"Pojawił się niczym zjawa". Pijany na środku drogi

01.11.12W Polsce może się pojawić około 1,5 tysiąca żołnierzy US Army z ciężkim uzbrojeniem. Plotka, jakoby Eurogrupa mogła zadecydować o wypłacie kolejnej transzy pomocy dla Greków w wysokości 31,5 mld EUR już na specjalnie zwołanym spotkaniu w dniu 8 listopada, nieco przykryła obawy związane z kryzysem politycznym, o których pisałem wczoraj po Szef izraelskiej dyplomacji Awigdor Lieberman oświadczył w piątek, że podaje się do dymisji.Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że nikogo nie będzie w partii trzymał siłą. Odniósł się w ten sposób do ostatnich medialnych spekulacji na temat możliwości odejścia z jego ugrupowania niektórych polityków. Ten tydzień jest gorący: aż czternaście banków centralnych podejmuje decyzje w sprawie polityki pieniężnej, Rynek obligacje z największą uwagą śledzi amerykańską Rezerwę Federalną ? traderzy z całego świata liczą na uzyskanie ,,, Z Didierem Drogbą w podstawowym składzie grała z Brazylią reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej. Zespół z Afryki w pierwszym występie na mundialu zremisował bezbramkowo z Portugalią, a Brazylia - choć nie zachwyciła - pokonała Koreę Północną 2:1. Ale ten mecz wygrała, i to aż 3:1.

Nadchodząca noc będzie deszczowa, a miejscami burzowa. W ciągu dnia strefa opadów obejmie cały kraj.

Podczas piątkowej sesji uwagę inwestorów przyciągnęły informacje napływające z Dalekiego Wschodu, gdzie opublikowano dane na temat dynamiki inflacji CPI w Kraju Kwitnącej Wiśni, Oprócz tej radosnej wiadomości postanowił podzielić się smutną historią o staraniach o potomka.

Na miejscu wysokie zadymienie. Jeszcze dziś o godzinie 13:30 Ministerstwo Finansów poda przybliżoną prognozę długu publicznego w relacji do Produktu Krajowego Brutto (PKB) na koniec 2011 roku, Relacja długu do PKB, po przeprowadzonych w grudniu aukcjach odkupu bonów przez resort finan Sąd w Los Angeles wydał zakaz zbliżania się do Leonardo DiCaprio kobiecie, która utrzymuje, że jest żoną aktora i matką jego dziecka. Livia Bistriceanu nie może się zbliżać na odległość mniejszą niż 100 jardów do gwiazdora.W wydarzeniach ubiegłego tygodnia (wysyp danych z USA, posiedzenie Fed) można było upatrywać szansy na przełamanie słabości dolara, Status quo ze strony FOMC i mieszany raport z rynku pracy, w którym centralne miejsce zajęła chimeryczna ,,, Rosjanie położą nową rurę. W centrum Chorzowa doszło do strzelaniny. Po tym, gdy agresywni mężczyźni zaatakowali policjantów, jeden z funkcjonariuszy użył broni. Ranny w nogę jest jeden z napastników. Na badania pojechał także policjant, uderzony podczas szamotaniny w ramię i żebra.

RSS

Odreagowaliśmy

15.01.14

Na tle zagranicy warszawski parkiet zachował się dziś bardzo dobrze, Po niskim otwarciu WIG20 odrobił w ciągu niespełna godziny straty i piął się do góry niemal do końca sesji, Na zamknięciu doszło do częściowej realizacji zysku ? ,,,

RSS

Koniec wsparcia dla Windows XP. Co zrobić?

08.04.14

Od jutra Windows XP przestanie otrzymywać wsparcie od Microsoftu. Nie będzie dostępna pomoc techniczny oraz aktualizacje pomagające chronić komputer. Co ważne w tym samym terminie Microsoft wycofa też program Security Essential. Użytkownicy "starych" systemów powinni pamiętać o kilku ważnych aspektach tej zmiany.

RSS

Cztery osoby ranne, śmigłowiec w akcji

22.07.16

Poważny wypadek na krajowej "7".

RSS

Niezwykłe odkrycia w parafialnej szafie

22.04.17

Nikt nie przypuszczał, jakie skrywa skarby. – Szczęka opada – mówi historyk.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Psychiatrzy: Breivik może odpowiadać przed sądem

01.08.11

Psychiatrzy uważają, że Aners Breivik powinien odpowiadać przed sądem i może trafić do więzienia - podaje agencja AFP. Adwokat sprawcy podwójnego zamachu w Norwegii jest jednak zdania, że jego klient jest niepoczytalny.

RSS

Śpiewają, rymują, recytują. Pucz kanapkowy czy operetkowy?

29.12.16

Protestujący posłowie opozycji popuścili wodze fantazji. ["Fakty" TVN]

RSS

Boeing krążył nad Modlinem. Przy starcie "najprawdopodobniej zahaczył ogonem o pas"

08.02.17

Samolot Ryanaira miał lądować w Hiszpanii.

RSS

KE rozpoczyna postępowanie wobec Polski, CHF/PLN najniżej od 2015r.

01.08.17

Początek nowego tygodnia na rynku złotego nie przynosi jak dotąd większych zmian na wycenach, Wyjątek stanowi tu lekka próba podbicia kursu CHF/PLN z okolic najniższych poziomów od stycznia 2015r, Złoty wyceniany jest następująco: 4,2550 PLN,,,

RSS

Dziurawe opakowania, pacjenci zagrożeni: Szpitale kłują niesterylnymi igłami

08.01.10

Polski rynek zalały igły w nieszczelnych opakowaniach. Felerne serie wypuściło dwóch największych u nas producentów igieł. "To duże ryzyko dla pacjentów" - mówią "Dziennikowi Gazecie Prawnej" lekarze i ostrzegają, że wprowadzenie taką igłą bakterii do organizmu może skończyć się nawet sepsą.

RSS

"Jak miałam przyjąć kwiaty ze strony zdrajcy?"

29.05.14

Nie rozumiem tego, jak (Donald Tusk) mógł zostać premierem - mówi 17-latka Maria Sokołowska.

RSS

Nieudana próba ratowania samolotu: Kpt. Protasiuk oprzytomniał, ale za późno

29.05.10

Pilot zauważył, że samolot jest zbyt nisko i próbował go ratować - ujawnia w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" ekspert pracujący dla polskiej komisji, badającej przyczyny katastrofy tupolewa. Mówi o tym zapis czarnej skrzynki. Zabrakło jednak czasu, by silniki uzyskały pełną moc.

RSS

Premier o nadchodzących wyborach: Tusk: Kaczyński przeszkadza mi w rządzeniu

01.02.10

Co musiałby zrobić Lech Kaczyński, by wygrać najbliższe wybory prezydenckie? Zdaniem Donalda Tuska, musiałby być... kimś innym. "Najtrudniejszym zadaniem dla Lecha Kaczyńskiego jest konkurowanie z samym sobą, bratem i własnym ugrupowaniem" - przekonywał szef rządu w Radiu ZET.

RSS

Dolar czeka już na dane makro, euro zastanawia się czy nadal wierzyć Draghiemu, a jen po staremu?

29.04.17

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim może przerodzić się w poważny konflikt, choć nadal będziemy dążyć do rozwiązania go środkami dyplomatycznymi ? powiedział Donald Trump w wywiadzie dla agencji Reuters przeprowadzonym z okazji ,,,

RSS

Zmiany w podatkach dochodowych

01.09.17

Zmiany w podatkach dochodowych PIT i CIT mogą doprowadzić do ograniczenia inwestycji przedsiębiorstw. Chodzi o konsekwencje zmian dotyczących rozliczania strat.

RSS

Euro najniżej do dolara od jesieni 2010 r.

08.01.12

Optymizm z pierwszych notowań w 2012 r,, jaki pojawił się na rynkach ryzykownych aktywów, szybko gaśnie, Stare problemy zaczęły wracać, a nieco lepsze od spodziewanych doniesienia o stanie globalnej gospodarki w grudniu, nie były w stanie skompensować oba

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny