PiS zaprasza ekonomistów. "Chodzi o poważną dyskusję"

08.09.12

Wśród zaproszonych na 24 września na konferencję ws. propozycji zmian gospodarczych są m.in. Balcerowicz, Belka, Bugaj, Kołodko.

Zapraszamy Was do współtworzenia naszego programu. Pytania możecie również nagrać i wysłać do nas wideo. Najciekawsze wyświetlimy podczas debat! Rozbił się pierwszy zbudowany w Nowej Zelandii śmigłowiec, KC 518. Trzej moskiewscy policjanci i ich kolega zamordowali 22-letniego znajomego podczas kłótni o jego drogi samochód. Próbowali jeszcze wyłudzić okup od rodziny ofiary.Nieszczęśliwy wypadek w zakładzie rusznikarskim w Sieradzu. Właściciel zakładu czyścił broń, która niespodziewanie wystrzeliła i raniła w pośladek przypadkową kobietę. Mężczyzna został ranny w rękę. Oboje trafili do szpitala. O zdarzeniu redakcję Kontaktu 24 poinformował portal sieradz.com.pl. Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, najbardziej ucierpiały akcje spółek o dużej kapitalizacji, Na otwarciu zostało przebite środowe minimum na 2401 na WIG-20, a w kolejnych godzinach na parkiecie przeważała strona podażowa, W dalszej części Rodzimi politycy nie mogli nie dostrzec, jak bardzo w wyborczym sukcesie Barackowi Obamie pomogło wsparcie gwiazd. Wzorem zagranicznych polscy kandydaci korzystają z wielkiej siły oddziaływania osobistości show-biznesu. Który z kandydatów zgromadził największe poparcie? Na kogo chcą głosować wielkie sławy i popularni celebryci? Sprawdź.

Drastyczne zarzuty o zbrodnie wojenne w Afganistanie wysunęły organa dochodzeniowe armii USA przeciw kilku amerykańskim żołnierzom. Dowodzącego nimi sierżanta oskarża się o podżeganie do mordowania afgańskich cywilów.

Według ustaleń RMF FM, w protokole sekcji, który ma córka byłego ministra do spraw służb specjalnych, nie zgadza się większość informacji o stanie narządów wewnętrznych posła PiS-u przed i po wypadku samolotu.

Libijskie wojska rządowe przeprowadziły w czwartek o świcie ostrzał rakietowy mieszkalnej dzielnicy nadbrzeżnego miasta Misrata, zabijając 23 osoby, w tym trzech Egipcjan - poinformował rebeliancki rzecznik. Stadion, koziołki, słodkie przysmaki a nawet ziemniaki. Krótki spot zrealizowany przez irlandzkie radio można zobaczyć już w sieci i irlandzkiej telewizji publicznej.         MSWiA potwierdza , że w zalanej Bogatyni zawaliło się kilka budynków. Wcześniej policja potwierdziła, że jest jedna ofiara śmiertelna powodzi. 
         Wezbrana rzeka Miedzianka zalała dużą część  Bogatyni. Strażacy pomagają mieszkańcom w ewakuacji.  W Bogatyni rzeka załała i podtopiła wiele budynków gospodarczych, gospodarstw domowych, piwnic i dróg. Wezbrana Miedzianka zerwała most. Natomiast powoli stabilizuje się sytuacja w powiatach: jeleniogórskim i wałbrzyskim - informuje MSWiA.
           Z kolei rzeka Czerwona Woda zagraża miejscowościom Radzimów i Sulików w powiecie zgorzeleckim. Jest niebezpieczeństwo przerwania wałów na odcinku 40 metrów w rejonie miejscowości Sieniawka. Podtopione są wsie: Markocice, Porajów, Opolno, Kopaczów. W powiecie lwóweckim w miejscowości Lwówek Śląski podtopionych jest kilka budynków oraz piwnic. Zalana została droga krajowa nr 297, która jest nieprzejezdna.
          W powiecie jaworskim w miejscowości Jawor woda przelała się ze studzienek kanalizacyjnych, podtapiając kilkadziesiąt domów i sklepów.  Podtopione są także Kamienna Góra oraz Rędziny, Wieściszowice, Sędzisław i Marciszów. Wylały potoki Zimna Woda i Sierniawa.  W powiecie lubańskim zalana jest miejscowość Leśna i trwa ewakuacja pojedynczych osób.
            Część dróg krajowych w województwie dolnośląskim jest zamknięta. Niedostępne są m.in. drogi krajowe nr 3 i nr 30. Występują liczne utrudnienia w ruchu komunikacyjnym na terenie województwa. Policyjne służby drogowe kierują ruchem komunikacyjnym. W wielu miejscach wprowadzono ruch wahadłowy.
            W akcji ratunkowej oprócz 21 zastępów straży pożarnej, bierze udział 40 żołnierzy z jednostki w Bolesławcu, pomagają także specjalistyczne jednostki straży pożarnej z Niemiec.

- Nie jesteśmy populistami, nie robimy programu fajerwerków. To pobudzona przez PiS gospodarka pozwoliła na to, że w czasach kryzysu w miarę bezpiecznie trwamy - zapewnia w rozmowie z Wprost24 Beata Szydło. Wiceprezes PiS przekonuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego ma pomysł na gospodarkę. Jaki? Podatek bankowy, dobrowolność wyboru między ZUS a OFE oraz budżet zadaniowy i inwestycje w przemysł.
Beata Szydło (fot. A. Chelstowski / Forum) Od 1 stycznia 2017 r. wchodzą w życie przepisy likwidujące Ministerstwo Skarbu Państwa, co jest zgodne z zapowiedziami premier Beaty Szydło. Rolę koordynatora polityki właścicielskiej będzie pełnił prezes Rady Ministrów.

RSS

Duterte: policjanci mają pełne prawo zabić, gdy aresztowany stawia opór

29.08.17

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte powiedział w poniedziałek, że policjanci "mają pełne prawo" zabić tych, którzy odpowiedzą przemocą na próbę aresztowania. Jego słowa padły dwa dni po pogrzebie nastolatka zastrzelonego przez filipińskie służby bezpieczeństwa.

RSS

Sylwester i Nowy Rok: -16 st. C na wschodzie. Na zachodzie śnieg

01.01.16

Prognoza pogody na najbliższą noc.

RSS

EUR/PLN cały czas w konsolidacji

22.08.12

Kolejny dzień to utrzymywanie się notowań EUR/PLN w wąskim zakresie zmian, który zmusza kurs tej pary do oscylacji wokół poziomu 4,0600, Bliskość dolnej bariery konsolidacji (4,0500) oznacza, że już wkrótce może dojść do ataku na ostatnie minima,

RSS

Aktywne zakończenie przedświątecznego tygodnia

22.12.14

Złotówka jest dalej w odwrocie, Wczoraj znowu doszło do osłabienia się złotego względem głównych walut, Coroczna konferencja Władimira Putina zamiast jak zawsze okazać siłę, pokazała słabość,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Amerykańska ropa pod presją podaży

29.03.12

Wczoraj na rynkach większości towarów dominowali pesymiści, Wprawdzie indeks CRB zanotował delikatny wzrost (+0,13% do poziomu 315,43 pkt,), jednak jest to raczej rezultat wzrostu cen mało popularnych wśród inwestorów towarów, takich jak kawa, bawełna, ka

RSS

Bandyta zabarykadował się w autokomisie: Strzały w Wągrowcu. Sceny jak z filmu

15.06.10

Najpierw seria strzałów, panika, hałas syren i dziesiątki policjantów celujących w okna autokomisu. Później informacja o zabarykadowanym w środku desperacie, szturm antyterrorystów i widok ciał, z których jedno było już martwe. To sceny, które wydarzyły się dziś w Wągrowcu (Wielkopolska).

RSS

Urolog wyszedł z aresztu: Sąd wypuścił oskarżonego o gwałt

22.01.10

Oskarżony o gwałt i molestowanie pacjentek oraz pracownic szpitala były ordynator lecznicy szpitala w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie) decyzją tamtejszego sądu opuścił areszt. Prokuratura zapowiada zaskarżenie decyzji sądu.

RSS

Ciągnie Niemca do Bundesligi. Genialny piłkarz, ale czy też trener?

08.05.14

Wielu twierdzi, że to najlepiej wyszkolony technicznie Niemiec w historii. Słynny Bernd Schuster jest ponoć o krok od powrotu do rodzimej Bundesligi.

RSS

Pijany 24-latek wszedł na dźwig, bo "chciał zobaczyć miasto"

08.03.17

Czego nie robi się dla pięknych widoków.

RSS

Złoty do euro: nastroje "umiarkowanie negatywnie"

29.11.16

Prognozy analityków.

RSS

Prokuratura prosi Kaczyńskiego o DNA

15.06.11

Prokuratorzy badający katastrofę smoleńską proszą Jarosława Kaczyńskiego, brata tragicznie zmarłego prezydenta, o udostępnienie próbki swojego materiału genetycznego – wynika z nieoficjalnych informacji „Wprost” uzyskanych w prokuraturze. Chodzi o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących dokumentacji sekcyjnej ofiar sporządzonej przez Rosjan.
Jarosław Kaczyński (fot. M. Stelmach/Wprost)

RSS

Zakaz nauki pływania na basenie? Zaskakujący zapis w regulaminie

01.10.16

RSS

Zginęła pod kołami śmieciarki

15.10.13

RSS

Goodbye Bafana – film o człowieku, który pokonał apartheid już w poniedziałkowym wydaniu tygodnika "Wprost"

08.05.10

Jak to się stało, że zdeklarowany biały rasista James Gregory, strażnik czarnoskórych więźniów politycznych w RPA zmienia poglądy i zostaje wrogiem apartheidu? Kolejny film z kolekcji "Wprost", "Goodbye Bafana", opowiadający o Nelsonie Mandeli, przywódcy Afrykańskiego Kongresu Narodowego, przybliża historię walki o swoje prawa czarnoskórych mieszkańców Republiki Południowej Afryki.
Fot. Wprost

RSS

Temat Portugalii powraca

01.02.12

Początek tego tygodnia rozpoczął się od korekty na rynkach finansowych, W oczekiwaniu na szczyt Unii Europejskiej, na skutek wzrostu niepewności nastąpiła przecena zagranicznych indeksów akcji, a na wartości zaczęły zyskiwać takie waluty jak dolar ameryka

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny