Benitez wziął Chelsea po Di Matteo

22.11.12

Poprzedni trener zwolniony został kilka godzin wcześniej.

Jej spożywanie ma zarówno zalety, jak i wady. Minister Bogdan Klich nie szykuje się do dymisji, a wzywającego go do ustąpnienia Ludwika Dorna ostro krytykuje. - Jest rzeczą niezrozumiałą i naganną, że nim skończyły się uroczystości pogrzebowe wszystkich dowódców, pan Dorn rzuca pod moim adresem oskarżenia o odpowiedzialność za katastrofę - szef resortu obrony powiedział w "Kropce nad i" w TVN24. Drugi tydzień z rzędu dolar zyskał w stosunku do euro, Do środy jednak to wspólna waluta zdecydowanie wygrywała tą rywalizację, Dopiero czwartek i piątek przyniósł silne spadki na EURUSD, Piątkowe dane z USA były zgodne z oczekiwaniami i nie przyczyniły sW USA w środę na Wall Street oddziaływało kilka czynników, Już w nocy dowiedzieliśmy się o dużym wzroście chińskiego eksportu, co było małym pozytywem (małym, bo było to odreagowanie księżycowego nowego roku), Opublikowano też kilka ,,, Jakub Karnowski po czterech latach zrezygnował z kierowania Grupą PKP. Ze stanowiska ustępuje także członek zarządu Piotr Ciżkowicz. Ani spółka, ani zainteresowani nie informują, dlaczego postanowili się rozstać. Kiedy w 2005 roku Jarosław Kaczyński ograł Donalda Tuska ze wszystkiego wydawało się, że stereotyp zgodnie z którym Kaczyński jest demonicznym strategiem, a Tusk – chłopcem w krótkich spodenkach ostatecznie się potwierdził. Minęło pięć lat i Kaczyński musi z podziwem patrzeć jak jego rywal ogrywa go jak dziecko. A najgorsze jest to, że lider PiS niewiele może zrobić.

Trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Michael Biegler w czwartkowy wieczór ogłosił kadrę na rozpoczynające się w piątek mistrzostwa Europy.

Przedstawione dziś w nocy dane dotyczące chińskiego wzrostu gospodarczego popsuły dobre ostatnio nastroje globalnych inwestorów, PKB Państwa Środka zwiększył się w I kw, jedynie o 8,1% r/r, czyli najmniej od blisko trzech lat, W IV kw, było to +8,9%, a na

Dwa wstrząsy wtórne nastąpiły na Haiti. Nie ma na razie doniesień o szkodach. W kraju wciąż trwa akcja ratunkowa po tragicznym trzęsieniu z 12 stycznia. Felix Baumgartner wzniósł się w niedzielę balonem na wysokość nieco ponad 39 km. Reporterzy 24 przesyłają zdjęcia oraz filmy pokazujące zniszczenia.Badanie KANTAR Millward Brown SA. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS. Kilka wagonów zostało doszczętnie zniszczonych.

RSS

Olechowski: Nie wykluczam, że Krym przepadł, ale nie możemy się na to zgodzić

01.04.14

Gość "Faktów po Faktach" ostrzegał, że decyzje Rosji, które uchodzą jej na sucho, mogą sprowokować inne kraje do tego samego.

RSS

Szok w Gdańsku po filmie z napaści na gimnazjalistkę. Kuratorium: będzie kontrola

15.05.17

A w poniedziałek sąd rodzinny zdecyduje o losie dwóch zatrzymanych dziewczyn.

RSS

Ostatni skok Małysza? Został tylko podpis

15.03.11

Adam Małysz i kibice mogą odetchnąć? W poniedziałek organizator pożegnalnej imprezy polskiego skoczka uzgodnił tekst umowy z Centralnym Ośrodkiem Sportu. Podpisanie dokumentu, na mocy którego zostanie udostępniona zakopiańska Wielka Krokiew prawdopodobnie w środę.

RSS

Boniek doradzi Musze?

29.12.11

Jak dowiedział się nSport, Zbigniew Boniek jest bliski objęcia funkcji doradcy minister sportu. Joannie Musze ma doradzać oczywiście w sprawach piłki nożnej.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

To musiało boleć! Drzazga na pół pięści w ramieniu kolarki

22.07.15

Wstrząsająca scena na Igrzyskach Panamerykańskich w Toronto.

RSS

Pijana przyjmowała pacjentów? Ordynator zatrzymana

22.05.14

Badanie alkomatem wykazało 2,4 promila.

RSS

Ch***, k*** i cweloholokaust

22.02.11

Miał promować Fryderyka Chopina w niemieckich szkołach, ale zamiast do uczniów, trafił do magazynu. Komiks za 30 tys. euro powstał za pieniądze ambasady w Berlinie oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ale okazał się zbyt kontrowersyjny. - Jest pełen wulgaryzmów! - poskarżył się TVN Warszawa jeden ze stołecznych społeczników.

RSS

Super-środa z zagadką od BOJ na starcie

22.09.16

Kluczowe informacje z rynków: Japonia: Bank Japonii nie zmienił na zakończonym dzisiaj posiedzeniu poziomu stóp procentowych (główna nadal -0,1 proc,), ani rocznej skali zakupów aktywów, Poinformował jednak o znaczących zmianach w QQE ,,,

RSS

Brat byłego ministra pod lupą śledczych: Drzewiecki pożyczał pieniądze od mafii

29.01.10

Sensacyjne doniesienia "Super Expressu". Prokuratura ma dowody na kontakty brata Mirosława Drzewieckiego - Dariusza - z łódzką "ośmiornicą". Obciąża go były wspólnik, który zeznał, że brat polityka pożyczał pieniądze od bossa mafii.

RSS

Derby Italii dla Juventusu. Najlepsza seria w karierze Buffona

29.02.16

Juventus po 27. kolejce Serie A pozostanie liderem niezależnie od wyniku meczu Napoli. Turyńczycy w niedzielę pokonali u siebie 2:0 Inter Mediolan, nie tracąc gola w lidze już od ponad siedmiuset minut.

RSS

Widzew się wystrzelał? Druga porażka z rzędu

08.10.12

7. kolejka T-Mobile Ekstraklasy.

RSS

Weszły na jezdnię, kierowca nie zdążył wyhamować

22.03.17

Nagranie zdarzenia w Legnicy.

RSS

Nowy niemiecki pomysł na imigrantów. "Wspaniałomyślne kontyngenty"

22.09.15

Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere zaproponował uchwalenie nowego unijnego prawa azylowego.

RSS

Za sposób prowadzenia śledztwa: Prezydent Sopotu poskarżył się w Strasburgu

01.05.10

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski złożył skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Dotyczy ona sposobu prowadzenia śledztwa w sprawie, w której zarzucono mu działania korupcyjne. "Składając tą skargę, nie czuję się komfortowo" - powiedział Karnowski.

RSS

Żałoba w Pakistanie

29.07.10

       Władze Pakistanu ogłosiły jednodniową żałobę narodową po katastrofie samolotu niedaleko Islamabadu. Rano Airbus A321 rozbił się przy podchodzeniu do lądowania w okolicach Wzgórz Margalla w rejonie pakistańskiej stolicy. Na pokładzie samolotu były 152 osoby. Prawdopodobnie nikt nie przeżył. W samolocie nie było Polaków.
        Prawdopodobną przyczyną tragedii były fatalne warunki atmosferyczne. Według pakistańskich władz udało się już odnaleźć czarne skrzynki samolotu.
        Maszyna należała do pakistańskich linii lotniczych Airblue. Samolot miał dziesięć lat. Był zarejestrowany pod numerem AP-BJB i miał na koncie około 34 tysiące rejsów. Linie Airblue wyleasingowały maszynę cztery lata temu. Wcześniej samolot latał w barwach niemieckich. Przedstawiciele Air Blue zapewniają, że maszyna była w dobrym stanie technicznym.
        Półtora roku temu ten sam Airbus linii Airblue cudem wylądował na lotnisku w tureckim Trabzonie po tym, jak piorun uderzył w nos maszyny. Zniszczone zostały wtedy systemy elektryczne samolotu.
        Linie Airblue rozpoczęły działalność w 2004 roku. Oferują połączenie głównie na trasach wewnątrz Pakistanu między Karaczi a Lahore oraz Karaczi a Islamabadem. Samoloty Air Blue latają także do Dubaju, Abu Dhabi czy Manchesteru. Flota linii to sześć stosunkowo nowych samolotów - Airbusy A319, 320 i 321.
          Airblue mają wśród ekspertów dobrą markę. Są uważane za lepsze od narodowego przewoźnika, Pakistan International Airlines oraz trzeciej linii lotniczej w Pakistanie - Shaheen Air. Szacuje się, że na trasach wewnątrz Pakistanu Airblue przewozi rocznie niemal półtora miliona pasażerów.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny