Inflacja w Polsce, a w Stanach zapis z posiedzenia FOMC

15.11.12

We wtorek panował relatywny spokój na globalnym rynku, Na głównej parze walutowej dzień rozpoczęliśmy pokonaniem poziomu 1,2700 i spadkiem w okolice 1,2660 po opublikowaniu gorszego od oczekiwań indeksu instytutu ZEW, Rynkowy sentyment polepszył się po ud

Dobra wiadomość dla wszystkich kibiców. W piątkowym meczu Euro 2012 wygra Polska. Dzisiejsza sesja obfitowała w wiele znaczących impulsów, z czego większość pojawiła się jeszcze przed rozpoczęciem handlu, Właśnie dlatego gro zmian dokonane zostało już na samym otwarciu, podczas gdy później dominowała stabilizacja, Republikanie o zniesieniu sankcji wobec Rosji.Już co trzecia złotówka pożyczana na mieszkanie trafia do mniejszych miejscowości, Bankom przybywa mniej płynnych nieruchomości, a także pracy, bo muszą udzielać więcej kredytów na niższe kwoty, Handel na początku dzisiejszego dnia na EURUSD rozgrywany był bardzo spokojnie, Inwestorzy wyczekiwali publikacji danych z USA, Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział we wtorek, że stanowisko prezydenta USA Donalda Trumpa dotyczące priorytetowego znaczenia walki z terroryzmem przynosi pozytywne rezultaty, jeśli chodzi o warunki tworzenia wspólnego "frontu antyterrorystycznego".

Chłopczyk wokół szyi owinął sobie sznurek, który przymocowany był do zjeżdżalni.

Na metę jesiennych zmagań w Lidze Mistrzów wpadli jako pierwsi w grupie, ale wciąż zawodzą w Bundeslidze. Po raz trzeci z rzędu w meczu u siebie nie zdobyli nawet punktu, co jest najgorszym wynikiem w historii. Hiszpańskie "El Mundo" opublikowało ranking zarobków w tegorocznym sezonie Formuły 1. Robert Kubica, który rzekomo inkasuje 7,5 mln euro, tak jak w "generalce" jest ósmy. Prowadzi, z ogromną przewagą, Fernando Alonso z włoskiego Ferrari.

Zamówienie warte jest około 30 mln zł. Magazyn Hotelarz opublikował ranking 7 naj podsumowujący najważniejsze wydarzenia minionego roku w branży hotelarskiej Podatnik, u którego kwota podatku naliczonego jest w danym okresie wyższa od kwoty podatku należnego, ma możliwość otrzymania zwrotu tej nadwyżki w terminie 25 dni od dnia złożenia rozliczenia. Jednak aby otrzymać zwrot w tym terminie, należy spełnić pewne warunki.Poranny, piątkowy handel na rynku FX przynosi mocniejszego dolara, co przekłada się na lekkie spadki na walutach EM, w tym PLN, Złoty kwotowany jest następująco: 4,2921 PLN za euro, 3,6849 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7070 PLN względem,,, We wtorek wraz ze spadkiem temperatury pojawią się opady śniegu. Najpóźniej za miesiąc wejdą w życie zmiany w programie Rodzina na swoim, Co prawda będzie on nadal funkcjonował do końca 2012 r,, ale na nowych, mniej korzystnych, zasadach, Nowe regulacje znacząco obniżą maksymalną cenę m2 mieszkania kwalifikującego się

RSS

Zamach w Afganistanie. Zginęło trzech żołnierzy ISAF

22.09.13

Napastnik w mundurze afgańskich sił bezpieczeństwa zastrzelił w sobotę trzech żołnierzy Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w prowincji Paktia na wschodzie Afganistanu. Według agencji CNN zabici zostali żołnierze amerykańscy.

RSS

Chelsea z MU na remis, Boruc nie zatrzymał Arsenalu

08.02.16

W hicie 25. kolejki Premier League Chelsea zremisowała u siebie z Manchesterem United 1:1. Spotkanie trzymało w napięciu do samego końca, londyńczycy remis zapewnili sobie dopiero w doliczonym czasie gry.

RSS

Książka duchownego o romansie byłego premiera: Ksiądz do Marcinkiewicza: Nie gorsz ludzi!

29.03.10

"Nie wolno gorszyć innych ludzi" - to apel księdza Henryka Łuczaka do Kazimierza Marcinkiewicza. Zawarł go w swej książce "Dziczeją dusze Polaków". "Pan postąpił w sposób niegodny katolika, porzucając żonę, by zająć miejsce u boku kochanki w łożnicy pieszczot" - napisał ksiądz.

RSS

Zwierzę zaatakowało drwali: Obława na groźnego niedźwiedzia

01.05.10

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego tropią niedźwiedzia, który w środę zaatakował drwali pracujących w okolicach Łysej Polany. Wcześniej ten sam niedźwiedź zaatakował pracowników leśnych po słowackiej stronie Tatr.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Litwa: Polak trafił do aresztu za przemyt papierosów

29.01.10

Przy granicy z Polską litewskie służby graniczne zatrzymały Polaka przemycającego 22 tys. paczek papierosów. Polak trafił do aresztu. Jest to kolejny obywatel polski zatrzymany za ten proceder.

RSS

Szef MAE: ceny ropy naftowej nie wzrosną znacząco

01.04.17

Czwartkowa sesja była już trzecim z kolei dniem wzrostów cen ropy naftowej, Notowania tego surowca w USA przekroczyły tym samym wczoraj psychologiczną barierę na poziomie 50 USD za baryłkę, Prawdziwym testem siły kupujących prawdopodobnie,,,

RSS

Sankcje dotkną nieba. Najwięcej straci Lufthansa

08.08.14

RSS

USD słabnie w reakcji na sprawozdanie z ostatniego posiedzenia FOMC

19.08.16

Sprawozdanie z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku (FOMC) potwierdziło dotychczasowe sygnały wysyłane z banku (gołębi Williams i jastrzębi Dudley), a mianowicie, że przedstawiciele Rezerwy Federalnej ,,,

RSS

Von Trier: Jestem alkoholikiem i narkomanem na odwyku. Mogę już nie stworzyć żadnego filmu

01.12.14

Skandalista, który kiedyś zadeklarował, że "rozumie Hitlera", zdradził, że wypijał dziennie butelkę wódki, aby być bardziej kreatywnym.

RSS

Messenger najszybciej rozwijającą się apką

08.01.16

RSS

Toyota wezwie do warsztatów miliony aut. Także w Polsce

22.10.15

Sprawdzane będzie działanie zespołu elektrycznych sterowników szyb.

RSS

Nie żyje najbogatszy Włoch, wynalazca Nutelli

15.02.15

Michele Ferrero zmarł w Monte Carlo.

RSS

Obwodnica tonie w ciemnościach. Ukradli półtonowe transformatory

15.01.13

Kilkukilometrowy odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia jest od kilku dni pozbawiony oświetlenia.

RSS

Marek Falenta usłyszał zarzuty korupcyjne. Przyznał się

29.05.15

Jak dowiedziała się tvn24.pl, biznesmen zaproponował dobrowolne poddanie się karze.

RSS

Tysiące rezerwistów wyjdą na ulice Francji. "Apel do wszystkich patriotów"

17.07.16

Mają dołączyć żołnierzy i funkcjonariuszy pilnujących porządku i bezpieczeństwa.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny