Czarny PR straży miejskiej. Słusznie nielubiani?

22.08.12

Straż miejska głównie kojarzy się z wystawianiem mandatów, łapaniem na fotoradar albo zakładaniem blokady na samochody. Taki się utarł wizerunek, a z niego wynika mały szacunek, jakim cieszą się strażnicy. Czy słusznie?

Ostrzeżenie przed wyjazdami do Kairu i innych dużych aglomeracji miejskich w związku z zamieszkami. USA: Zdaniem Roberta Kaplana z oddziału FED w Dallas, Rezerwa Federalna ma ograniczone pole do manewru w kwestii podwyżki stóp procentowych, gdyż tzw, neutralna stopa procentowa gwarantująca optymalny koszt kredytu przy stabilnej inflacji i ,,, Podatnicy, dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, są zobowiązani do rejestrowania tych operacji za pomocą kas fiskalnych. Jednakże co zrobić w sytuacji, gdy kasa rejestrująca ulegnie awarii? Czy można nadal dokonywać sprzedaży?...samochody pływające w Jeziorze Genewskim. Prokurator generalny nie ma pewności, że na pilotów Tu-154 nie była wywierana presja. Andrzej Seremet podkreśla, że taką wiedzę mogą dać tylko zapisy z czarnych skrzynek. Dodaje, że śledczy przesłuchają Jarosława Kaczyńskiego, który rozmawiał przez telefon z bratem przed katastrofą. Dla Didiera Drogby mecz z Schalke był debiutem w tegorocznej Lidze Mistrzów. W środę napastnik wystąpił przez 90 minut, ale zdaniem niemieckiego klubu nie był uprawniony do gry. Dlatego Schalke zapowiedziało złożenie protestu.

Oficjalna historia brytyjskiego wywiadu SIS (Secret Intelligence Service), obejmująca lata 1909-49, zawiera wysoką ocenę polskiego wywiadu z czasów II wojny światowej i odsłania szczegóły wielu wspólnych operacji, dotychczas trzymanych w tajemnicy.

Sztab kandydata PO zaprezentował trzy nowe spoty, w których Bronisław Komorowski obiecuje, co zrobi, gdy zostanie prezydentem, w dziedzinie polityki społecznej, gospodarczej oraz zagranicznej. Chorwackie media po przegranej swojej reprezentacji z Polską.

Paweł Brożek zdobył dwie bramki, ale Wiśle nie wystarczyło to choćby do remisu w Kielcach. Korona pokonała rywala z Krakowa 3:2. Wieża Eiffla, symbol Paryża, po nocnych zamachach, w sobotę została zamknięta, ze względów bezpieczeństwa. Dodatkowo na znak żałoby pozostanie nieoświetlona. Mocno wiało pod narty, wielu zawodników zamiast walczyć o odległość, walczyło o uniknięcie groźnego upadku. Kontynuowanie konkursu nie miało sensu i jury Pucharu świata już w trakcie pierwszej serii przerwało zawody w Lillehammer. Jeden z najdłuższych skoków zdołał oddać Stefan Hula.Śnieg sypał wczoraj w 49 z 50 stanów USA i jedyną częścią kraju, gdzie biały puch nie dotknął ziemi, były Hawaje. Legia Warszawa przegrała z Arsenalem Londyn 5:6. Choć był moment, kiedy stołeczny klub prowadził 3:0, to Kanonierzy szybko przypomnieli legionistom o swojej klasie. Swoją klasę pokazał też Artur Jędrzejczyk. To jednak nie wystarczyło na Kanonierów. Jak do tej pory praktycznie w każdą środę pojawiały się zapowiedzi Szwajcarskiego Banku Narodowego o podjęciu kolejnych kroków mających na celu osłabienie helweckiej waluty, Dzisiaj tych wypowiedzi zabrakło, a dodatkowo rozczarowały dane z amerykańskiego

RSS

"Nimfomanka" miała szokować. Zamiast tego rozczaruje?

15.06.13

Film, który sam reżyser nazywa pornograficznym, nie zapowiada się jednak na tak wielki skandal, jak oczekiwano.

RSS

Dobre dane z Kanady

01.06.10

Kurs USD/CAD zareagował lekkim spadkiem na opublikowane w poniedziałek dane nt, dynamiki kanadyjskiego PKB, W I kwartale 2010 roku zannualizowany wzrost PKB wyniósł 6,1 proc, wobec prognozowanych przez rynek 6 proc, i wobec 4,9 proc, w IV kwartale 2009 ro

RSS

VW wstrzymał sprzedaż nowych samochodów

22.10.15

Afera spalinowa odbija się na niemieckim koncernie. Volkswagen wstrzymał sprzedaż nowych samochodów w Unii Europejskiej. Chodzi o auta wyposażone w oprogramowania manipulującego emisją spalin - poinformował w środę niemiecki producent.

RSS

Trzymali go w bunkrze, za kratami - nastolatek odbity

22.05.12

Policja uwolniła uprowadzonego 10 dni temu nastolatka, syna wielkopolskiego biznesmena. Zatrzymano czterech mężczyzn zamieszanych w sprawę - poinformował w poniedziałek zastępca komendanta wielkopolskiej policji Jarosław Rzymkowski.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Dolar czeka już na dane makro, euro zastanawia się czy nadal wierzyć Draghiemu, a jen po staremu?

29.04.17

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim może przerodzić się w poważny konflikt, choć nadal będziemy dążyć do rozwiązania go środkami dyplomatycznymi ? powiedział Donald Trump w wywiadzie dla agencji Reuters przeprowadzonym z okazji ,,,

RSS

Cena ropy naftowej WTI w okolicach 50 USD za baryłkę

01.08.17

Miniony tydzień na rynku ropy naftowej był okresem nieprzerwanych wzrostów, Przewaga strony popytowej doprowadziła notowania amerykańskiej ropy WTI do okolic 49,60-49,70 USD za baryłkę pod koniec piątkowej sesji, natomiast dzisiaj rano wzrosty,,,

RSS

Dziś CAD przyciąga uwagę inwestorów

22.12.17

W przedświątecznym tygodniu sentyment do waluty amerykańskiej pozostaje słabszy, Notowania indeksu dolara utrzymują się poniżej poziomu 93,00 pkt, w oczekiwaniu na dzisiejsze finalne dane z USA odnośnie PKB w trzecim kwartale, bezrobocia ,,,

RSS

EUR/PLN i EUR/USD na nowych minimach

08.07.13

Wczorajsze informacje osłabiające euro i zwiększające optymizm sprawiły, że EUR/PLN przetestował 4,2640, a kurs EUR/USD wrócił w rejon 1,2870, Wiele się jednak może zmienić po dzisiejszych danych z amerykańskiego rynku pracy, które ,,,

RSS

Toksyczny grzyb zabił 400 osób

15.07.10

Jest mały, ale jak się okazuje, może być bardzo niebezpieczny. Słabo znany naukowcom grzyb odpowiada najprawdopodobniej za śmierć ponad 400 osób w południowo-zachodnich Chinach.

RSS

"Przydomek żółw zmienić na gepard". Wspomnienia o Tadeuszu Mazowieckim

29.10.13

Małgorzata Niezabitowska, Zbigniew Bujak i Władysław Frasyniuk w "Faktach po Faktach".

RSS

Mniej biurokracji przy rozliczaniu podatku od nieruchomości

15.03.11

Podatnicy płacący podatek od nieruchomości mogą spodziewać się znacznych udogodnień. Ministerstwo Gospodarki chce wprowadzić ujednolicony wzór deklaracji związanych z rozliczaniem tego podatku.

RSS

Pił wodę z rzeki, żywił się rybami: Kamiński spłynął Wisłą do samego Gdańska

22.03.10

Znany podróżnik Marek Kamiński zakończył na plaży Gdańsku-Sobieszewie zimowy spływ kajakiem po Wiśle. Celem trwającej od 6 marca wyprawy była promocja rzeki. Na mecie powitało go kilkadziesiąt osób. W ciągu 15 dni Kamiński przepłynął 959 kilometrów.

RSS

"Fryzjer" zatrzymany. "Przebywa w poznańskim areszcie"

15.08.12

Policjantom udało się go odnaleźć w okolicach Głogowa.

RSS

Była gwiazda "Beverly Hills 90210" walczy z rakiem. Poruszające zdjęcia

22.07.16

Shannen Doherty zmaga się nowotworem piersi.

RSS

Aktor zażądał wycofania swoich dżingli: Zamachowski nie chce być głosem "Trójki"

29.03.10

"Trójka". Program III Polskiego Radia. Zapraszamy do "Trójki" - tak do słuchania stacji przez ponad pół roku zachęcał Zbigniew Zamachowski. Teraz aktor powiedział dość i zadzwonił do radia z żądaniem wycofania swoich dżingli. Powód? Wywiad, jakiego udzielił nowy szef "Trójki", Jacek Sobala.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny