Oszukana mozzarella z polskiego mleka. Włosi prowadzą śledztwo

22.10.12

"Białe złoto" - pod takim kryptonimem prokuratura z Neapolu prowadzi dochodzenie w sprawie oszustw przy produkcji mozzarelli z mleka bawolic.

Jeden dzień pozostał aby uzgodnić kompromis i uniknąć fiskalnego klifu w Stanach Zjednoczonych, Projekt porozumienia miał zostać wypracowany przez Demokratę Harrego Reida i reprezentanta Republikanów Mitcha McConnella i przedstawiony wczoraj ,,, Podwójne uderzenie z Japonii ? bank centralny niespodziewane zwiększa wartość luzowania ilościowego, a fundusz emerytalny zacznie inwestować więcej środków w rodzime akcje oraz zagraniczne aktywa, Porozumienie w sprawie gazu osiągnięte, ,,, O Polsce w Parlamencie Europejskim. ["Fakty" TVN]Jose Mourinho to postać wyjątkowa pod każdym względem. To wielka osobowość, wielki trener, taktyk, psycholog. Niezwykle pewny siebie, ale wszystko, co robi i mówi, sprawia, że jego pewność udziela się nam, piłkarzom - mówi o trenerze Realu Madryt Jerzy Dudek, rezerwowy bramkarz Królewskich.
Oczy sportowego świata zwrócone są na Vancouver i... amerykańskie Dallas, gdzie o 1.30 polskiego czasu rozpocznie się coroczny mecz gwiazd ligi NBA. To będzie wyjątkowe i rekordowe spotkanie - zmagania koszykarskich gladiatorów na krytym stadionie futbolowym obejrzy - uwaga - 80 tysięcy fanów basketu. Nie zabraknie atrakcji pozasportowych. W środę minister transportu ogłosi, kto pokieruje Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych. Jak ustalił portal tvn24.pl byłego polskiego akredytowanego przy MAK płk. Edmunda Klicha zastąpi w fotelu przewodniczącego Maciej Lasek. Według naszych informacji jego kandydaturę Sławomir Nowak zaakceptował we wtorek.

Rosjanie coraz mniej chętnie dzielą się informacjami na temat swoich wydatków.

Agnieszka Radwańska z łatwością wygrała mecz pierwszej rundy turnieju WTA w Katowicach z Belgijką Yaniną Wickmayer 6:1, 6:4. Do drugiej awansowała również Magda Linette. Na pierwszych przeszkodach potknęły się m.in. Urszula Radwańska i Magdalena Fręch. Czwartkowa sesja na rynku giełdowym nie przyniosła oczekiwanego odbicia, a chwilowe uspokojenie na giełdzie w Chinach pozostało praktycznie niezauważone, Takie zachowanie światowych parkietów jest jednak niezwykle istotne,,,

W niedzielę w Warszawie zmarł Jerzy Turek - jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórca wielu niezapomnianych teatralnych i filmowych ról. Informację o śmierci aktora potwierdził jego syn Piotr. W połowie ubiegłego roku aktor miał udar mózgu. Mali przedsiębiorcy oraz osoby rozpoczynające działalność gospodarczą mają możliwość skorzystania z udogodnienia, jakim jest przyśpieszona amortyzacja środków trwałych. Dzięki niej podmioty mogą bardzo skutecznie obniżyć wysokość obciążeń podatkowych w danym roku podatkowym. Ciągnąca się od kilkunastu miesięcy sprawa, którą złożyła część niemieckich prawników w tamtejszym Trybunale Konstytucyjnym, zaczyna przybierać niepokojący obrót, Nie tak dawno niemiecka prasa donosiła, iż TK woli zwlekać z ,,,Ostatni dzień lipca obfituje w mnie znaczące odczytu gospodarcze, choć jest ich dosyć sporo, Niemniej jeszcze przed południem poznamy dane dotyczące inflacji ze strefy euro, które są w tym momencie bardzo znaczące dla dalszych perspektyw ,,, Fundusze hedgingowe jako pierwsze uzyskały krótką pozycję netto w odniesieniu do kluczowych surowców, a po sześciu tygodniach utrzymującej się sprzedaży ruch w tym sektorze został wstrzymany w oczekiwaniu na istotne dla ryzyka wydarzenia,,, Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że pracodawca ma prawo sprawdzać, czy pracownik używa służbowej skrzynki mailowej tylko do celów związanych z pracą, i zwolnić pracownika za wykorzystywanie jej do prywatnej korespondencji.

RSS

Stępień: będziemy apelować do sędziów, żeby bronili twierdzy do końca

29.11.16

Kolejne ustawy to grillowanie Trybunału - mówił w "Kropce nad i" były prezes TK Jerzy Stępień.

RSS

Szkoleniowiec Małysza:: "Adam nigdy nie robił głupot"

15.02.10

"Adama bardzo łatwo prowadzić. Nie stwarzał nigdy żadnych problemów, nie robił głupot ani nie krytykował na boku. Jak coś mu się nie podobało, to mówił o tym otwarcie" - chwali naszego skoczka jego szkoleniowiec Hannu Lepistoe. Jak dodaje, praca z Małyszem to "sama przyjemność".

RSS

Rajd globalnych parkietów

22.04.15

Początek dzisiejszej sesji przynosi kontynuację odbicia po słabej ostatniej sesji z zeszłego tygodnia, Świetne nastroje z Azji przekładają się na europejskich inwestorów i najważniejsze indeksy rosną już w tempie blisko 1%, W przypadku ,,,

RSS

Skoczek zjadł śniadanie z prezydentem: Kaczyński: Nie ominęła mnie Małyszomania

01.03.10

Prezydent fanem Adama Małysza. Ten ostatni wrócił właśnie z zimowych igrzysk z medalami i od razu dostał telefon od Lecha Kaczyńskiego, który zapragnął zjeść ze skoczkiem rybkę. Nie wypadało odmówić. Małysz zabrał żonę i razem pojawili się prezydenckiej rezydencji w Wiśle.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Była zakonnica pozwała zakon. "Pobyt tam zrujnował moje zdrowie"

08.03.17

We wtorek przed krakowskim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces.

RSS

Utrata zaufania inwestorów może Ideę TFI drogo kosztować

22.07.12

Zawieszenie możliwości nabywania i umarzania jednostek uczestnictwa przez fundusz inwestycyjny ma chronić interesy jego uczestników, Dla towarzystwa decydującego się na taki krok, dla którego Polska jest w zasadzie jedynym, do tego wcale nie obszernym pol

RSS

35 lat temu wprowadzono kartki na mięso

29.02.16

Kartki na mięso wprowadzono dokładnie 35 lat temu. Reglamentacja trwała przez 8 lat.

RSS

Tomaszewski konsultantem SB? IPN: Zbadamy to

01.11.11

Oświadczenia lustracyjne posłów elektów, w tym oświadczenie Jana Tomaszewskiego, będą badane przez prokuratorów IPN - podkreślił rzecznik Instytutu Pamięci Narodowej Andrzej Arseniuk. Tygodnik "Newsweek" twierdzi, że legendarny polski bramkarz został wpisany do akt SB jako konsultant o pseudonimie Alex.

RSS

Czy historyczne podziały zostaną pogrzebane?: Prezydent zaprasza generała do samolotu

01.04.10

Lech Kaczyński będzie musiał zacisnąć zęby. Jeśli służby dyplomatyczne uznają, że wypada mu przyjąć zaproszenie na moskiewskie obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem, poleci na nie z ideologicznym wrogiem. Jego kancelaria już oznajmiła, że zaprasza gen. Jaruzelskiego na pokład.

RSS

Zobacz emocje wśród "Trójkolorowych": O krok od bójki na treningu Francuzów

22.06.10

To koniec wielkiej Francji. Obecność "Trójkolorowych" na mundialu to pasmo skandali. Po wyrzuceniu z drużyny Nicolasa Anelki, teraz doszło do kolejnego spięcia. Zawodnicy zerwali niedzielny trening. Wszystko po kłótni, do jakiej doszło na oczach zszokowanych widzów. Zobacz!

RSS

Dzień dawcy szpiku: Oddaj szpik, uratuj życie

22.03.10

Dziś na terenie Uniwersytetu Warszawskiego studenci organizują „Dzień Dawcy Szpiku dla Basi i innych”. To jedna z niewielu okazji, aby bez kłopotliwego wydzwaniania po instytucjach zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego. Cała procedura trwa 5 minut, a może uratować komuś życie.

RSS

Zwrot VAT w 25-dniowym terminie

15.08.18

Podstawowym terminem zwrotu VAT jest termin 60-dniowy, liczony od dnia złożenia deklaracji VAT. Termin ten może zostać skrócony do 25 dni na wniosek podatnika, o ile spełnione są przesłanki wymienione w art. 87 ust. 6 ustawy o VAT. Ponadto od 1 lipca 2018 r. z uwagi na wprowadzenie mechanizmu podzielonej płatności podatnicy mogą wykazać nadwyżkę VAT naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek VAT w terminie 25 dni.

RSS

Samobój roku. Kameruńczyk wrzucił piłkę do własnej bramki

22.07.16

Bramkarz Minnesoty United Sammy Ndjock musi poważnie przemyśleć swoją przyszłość w futbolu.

RSS

Zmiana po polsku

01.06.10

Z czasów PRL przypominam sobie taki rysunek: Gołąbek pokoju w moro, a w dziobie, zamiast gałązki oliwnej trzyma odbezpieczony granat... Tak właśnie kojarzy mi się szeroko dyskutowana przemiana Jarosława Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński się zmienił, jak sam zauważył, inteligentni Polacy to widzą. Tak, inteligentni Polacy widzą i obserwują. Samego prezesa i jego otoczenie. Ludzie mają również tę cechę, w odróżnieniu od np. rybek akwariowych, że posiadają pamięć długoterminową.

RSS

Rodzina na Swoim: Ostatni taki kwartał

15.03.10

Od kwietnia może być trudniej o kredyt w programie Rodzina na Swoim, oczekiwane są bowiem spadki limitów cen mieszkań objętych dopłatami, Wniosek o kredyt warto więc złożyć jeszcze przed końcem marca, To nic nie kosztuje, Rekordowo wysokie limity ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny