kontynuacja spadków na głównej parze walutowej sprzyjała w czasie wczorajszej sesji niewielkiemu osłabieniu wartości polskiego złotego ? kurs USD/PLN wzrósł we wtorek o 0,6%, sięgając poziomu 3,6457, Komitet Polityczny PiS rzeczywiście podjął wczoraj uchwałę, która upoważnia kilku polityków PiS do rozmów z prezydentem na temat nowego rządu - mówił w "Tak jest" w TVN24 Mariusz Błaszczak. Nasza giełda dotychczas nie grzeszyła siłą, ale dzisiaj potrafiła wykrzesać z siebie niezłe zachowanie, Chodzi głównie o duże spółki, tak doświadczone w minionym roku, które w trudnym globalnym środowisku zdołały wygenerować ,,,Rząd przychylił się do postulatów niezadowolonych z systemu emerytalnego: pozwoli wycofać pieniądze z OFE. Oczywiście nie wszystkim i pod pewnymi warunkami, lecz już to tworzy wyłom w myśleniu o emeryturach. finanse.wp.pl

W czwartek odbyła się w Katowicach premiera promującego Śląsk teledysku pod tytułem "Jadymy na bogato". Wystąpili w nim znani Ślązacy m.in. poseł i reżyser Kazimierz Kutz. Produkcja ma pokazywać ten region Polski jako tradycyjny i nowoczesny zarazem - To bardzo zabawne przedsięwzięcie. Lepsze od tych wszystkich politycznych głupot, które się dzieją - powiedział o teledysku Kazimierz Kutz.

Mówił Ryszard Kalisz w "Faktach po Faktach". Dyskutowała z nim Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Ostatnie godziny na rynku eurodolara upłynęły pod znakiem dynamicznych wzrostów i tym samym wydaje się, iż przedstawiony w raporcie porannym wariant z korektą płaską rozszerzoną był wariantem właściwym, Jak widać jednak na powyższym wykresie weszliśmy ju Inwestorzy nie mogą liczyć na spokój nawet tuż przed Sylwestrem, Po południu w kilkadziesiąt minut eurodolar spadł o ponad pół procenta,,,Stany Zjednoczone zaoferowały udział w likwidacji arsenału broni chemicznej należącego do reżimu w Syrii - poinformowała Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). Zainteresowanie taką likwidacją wyraziło 35 firm. Mocna wypowiedź krakowskiego biskupa na temat zagłady Żydów w II wojnie światowej. "Shoah to taki żydowski wymysł" - stwierdził Tadeusz Pieronek w rozmowie z włoskim portalem. Dodał też, że tragedia Holokaustu jest wykorzystywana przez Żydów do propagandy. Za ciężkie pieniądze. Zagłosuj w naszej sondzie.

RSS

To potwierdzone naukowo!: Zobacz, co można wyczytać z ust gwiazd

15.01.10

Wieczna młodość to jedno z najstarszych ludzkich marzeń. I dopóki ktoś nie opracuje recepty na eliksir młodości, pozostają tylko sztuczki. Wygładzanie zmarszczek? Naciąganie skóry? Otóż nie. Sekret młodego wyglądu leży zupełnie gdzie indziej. Wiedzą o tym najseksowniejsze gwiazdy.

RSS

PO: Znani są już kandydaci na prezydentów miast

22.09.10

Hanna Gronkiewicz-Waltz w Warszawie, posłowie: Sławomir Piechota we Wrocławiu, Mirosław Sekuła w Zabrzu, Hanna Zdanowska w Łodzi - to niektórzy kandydaci PO na prezydentów miast w wyborach samorządowych 21 listopada.

RSS

Rejestracja VAT. Kiedy i dla kogo?

15.01.11

Świeżo upieczony przedsiębiorca może, ale nie musi płacić podatku od towarów i usług. Zakładając firmę może skorzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego VAT - do momentu, gdy nie przekroczy określonej z góry kwoty obrotów.

RSS

Ważna zmiana dla właścicieli mieszkań

08.06.16

Koniec użytkowania wieczystego.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Ustalenia Rosjan: W samolocie nie było wybuchu ani pożaru

15.04.10

Na pokładzie samolotu nie doszło ani do wybuchu, ani do pożaru, a silniki pracowały do końca - poowiedział rosyjski wicepremier Siergiej Iwanow. Zaczęto podnosić już szczątki polskiego samolotu rządowego Tu-154M. Ich przenosznie na specjalnie strzeżone miejsce rozpocznie się wieczorem.

RSS

Bronisław Komorowski na nartach w Istebnej

29.12.10

Na nartach w Istebnej (Beskid Śląski) spędził dzisiejsze przedpołudnie prezydent Bronisław Komorowski, który przebywa w wiślańskiej rezydencji na Zadnim Groniu w Wiśle - dowiedziała się PAP od Elżbiety Kawulok z ośrodka "Zagroń"

RSS

e-petrol.pl: zwyżka chyba nieunikniona

08.06.13

W pierwszej połowie roku kierowcy bez większych obaw o rosnące ceny paliw podjeżdżali na stacje zatankować samochód, Niestety dobra passa ma chyba kres przed letnimi wakacjami, W minioną środę zanotowaliśmy pierwszą od marca tego roku ,,,

RSS

Czarny scenariusz dla USA. Zabraknie pieniędzy na...

15.07.11

Zdaniem szefa Fed Bena Bernanke, jeśli Kongres nie uchwali podniesienie prawnie dopuszczalnego limitu zadłużenia USA do 2. sierpnia, rząd będzie musiał ograniczyć 40 proc. wydatków; zabraknie m.in. pieniędzy na opiekę medyczną, emerytury i wydatki wojskowe.

RSS

Wyjaśniamy, co dzieje się w Turcji. Najważniejsze wydarzenia minuta po minucie

16.07.16

Co najmniej 60 osób zginęło w Turcji w nieudanej próbie zamachu stanu, do której doszło w nocy z piątku na sobotę.

RSS

Były prezydent Warszawy wietrzy spisek: CBA przeszukało mieszkanie Piskorskiego

15.01.10

"To było przeszukanie na polityczne zamówienie" - stwierdził w TVN24 Paweł Piskorski, ogłaszając, że do jego mieszkania weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak mówił, tłumaczyli, że szukają oryginału umowy dotyczącej sprzedaży dzieł sztuki. Ale zdaniem Piskorskiego, chodziło o coś zupełnie innego.

RSS

Sprawdzają politykę kadrową: Nagła kontrola NIK w Polskim Radiu

08.01.10

Najwyższa Izba Kontroli nie planowała wcześniej tej kontroli. Inspektorzy, którzy dziś weszli do Polskiego Radia sprawdzają realizację misji publicznej, polityki kadrowej i zarządzania finansami. Kontrola obejmuje okres od 2007 do 2009 roku.

RSS

Pięć lat ciemności

22.09.10

To prawda: pił, i to dużo. Miał depresję. Ale z Europejskiego Centrum Solidarności odchodzi – jak twierdzi – z innych powodów. Ojciec Maciej Zięba mówi, że padł ofiarą rozgrywek politycznych.
fot. Wprost

RSS

Aniołki i nosorożce - dwie twarze PiS

29.09.11

One mają odmienić wizerunek PiS: młode kobiety, które idą do polityki, dobrze się sprzedają. Z tym że nad elektoratem od wielu miesięcy pracują inne twarze. Nie w telewizji.

RSS

Pole do umocnienia dolara w krótkim terminie jest małe

29.05.18

USA/ KOREA PÓŁNOCNA: Kim Dzong Un nadal wyraża zainteresowanie rozmowami z USA, podali przedstawiciele reżimu, chociaż ruch należy też do strony amerykańskiej, Agencja KCNA zacytowała słowa wiceministra spraw zagranicznych, który stwierdził,,,

RSS

Powrót z dalekiej podróży

01.02.15

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych kończyły miesiąc, w którym nie brakło emocji, Rynek ma za sobą styczeń z wydarzeniami tej skali, co zapowiedź programu luzowania ilościowego w Europie i spadek na Wall Street,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny