Oszukana mozzarella z polskiego mleka. Włosi prowadzą śledztwo

22.10.12

"Białe złoto" - pod takim kryptonimem prokuratura z Neapolu prowadzi dochodzenie w sprawie oszustw przy produkcji mozzarelli z mleka bawolic.

Pod koniec lipca Wojtunik odkrył, że cztery z pięciu śrub w jednym z kół jego samochodu są niedokręcone. Czwartek przynosi przecenę amerykańskiej waluty ? o powodach pisałem rano, Opublikowane do tej pory dane (jesteśmy przed publikacją usługowego ISM o godz, 16:00) nie dały powodów do nadmiernego optymizmu wobec dolara, Raport Challengera ,,, Dyplomatyczny skandal w Tajlandii. Nikt z naszej reprezentacji nie zjawił się na ceremonii rozdania medali, choć w walce o Puchar Króla Polacy zajęli drugie miejsce. "Mnie jako członkowi zarządu PZPN jest wstyd. Tajowie ugościli nas w pięknym stylu, a Franciszek Smuda zachował się, delikatnie mówiąc, bardzo dziwnie" - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Zbigniew Lach.Wrocławski stadion na turniej Euro 2012 jest już wprawdzie gotowy, ale wiele do życzenia pozostawia przestrzeń wokół. Z jednej ze stron obiektu znajduje się ogromny wykop. Przedstawiciel Wrocławskich Inwestycji, spółki, która ma za zadanie m.in. poprawić estetykę wokół stadionu zapewnia, że gigantyczną dziurę przykryje wkrótce trawa i ogromna poliestrowa płachta z reklamą piłkarskich rozgrywek. Polityka pieniężna staje się gorącym tematem przy interesujących dylematach, z jakimi przyjdzie się zmierzyć decydentom w różnych częściach świata, Rozczarowujące spowolnienie wzrostu gospodarczego w Australii podsyca spekulacje o ,,, Nie zobaczymy już na trasie Tour de Pologne Michała Kwiatkowskiego. Polski mistrz świata z grupy Ettix - Quic Step wycofał się z rywalizacji po szóstym etapie, tłumacząc się problemami zdrowotnymi.

Rząd Ekwadoru ogłosił w związku z buntem policji zmilitaryzowanej, który rozpoczął się w czwartek rano, stan wyjątkowy w całym kraju.

Ze względu na niskie koszty rozpoczęcia i prowadzenia, możliwość korzystania przez wspólników ze zryczałtowanych form opodatkowania i proste zasady księgowości spółka cywilna jest popularną formą prowadzenia działalności gospodarczej. Wiktoria Azarenka jest daleka od swojej najlepszej dyspozycji. Po szybkim pożegnaniu się z turniejem w Tokio, tym razem Białorusinka jeszcze szybciej odpadła w Pekinie. Jej pogromczynią okazała się Niemka Andrea Petković.

Przy prędkości 140 km/h wypadł z sanek i uderzył w barierę. Stracił przytomność. Lekarze reanimowali go przy torze, potem do szpitala zabrał go helikopter. Niestety, nie udało się uratować sportowca. Saneczkarz Nodar Kumaritaszwili z Gruzji zmarł wskutek poważnych obrażeń. Podczas wczorajszej sesji na rynki towarowe powrócił optymizm, Indeks CRB, po dwóch sesjach spadkowych, we wtorek zyskał na wartości 0,65% i zakończył dzień na poziomie 311,85 pkt, Delikatnie spadły ceny złota, srebra, miedzi oraz ropy ,,, - Praprzyczyną zajść pod Sejmem było to, że marszałek Ewa Kopacz nie zgodziła się na obecność kierownictwa "Solidarności" na sejmowej galerii - uważa szef SLD Leszek Miller, komentując piątkowe zamieszanie przed Sejmem, gdy związkowcy zablokowali drogi wyjazdu z Sejmu. - Sądzę, że to nie jest koniec - ocenił Miller w "Faktach po Faktach" w TVN24.Dramatycznie rośnie zadłużenie Polaków. Jego poziom urósł aż o 95 procent i wynosi 16,78 miliarda złotych. Eksperci ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej. Sprawdź, które regiony Polski toną w długach i ile musi oddać najbardziej zadłużony obywatel naszego kraju. Wyjątkowo rzadko spotykane zjawisko udało się sfilmować nad Ukrainą. Polscy piloci, latający rządowymi maszynami, szkolą się na starych Iskrach i Orlikach. Nie mają nawet możliwości trenowania na symulatorach lotu - przyznaje płk Tomasz Pietrzak, były dowódca 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego w "Faktach po Faktach". My nie szkolimy na symulatorach, bo ich nie mamy - dodaje.

RSS

Tuska łyknąć niełatwo

08.11.10

Wyprowadzają psy, podwożą żonę, odbierają dzieci z przedszkola i noszą zakupy. To czasem. Ryzykują życiem, ochraniając polityków. To codziennie. BOR-owcy. Swoich pryncypałów starają się "połknąć". I zazwyczaj się im udaje.
(fot. S. Maszewski/Reporter)

RSS

W oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy

01.02.13

Podczas czwartkowego handlu na złotym zobaczyliśmy nowe szczyty na parze EURPLN oraz CHFPLN, 4,2127 to jak na razie tygodniowe maksimum i już niewiele brakuje, aby kurs przetestował szczyt z września 2012 roku ( 4,2163), Natomiast osłabienie ,,,

RSS

Wielka dziura w budżecie na Rio. Brakuje 150 mln dolarów

12.07.16

Komitet organizacyjny igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro ma ok. 150 mln dolarów deficytu - dowiedziała się Agencja Reutera. Chodzi o pieniądze na obsługę imprezy, a nie o publiczne środki na rozwój infrastruktury i budowę obiektów sportowych.

RSS

Jakubiak: To pomieszanie zmysłów

15.03.11

- Wyczuwam tu nieszczerość i rękę fachowców od marketingu politycznego. Premier odwołuje się do narodu, bo elity go zawiodły - tak Elżbieta Jakubiak oceniła autopodsumowanie premiera Donalda Tuska, opublikowane w "Gazecie Wyborczej".

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Niebezpiecznie na drogach. Uwaga na śnieg i błoto pośniegowe

08.02.17

Sytuacja na drogach całej Polski jest bardzo trudna.

RSS

Wracać do domu po długim weekendzie będzie trudno. Na przykład przez burze

22.06.14

Nikomu z wracających urlopowiczów pogoda nie będzie sprzyjała w podróży.

RSS

Jerome Powell dostarczył bykom pretekstu

01.12.18

Wall Street w środę miała drugą szansę na pokazanie, że nie boi się szczytu G-20, a może nawet na niego czeka z nadzieją, że wynikiem spotkania Donald Trump ? Xi Jinping podczas szczytu G-20, Tę szansę byki przy pomocy szefa Fed ,,,

RSS

Rynki po południu - złoty coraz słabszy, huśtawka nastrojów na giełdach

15.01.16

Dramatycznie słaby początek roku na giełdach trwa, W nocy polskiego czasu parkiet w Szanghaju odrobił chociaż małą część z wcześniejszych strat, a początek sesji nie zapowiadał większej wyprzedaży w Europie, ale wraz z otwarciem sesji ,,,

RSS

Lewandowski bez gola, ale się cieszy

15.11.14

"Dwie bramki nas nie zadowoliły".

RSS

Wyrzucił psa z ósmego piętra. Jest areszt

08.10.11

20-latek podejrzany o wyrzucenie psa przez okno z mieszkania na ósmym piętrze decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Tomaszowi S. grozi rok więzienia.

RSS

Kolejny atak na Ligę Mistrzów. Legia zaczyna w upalnej Bośni

12.07.16

Dziewiętnaście lat prób i starań nie dało żadnych efektów. Dziś rozpocznie się kolejny atak polskiego klubu na Ligę Mistrzów. Legia Warszawa zagra na wyjeździe w 2. rundzie eliminacyjnej z mistrzem Bośni i Hercegowiny. To HSK Zrinjski Mostar, drużyna która ostatnio nie zwykła przegrywać. Legia w sezon weszła przeciętnie.

RSS

Kradli węgiel z pociągu, przyłapał ich dron. "Mamy o 1,6 mln zł mniej strat"

15.12.15

Chwali się PKP Cargo.

RSS

Pięć rzeczy, które powinna zrobić Polska. Bank Światowy doradza reformy

22.03.17

"Lekcje z Polski, Wnioski dla Polski".

RSS

Krychowiak tylko patrzył, jak Monaco z Glikiem strzelało mistrzowi

29.08.16

AS Monaco pokonało u siebie Paris Saint-Germain.

RSS

Nowe zasady przewozu dzieci w fotelikach. Jest podpis prezydenta

29.04.15

Sprawdź co się zmieniło.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny