Niemal tydzień odreagowania

22.10.12

Poniedziałkowa sesja azjatycka nie zapowiadała zbyt dobrze nowego tygodnia na rynkach finansowych, Spadki na giełdach oraz przecena eurodolara były pochodną piątkowej przeceny oraz o rosnącej niepewności wokół tematu zwrócenia się Hiszpanii o ,,,

Redukcja długich pozycji w USD zaliczyła drugą falę w czwartkowe popołudnie i choć dziś rano widać nieśmiałe próby odwrotu, na razie nie da się wykluczyć, że koniec tygodnia może być bolesny na amerykańskiej waluty, Nawet jeśli do ,,, Film dostaliśmy na Kontakt 24. A miało być tak pięknie, umiarkowany ton konferencji Fed, lekkie obniżenie mediany, brak paniki i zwiększenie rynkowych oczekiwań co do przyszłej ścieżki polityki monetarnej, Tymczasem to Fed zaczął równać do rynków, a nie rynki do ,,,Długi weekend i dwa święta w stolicy. Na procesie dziennikarza i działacza polonijnego Andrzeja Poczobuta w Grodnie, oskarżonego o zniesławienie i znieważenie prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki, ogłoszono po południu przerwę. Wcześniej sąd odrzucił wszystkie wnioski obrony. Odbywająca karę więzienia członkini rosyjskiej grupy Pussy Riot Maria Alochina trafiła do więziennego szpitala we wtorek, w siódmym dniu strajku głodowego, który rozpoczęła na znak protestu przeciw, jak to określa, kampanii prześladowania.

ZTM: Zachowanie było poniżej wszelkiej krytyki.

W gruncie rzeczy, patrząc rankiem na eurodolara, wówczas rezydującego w okolicach 1,06, podejrzewaliśmy, że tak czy inaczej piłka w najbliższym czasie ulokuje się po stronie waluty amerykańskiej, To znaczy: wciąż taka się wydaje sensowna ,,, Kibice wrócili na stadion przy Bułgarskiej, wróciły też nadzieje na europejskie puchary. Lech pokonał w Poznaniu chorzowski Ruch i do miejsca gwarantującego start w europejskich rozgrywkach traci już tylko trzy punkty. W Gdańsku Lechia i Polonia Warszawa bramek sobie nie strzeliły, ale zarówno "Biało-zieloni" jak i "Czarne Koszule" też liczą się w grze o Europę.

Donald Tusk zrezygnował, trójka się zgłosiła, ale tegoroczny wybór głowy państwa wcale nie musi rozstrzygnąć się pomiędzy politykami. Chęć kandydowania na swoim blogu wyraził... Jerzy Dudek. Papież Franciszek po raz pierwszy skierował słowa pozdrowień nagrane smartfonem. Papieskie przesłanie do amerykańskiej wspólnoty zielonoświątkowej zarejestrował podczas wizyty w Domu świętej Marty w Watykanie jej biskup Tony Palmer. To nagranie wyjątkowe - podkreślają media. Wygląda na to, że to koniec wielkiej emigracji zarobkowej na Wyspy. Dane pokazują, że za chlebem do Wielkiej Brytanii przyjeżdża coraz mniej Polaków. Zniechęcają nas: kryzys i niski kurs funta. Ale też opowieści tych, którzy wyjechali i ich życie niekoniecznie potoczyło się tak, jak sobie tego życzyli.Woda zalewa południe Polski. W ciągu ostatniej doby miejscami spadło nawet 50 litrów na metr kwadratowy. Prognozy synoptyków nie są zbytnio optymistyczne - w ciągu najbliższych 24 godzin może spaść jeszcze 30 litrów na każdy metr kwadratowy. Tylko w Małopolsce z wodą walczyło prawie 1,5 tys. strażaków. Dzisiaj meksykańskie peso zyskuje najbardziej w zestawieniu walut z amerykańskim dolarem, To zasługa informacji o bliskim zakończeniu negocjacji nt, nowego porozumienia NAFTA, chociaż tym razem rozmowy były prowadzone bilateralnie, tj, USA-Meksyk,,, Oslo, Zurych i Tokio najdroższymi miastami na świecie - wynika z raportu szwajcarskiego banku UBS.

RSS

Trzy laureatki Pokojowej Nagrody Nobla

08.10.11

Komitet Noblowski przyznał Pokojową Nagrodę Nobla trzem kobietom: Ellen Johnson Sirleaf, Leymah Gbowee i Tawakkul Karman.

RSS

Podwyżki dla budżetówki. Urzędnicy dostaną 1,4 mld zł

15.06.16

Możliwe będzie przeznaczenie w 2017 r. dodatkowych środków na wynagrodzenia pracowników państwowej sfery budżetowej w wysokości ok. 1,4 mld zł; systemowych podwyżek jednak nie będzie - wynika z komunikatu CIR po wtorkowym posiedzeniu rządu.

RSS

Coraz gorsze dane z gospodarki: Oto najbardziej zadłużeni Polacy

08.03.10

Dramatycznie rośnie zadłużenie Polaków. Jego poziom urósł aż o 95 procent i wynosi 16,78 miliarda złotych. Eksperci ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej. Sprawdź, które regiony Polski toną w długach i ile musi oddać najbardziej zadłużony obywatel naszego kraju.

RSS

Wściekła Radwańska. "Nie wiem, kto do tego dopuścił"

01.06.16

Agnieszka Radwańska przegrała we wtorek z Cwetaną Pironkową i odpadła z French Open.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Co zrobi rząd, by uniknąć katastrofy: Ekonomiści: Polsce grozi grecki scenariusz

08.07.10

Rząd przestraszył się deficytu i długu publicznego. Zastanawia się nad radykalnym cięciem wydatków - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna". Czy doczekamy się naprawy finansów publicznych? Prof. Robert Gwiazdowski czarno widzi przyszłość. "Grozi nam, że będziemy drugą Grecją" - mówi.

RSS

Upgrade oprogramowania komputerowego a koszty

29.12.11

Zakup aktualizacji oprogramowania komputerowego wiąże się z ponoszeniem przez podatników często znacznych wydatków, których wartość przekracza 3.500 zł. Powstaje wtedy pytanie o prawidłowość podatkowego rozliczenia wydatków na tzw. upgrade oprogramowania komputerowego w kosztach uzyskania przychodów, zwłaszcza że ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych nie przewiduje możliwości ulepszania wartości niematerialnych i prawnych (art. 16g ust. 13 ustawy o PDOP).

RSS

Całe wojskowe sądownictwo pod lupą

21.07.16

Tureckie ministerstwo obrony objęło dochodzeniami wszystkich sędziów i prokuratorów wojskowych w kraju. Podjęło też decyzję o zawieszeniu 262 z nich - podała w środę prywatna telewizja NTV. To reakcja na udaremniony przewrót wojskowy z ubiegłego piątku.

RSS

Tusk: Miller ma determinację, aby raport trafił do mnie w czerwcu

15.06.11

Przewodniczący komisji badającej katastrofę smoleńską, szef MSWiA Jerzy Miller ma determinację, aby raport ws. katastrofy smoleńskiej trafił do mnie w czerwcu - powiedział premier Donald Tusk.

RSS

Szkockie "tak" to dramat dla Royal Navy

15.09.14

Gdzie się podzieje arsenał atomowy?

RSS

"Kogo stać na flaszkę, stać na alkomat"; "precz z łapami od mojego auta"

08.01.14

Internauci podzieleni ws. obowiązkowego wyposażenia samochodów w alkomaty.

RSS

Tak europosłowie dorabiają do "skromnej" pensji

15.07.10

Jak dorobić do "skromnej", bo zaledwie 40-tysięcznej europensji? Sposób jest prosty. Wystarczy jeździć do Brukseli własnym samochodem. Metodę przetestowali i pokochali polscy deputowani do Parlamentu Europejskiego. Zarobić można w ten sposób niemało.

RSS

Ściął barierki i zatrzymał się na drzewie. "Prawdopodobnie zasłabł"

08.02.17

Groźne zdarzenie w Gorzowie Wielkopolskim.

RSS

Borussia w końcu odbiła się od dna. Bayern triumfuje, "Lewy" marnuje

08.02.15

Borussia w końcu wygrała i to w jakim stylu. W 20. kolejce dortmundczycy pokonali Freiburg 3:0 i nie są już najgorszą ekipą w Bundeslidze. To miano należy teraz do VfB Stutgart, który przegrał u siebie z Bayernem 0:2.

RSS

Pogorszenie nastrojów wokół Polski sprzyja Węgrom

29.01.16

Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian po wczorajszym podbiciu zmienności po posiedzeniu FED, Polska waluta jest wyceniana przez inwestorów następująco: 4,4742 PLN za euro, 4,1158 PLN wobec dolara ,,,

RSS

Robot Boeinga w powietrzu

08.05.11

Koncern Boeing udostępnił nagranie pierwszego lotu nowego robota "Phantom Ray". Docelowo maszyna ma być w stanie zdolna do atakowania celów lądowych, zwiadu i prowadzenia walki elektronicznej. Konkurencyjny koncern Northrop Grumman rozwija podobną maszynę X-47.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny