Funkcjonariusz Kasprzak uratował siedem osób, sam utonął

01.11.12

Nowojorski policjant polskiego pochodzenia stał się bohaterem amerykańskich mediów.

W środę protesty przeciw polityce oszczędności odbyły się nie tylko w krajach PIIGS, ale także we Francji, Niemczech i Szwajcarii, Inwestorzy starali się tego nie dostrzegać, Pewien szczep wyjątkowo opornych mikroorganizmów może zmienić toksyczne substancje w 24-karatowe złoto. Kurs USDJPY był w ostatnich dniach pod silną presją spadkową, Oscylator RSI(9) mocno zniżkował, a ruch kursu był wyznaczony przez impet opadającej linii trendu zaznaczonej na wykresie, Co ciekawe, po ustanowieniu dołku w okolicach 79 jenów za dolara, ryneNie było jeszcze godziny 9.00 rano. Mury Wojskowej Akademii Technicznej były o tej porze pustawe. Nagle gmachem wstrząsnęła potężna eksplozja. Chwilę potem sygnały karetek dopełniły grozy sytuacji. Bo już było wiadomo, że są ranni w tym wybuchu. No i mamy pierwszą niespodziankę w nowym roku, Styczeń okazał się bardzo udanym miesiącem dla inwestorów, Giełdowe indeksy zyskały po ładnych kilka procent, rentowności obligacji skarbowych w strefie euro opadły, a na rynek surowców powrócił optymizm, Wpr

Nowe 9-letnie minima EUR/USD po decyzjach związanych z OMT oraz nowymi komentarzami ze strony członków EBC, Projekcje Banku Światowego, Złoty lekko słabnie na fali wzrostu awersji do ryzyka,

Mecz broniącego tytułu zespołu Miami Heat z Chicago Bulls 29 oficjalnie zainauguruje 68. sezon koszykarskiej NBA - poinformowały władze ligi. Rozgrywki rozpoczną się 29 października. Lawiny w górach, tysiące wypadków na drogach i chaos komunikacyjny na północy Niemiec. Niemcy kolejny dzień odczuwają skutki najostrzejszej i najdłuższej od lat zimy.
Ze szczytu Hochgrat w bawarskich Alpach zeszły rano trzy lawiny. Nikt nie został zasypany. Jednak służby ratownicze przez kilka godzin przy pomocy helikopterów i psów poszukiwały potencjalnych poszkodowanych. W rejonie lawin znajduje się bowiem schronisko i stok narciarski. Wczoraj wieczorem lawina zeszła ze szczytu Feldberg w górach Schwarzwaldu, raniąc dwie osoby.
W całych Niemczech na pokrytych lodem drogach dochodziło dziś do tysięcy wypadków. Tylko w Nadrenii Północnej - Westfalii na zachodzie kraju w ciągu ostatniej doby policja odnotowała ich dwa tysiące. Rannych zostało sto osób.
Najgorsza sytuacja nadal utrzymuje się jednak na północnym wschodzie Niemiec. Na wielu trasach Meklemburgii od wczoraj nie kursują pociągi, wiele dróg nadal jest nieprzejezdnych z powodu zalegającego śniegu. Wyspa Hiddensee na Bałtyku na zachód od Rugii jest odcięta od świata. Ponieważ nie kursuje prom na wyspę, niektórzy turyści wracali z niej po zamarzniętym morzu. Stały ląd znajduje się dwa kilometry od wybrzeży wyspy.
Niemieckie służby meteorologiczne uznają tegoroczną zimę za najdłuższą od trzydziestu lat. W wielu regionach Niemiec pokrywa śnieżna utrzymuje się już od pięciu tygodni.


Powrót Giełdy Papierów Wartościowych po świątecznej przerwie odbył się w mieszanym dla rynku kontekście, W byczym obozie grało lepsze od oczekiwań wczorajsze zakończenie sesji na Wall Street, które sprzyjało zwyżkom cen akcji na ,,, FBi wszczęło śledztwo ws. opublikowania rozbieranych zdjęć Scarlett Johannson, rzekomo zhakowanych z jej telefonu - podała telewizja FoxNews. Dzisiejsza sesja w Europie przebiegała pod dyktando kupujących, Nawet kolejne spadki w Chinach nie popsuły nastrojów na naszym kontynencie i przez znaczną część sesji mogliśmy obserwować wzrosty,Wobec wciąż niepewnej sytuacji przed mającym się odbyć w weekend referendum na Krymie, rynki nie były w stanie odważyć się na niewielkie choćby odreagowanie ostatnich spadków, Na naszym parkiecie szczególnie niepokojąco wyglądała ,,, W lutym ceny ofertowe mieszkań w 11 z 18 analizowanych przez Oferty,net miast były niższe niż przed rokiem, W ciągu ostatnich 12 miesięcy najbardziej spadły stawki w Sopocie (5,8%), Szczecinie (4,5%) i Gorzowie Wielkopolskim (4%), W Katowicach, Łodzi i Wa

RSS

"Nimfomanka" miała szokować. Zamiast tego rozczaruje?

15.06.13

Film, który sam reżyser nazywa pornograficznym, nie zapowiada się jednak na tak wielki skandal, jak oczekiwano.

RSS

Puchar Narodów Afryki ma gospodarza

15.11.14

Koniec sagi pt. "Kto zorganizuje Puchar Narodów Afryki w 2015 roku? W piątek Afrykańska Konfederacja Piłkarska (CAF) podjęła ostateczną decyzję, że najważniejszy turniej dla ekip z Czarnego Lądu odbędzie się w Gwinei Równikowej.

RSS

Fiskus może zwolnić przedsiębiorcę z zapłaty podatku

01.09.11

Brak płynności w regulowaniu zobowiązań jest jednym z najczęściej pojawiających się problemów u przedsiębiorców. Z kontrahentami można negocjować wydłużenie terminu płatności lub rozłożenie spłaty zobowiązania na raty. Ale również fiskus przewiduje pewne ulgi w spłacie zobowiązań dla przedsiębiorców. Jednak nie wszystkie zobowiązania mogą być objęte ulgą, a jej przyznanie musi być poprzedzone złożeniem wniosku.

RSS

Catalyst: zyski nie tylko z odsetek

22.08.13

Na rynku obligacji korporacyjnych wcale nie musi być nudno, a strategia ?kup i trzymaj?, to nie jedyny sposób na zarabianie, Podobnie jak na rynku akcji, tutaj także zdarzają się gwałtowne wzrosty cen czy udane debiuty,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Owsiak o pomyśle premier Szydło: to przekracza wszelkiego rodzaju logikę

22.11.16

W "Faktach po Faktach w TVN24 Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

RSS

Przyszli obejrzeć "dziecko" i "wisienkę na torcie"

01.03.12

Prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, a także Aleksander Kwaśniewski, Grzegorz Schetyna czy Ewa Kopacz. Polityczna elita kraju pojawiła się na meczu Polska-Portugalia, który stanowi test Stadionu Narodowego przed turniejem Euro 2012. - Zawsze mówiliśmy, że to będzie ta wisienka na torcie; to coś, co ma podsumować całe przygotowania do Euro i tak jest - chwalił obiekt już przed pierwszym gwizdkiem Grzegorz Schetyna. Mirosław Drzewiecki stwierdził z kolei, że jest dumny, bo widzi "swoje dziecko".

RSS

Złoty słabszy w oczekiwaniu na RPP

08.10.14

Oczekiwanie na obniżkę stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, niepokojące dane z Niemiec, wzrost awersji do ryzyka na rynkach globalnych oraz lekki spadek kursu EUR/USD miały dziś negatywny wpływ na notowania złotego,

RSS

Skrzypek o rezerwach NBP

01.04.10

Kontrowersje wokół uchwały Rady Polityki Pieniężnej, Rada zmieniła wczoraj sposób, w jaki tworzone są rezerwy kursowe banku centralnego, Nowy sposób liczenia ma zwiększyć wpływy do budżetu państwa, gdyby w danym roku NBP zarobił na ,,,

RSS

Rząd szykuje spore zmiany w ustawach o PIT i CIT

01.10.17

Wprowadzenie tzw. minimalnego podatku dochodowego, w odniesieniu do podatników posiadających nieruchomości komercyjne o znacznej wartości, oraz rocznego limitu kwotowego w wysokości 100 000 zł, warunkującego możliwość stosowania ryczałtu od przychodów z najmu poza działalnością gospodarczą, to tylko niektóre zmiany przewidziane w rządowym projekcie nowelizacji ustaw o PIT i CIT.

RSS

Lista najbardziej przepłaconych piłkarzy. Na niej Krychowiak

08.09.16

Analitycy ze Szwajcarii policzyli i stworzyli ranking.

RSS

Policyjny emeryt poszedł pod młotek. "Sprzedany za 1650 zł"

15.03.14

Pies przez dziewięć lat pomagał funkcjonariuszom.

RSS

Hofman "zaprasza" Gowina. "Zaczął mówić językiem PiS-u"

22.09.12

według PiS Gowin nie ma za co przepraszać.

RSS

Były król Hiszpanii w opałach. Pozwy o ustalenie ojcostwa

22.06.14

Trwają prace nad prawnym "parasolem ochronnym" dla Juana Carlosa.

RSS

Loeb po raz dziewiąty mistrzem świata

08.10.12

Tytuł Francuz zapewnił sobie na dwie rundy przed końcem rywalizacji, wygrywając Rajd Francji. To 9. mistrzostwo z rzędu.

RSS

Łukaszenka wyrzucił z kraju fizyka

29.07.12

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny