Dane zza oceanu wspierają złotego i rynki akcji

08.10.12

Optymistyczna wymowa raportu z amerykańskiego rynku pracy wsparła zwyżkę na rynku akcji, Na bazie lepszych nastrojów zyskuje także euro, które w stosunku do dolara umocniło się do 1,3070 USD, oraz polski złoty,

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wszystko wskazuje na to, że do momentu zakończenia negocjacji z unijnymi kredytodawcami, kluczowe znaczenie dla sytuacji panującej zarówno na rynku walut, jak i akcji, będą miały informacje napływające południa Europy,- Nie jest wykluczone wprowadzenie wymaganej liczby godzin pracy (tzw. pensum) dla psychologów, pedagogów i logopedów pracujących w szkołach. Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję, która skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów, Najmocniejszym okazał się WIG20, który zyskał 0,67 procent, W piątek 27,11,2015 obserwujemy korektę po czterodniowym trendzie wzrostowym na parze EURPLN oraz kontynuację pięciodniowego trendu wzrostowego na USDPLN, W poniedziałek euro kosztowało najmniej 4,2362 zł,

Na policję zgłosił się właściciel srebrnego nissana, który wczoraj wieczorem śmiertelnie potrącił dwie osoby. To on prowadził samochód w momencie wypadku i przyznał się już do jego spowodowania.

W kilkudziesięciu miastach w Polsce kierowcy protestowali w sobotę przeciwko rosnącym cenom paliw. W kolumnach liczących po kilkadziesiąt pojazdów jechali w żółwim tempie wybranymi odcinkami dróg, zajeżdżali na stacje benzynowe, żeby zatankować po litrze paliwa. Ruch w niektórych miejscach został czasowo zablokowany, ale do poważniejszych incydentów nie doszło. Kierowcy zapowiadali, że jeśli rząd nie ustąpi, to zablokują drogi podczas Euro 2012. Jednak nie wszystkim kierowcom podobała się taka forma protestu. - To głupota - komentowali niektórzy. Od początku tego roku podatnicy mogą przesyłać oraz przechowywać faktury VAT w dowolny sposób. Przy czym muszą zapewnić ich autentyczność oraz integralność treści faktury.

Dzień na giełdach minął dziś pod znakiem oczekiwania na dane z amerykańskiego rynku pracy, Inwestorzy już od początku dnia nie potrafili obrać zdecydowanego kierunku, przez co notowania przypominały dziś istną sinusoidę, Zamykał się ze studentkami w sali i nakłaniał do zdejmowania kolejnych części odzieży, żeby "zbadać ciepłotę mięśni". W ten sposób przez blisko 40 lat fałszywy profesor molestował młode dziewczyny. Poszkodowanych jest ponad 400. Teraz mężczyzna usłyszał też zarzut gwałtu. Często zdarza się, że podczas lotu generał idzie do kabiny pilotów i siada za sterami samolotu. Ale to nie on leci, tylko autopilot – on siedzi, bo musi odsiedzieć 40 godzin w fotelu pilota, by zgodnie z regulaminem otrzymać dodatek – mówi w wywiadzie dla "Wprost" gen. Skrzypczak.
Fot. A. Jagielak /WprostZapraszamy Was do współtworzenia naszego programu. Pytania możecie również nagrać i wysłać do nas wideo. Najciekawsze wyświetlimy podczas debat! Północnoirlandzcy politycy zaapelowli do skrajnych nacjonalistów o powstrzymanie nowej fali przemocy. Do zamieszek doszło w tym samym miasteczku, w którym rok temu został zastrzelony policjant.
W Craigavon w hrabstwie Armagh doszło do starć między nacjonalistyczną młodzieżą a policją. Demonstranci zniszczyli dwie policyjne furgonetki i obrzucili policjantów płytami chodnikowymi. Funkcjonariusze odpowiedzieli ostrzałem z plastikowej amunicji. Nie ma doniesień o obrażeniach.
Jednocześnie policja podała, że w sąsiednim Brownlow republikanie próbowali zniszczyć komisariat, ale ta akcja się nie powiodła. Zamachowcy posłużyli się bombą domowej produkcji, która nie wybuchła.
W tym tygodniu nastąpiła eskalacja przemocy w Irlandii Północnej: w nocy nastąpiły rozruchy w Craigavon, w sobotę doszło do nieudanego zamachu w Brownlow, w poniedziałek miał miejsce potężny zamach bombowy w Newry, w środę Prawdziwa IRA zastrzeliła w Londonderry 31-letniego Kierana Doherty.
Eskalację konfliktu potępiły wszystkie partie, włącznie z republikańską Sinn Fein. Jej przedstawiciel powiedział, że przemoc nie przybliża zjednoczenia Irlandii ani na jotę.
Komitet Śledczy przy Prokuraturze Moskwy oskarżył podpułkownika milicji Anatolija Maurina o zastrzelenie na ulicy kierowcy pługa śnieżnego.

RSS

Rosja: Kolejny TU-154 lądował awaryjnie

01.08.11

W Tomsku awaryjnie lądował TU-154 lecący z miasta Gelendżyk nad Morzem Czarnym.

RSS

Metale szlachetne znów drożeją

22.11.10

Dwunastu na dziewiętnastu, czyli 63 proc, spośród ankietowanych przez firmę Bloomberg, traderów, inwestorów oraz analityków odpowiedziało, że cena złota będzie rosnąć w przyszłym tygodniu, Natomiast czterech opowiedziało się za spadkiem notowań złota a op

RSS

Rosja już nam kurka nie zakręci: Unia broni Polski przed groźbami Gazpromu

22.03.10

Koniec rosyjskiego straszenia zakręceniem kurka z gazem. Od dziś Bruksela gwarantuje nam dostawy paliwa. Jeśli tylko rosyjski gaz przestanie płynąć do Polski, to pozostałe kraje Wspólnoty będą musiały podzielić się z nami zapasami paliwa.

RSS

Tomaszewski konsultantem SB? IPN: Zbadamy to

01.11.11

Oświadczenia lustracyjne posłów elektów, w tym oświadczenie Jana Tomaszewskiego, będą badane przez prokuratorów IPN - podkreślił rzecznik Instytutu Pamięci Narodowej Andrzej Arseniuk. Tygodnik "Newsweek" twierdzi, że legendarny polski bramkarz został wpisany do akt SB jako konsultant o pseudonimie Alex.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Wzrosty w Europie, problemy Chin

15.11.17

Dzisiaj poznaliśmy serię odczytów wzrostów PKB z Europy, Polska i Czechy wypadły bardzo dobrze, ale wciąż daleko nam do rewelacyjnego wyniku Rumunii, Inwestorzy dalej wycofują się z chińskich obligacji

RSS

"Marcin P. gra rolę. Nie wiem, czy sam ją napisał"

29.06.17

Bartosz Arłukowicz i Tomasz Rzymkowski w "Faktach po Faktach" o przesłuchaniu byłego szefa Amber Gold.

RSS

Walka o lepsze nastroje już prawie przegrana

01.10.11

Od początku tygodnia kurs głównej pary walutowej systematycznie wspinał się na coraz wyższe poziomy, Mimo, że spotkanie grupy G20, Banku Światowego i MFW nie przyniosło konkretnych rozwiązań to rozczarowanie rynku nie było zbyt duże, Inwestorzy na początk

RSS

Czy tak musi wyglądać misja stabilizacyjna?: US Army zabija cywili w Iraku. Wideo

08.04.10

Takich nagrań Pentagon nie ujawnia. Ale dziennikarze dopieli swego. Zdobyli materiał - jak przekonują - nakręcony z pokładu śmigłowca Apache, skąd amerykańscy żołnierze strzelają do irakijkich cywilów jak do kaczek. W masowej egzekucji miał zginąć m.in. pracownik agencji Reutera.

RSS

Mamy więcej pieniędzy. Ale oszczędzamy coraz mniej

15.03.16

W III kwartale 2015 roku zwiększyły się realne dochody gospodarstw domowych, a konsumpcja utrzymała stabilny wzrost - podał w poniedziałek NBP w swym raporcie o sytuacji finansowej sektora gospodarstw domowych. Spadły natomiast oszczędności Polaków - wykazała analiza.

RSS

Orgazm dzięki stopom? Odczuwa go jedna kobieta na świecie

29.06.13

I to kilka razy dziennie.

RSS

Żałobny knebel

22.04.10

Materiał podsumowujący prezydenturę Lecha Kaczyńskiego mam gotowy. Przejrzałem wszystko, co napisałem na jego temat przez ostanie lata i choć opinie są mocno subiektywne, nie widzę niczego, z czego miałbym ochotę się wycofać. Prezydent był osobą publiczną i jako taki znajdował się pod specjalną presją i kontrolą społeczną.

RSS

Dane z Europy bez wpływu. Kryzys na kryptowalutach

15.01.18

Dane makroekonomiczne z Europy przeszły bez większego echa przez nadchodzącą konferencję prasową szefa Europejskiego Banku Centralnego, Pojawiło się ryzyko ograniczenia handlu kryptowalutami w Korei Południowej

RSS

Strach dolarowych pozycji

15.05.15

Słabe dane o sprzedaży detalicznej powodują strach funduszy utrzymujących długie pozycje w USD, Rosyjski Bank Centralny skupuje waluty zagraniczne, by odbudować rezerwy i zastopować aprecjację rubla, Jutro ważne dane z kraju, które mogą ,,,

RSS

Nowy sondaż: przewaga PiS robi wrażenie

15.03.16

Tylko cztery partie w Sejmie.

RSS

Lepszy sentyment tylko na chwilę

15.01.12

Konferencja Mario Draghiego oraz spotkanie Merkel i Sarkozego poprawiły w tym tygodniu sentyment inwestorów, Entuzjazm skończył się w piątek, W kończącym się tygodniu najważniejszymi wydarzeniami gospodarczymi były spotkanie Merkel i Sarkozego,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny