Certyfikat dla Śląskiego Banku Spółdzielczego "SILESIA" w Katowicach

29.07.12

W dniu 24.07.2012 r. w siedzibie Śląskiego Banku Spółdzielczego SILESIA w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu przyznanego bankowi przez jednostkę certyfikującą TUV NORD Polska.

Audit certyfikacyjny odbył się w dniach 17-18.05.2012 roku a Bank SILESIA jest pierwszym Bankiem w Polsce, który zdecydował się na certyfikację Systemu Zabezpieczenia Technicznego i Ochrony Fizycznej Osób i Mienia. Certyfikat na ręce Prezesa Zarządu Śląskiego Banku Spółdzielczego SILESIA, Pana Józefa Myrczka przekazał Prezes Zarządu TUV NORD Polska – Henryk Warkocz.

czytaj dalejNa firmamencie branży kosmetycznej pojawiła się nowa ekskluzywna marka - MUSE Cosmetics. Marka oferuje nowoczesne, wysoce skuteczne, innowacyjne produkty specjalistyczne, o potwierdzonym klinicznie działaniu stymulującym wzrost oraz odbudowę rzęs, brwi a także włosów. Produkty MUSE Cosmetics tworzone są w oparciu o oryginalne, nowatorskie rozwiązania i receptury łączące w sobie najwyższą jakość specjalnie dobranych składników aktywnych, znanych ze swoich wybitnych właściwości.

czytaj dalej

Nie do wiary. Komisja Europejska zorientowała się, że... solaria mogą być niebezpieczne. Trwająca rok kontrola 500 solariów w dziesięciu krajach UE, w tym w Polsce, pozwoliła Komisji Europejskiej wydać w piątek alarmujący komunikat o tym, że korzystanie z solariów wiąże się dla miłośników sztucznej opalenizny ze sporym ryzykiem. Przede wszystkim - promieniowaniem...

Trwały montaż różnego rodzaju elementów czy konstrukcji budowlanych jest jednym z tych problemów, z jakimi często możemy się spotkać na różnych etapach budowy bądź remontu. Dzięki kotwie chemicznej firmy Den Braven, będziemy mogli zapomnieć o stosowaniu kołków czy kotw rozporowych, a wykonane łączenia będą mocne i pewne. Prawidłowe i trwałe zamocowanie takich elementów jak tablice kamienne, płyty pamiątkowe czy nawet centrale klimatyzacyjne lub muszle toaletowe może stanowić nie lada problem.

czytaj dalej

Chałwa, ta pyszna i lubiana przekąska, która przybyła do nas z Bliskiego Wschodu, kojarzona jest głównie jako idealny deser zaspokajający słodkie zachcianki. Ze względu jednak na swoją kaloryczność ma grono przeciwników. Czy słusznie?

czytaj dalej

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie przez Google Motoroli Mobility. I chociaż firma została została kupiona przez internetowego giganta za 12,5 mld dol już w sierpniu ub. r. to na sfinalizowanie transakcji trzeba było czekać, aż KE zbada, czy nie narusza ona konkurencji.

Niespełna dwa miesiące temu marka Britta należąca do prortfolio firmy Sawex, wprowadziła do sprzedaży linię nowych produktów śniadaniowych Britta Twój Błonnik. W linii znalazł się również produkt, wyróżniający się wśród dostępnych na rynku artykułów z tego segmentu – płatki Twój Błonnik BEZ DODATKU CUKRU. Wyjątkowa nowość doskonale nadaje się na energetyczne zdrowe śniadanie oraz jako chrupiąca, zdrowa przekąska pomiędzy posiłkami.

czytaj dalejCzęsto przesyłasz paczki za granicę? Czekając na realizację, zastanawiasz się czy kolejna przyjdzie z opóźnieniem, tak jak ostatnia? Zastanawiasz się jakich kosztów masz się spodziewać, a myśl o tym gdzie w danym momencie wędruje Twoja paczka, Cię nurtuje?

czytaj dalejPrezes Fiata Luca Cordero di Montezemolo ustępuje ze stanowiska, ale dalej pozostanie prezesem Ferrari - podała włoska agencja ANSA. Zwolnione miejsce zajmie zaledwie 34-letni John Elkann - dotychczasowy wiceprezes i potomek rodziny Agnellich, założycieli i właścicieli koncernu. Dymisję Montezemolo ogłoszono na dzień przed prezentacją strategicznych planów koncernu na najbliższe lata. Trzy osoby trafiły do aresztu po czwartkowej demonstracji pod siedzibą KGHM w Lubinie. Postawiono im już zarzuty m.in. pobicia "o charakterze chuligańskim" i zniszczenia mienia. Dwaj z nich zgodzili się na proponowana przez prokuraturę karę.

Resort finansów szacuje, że deficyt budżetowy po lutym sięgnął 14,4 mld zł, czyli 35,9 proc. planu na cały 2011 rok. Rynek spożywczy w Polsce wart jest ok. 250 mld zł. Niemal 24 mld zł, czyli blisko 10 proc. przypada na Biedronkę. Portugalska sieć zdradza część planów na 2012 rok. finanse.wp.pl

Ponad 120 Pań z Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Krakowa uczestniczyło w tegorocznej edycji Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG, kobiecych rozmów o planowaniu budowy domu. Inwestorki najbardziej interesowały badania geotechniczne, rozmowy z fachowcami oraz kwestie formalno-prawne związane z budową domu.

czytaj dalej

1/5 pieniędzy na polską służbę zdrowia jest marnowana - przyznaje prezes Narodowego Funduszu Zdrowia przed kamerą TVN CNBC. W tym roku NFZ ma do wydania około 60 miliardów złotych - dwa razy tyle, co pięć lat temu. W ocenie prezesa 12 miliardów jest źle wydanych przez jego instytucję.

Producent dań gotowych firma Virtu z Zawiercia wystartowała w lipcu z ogólnopolską kampanią reklamową „Nie rób tego sam! Virtu! Szybko i smacznie! Celem kampanii jest wzrost świadomości marki Virtu wśród konsumentów.

czytaj dalej

Ponad 900 mkw., w tym około 600 mkw. powierzchni biurowej będzie mieć nowe Centrum Biurowo - Konferencyjne Zachodniej Izby Gospodarczej, które już w maju zostanie otwarte w prestiżowym budynku w sąsiedztwie wrocławskiego Rynku. Obiekt będzie doskonałym miejscem do organizowania szkoleń, konferencji i innych oficjalnych spotkań,, a także miejscem dla integracji świata biznesu, nauki i administracji.

czytaj dalejRSS

Getin Noble Bank najlepszym bankiem oszczędnościowo-inwestycyjnym!

22.02.12

Getin Noble Bank, od lat przodujący w rankingach atrakcyjności lokat, zdobył I miejsce w rankingu na najlepszy bank oszczędnościowo-inwestycyjny przeprowadzonym przez Comperia.pl na koniec 2011 r. Zwycięstwo jest efektem konsekwentnie prowadzonej strategii oferowania najbardziej innowacyjnych i atrakcyjnych produktów depozytowych i inwestycyjnych. Getin Noble Bank, drugi największy polski bank, został doceniony m.in. za wysokie oprocentowanie produktów, możliwość lokowania środków w kilku walutach oraz za atrakcyjną ofertę lokat z dzienną kapitalizacją odsetek.

czytaj dalej

RSS

Na majówkę taniej na stacjach?

29.04.12

W nadchodzących dniach możliwe są niewielkie obniżki cen paliw na stacjach benzynowych, rzędu 2-4 grosze za litr - uważa analityk BM Reflex. Zmian cen nie przewidują jednak eksperci z portalu e-petrol.pl.

RSS

Premier: obroniliśmy nasze interesy

29.03.10

Premier jest zadowolony z ustaleń szczytu UE w Brukseli. Zdaniem Donalda Tuska, gwarantują one, że nowa unijna strategia Europa 2020 uwzględni polski postulat rozwoju infrastruktury, której głównym instrumentem jest polityka spójności. Nową strategię wspierać też będzie polityka rolna. Premier podkreślił, że Polska na "bardzo dużą skalę" korzysta ze środków przeznaczanych zarówno na politykę spójności, jak i politykę rolną.

RSS

Nowe rozwiązania KE mogą zagrozić Polsce

08.10.11

Komisja Europejska ma zaproponować, by krajom łamiącym dyscyplinę finansów publicznych zabierać dostęp do funduszy strukturalnych. Ta kara ma grozić wszystkim, a nie tylko strefie euro, jak chciał Berlin

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Marketing wirusowy - stara forma promocji w nowej odsłonie

22.10.11

Specjaliści od marketingu wciąż poszukują nowych form promocji, dzięki którym będą mogli szybciej i skuteczniej docierać do klienta. Najbardziej cenione są te, które są skuteczne i jednocześnie nie wymagają wielu zabiegów.
To założenie w pełni spełnia marketing wirusowy.

czytaj dalej

RSS

PGNiG rozmawia o łupkach

01.04.12

PGNiG prowadzi obecnie rozmowy z jednym potencjalnym partnerem zagranicznym w sprawie współpracy przy poszukiwaniu gazu z łupków - poinformował wiceprezes spółki Marek Karabuła.

RSS

Chcą pozwać Link4 do sądu!

22.07.10

Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych podjęła działania, mające na celu wystąpienie w imieniu środowiska z pozwem zbiorowym przeciwko Link4 Towarzystwu Ubezpieczeń - informuje "Parkiet". finanse.wp.pl

RSS

Złoty stracił, ale wciąż jest bardzo mocny

08.08.12

Złoty lekko stracił we wtorek ok. godz. 13 wobec głównych walut. Euro kosztowało 4,05 zł, dolar - 3,26 zł, a frank - 3,37 zł. Analitycy wskazują, że takiej korekty należało się spodziewać po ostatnim silnym umocnieniu polskiej waluty. finanse.wp.pl

RSS

Czy na pewno wiesz, jak odliczyć ulgę internetową?

01.03.11

W tym roku wyjątkowo do 2 maja mamy czas na rozliczenia PIT-u. Ci, którzy zrobią to szybciej, mają szansę na szybsze odzyskanie zwrotu nadpłaconego podatku. Jakie zmiany zaszły w tym roku w podatkach? Jak najkorzystniej wypełnić zeznanie? Jak się nie pomylić, wypełniając PIT? Dowiedz się z naszego poradnika! finanse.wp.pl

RSS

Świąteczne nowości – pyszności od Kowalewskiego

29.12.10

Podczas przygotowań do świątecznej uczty warto skorzystać z dwóch smakowitych nowości, jakie oferuje firma Kowalewski. Pierwszą propozycją jest obowiązkowy podczas wigilijnej wieczerzy skoncentrowany, pasteryzowany Barszczyk pochodzący z najlepszych buraków ćwikłowych. Poręczna butelka twist sprawia, że koncentrat ulubionego Barszczyku można użyć w dowolnej ilości a resztę odstawić do lodówki. Barszczyk Kowalewski jest źródłem witaminy C. 100 ml zawiera jej aż 50 mg, czyli pokrywa aż 83% dziennego zapotrzebowania organizmu na te witaminę.

czytaj dalej

RSS

Dostaną ulgi w podatkach, bo dzielnie znoszą kryzys?

08.11.11

Niemiecki rząd zapowiedział wprowadzenie ulg podatkowych, w wyniku których straci kosztem obywateli sześć mld euro w ciągu dwóch lat. Jak powiedziała kanclerz Angela Merkel ma to być "podziękowanie" dla obywateli za znoszenie trudów kryzysu zadłużenia w strefie euro.

RSS

Panthers defences "weakest link" while trying to credit the unit

15.08.14

VANCOUVER -- The Vancouver Whitecaps announced Thursday that the club has exercised contract options on 11 players, including MLS Golden Boot winner Camilo Sanvezzo. The Brazilian striker led the league with 22 goals in 2013, including a memorable hat trick in the season finale to clinch the scoring title. Vancouver also picked up the options on defenders Jordan Harvey and Carlyle Mitchell, midfielders Aminu Abdallah, Bryce Alderson, Gershon Koffie, Erik Hurtado, Nigel Reo-Coker, Russell Teibert and Matt Watson, as well as striker Omar Salgado.

czytaj dalej

RSS

Łupkowe odwierty: gazu więcej, niż szacowano

01.05.12

Od 25 do 75 mld metrów sześciennych gazu łupkowego można będzie pozyskać z polskich zasobów - wynika z badań RPS Energy Ltd na odwiertach przeprowadzonych na Pomorzu. Gdyby na pozostałych obszarach w kraju zasoby były podobne, to wydobycie sięgnęłyby od jednego do trzech biliardów metrów sześciennych. To o ponad bilion więcej, niż zakładały szacunki Polskiego Instytutu Geologicznego - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

RSS

Kogoś cytują? To pewnie TVN24

29.03.11

TVN24 i TVN były w lutym najczęściej cytowanymi telewizjami w Polsce - wynika z najnowszego raport Instytutu Monitorowania Mediów. Spośród redakcji internetowych najczęściej powoływano się na onet.pl i tvn24.pl.

RSS

"Zapaść" w TVP

22.01.10

Dramatyczna sytuacja, zapaść - tymi słowami prezesi TVP i Polskiego Radia opisywali posłom z sejmowej komisji kultury sytuację mediów publicznych. Obaj szefowie mediów publicznych zapowiedzieli drastyczne programy oszczędnościowe - w tym zwolnienia.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny