PiS zaprasza ekonomistów. "Chodzi o poważną dyskusję"

08.09.12

Wśród zaproszonych na 24 września na konferencję ws. propozycji zmian gospodarczych są m.in. Balcerowicz, Belka, Bugaj, Kołodko.

Złoty znacznie umacnia się względem wspólnej waluty Euro kontynuując tym samym silny trend aprecjacyjny, Obecnie notowania zbliżają się do psychologicznej granicy czterech Złotych za jedno Euro strefa ta w średnim terminie może zatrzymać umocnienie naszej To był tydzień ekstremów, długoterminowe dołki lub szczyty ustanawiały m,in, eurodolar, USD/JPY, USD/CAD, EUR/GBP, AUD/USD czy USD/PLN, Nie wszystkie z tych tendencji mają potencjał, by być kontynuowanymi, Dużo w tej kwestii będzie ,,, Policja zatrzymała w czwartek wieczorem mężczyznę w Centrum Sztuki Współczesnej.W ciągu najbliższych godzin nad Polską znajdzie się front niskiego ciśnienia. Brytyjski samolot pasażerski podczas lądowania w Szarm el-Szejk niemal został trafiony rakietą, jego pilot musiał manewrować - ujawniły brytyjskie media. Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy uznało za ludobójstwo Wielki Głód, do którego doprowadzono w Związku Radzieckim w latach trzydziestych. Przyjęta rezolucja potępia stalinowski reżim i wzywa do badań historycznych nad dokonanymi zbrodniami.
Posłowie podkreślają w rezolucji, że Wielki Głód był jedną z najtragiczniejszych kart w historii narodów byłego Związku Radzieckiego. Miliony niewinnych osób Białorusi, Kazachstanu, Mołdawii, a szczególnie Ukrainy, zginęło w wyniku masowego głodu spowodowanego celowym działaniem sowieckiego reżimu.
Zgromadzenie zdecydowanie potępiło okrutną politykę prowadzoną przez stalinowski reżim i uznało ją za zbrodnię przeciwko ludzkości. Takie stanowisko - jak podkreślają posłowie - zdecydowanie odrzuca wszelkie próby uzasadnienia tej niosącej śmierć polityki. Ponadto Zgromadzenie zwróciło się do innych państw członkowskich Rady Europy, aby przeprowadziły ponowne poszukiwania w swoich archiwach krajowych i udostępniły historykom wszystkie dokumenty.
Zdaniem prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, który wczoraj gościł w Radzie Europy, nazywanie Wielkiego Głodu ludobójstwem tego czy innego narodu byłoby niepoprawne i niesprawiedliwe.


Policja szuka Janusza K.

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaczęły się od próby kontynuacji ruchu na północ, zainicjowanego na sesji poniedziałkowej, Niestety od początku sesji rynek musiał godzić lokalne apetyty wzrostowe z ,,, W rzece Narwi między Rzędzianami i Radulami (Podlaskie) odnaleziono ciało jednego z dwóch poszukiwanych od kilku dni młodych geologów. Znajdowało się w samochodzie, który zlokalizowano dzień wcześniej. Poszukiwania ciała drugiego mężczyzny przerwano po południu ze względu na trudne warunki pogodowe; na silnym mrozie nurkom zamarzała aparatura.

      30 posłów Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w pisemnej deklaracji wyraziło zaniepokojenie wyrokiem Trybunału w sprawie zakazu wieszania krzyży w instytucjach publicznych. W listopadzie ubiegłego roku Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu stwierdził, że krzyże we włoskich szkołach naruszają prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz wolność religijną uczniów.
       Na obecną deklarację posłów przewodniczący Trybunału odpowiada: nie była to decyzja polityczna.
       Deklarację podpisali przedstawiciele największych frakcji politycznych.
       Posłowie podkreślili, że krzyż od dawna przestał być jedynie symbolem religijnym, lecz jest ogólnie przyjętym znakiem włoskiej historii i tożsamości narodowej. Dotyczy to także wielu innych państw. Deklaracja stwierdza, że paragraf 9. Europejskiej Konwencji, który zapewnia obywatelom wolność religijną, nie mówi o równości religii w danym kraju. Zdaniem posłów, Trybunał ferując wyroki powinien brać pod uwagę kulturowe, historyczne i filozoficzne uwarunkowania danego kraju. Posłowie twierdzą, że wyrok ma charakter polityczny i wybiega poza obszar jurysdykcji Trybunału.
        Przewodniczący Trybunału Jean-Paul Costa podczas konferencji prasowej zaprzeczył zarzutom. Oświadczył, że wyrok nie miał nic wspólnego z polityką. Powiedział, że od kilku lat do Trybunału napływa coraz więcej skarg dotyczących religii i dzieje się to w czasie, gdy ubywa wiernych praktykujących. Costa stwierdził, że nie Trybunał , lecz religie zyskują coraz bardziej polityczny wymiar i są elementem politycznych rozgrywek.    
Kilka dni temu niedźwiedziom udało się przełamać linię trendu rosnącego budowanego od 4 października #8211; zaznaczony na wykresie dziennym kolorem zielonym, Byki jednak się nie poddają i próbują powrócić na pozycje z połowy ubiegłego tygodnia, Analitycy Goldman Sachs obniżyli cenę docelową dla akcji JPMorgan Chase do 45 USD z 49 USD, Bank of America do 9 USD z 10 USD, a dla Wells Fargo podwyższyli do 34 USD z 33 USD, We wszystkich trzech przypadkach radzą kupować akcje amerykańskich banków, NeInformując o konflikcie między Warszawą i Mińskiem wokół Związku Polaków na Białorusi (ZPB), rosyjski dziennik "Kommiersant" w czwartek zwraca uwagę na spokój, z jakim strona białoruska przyjmuje protesty Polski. Założycielowi demaskatorskiego portalu Wikileaks Julianowi Assange'owi groziłyby tortury, a nawet egzekucja, gdyby został poddany ekstradycji do Szwecji, a stamtąd przekazany Stanom Zjednoczonym - oświadczyła jego obrona. "Niebywałe, skandal".

RSS

Po co nam Patrioty?

08.07.10

Baterie rakiet Patriot w Polsce mogą mieć sens – jeśli tylko będą stacjonować w naszym kraju na stałe, będą uzbrojone, a przede wszystkim doprowadzą do stworzenia polskiego systemu obrony powietrznej.

RSS

Argentyńska lekcja

01.09.18

Czwartek był bardzo nerwowym dniem na rynkach wschodzących, Do problemów Turcji dołączyło załamanie w Argentynie, Te dwa kraje są dobrym przykładem na to, że po przekroczeniu pewnego progu wytrzymałości inwestorów sytuacja staje się ,,,

RSS

Analiza techniczna: AUDCAD

08.11.13

Na parze walutowej AUDCAD, po wczorajszych słabych danych makroekonomicznych z Australii, Cena ponownie testuje kilku miesięczną linię trendu wzrostowego, Kilka dni temu doszło do wybicia z formacji klina wzrostowego o obecnie trwa już czwarty ,,,

RSS

Byli naziści na garnuszku amerykańskiego podatnika. Wypłacono im 20 mln dolarów

01.06.15

Osoby podejrzane o udział w zbrodniach popełnianych przez III Rzeszę otrzymywały amerykańskie świadczenia socjalne.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Kilkuset migrantów usiłowało sforsować granicę

01.11.16

Prawie pół tysiąca afrykańskich migrantów usiłowało w poniedziałek sforsować granicę hiszpańsko-marokańską, aby dostać się do Ceuty, enklawy Hiszpanii w Afryce Północnej.

RSS

Letnia sukienka zmieszała premiera

01.06.11

"Słońce świeci nad nami, ogrzewa nasze nagie ciała promieniami" - śpiewał w letnim przeboju sprzed lat katowicki zespół Sami. Czerwcowe upały działają też na premiera Donalda Tuska. - Patrzę na letni strój pani redaktor i dlatego nie kojarzy mi się z tym... Z dopięciem wszystkiego na ostatni guzik - kluczył na konferencji prasowej zapytany o polską prezydencję w UE.

RSS

Informacje o EBI pomagają

08.11.11

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) może tymczasowo wesprzeć europejskie banki kwotą nawet do 74 mld EUR w przeciągu dwóch lat, jeżeli wzmocniona zostanie jego baza kapitałowa, wynika z dokumentu przygotowanego dla europejskich ministrów finansów, którzy j

RSS

Przecena złotego przyspieszyła po południu

15.03.12

Osłabienie złotego zauważalnie przyspieszyło w godzinach popołudniowych, Po godzinie 14:00 kurs USD/PLN wyznaczył nowe dzienne maksimum na poziomie 3,1809 zł, natomiast EUR/PLN wzrósł do 4,1531 zł, Tymczasem jeszcze we wtorek na koniec dnia za dolara trze

RSS

Francuski PKB dużo lepszy od oczekiwań

15.08.13

Najważniejsze: W II kwartale francuska gospodarka urosła o 0,5% w ujęciu kwartał do kwartału, po dwóch kwartałach ujemnego wzrostu, Choć przyrost PKB był solidny, wynikało to częściowo z większego spożycia publicznego, Przewidujemy, że ,,,

RSS

Girzyński ukarany za udział w dyskusji w TVN24: W PiS zakazano pokazywać się z Lepperem

08.03.10

Poseł Zbigniew Girzyński nie wykazał się lojalnością. Idąc do TVN24 złamał zakaz publicznych dyskusji członków PiS z Andrzejem Lepperem. Za pokazanie się w towarzystwie byłego wicepremiera - i to tuż przed skazaniem go za seksaferę w Samoobronie - Girzyński został ukarany...

RSS

"W Wielkiej Brytanii sprzedaż Mistrali Rosjanom byłaby nie do pomyślenia"

22.07.14

Skrytykował w tym kontekście plan sprzedaży przez Francję okrętów desantowych Rosji.

RSS

Polka podbija świat mody. "Twarzą" projektantów roku

01.08.11

Zuzanna Bijoch z Katowic została twarzą wpływowego domu mody Proenza Schouler. Jest pierwszą Polką reklamującą ten amerykański duet projektantów. To dla 17-latki oznacza trampolinę do światowej kariery. Zwłaszcza, że w sezonie jesień-zima 2011-12 to już jej trzecia ważna reklama: po Louis Vuitton i Chloe.

RSS

Brazylia: 55 milionów prezerwatyw na karnawał

08.02.10

W wielkiej kampanii przeciwko AIDS, przeprowadzanej co roku z okazji karnawału brazylijskie Ministerstwo Zdrowia rozprowadzi bezpłatnie 55 milionów prezerwatyw.

RSS

Rosja oburzona zatrzymaniem swoich dziennikarzy na Ukrainie

22.05.14

Zatrzymani mieli posiadać przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe. Rosyjski prezydent nazwał zatrzymanie żurnalistów "niedopuszczalnym".

RSS

Status quo zachowany

01.11.15

Mamy za sobą już wszystkie posiedzenia banków centralnych zaplanowane na ten tydzień, Chociaż żaden z nich nie zmienił swojej polityki monetarnej to jednak oświadczenia po spotkaniach przyczyniły się do dużych fluktuacji na rynku,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny