"Super Bowl" na Narodowym. Sprawdź, jak dojechać

15.07.12

W związku z meczem futbolu amerykańskiego na Stadionie Narodowym, w niedzielę zamknięta będzie część Saskiej Kępy.

Nowa, ciągle negocjowana umowa z Bayernem Monachium rozbudziła ostatnio spore emocje w niemieckich mediach. Rentowność wynajmu mieszkań w ostatnich dwóch miesiącach obniżyła się, Jednak w skali roku sytuacja wynajmujących się poprawiła, czemu pomagają stabilne stawki ofertowe wynajmu, Premier Donald Tusk oraz ministrowie jego rządu przez godzinę kolejno pełnili Wartę Honorową przy trumnach pary prezydenckiej - Marii i Lecha Kaczyńskich.Władze położonych na Oceanie Indyjskim muzułmańskich Malediwów, słynnych ze wspaniałych kurortów, nakazały zamknięcie wszystkich salonów masażu i ośrodków odnowy biologicznej, ponieważ uznano je za sprzeczne z islamem. Nowy premier Ukrainy Mykoła Azarow ujawnił, że przed objęciem gabinetu po swej poprzedniczce Julii Tymoszenko poprosił księdza o poświęcenie pomieszczania. Giełdowe byki nie doczekały się wsparcia w postaci dobrych danych o liczbie nowych miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych, Okazały się one gorsze od oczekiwań i indeksy poszły w dół, Reakcja europejskich parkietów i Wall Street była jednak dość umiarkowana,

Urzędnicy ze Zgierza (woj. łódzkie) chcieli, aby mieszkańcy ich miasta jeździli nowymi autobusami. Ogłaszając przetarg na przewoźnika zapisali w jego warunkach, ile miejsc stojących mają mieć pojazdy. Liczyli, że zmusi to firmy walczące o kontrakt do odświeżenia floty.

WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Podczas wieczornego głosowania przepadła poprawka Cooper-Boles?a, która ?wymuszała? na rządzie May podjęcie stosownych działań najpóźniej do 26 lutego, które miałyby na celu uniknięcie scenariusza,, Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek poinformował w sobotę w Warszawie, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Jak zaznaczył, będzie kandydował, ponieważ "od obowiązku nie można się uchylać".

Głosuj na materiał tygodnia w Kontakcie 24. Źródła unijne cytuje PAP. Bank Kanady niespodziewanie szybciej niż sądzono podniósł stopy procentowe, Premier dementuje pogłoski o możliwym wyjściu ze struktur unijnych, Dodatek dla emerytów jeżeli będzie nas na niego staćPiłkarze Pogoni Szczecin długo nie mogli przełamać niemocy w LOTTO Ekstraklasie. Uczynili to w spotkaniu z mistrzem Polski Legią Warszawa, wygrywając u siebie 3:2. Chińczycy chcą jeść ekologicznie i zdrowo a polskie produkty mogą wkrótce masowo trafić na ich talerze. 50 polskich firm dostanie niepowtarzalną szansę, by przy stosunkowo niewielkich kosztach, dostać się na ten ogromny rynek. Wirtualny Pawilon z Polską Żywnością - tak będzie nazywała się specjalna platforma internetowej sprzedaży, z pomocą której produkty z nad Wisły będą sprzedawane w Chinach. - Najwyższy czas, by przedstawiciel polskiej federacji znalazł się w zarządzie UEFA - tak informację o ewentualnej kandydaturze Zbigniewa Bońka do Komitetu Wykonawczego skomentował delegat UEFA Kazimierz Oleszek.

RSS

Na osłodę porażki telefon od prezydenta

08.07.12

Bronisław Komorowski docenił awans Agnieszki Radwańskiej do finału prestiżowego turnieju.

RSS

Zawody Pucharu Świata w biegach: Kowalczyk dopiero 12. Przez reklamówkę

22.03.10

Justyna Kowalczyk zajęła w szwedzkim Falun dalekie 12. miejsce w biegu łączonym na 10 km, zaliczanym do punktacji Pucharu Świata. Na pierwszym pomiarze czasu (2,5 km) znajdowała się na czele stawki. Potem do jej narty przykleiła się reklamówka, która działała jak hamulec.

RSS

Sztuka inwestowania - produkty strukturyzowane

15.07.11

Produkty strukturyzowane są nowoczesnymi instrumentami rynku finansowego i ciągle podlegają procesowi ewolucji, Każdy z nich jest inaczej skonstruowany i trudno o jednoznaczne określenie zasady ich funkcjonowania, Możemy jednak usystematyzować je w katego

RSS

Śmiertelnie pobili sędziego. Czwarty nastolatek zatrzymany

08.12.12

Policja holenderska zatrzymała czwartego młodego piłkarza podejrzanego o udział w śmiertelnym pobiciu sędziego liniowego podczas niedzielnego meczu drużyn juniorów w Almere. Jest to 16-letni mieszkaniec Amsterdamu.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Ożywienie gospodarcze nabiera tempa

29.03.14

W środę minister finansów Mateusz Szczurek przekazał dziennikarzom, że wzrost polskiego PKB prawdopodobnie przekroczy w tym roku 3 proc, Napływające dane makroekonomiczne pozostają nadal silne,

RSS

Exit poll: wielki triumf Camerona i konserwatystów na Wyspach

08.05.15

To miał być niezwykle wyrównany wynik w walce o władzę. Z sondaży wynika jednak, że konserwatyści premiera Davida Camerona odnieśli pewne zwycięstwo.

RSS

Fed jest gotów ograniczać program QE3

22.11.13

Nie da się nie zauważyć, że wczorajsze notatki z październikowego posiedzenia Rezerwy Federalnej wspierały jastrzębie skrzydło rynku, Padło stwierdzenie, że Fed jest gotów ograniczać program wsparcia gospodarki w kolejnych miesiącach, ,,,

RSS

PE - NATO - Rasmussen

15.07.10

Sekretarz generalny NATO zaapelował do unijnych krajów, by nie ustalały już teraz daty wycofania swoich wojsk z Afganistanu, bo przedwczesne zakończenie misji grozi zaognieniem sytuacji i przejęciem władzy przez talibów. Anders Fogh Rasmussen mówił o tym podczas spotkania z deputowanymi w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
Nieoficjalnie dowiedziało się o tym Polskie Radio, bo spotkanie z szefem Sojuszu Północnoatlantyckiego było zamknięte dla prasy.
Poza tym sekretarz generalny mówił o współpracy NATO z Unią Europejską. Padła propozycja, by unijny szczyt, który odbędzie się we wrześniu poświęcony był wzajemnym relacjom.
To ważne - jak mówi europoseł Jacek Saryusz-Wolski - zwłaszcza przed listopadowym szczytem NATO w Lizbonie.
"Żeby głos Unii zabrzmiał i został uwzględniony na szczycie NATO. Trochę na takich dziewiczych wodach poruszamy się, bo tych wzajemnych relacji jest niewiele, a jest irracjonalnie żeby te 2 światy funkcjonowały obok siebie" - mówił Jacek Saryusz-Wolski.
Podczas spotkania jeden z deputowanych wspomniał też pomysł utworzenia europejskiej armii, o czym kilka lat temu mówił ówczesny polski premier Jarosław Kaczyński.
Pozostałe tematy - jak wynika z relacjieuroposłów - nie wzbudziły już takiego zainteresowania. Deputowany Janusz Zemke narzekał, że dyskusja między innymi o przyszłości NATO niewiele wniosła.
"Takie odpowiedzi o dość ogólnym charakterze na dość ogólnym poziomie, tak bym to delikatnie nazwał" - mówił polski europoseł.
To było pierwsze spotkanie sekretarza generalnego NATO z deputowanymi do Parlamentu Europejskiego. Nie jest wykluczone, że za kilka miesięcy Anders Fogh Rasmussen będzie rozmawiał z unijnymi liderami, jeśli zaakceptowana zostanie propozycja, by wrześniowy szczyt był poświęcony relacjom Sojuszu z Unią.
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek ma rozmawiać na ten temat z unijnym prezydentem Hermanem Van Rompuyem.

RSS

"Spieprzyliśmy wszystko!" "Niektóre rzeczy się udały"

01.09.12

Byli opozycjoniści w "Faktach po Faktach" w TVN24.

RSS

Bundesbank ostrzega przed bitcoinami

08.01.14

"Inwestorzy mogą stracić wszystkie pieniądze".

RSS

Wichura na Podlasiu powaliła nawet trzystuletnie dęby

29.08.17

W niedzielę po południu.

RSS

Tak się zarabia na sztuce. Przez trzy dni 1,4 mld dolarów

15.05.15

W ciągu trzech dni od poniedziałku w domu aukcyjnym Christie's w Nowym Jorku sprzedano dzieła sztuki warte ponad 1,4 mld dolarów. Ta rekordowa kwota wskazuje na wzrost klasy "superbogaczy" i ich apetyt na dzieła sztuki.

RSS

Barski i Święczkowski nie złożą jutro ślubowań

08.11.11

W środę Sąd Najwyższy zajmie się odwołaniami posłów elektów PiS, prokuratorów w stanie spoczynku Dariusza Barskiego i Bogdana Święczkowskiego od decyzji o wygaszeniu im mandatów - poinformował marszałek senior Józef Zych z PSL, który rozmawiał z pierwszym prezesem SN. Oznacza to, że posłowie-elektowie nie złożą we wtorek ślubowania. Posłom PiS mandaty wygasił Grzegorz Schetyna.

RSS

Kluzik-Rostkowska: u Kaczyńskich kobietom zawsze było łatwiej

08.05.10

- Gdy wpadałam do Leszka i Jarka z jakąś sprawą, nie siadałam, bo wydawało mi się, że wtedy szybciej wszystko załatwię. Oni odruchowo wstawali. No bo jak to? Kobieta stoi a oni mają siedzieć? Nie może tak być – opowiada w rozmowie z „Wprost” Joanna Kluzik-Rostkowska, szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego.
Fot. A. Jagielak /Wprost

RSS

Po awarii Norwegian wycofuje Dreamlinera. "To nie do zaakceptowania"

29.09.13

"Naszych pasażerów nie mogą dotykać takie doświadczenia"

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny