PO do PiS: oddajcie 12 mld zł

08.11.12

Spór o ceny gazu z Rosji.

ABW i CBA biorą pod lupę ujawnione przez "DGP" działania ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera. Służby specjalne nie wykluczają, że rozpoczną swoje śledztwa w tej sprawie. Będą sprawdzać, czy zgodnie z prawem wydano z budżetu 4 miliony złotych. Wypadek w miejscowości Najdymowo w woj. warmińsko-mazurskim. To już było i ja nie chcę tego przechodzić - tak w skrócie można przedstawić przekaz, jaki od swej ukochanej otrzymał Johnny Depp. Poszło o ostre sceny erotyczne, które na planie filmu ma odegrać z Angeliną Jolie, słynącą przecież z odbijania mężów. Vanessa Paradis postawiła sprawę jasno - Depp ma zrezygnować z roli.Następca tajskiego tronu, Maha Vajiralongkorn w koszulce pięciolatka, z pudlem na rękach i dwa razy młodszą kochanką podczas wizyty w Niemczech. Ożywienie na rynku kredytów ratalnych to skutek poluzowania polityki kredytowej przez Komisję Nadzoru Finansowego, Według danych KNF udział kredytów ratalnych w całości kredytów konsumpcyjnych przekroczył 40 proc, Są to dane sprzed okresu ,,, Sąd uniewinnił prawomocnie artystkę Dorotę Nieznalską, oskarżoną o obrazę uczuć religijnych. Uznał, powołując się na opinie biegłych, że to media wypaczyły sens pracy. We fragmencie instalacji "Pasja", wystawianej na przełomie 2001 i 2002 roku w gdańskiej galerii, Nieznalska umieściła na krzyżu fotografię męskich genitaliów.

Wall Street w czwartek nie miała wielu czynników, które mogłyby ją popchnąć w jakimś kierunku, Przecena chińskich akcji niespecjalnie trapiła amerykańskich graczy, a spokojna Europa (przed rozpoczęciem sesji w USA) mogła nawet delikatnie ,,,

Ostrzeżenie pogodowe dla województw północnych, zachodnich i centralnych. To raczej nie mężczyzna był piątą osobą, która weszła do kokpitu prezydenckiego samolotu tuż przed katastrofą. Z zapisu czarnej skrzynki wynika, że mogła być to jedna z trzech stewardess, mających uprawnienia do otwierania drzwi kabiny pilota.

Japoński jen traci do głównych walut po tym jak Bank Japonii opublikował raport, w którym sugeruje dalsze kroki luzowania pieniężnego, w tym obniżkę stóp procentowych, Japońskie stopy procentowe znajdują się już na negatywnym terytorium ,,, Dolar amerykański spada dziś do 7-tygodniowego minimum w odpowiedzi na obawy inwestorów, wynikające ze zwiększonego protekcjonizmu nowej amerykańskiej administracji, Donald Trump dał wczoraj zielone światło do budowy muru na granicy,,, Około tysiąca stronników opozycji zebrało się w niedzielę wieczorem na Placu Triumfalnym, w centrum Moskwy, aby zażądać od władz przestrzegania prawa do zgromadzeń, zapisanego w artykule 31. konstytucji Rosji. Milicja nie interweniowała.To obywatel Arabii Saudyjskiej. Intensywne działania marketingowe znacznie zwiększają szanse przedsiębiorcy na pozyskanie nowych klientów. Jednak nie każdy wydatek związany z promocją firmy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. W poniedziałek rusza pierwszy w Polsce bezpłatny numer dla osób przeżywających kryzys emocjonalny. Dyżurujący pod nim psycholodzy będą pomagać Polakom, którzy nie potrafią sobie poradzić z problemami. "Ten telefon może zapobiec fali depresji Polaków" - uważają eksperci.

RSS

SLD straci część wpływów w mediach publicznych?

01.06.11

W Platformie powstał plan ograniczenia wpływów SLD w mediach publicznych. - Być może należałby rozważyć odrzucenie sprawozdania KRRiT przez Sejm, Senat i Prezydenta, co doprowadzi do skrócenia kadencji Krajowej Rady - mówi Iwona Śledzińska-Katarasińska, przewodnicząca sejmowej komisji kultury i środków przekazu.
Fot. Wprost

RSS

Chcą, by najbardziej tajemniczy budynek we Wrocławiu został zabytkiem

22.07.15

"Nie możemy patrzeć, jak niszczeje".

RSS

Tu-154M leciał na nielegalnym autopilocie?

29.12.11

Amerykańskie systemy FMS i TAWS zamontowane w polskich rządowych tupolewach nie przeszły wymaganej certyfikacji - pisze "Nasz Dziennik". Zdaniem cytowanego przez gazetę rosyjskiego pilota doświadczalnego, rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy nie mógł wobec tego wydać zgody na wprowadzenie systemów do oprzyrządowania samolotu.

RSS

USA nałożąÂ sankcje na Putina? Rzeczniczka dyplomacji: To możliwe

22.04.14

Jen Psaki udzieliła za pośrednictwem Twittera wywiadu "Echu Moskwy".

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Nominacje znów ofiarą polityki: Nie przybędzie generałów w policji

22.06.10

Awanse na stopnie generalskie w policji kolejny już raz padną ofiarą wielkiej polityki. Wszystko dlatego, że pełniący obowiązki prezydent Bronisław Komorowski nie chce wręczać nominacji, aby uniknąć zarzutów o nadużycie władzy.

RSS

Dlaczego Jarosław Kaczyński nie powinien kandydować

22.04.10

Politycy PiS nie mają wątpliwości – jedynym kandydatem partii na prezydenta po tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego jest brat prezydenta i lider partii – Jarosław Kaczyński. Jednak, abstrahując nawet od straszliwej traumy, jaką ten polityk musi w tej chwili przeżywać, spokojna polityczna kalkulacja wskazuje, że jego start może być niezwykle groźny dla Prawa i Sprawiedliwości, a ewentualne zwycięstwo Kaczyńskiego może na długie lata zepchnąć PiS do roli wiecznej opozycji.

RSS

Oto konkurencja dla PKP: Niemiecka kolej wchodzi do Polski

08.01.10

Denerwują cię opóźnienia pociągów, zamarznięte zimą przedziały czy brak miejsc w wagonach? Będziesz miał wybór, bo PKP przybędzie w 2010 roku poważny konkurent - niemiecki gigant kolejowy. Szykuje się on do uruchomienia pociągów ze stolicy do kilku największych polskich miast.

RSS

Kobiety w Europie. Lepiej wykształcone, mniej zarabiające

09.03.14

W 2012 roku w państwach członkowskich UE wykształcenie wyższe miało 40 proc. kobiet i 32 proc. mężczyzn - wskazuje badanie Eurostat, opublikowane z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

RSS

Zbudują sztuczny półwysep na Morzu Śródziemnym

01.09.16

Luksusowa marina.

RSS

Rosjanie czasowo odłączają prąd na granicy z Polską. Będą utrudnienia

15.09.15

Warmińsko-mazurska straż graniczna apeluje o wybieranie innych przejść.

RSS

Zapowiada złożenie aplikacji: Tylko Cenckiewicz chce być szefem IPN

22.05.10

Sławomir Cenckiewicz jest młodym historykiem, ale jego nazwisko stało się już głośne. Jest on współautorem książki o Lechu Wałęsie, w której zarzucił byłemu prezydentowi współpracę z komunistyczną bezpieką. Teraz Cenckiewicz chce zostać szefem IPN. W dodatku może być jedynym kandydatem.

RSS

Azjatyckie indeksy zakończyły sesję na plusie, europejskie rozpoczęły na minusie

01.03.11

Najważniejsze azjatyckie indeksy kontynuowały w poniedziałek piątkowe wzrosty, Nikkei 225 zwyżkował o 0,9 proc, Do poziomu 10624 punktów, Hang Seng zyskał 1,4 proc, i zamknął sesję w okolicach 23340 punktów, Z kolei indeks Shanghai Composite po 0,9 ,,,

RSS

Awaria policyjnego systemu informatycznego w całym kraju

01.12.12

- Funkcjonariusze nie mogą potwierdzić tożsamości zatrzymanych osób, nie mają możliwości sprawdzenia czy zatrzymana osoba jest właścicielem pojazdu - potwierdza Mariusz Sokołowski.

RSS

Robert Maaskant zwolniony!

08.11.11

"Decyzją Zarządu Wisły Kraków SA Robert Maaskant nie jest już szkoleniowcem drużyny Wisły Kraków. Obowiązki trenera pierwszego zespołu przejmie Kazimierz Moskal" - napisano w krótkim oświadczeniu na stronie internetowej krakowskiego klubu. Maaskant zanotował w ostatnich tygodniach kilka słabych występów, a Biała Gwiazda praktycznie straciła szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej.

RSS

Opłatek, życzenia i kolędy. Na spotkaniu tylko jeden senator PO

22.12.16

Spotkanie opłatkowe w Senacie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny