Droga ropa uderzy nas po kieszeni?

15.10.12

Ropa na świecie drożeje, ale kierowcy w Polsce nie odczuwają jeszcze negatywnych skutków tego zjawiska, Ceny na stacjach ustabilizowały się na poziomach z poprzedniego tygodnia, Czy to tylko odsunięcie podwyżek w czasie?

Turcja pozostaje istotnym partnerem Unii Europejskiej i relacje z nią powinny zostać utrzymane, nawet jeśli kraj ten ostatnio obrał niepokojący kurs - ocenił w wywiadzie dla czwartkowego wydania greckiego dziennika "Kathimerini" prezydent Francji Emmanuel Macron. Na warszawskim cmentarzu Powązki Wojskowe w sobotę pochowano członków załogi prezydenckiego samolotu, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem - ppłk pil. Roberta Grzywnę, ppor. Andrzeja Michalaka oraz stewardessy, Barbarę Maciejczyk i Natalię Januszko. Wulkany błotne w południowo-zachodniej Grenlandii spełniają wszystkie niezbędne kryteria jako miejsce narodzin życia na Ziemi przed miliardami lat - informują naukowcy na łamach "Proceedings of the National Academy of Sciences".Stare nie będą wymieniane automatycznie. Waluta amerykańska kontynuowała wczoraj umocnienie pod wpływem pozytywnych wypowiedzi ze strony członków Fed oraz lepszych niż oczekiwano danych z USA, Powell podczas środowego wystąpienia po raz kolejny potwierdził pozytywny obraz ,,, Od jutra Windows XP przestanie otrzymywać wsparcie od Microsoftu. Nie będzie dostępna pomoc techniczny oraz aktualizacje pomagające chronić komputer. Co ważne w tym samym terminie Microsoft wycofa też program Security Essential. Użytkownicy "starych" systemów powinni pamiętać o kilku ważnych aspektach tej zmiany.

Za kierownicą pijana 26-latka bez prawa jazdy.

Na rynkach od wczoraj dominuje spadek apetytu na bardziej ryzykowne aktywa, Kluczowe dla sentymentu rynkowego pozostają kwestie związane z Brexitem, budżetem Włoch a także Chinami, Dziś w nocy opublikowane zostały dane z gospodarki Państwa ,,, Casey Anthony, która dwa dni temu ze względu na brak dowodów uznana została za niewinną brutalnego zabójstwa swojej 2-letniej córki, dziś została skazana przez sąd na Florydzie na 4 lata więzienia za składanie fałszywych zeznań policji. Kobiecie odliczono jednak od tego wyroku czas, jaki już spędziła w więzieniu. Dlatego Anthony, bohaterka budzącego ogromne emocje w Stanach Zjednoczonych procesu, najprawdopodobniej wyjdzie z więzienia już 11 lipca.

Donald Tusk powinien codziennie dawać na mszę w intencji utrzymania Jarosława Kaczyńskiego w obecnej formie i stanie emocji. Dla rządzących nie ma niczego bardziej rozleniwiającego niż miotający się, rozedrgany lider opozycji i wraża partia, zajmująca się wyłącznie sobą. Seif al-Islam Kadafi, syn libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego, ogłosił dzisiaj utworzenie komisji śledczej do zbadania aktów przemocy podczas obecnych zamieszek; na jej czele stanie sędzia - podała wieczorem państwowa telewizja . Złoty jest obecnie najsłabszy wobec euro od stycznia i zawirowań na rynku po decyzjach Szwajcarskiego Banku Narodowego, Nie można winić za tą sytuację tylko strachu przed działaniami nowego rządu, ale patrząc na inne waluty naszego regionu,,,       Rosyjski Gazprom potwierdził zawarcie porozumienia w sprawie dostaw gazu do Polski. Oświadczenie Gazpromu jest podobnie brzmiące jak informacja dla prasy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, lecz zawiera pewne niuanse.
       Oba oświadczenia informują, że porozumienie przewiduje przedłużenie dotychczasowego kontraktu na dostawy gazu z Rosji do Polski do 2037 roku. Według Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, zwiększenie dostaw już od tego roku może dojść maksymalnie do poziomu 10 miliardów 200 milionów metrów sześciennych gazu rocznie. Natomiast oświadczenie Gazpromu mówi o możliwości zwiększenia dostaw gazu do maksymalnie 11 miliardów metrów sześciennych rocznie.
       Oświadczenia obu spółek informują, że porozumienie „przewiduje przedłużenie kontraktu” na przesył gazu przez terytorium Polski Gazociągiem Jamalskim do krajów Europy Zachodniej do 2045 r. Informacja podana przez polską firmę zawiera frazę: „na dotychczasowych warunkach”, której nie ma w oświadczeniu Gazpromu.
       Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zapewnia też, że zostały rozwiązane „problemy przesyłu gazu” przez terytorium Polski i „działalności spółki EuRoPol Gaz” oraz uregulowana kwestia „rozbieżności odnośnie stawki tranzytowej za przesył gazu rosyjskiego” przez terytorium Polski w latach 2006-2009. Natomiast oświadczenie Gazpromu mówi krócej - że zostały „uregulowane kwestie zarządzania kompanią EuRoPol Gaz i jej polityką taryfową przy transporcie rosyjskiego gazu przez terytorium Polski w latach 2006-2009”.
 
Na początku bieżącego tygodnia rynki będą żyły kwestią plotek jakie pojawiły się podczas piątkowej sesji odnośnie tego, że Europejskie Bank Centralny może zdecydować się na podwyżkę stóp procentowych jeszcze przed zakończeniem ,,, Po raz kolejny zmiany w ustawie o VAT uchwalane są w ostatniej chwili. Nowelizacja ustawy, która ma wejść w życie z dniem 1 lipca 2011 r. ma przede wszystkim służyć wprowadzeniu do polskich przepisów regulacji wynikających z rozporządzenia wykonawczego Rady (UE) nr 282/2011 ustanawiającego środki wykonawcze do dyrektywy 2006/112/WE w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (Dz. Urz. UE L 77 z 23.03.2011, str. 1), które ma być stosowane od 1 lipca 2011 r.

RSS

To powoli zamienia się w absurd: Poseł szuka wódki dla Kazika i Derdziuka

01.02.10

Poseł Bartosz Arłukowicz chyba już trochę przesadza. Najpierw przed komisją hazardową pytał Zbigniewa Derdziuka o wódkę, o której Kazik Staszewski śpiewał w piosence. Przez to Kazik oburzył się na Derdziuka. Teraz poseł szuka wódki "Bałtyckiej", którą chce pogodzić obu zwaśnionych panów.

RSS

"Lewandowski za rok w Bayernie". Klopp odda go za darmo

08.07.13

Serial ze sprzedażą Roberta Lewandowskiego właśnie się zakończył?

RSS

Niższe rachunki za energię? KE przygotowuje zmiany

22.11.16

KE przygotowuje zmiany dot. kształtu rynku energii elektrycznej w UE. Ma być więcej współpracy między krajami, swobodniejszy przepływ prądu ponad granicami, a także zachęty cenowe, by wspierać źródła odnawialne. Na niektórych rozwiązaniach Polska może stracić.

RSS

"Zachybotało, maszyna jakby opadła"

29.04.13

Samolot Wizz Air zawrócił do Warszawy.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Klich: Katastrofa 6 sekund po godz. 8.41

08.05.10

Do katastrofy prezydenckiego samolotu doszło 6 sekund po godz. 8.41 - poinformował na piątkowej konferencji prasowej Edmund Klich, akredytowany przy rosyjskiej komisji badającej katastrofę w Smoleńsku. Klich mówił też o fragmentach samolotu i rzeczach ofiar pozostawionych na miejscu wypadku. - Z punktu widzenia badania przyczyn katastrofy nie mają one znaczenia - podkreślił.

RSS

Brexit rządzi rynkowymi nastrojami

22.06.16

W tym tygodniu rynki finansowe żyją przede wszystkim czwartkowym referendum, które zadecyduje o dalszych losach Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, To właśnie sondaże przedreferendalne są głównym impulsem do zmian na rynkach, Ponadto ,,,

RSS

Opcja śląska

15.04.11

Nikt jeszcze nie zrobił lepszego prezentu ruchowi autonomii śląska. Wystarczyło, że Jarosław Kaczyński napisał o śliskości jako zakamuflowanej opcji niemieckiej, a dziś każdy – jak Śląsk długi i szeroki – chce pokazać, że prezesa i jego partię ma w rzyci.
Jerzy Gorzelik, lider RAŚ (fot. Forum)

RSS

Sprzedaż poprawia nastroje

15.10.11

We wrześniu sprzedaż detaliczna w USA wzrosła o 1,1% M/M, natomiast sprzedaż z wyłączeniem sprzedaży samochodów zanotowała wzrost o 0,6%, Dane pozytywnie zaskoczyły, dodatkowo poprawiający nastroje na europejskich giełdach i podnosząc notowania kontraktów

RSS

Rosja: Co drugi więzień jest poważnie chory

15.07.10

Prawie połowa więźniów w Rosji jest chorych, w tym wielu zaraziło się wirusem HIV lub ma gruźlicę - poinformowała we wtorek wieczorem rosyjska Federalna Służba Więziennictwa.

RSS

Mladić pokłócił się w areszcie i z Serbami, i z Chorwatami

29.07.11

Po dwóch miesiącach w areszcie trybunału haskiego były dowódca Serbów bośniackich gen. Ratko Mladić jest skłócony ze wszystkimi osadzonymi: i z Serbami, i z Chorwatami, i z Bośniakami - informuje serbska gazeta "Press".

RSS

Autobus uciekał przed zderzeniem. Oto finał

15.08.16

RSS

Selena Gomez przeszła przeszczep nerki

15.09.17

Dawcą była jej przyjaciółka.

RSS

Lepper z Platformy

29.05.10

Pamiętam program publicystyczny z bodaj 2004 roku, w którym starli się ze sobą Jan Maria Rokita i Andrzej Lepper. Rokita, na fali sukcesów w komisji śledczej snuł poważne rozważania na temat naprawy Rzeczpospolitej, ale Lepper szybko mu je przerywał kolejnymi bon motami w stylu „Balcerowicz musi odejść”, albo „Oni już rządzili”. Po kilku takich słownych przepychankach Rokita dał za wygraną. Mówił już tylko Andrzej Lepper, a Rokita tylko przewracał oczyma. W starciu argumentów z bezczelnością – tryumfowała zdecydowanie ta druga.

RSS

Katowice w rękach ekipy Uszoka. Krupa zostanie prezydentem

01.12.14

Blisko 70 procent poparcia.

RSS

Wielkie śnieżyce we Włoszech. Nie żyją dwie osoby

29.02.16

Potężny niż nad Morzem Śródziemnym rządzi pogodą we Włoszech.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny