Euro rośnie wobec podjętych decyzji na szczycie UE

01.07.12

Euro (EUR) wzrosło do 1,2627 z 1,2407 wobec dolara amerykańskiego, po pierwszym dniu szczytu UE, Przywódcy UE zgodzili się przeznaczyć 120 mld euro na cel stymulowania wzrostu i tworzenia nowych miejsc pracy w najbardziej zagrożonych gospodarkach unii, Pr

Początek dzisiejszego dnia był dość nerwowy ze względu na informację z agencji Moody#8217;s, która rozpoczęła rewizję ratingu Portugalii i sugerowała, że może on zostać obniżony o jeden lub dwa poziomy, Inwestorzy szybko zareagowali sprzedażą euro, ,,, W sobotę w kongresie Ruchu Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska" ma wziąć udział cztery tysiące osób - zapowiadają organizatorzy. Polityk PO szczegóły imprezy trzyma w tajemnicy. Wiadomo jednak, że oprócz niego głos zabierze sześciu gości, m.in. poseł SLD Ryszard Kalisz, Magdalena Środa, Manuela Gretkowska i prawdopodobnie Kuba Wojewódzki. Po południu śmiertelnie ranił mężczyznę.Szef Biura Ochrony Rządu zdementował informacje prasowe o konflikcie między podległymi mu funkcjonariuszami, a służbami rosyjskimi na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem. Generał brygady Marian Janicki oświadczył, że nie doszło na lotnisku w Smoleńsku do użycia broni.
Szef BOR dodał, że jego funkcjonariusze pracowali na lotnisku do późnych godzin nocnych, do wywiezienia z niego ostatniego ciała, a współpraca z Rosjanami była bardzo dobra. Generał oświadczył, że nie zawiesił ani nie zamierza zawiesić funkcjonariuszy, którzy pracowali pod Smoleńskiem. Szef BOR nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy, tłumacząc to toczącym się śledztwem.
Według "Naszego Dziennika", funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu po katastrofie pod Smoleńskiem nie chcieli wydać ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego Rosjanom. Jak opisuje gazeta, BORowcy 10 kwietnia czekali na płycie lotniska Siewiernyj w Smoleńsku na przylot głowy państwa i delegacji udającej się do Katynia. Byli później jednymi z pierwszych na miejscu katastrofy Tu-154M.
Na polecenie władz rosyjskich wszystkie ciała wydobyte z prezydenckiej maszyny miały zostać przewiezione do Moskwy. Jednak - jak relacjonuje "Naszemu Dziennikowi" jeden z uczestników zajścia - funkcjonariusze BOR utworzyli kordon wokół ciała prezydenta, nie godząc się na jego wydanie władzom Rosji. Wcześniej przykryli je własnymi marynarkami.
Po tym incydencie, według "Naszego Dziennika" - BOR-owcy zostali zawieszeni w czynnościach. Powodem miało być nieautoryzowane użycie broni.
Władze Turcji nie wyraziły zgody na wizytę niemieckich parlamentarzystów w bazie NATO w mieście Konya. Stacjonują tam miedzy innymi żołnierze Bundeswehry - poinformował w piątek szef komisji obrony w Bundestagu Wolfgang Hellmich. Podczas reanimacji Michaela Jacksona na 10 minut wrócił mu puls i bicie serca. Wypadki mogły potoczyć się inaczej, gdyby lekarze mieli pełną wiedzę o stanie pacjenta. Niestety, doktor Conrad Murray przerwał reanimację, by ukryć leki, którymi naszprycował gwiazdora - pisze "Fakt".

PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontowała w ostatnich trzech latach linię kolejową Gliwice-Katowice.

Przedstawiona przez KNF propozycja zmian w Rekomendacji S dotyczącej kredytów hipotecznych zawiera zarówno elementy liberalizujące jak i zaostrzające obowiązujące regulacje, Expander ocenia jednak, że łączny wpływ tych zmian na dostępną ,,, - Powiem krótko, do d... - tak Bogdan Wenta, trener polskich szczypiornistów, skomentował porażkę swoich podopiecznych w Innsbrucku. W ostatnim meczu drugiej rundy mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, Polacy przegrali z Francją 24:29 (10:15). Obydwa zespoły awansowały jednak do półfinałów.

3 mln euro zażądali za uwolnienie 20-letniego Iwana Kaspierskiego jego porywacze - podały w czwartek rosyjskie media. Iwan jest synem Jewgienija Kaspierskiego, sławnego programisty zajmującego się bezpieczeństwem komputerowym. Nieoczekiwanie, najważniejszym wydarzeniem wczorajszej sesji okazało się ogłoszenie decyzji o ograniczeniu przez Rosję importu z krajów, które nałożyły sankcje ekonomiczne na Moskwę, Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez agencje RIA ,,, Sędzia koroner Heather Hallett, która prowadziła dochodzenie w sprawie okoliczności śmierci 52 osób w zamachach terrorystycznych w Londynie 7 lipca 2005 r. orzekła, że wszyscy zabici są ofiarami "bezprawnej przemocy". Do zamachów doszło w metrze i autobusie.Piątkowej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie nie sposób opisać bez odwołania się do szerszego kontekstu, jakim było zachowanie WIG20 w ostatnim miesiącu zeszłego roku i na kilku sesjach stycznia, Po bardzo słabym ,,, Mieszkańcom zalanych terenów zaczynają puszczać nerwy. Dlaczego nikt nas nie ostrzegł? - pytała Donalda Tuska zapłakana mieszkanka Sandomierza, której wezbrana Wisła zalała dom. Ktoś z tłumu krzyknął, że to wina PO. "Jakby był PiS, to by było inaczej?" - odpowiedziała kobieta. Tusk starał się tonować nastroje.

RSS

NASA zwraca się do internautów: którego dnia nastąpi zderzenie?

08.04.14

Osoby, których odpowiedzi będą najbardziej zbliżone do fatycznej daty zderzenia, zostaną nagrodzone.

RSS

Czy banki centralne utrzymają wsparcie?

29.05.17

Z pewnością wydarzeniem dnia jest dzisiaj posiedzenie OPEC, które ma zakończyć się już za kilkadziesiąt minut, Oprócz tego rynek spekuluje na temat kolejnych ruchów ze strony najważniejszych banków centralnych na świecie, Z kolei w ,,,

RSS

Decyzje FOMC nie zaskoczyły

15.12.12

Ten tydzień na parze EUR/USD przyniósł nam wzrost kursu, który z poziomu 1,2885 (10 grudnia) wspiął się do poziomu 1,3118 dziś (14 grudnia),

RSS

Polsat płaci pół miliona za szyderstwa z Madzi Buczek

15.01.10

- Polsat ma zapłacić 500 tys. zł za wyemitowanie w 2006 roku programu Kuby Wojewódzkiego, w którym Kazimiera Szczuka nazwała autorkę audycji Radia Maryja Magdalenę Buczek "starą dziewczynką" i parodiowała jej sposób modlitwy - orzekł Sąd Najwyższy, oddalając kasację Polsatu w tej sprawie.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

"Każdy Polak powinien wiedzieć". Rosja rozczarowana rocznicą operacji warszawskiej

22.01.16

Rzeczniczka MSZ Rosji oświadczyła, że władze Polski "umacniają nową politykę historyczną" i dodała, że strona rosyjska jest rozczarowana takim podejściem.

RSS

Kuba niczego nie obiecuje. Chce przemówić na boisku

15.11.13

Mecz we Wrocławiu będzie debiutem dla Adama Nawałki w roli selekcjonera.

RSS

Gortat coraz mniej ceniony

08.10.13

Coraz gorzej stoją w USA akcje Marcina Gortata. Serwis stacji ESPN w swoim corocznym rankingu najlepszych koszykarzy ligi sklasyfikował polskiego centra w dziewiątej dziesiątce. To spory spadek w porównaniu z poprzednim zestawieniem.

RSS

Za krytykę polityki Putina wyrzekła się go rodzina, pobili koledzy. W końcu popełnił samobójstwo

29.12.15

25 grudnia napisał: "Jeśli nie będzie ze mną kontaktu w ciągu najbliższych 2-6 dni, (...) przyjąłem śmiertelną dawkę. Przepraszam".

RSS

W środę inwestorzy zabrali się za odrabianie strat

01.03.13

WIG20 jak i światowych indeksów zakończyło środowe notowania na plusie, Najlepiej radziła sobie giełda amerykańska ze wzrostem trzech głównych indeksów o ponad 1 proc, W Europie widoczne odbicie po wcześniejszych spadkach, Liderami była ,,,

RSS

Został zatrzymany za napad : Policja czekała na maturzystę pod drzwiami

08.05.10

19-letni Paweł K. nie będzie dobrze wspominał egzaminu maturalnego z matematyki. I to wcale nie dlatego, że nie rozwiązał wszystkich zadań, albo został przyłapany na ściąganiu. Na Pawła K. za drzwiami sali, w której pocił się nad rachunkami, czekali policjanci. Grozi mu 15 lat więzienia.

RSS

Współzałożyciel Pirate Bay skazany na 3,5 roku więzienia

01.11.14

Współzałożyciel szwedzkiego serwisu Pirate Bay Gottfrid Warg został w piątek skazany przez duński sąd na 3,5 roku więzienia. Mężczyzna znany także jako "Anakata" został uznany winnym włamania do duńskiego systemu rejestracji cywilnej i lokalnego rejestru karnego policji.

RSS

Raport o uczelniach wyższych: Kto w Polsce płaci najwięcej za naukę?

08.06.10

Są takie studia, których skończenie daje niemal pewność dobrej pracy i sowitych zarobków. Ale najpierw trzeba zapłacić za tę naukę. A nie są to małe kwoty. Ile trzeba wydać pieniędzy, by zostać na przykład dentystą? A ile kosztuje kształcenie się na metalurga? Oto odpowiedzi.

RSS

"Niedoliczone, niedoszacowane, sufitologia". Ekspert o propozycjach dla frankowiczów

22.10.16

- Trzeba być odpowiedzialnym. Regulacje, które się wprowadzi nie mogą doprowadzić do upadku systemu bankowego w Polsce - mówi o pomocy frankowiczom prof. Andrzej Bień z Instytutu Bankowości SGH. Jego zdaniem, trzy propozycje - nad którymi pracują posłowie - są "niedoliczone i niedoszacowane".

RSS

Za drogie, żeby odnieść sukces

15.07.17

Luksusowe smartfony znikną z rynku.

RSS

Zapraszamy na Cryptocurrency World Expo - Warsaw Summit 2018

08.07.18

Z przyjemnością zawiadamiamy o Cryptocurrency World Expo, które po raz kolejny odbędzie się w Warszawie 18-19 lipca 2018 w Multikine Złote Tarasy, Jest to największa impreza dotycząca kryptowalut w Polsce

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny