Pożegnali Dawida w szalikach Lechii

22.09.12

Chory na rdzeniowy zanik mięśni chłopiec zmarł we wtorek.

Mówił w TVN24 Marek Michalak, rzecznik praw dziecka. Statek z Singapuru z 19 chińskimi marynarzami na pokładzie został porwany przez piratów w Zatoce Adeńskiej - podały chińskie służby ratownictwa morskiego. Chciał zostawić dla marszałka Grzegorza Schetyny placek z liściem konopi, będzie miał kłopoty. Przedstawiciel komitetu inicjatywy ustawodawczej "Wolne Konopie" Tomasz Obara został zatrzymany przez policję.Aleksander Kwaśniewski krytycznie ocenia słowa premiera o tym, że prezydent to w Polsce stanowisko pozbawione realnej władzy. Donald Tusk w czwartek zapowiedział, że nie zamierza startować w najbliższych wyborach prezydenckich. Szef rządu wyjaśniał, że dostrzega wagę urzędu prezydenckiego, ale realna władza nie znajduje się w Kancelarii Prezydenta, natomiast ważniejsze sprawy dla Polski odgrywają się w obrębie rządu.
Tymczasem były prezydent uważa, że takie sformułowania są nietrafione i brzmią dość dziwnie w ustach osoby, która kilka lat temu ubiegała się o prezydenturę. Wyjaśnia też, że bycie prezydentem to nie tylko prestiż i reprezentacja. Głowa państwa to w myśl konstytucji osoba, która współtworzy polską politykę zagraniczną i bezpieczeństwa, ma inicjatywę ustawodawczą, a więc może przedstawiać własne projekty oraz poprzez weto może zahamować niesłuszne działania rządu - wylicza Aleksander Kwaśniewski.
Były prezydent zwrócił także uwagę, że w obliczu wypowiadanych słów przez Donalda Tuska na temat prezydentury, kandydat - który zyska poparcie PO - już na samym wstępie będzie miał trudne zadanie.
Aleksander Kwaśniewski przyznał też, że kilka tygodni temu spotkał się z szefem rządu. Zaprzeczył jednak spekulacjom, jakoby podczas rozmowy miał namawiać Tuska do rezygnacji z kandydowania w wyborach prezydenckich. Jak podkreślił dzielił się jedynie swoimi doświadczeniami, natomiast żadne sugestie nie padały.
Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia. To 17-latek.

"Decyzja w sprawie ekshumacji Stanisława Pyjasa została podjęta - powiedział Janusz Kurtyka w RMF FM. "Odpowiedzialni za jego śmierć mogą spodziewać się zarzutów" - dodał prezes IPN. Mówił też o notatce obciążającej Wojciecha Jaruzelskiego. "Jaruzelski to zdrajca" - stwierdził.

Na dwa lata próby wystawia sąd aktorkę Annę C.-K. Kobieta znana ze spotów wyborczych najpierw Platformy Obywatelskiej, a potem Prawa i Sprawiedliwości była oskarżona o naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjanta. Ale choć aktorka do więzienia nie pójdzie, nie jest tak, że nie poniesie żadnej kary. W południowym Kirgistanie doszło do starć pomiędzy zwolennikami rządu i odsuniętego od władzy prezydenta Kurmanbeka Bakijewa. Zginęły trzy osoby, a trzydzieści zostało rannych.
Do starć doszło w mieście Dżalalabad na południu kraju, gdzie Bakijew, który przebywa na wygnaniu na Białorusi, organizuje wierne sobie siły. Rzecznik ministerstwa zdrowia poinformował, że jedna ciężko postrzelona osoba zmarła po operacji w szpitalu.


Najpierw był głuchy odgłos, później coś zabłyszczało w ciemności. Na posesję Michała Moździorka z podpoznańskiego Wargowa spadł niezidentyfikowany obiekt. Na miejscu zdarzenia pojawiły się zastępy straży pożarnej i patrol policji. Specjalistyczny zespół sprawdza, czy to meteoryt. Piątek, na rynku euro/dolara przebiegał już bez większych niespodzianek, Brak nowych impulsów spowodował, że kurs EUR/USD praktycznie przez całą dzisiejszą sesję utrzymywał się w okolicach czwartkowego zamknięcia, Podjęta przed południem próba ataku na,,, Ma 48 lat, pracował dla magnata prasowego Ruperta Murdocha i najlepszych europejskich stacji. Nie bryluje w mediach i jeździ czarnym audi. To właśnie dzięki niemu TVN ma się coraz lepiej. Oto człowiek, który odpowiada za wszystko, co dzieje się w tej firmie.Unia Europejska zamknęła negocjacje akcesyjne z Chorwacją - poinformował komisarz UE ds. rozszerzenia Sztefan Fuele. Oznacza to, że Polska straciła jeden z sukcesów, który był już zaliczany na konto polskiej prezydencji. Węgrzy ubiegli Warszawę dosłownie o godziny. 650 centymetrów - taki stan osiągnęła Wisła w czwartkowy wieczór. Ale wody wciąż przybywa. Najwięcej, bo niespełna 8 metrów, ma być w piątkowe popołudnie. Wtedy być może okaże się, czy niezbędna jest ewakuacja. Gdyby tak się stało, domy musiałoby opuścić dziesiątki tysięcy ludzi z wielu dzielnic. Warszawski samorządowiec Piotr Guział złoży zawiadomienie do prokuratury na minister do spraw walki z korupcją Julię Piterę – dowiedział się "Wprost". Radny twierdzi, że Pitera w sposób nielegalny zdobyła informacje dotyczące jego i jego firmy. – Wygląda to na szukanie haka na politycznego przeciwnika – mówi.
Radny oskarża Julię Piterę (fot. A. Chelstowski/Forum)

RSS

Nowy pomysł piosenkarki: Górniak chce nauczać przyszłe pokolenia

08.01.10

Jedni ją uwielbiają i daliby się za nią pokroić, inni nie cierpią i uważają za kapryśną gwiazdeczkę. Edyta Górniak potrafi budzić prawdziwe emocje. Teraz piosenkarka postanowiła wykorzystać swoją popularność i chce otworzyć szkołę śpiewu. Traktuje to niemal jak misję.

RSS

Małżeństwo trzech osób? W Brazylii możliwe

29.08.12

W większości świata rozwiniętego trwa spór o małżeństwa homoseksualne, a Brazylijczycy poszli krok dalej. Urzędniczka formalnie zarejstrowała związek dwóch kobiet i mężczyzny. Gdy sprawa wyszła na jaw rozpętała się burza. Niecodzienne małżeństwo zostanie najprawdopodobniej rozwiązane.

RSS

Kokaina, porsche i prawie 170 km/h

01.02.13

Wyprzedzał swoim porsche na podwójnej ciągłej i jechał zdecydowanie za szybko. Policjanci na S-3 zatrzymali 29-letniego kierowcę, który był pod wpływem kokainy.

RSS

Moja nowa ręka

22.06.10

Damian z dumą pokazuje swoją nową dłoń. Może nią zrobić prawie wszystko. A ona już nie przypomina ręki kobiety.
fot. stock.xchng

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Rajd na północ

29.06.17

Dziś rano dolar ma się słabo, a euro ? nader dobrze, W istocie na wykresie głównej pary widzimy 1,1350, Dość przypomnieć, że dobę temu, tj, we wtorek rano, byliśmy poniżej 1,12, Ruch z wczorajszej sesji był więc imponująco duży

RSS

Kolejny polski żołnierz zginął w Afganistanie: Polacy na celowniku talibów przez kampanię?

22.06.10

Już drugi w ciągu ostatnich kilku dni polski żołnierz zginął w Afganistanie. St. szeregowy Grzegorz Bukowski został trafiony odłamkiem rakiety wystrzelonej w kierunku polskiej bazy Warrior w prowincji Ghazni. A nasilenie ataków na polski kontyngent może mieć związek z wyborami prezydenckimi i zapowiedziami zakończenia misji.

RSS

Pierwszy wywiad Jadwigi Kaczyńskiej po katastrofie

29.03.11

Matka Jarosława Kaczyńskiego oraz tragicznie zmarłego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego udzieliła pierwszego wywiadu po katastrofie smoleńskiej.

RSS

Polski quad najlepszy na świecie

22.08.10

Rafał Sonik przeszedł w sobotę do historii polskiego sportu motorowego. Nie dość, że wygrał na swoim quadzie brazylijski rajd Dos Sertoes jako pierwszy obcokrajowiec, to zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

RSS

Egipt: Włoski statek przewrócił się w Aleksandrii

15.12.10

Włoski frachtowiec "Jolly Amaranto" z toksycznymi chemikaliami, uszkodzony w tym tygodniu przez sztorm, przewrócił się we wtorek do góry dnem w porcie w Aleksandrii - informuje egipska agencja MENA. Załogę uratowano.

RSS

Piszczek wróci do gry jeszcze w tym roku?

08.11.13

Rehabilitacja Łukasza Piszczka przebiega szybciej niż się spodziewano i jest możliwe, że jeszcze w tym roku wybiegnie na murawę. - Wygląda to bardzo dobrze - przyznał dyrektor sportowy Borussii Dortmund Michael Zorc.

RSS

Polski program uniemożliwi rozprzestrzenianie się dymu pożarowego

08.01.12

Specjaliści z Politechniki Warszawskiej opracowali unikalny program, który uniemożliwi rozprzestrzenianie się toksycznego dymu podczas pożarów w wieżowcach. System znajdzie się w sprzedaży najpóźniej w 2013 roku.

RSS

Jezioro błota, stadion w ruinie. "Katastrofa"

08.10.14

Południowa Francja walczy ze skutkami opadów. Ofiarą burz jest m.in. stadion Montpellier HSC, francuskiego mistrza sprzed dwóch sezonów.

RSS

Procesja tylko dla mężczyzn i chłopców

01.04.13

RSS

Próba wzrostów w trudnym otoczeniu

01.12.10

Dzisiaj warszawski parkiet szedł pod prąd zachodnioeuropejskim tendencjom i próbował wygenerować odbicie z kluczowego wsparcia na poziomie 2600 punktów, Przez fixing niestety nie udało mu się to i dopiero poprawa nastrojów zewnętrznych pozwoli oddalić się

RSS

Włochy: 100 tys. osób na antyrządowej manifestacji w Rzymie

29.11.10

Około 100 tysięcy osób wzięło udział w antyrządowej demonstracji w Rzymie, zorganizowanej przez największą włoską centralę związkową, lewicową CGIL z poparciem liderów centrolewicowej opozycji i jej największej siły - Partii Demokratycznej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny