Inflacja w Polsce, a w Stanach zapis z posiedzenia FOMC

15.11.12

We wtorek panował relatywny spokój na globalnym rynku, Na głównej parze walutowej dzień rozpoczęliśmy pokonaniem poziomu 1,2700 i spadkiem w okolice 1,2660 po opublikowaniu gorszego od oczekiwań indeksu instytutu ZEW, Rynkowy sentyment polepszył się po ud

Zeszłego roku polskie wojsko nie zaliczy do udanych. Wręcz przeciwnie. Śmiało można mówić o zapaści finansowej w armii. Pieniędzy brakuje dosłownie na wszystko. Najwyższa Izba Kontroli nie ma wątpliwości, że to złamanie obowiązującego prawa. Prokuratura Rejonowa w Kartuzach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-latce. Pod koniec wczorajszej sesji zauważalne było spore osłabienie się franka szwajcarskiego głównie do europejskiej waluty, Dolar nie potrafił wykorzystać wczorajszych świetnych publikacji danych makroekonomicznych i pod koniec sesji ,,,



W oczach zwolenników Władimir Władimirowicz urósł do postaci mitycznego herosa. Główny Urząd Statystyczny poinformował, iż inflacja w kwietniu w relacji do kwietnia 2009 roku wyniosła 2,4% R/R, tj, więcej od konsensusu rynkowego na poziomie 2,3% i naszej prognozy (2,2%), Zgodnie z naszymi oczekiwaniami znacząco wzrosły ceny paliw (+2 Ostateczne oficjalne wyniki brytyjskich wyborów już znane. Partia Konserwatywna zajmie 307 miejsc w 650-osobowym parlamencie. To za mało, by mogła samodzielnie sprawować rządy. Prawdopodobnym jest, że stworzy koalicję z liberałami. Według nieoficjalnych informacji, David Cameron z Nickiem Claggiem zgodzili się, że powinni "prowadzić dalsze" plany ekonomicznych i politycznych reform.

Siły koalicji państw arabskich prowadzące kampanię militarną przeciwko szyickim rebeliantom Huti w Jemenie poinformowały w środę o przechwyceniu na Morzu Arabskim irańskiego kutra rybackiego z ładunkiem broni i amunicji.

W poniedziałek o godz, 2:45 w nocy poznamy wstępne wyliczenia Markit/HSBC dotyczące kondycji chińskiego przemysłu, Ostatni odczyt za luty wyniósł 48,5 pkt,, co trudno było uznać za optymistyczny sygnał, Tymczasem sytuacja w ostatnich ,,, Brak decyzji w sprawie obniżenia krótkookresowych stóp procentowych zaskoczył rynek, BoJ wygląda jednak na zdeterminowanego, aby utrzymać łagodne nastawienie, BoJ może teraz skupować ? lub nie ? JGB według własnego uznania, bez ,,,

Państwa członkowskie Unii Europejskiej nie aprobują ostatnich propozycji Komisji Europejskiej, zgodnie z którymi niektóre podatki będą bezpośrednio nakładane i pobierane przez unijne organy, Komisarz ds, Budżetu Unii Europejskiej, Janusz Lewandowski, w p "Jest mi przykro" - oświadczył prezydent Petro Poroszenko. Rozmowa dotyczyła rozpoczynającej się w środę w Montreux konferencji w sprawie Syrii.



Prokurator uporczywie sugerował, bym zeznała, że wręczyłam prezent, licząc na dobrą opiekę dla ojca - wyznała w sądzie córka pacjenta kardiochirurga Mirosława G. Inni pacjenci, w tym ksiądz, przekonywali, że nikt nigdy w szpitalu MSWiA nie chciał od nich żadnych łapówek. Siły lojalne wobec Muammara Kadafiego zbombardowały w czwartek wjazd do pozostającej w rękach rebeliantów Adżdabii na wschodzie kraju, o czym poinformował jeden z powstańców. Wg BBC doszło do omyłkowego ostrzału rebeliantów przez NATO. Inwestorzy z Europy uwalnianie myśli od służbowych obowiązków na czas weekendu rozpoczną później niż zwykle, gdyż piątkowe kalendarium zamyka wieczorne wystąpienie prezes Fed Yellen, Poza tym rynek zdaje się otrząsać z wstępnego szoku ,,,

RSS

Realna Polska, Wolność i Tolerancja, Ruch Pali Skręta... Wasze propozycje nazwy nowej partii Palikota

29.08.13

Czekamy na więcej Waszych propozycji nazwania nowej partii!

RSS

Meteorolodzy ostrzegają - stan alarmowy w dorzeczu Wisły

22.05.10

Na Wiśle na Mazowszu w ciągu najbliższej doby będzie się utrzymywać stan alarmowy - ostrzegają meteorolodzy. Rzeką przemieszcza się fala wezbraniowa.
Na dopływach Wisły stany alarmowe będą utrzymywać się na Pilicy, w górnym brzegu Liwca i na Bzurze, a także na Bugu w Wyszkowie i na Wkrze.
W województwie pomorskim poniżej Tczewa Wisła przekroczy stany ostrzegawcze.
Z kolei na Wiśle w województwie kujawsko - pomorskim poniżej Włocławka stan wody będzie wzrastać i utrzymywać się w strefie stanów wysokich. W Toruniu i Bydgoszczy zostaną przekroczone stany ostrzegawcze. W Grudziądzu Wisła może taki stan osiągnąć. W zlewni Noteci nastąpi dalszy wzrost w strefie stanów ostrzegawczych, z kolei tendencja spadkowa zaznaczyła się na wodowskazie Nakło - Zachód, gdzie rzeka przekroczyła stan alarmowy.
W województwach łódzkim i wielkopolskim w zlewni Warty woda będzie się utrzymywać w stanie wysokim. W niektórych miejscach, między innymi, w Kole, Śremie i Sieradzu, rzeka przekroczy stany alarmowe. W zlewni Pilicy i Bzury wahania stanu wody powyżej stanów alarmowych.
W województwie świętokrzyskim stany alarmowe będą się utrzymywać na Czarnej Włoszczowskiej i Czarnej Malenieckiej.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega też przed podniesieniem się poziomu rzek w dorzeczu górnej i środkowej Odry. Na dolnej Odrze stan alarmowy prognozowany jest w Bielniku, a w Gozdowicach utrzyma się.
W województwie śląskim na Warcie poniżej Poraja utrzymają się stany wysokie, a w miejscowości Kręciwilk Warta może przekroczyć stan alarmowy.

RSS

Rynki po południu - kolejne spadki cen ropy naftowej

15.12.15

Początek tygodnia upływa pod znakiem kontynuacji wyprzedaży surowców, w szczególności ropy naftowej, która dzisiaj wyznaczyła kolejne minima na poziomie 34,60 USD w przypadku ropy WTI, spadając do najniższego poziomu do 2009 roku,

RSS

Najdroższy hotel świata zalega za prąd

01.01.11

2,5 mln dolarów długu i groźba odcięcia prądu wisi nad Mardan Palace w Turcji. Ten siedmiogwiazdkowy hotel ocieka luksusem, ale nie płaci rachunków za elektryczność. Teraz ma 3 tygodnie na oddanie długu.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Bliscy opłakują szefa sztabu generalnego: Ostatnie pożegnanie generała Gągora

22.04.10

Mszą w kościele pw. Matki Bożej Królowej Aniołów na warszawskim Bemowie rozpoczęły się w środę w południe uroczystości pogrzebowe Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Gen. Franciszek Gągor spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

RSS

Amerykanin stracił pas, bo waży za dużo

22.11.15

Randy Caballero w wyjątkowo nietypowy sposób stracił tytuł mistrza świata federacji IBF w kategorii koguciej. Pas powędrował do Brytyjczyka Lee Haskinsa bez walki, bo Amerykanin na ważeniu nie osiągnął limitu wynoszącego 53,5 kg.

RSS

Awantura po ataku hakerów

15.09.16

Minister sportu Witalij Mutko zaprzeczył, by rosyjski rząd miał powiązania z hakerami, którzy wykradli i opublikowali poufne dane Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Dotyczą one m.in. amerykańskich tenisistek Sereny i Venus Williams oraz gimnastyczki Simone Biles.

RSS

Zeznania męża Katarzyny W. Głos łamał mu się tylko, gdy opowiadał o śmierci dziecka

08.05.13

Bartłomiej W. przed katowickim sądem.

RSS

Od czerwca na A4 zapłacą już wszyscy

22.02.12

Od 1 czerwca 2012 roku kierowcy samochodów osobowych i motocykli zapłacą za przejazd odcinkiem autostrady A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica - poinformowała GDDKiA, która zarządza tym odcinkiem. Od lipca 2010 roku płacą już za przejazd nim samochody ciężarowe. Wedle obowiązujących stawek, które jednak rząd od jakiegoś czasu obiecuje obniżyć, kierowcy osobówek zapłacą 20 gr za km, a motocykli - 10 gr.

RSS

City potwierdziło transfer Sterlinga. 20-latek najdroższym Anglikiem w historii

15.07.15

Po długich i żmudnych negocjacjach Manchester City w końcu oficjalnie ogłosił zakup 20-letniego reprezentanta Anglii Raheema Sterlinga z Liverpoolu. Angielskie media twierdzą, że katarscy szejkowie wydali na piłkarza 49 milionów funtów. Sterling stał się tym samym najdroższym angielskim piłkarzem w historii.

RSS

Na polskich lotniskach sprawdzą cię jeszcze dokładniej. Co się zmieniło?

08.03.15

Od początku marca bagaż podręczny na polskich lotniskach przechodzi bardziej szczegółową kontrolę.

RSS

Senackie komisje za referendum proponowanym przez prezydenta

15.05.15

RSS

Tak unikają płacenia minimalnej stawki

15.02.17

RSS

Były prezydencki minister stanie przed sądem

01.01.11

Były szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Piotr Kownacki odpowie przed sądem za ujawnienie poufnego raportu ABW. Prokuratura skierowała już do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Sam Kownacki uważa, że śledztwo przeciwko niemu ma podłoże polityczne.

RSS

Ludzie Kima sami zbudowali silniki rakiety

22.01.13

Korea Północna samodzielnie zbudowała najważniejsze elementy rakiety dalekiego zasięgu, która w grudniu 2012 roku wyniosła na orbitę pierwszego satelitę - uważają eksperci z Korei Południowej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny