Bez względu na niskie oczekiwania i nikłe „szanse na cud”, to może być bardzo ważny szczyt…

29.06.12

Na rynku chyba nie mogło dziać się już mniej, Przygotowywanie się na szczyt, który zaczyna się oficjalnie dzisiaj o 15:00 i szukanie bezpiecznego poziomu dominuje na rynku, Stąd wzrost rentowności wzdłuż niemieckiej krzywej rentowności, Inwestorzy chcą og

Sienkiewicz: Polskie państwo nie "powinno", ale "wyciąga" wnioski z sytuacji, które dzieją się na polskich drogach. Zawieje i zamiecie śnieżne utrudniają nadal jazdę na polsko-słowackich przejściach granicznych. W Tatrach spadła lawina - trwa akcja ratownicza.
Do tragedii doszło najprawdopodobniej w słowackich Tatrach. Potężna lawina, która spadła dziś po południu z Małego Kezmarskiego Szczytu, zasypała grupę narciarzy. O tożsamości zaginionych nic nie wiadomo. Od kilku godzin trwa akcja ratunkowa. Ratownicy przeszukują zwały śniegu. Na razie bez rezultatu. Horska Slużba apeluje do turystów o nieopuszczanie schronisk. Obowiązuje drugi w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego.
W wielu rejonach Słowacji śnieg już nie pada, ale huraganowy wiatr zasypuje drogi. Wieczorem zamknięto dla samochodów ciężarowych słowacko-polskie przejście graniczne w Vyżnom Komarniku. Zawiane są nadal drogi drugiej i trzeciej kategorii w rejonie Trnavy i Nitry. Śnieg zasypał do wysokości 2 metrów główną drogę dojazdową do
elektrowni jądrowej w Jaslovskich Bohunicach 100 km od Bratysławy
Polacy weszli do koalicji rządzącej w Wilnie. W wiosennych wyborach samorządowych , koalicja Akcji Wyborczej Polaków na Litwie Waldemara Tomaszewskiego i Sojuszu Rosjan zdobyła 11 mandatów z 51.Jednym z głównych haseł głoszonych w kampanii wyborczej przez Andrzeja Dudę było wezwanie do wyprowadzenia Polski z "głównego nurtu" Unii Europejskiej i taka zmiana orientacji Polski, aby nasz kraj płynął "własnym, polskim nurtem". Nie jest tajemnicą, że owo "wyjście z głównego nurtu" odnosi się głównie do Niemiec. Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ponoszeniem ryzyka. W szczególności zagrożone są działania o charakterze inwestycyjnym. Liczne błędy, opóźnienia, spory z kontrahentami to codzienność. Jak zatem traktować kary umowne, wynikające z wyżej wymienionych sytuacji? Czy będą one stanowiły koszty uzyskania przychodu? Jak Ronaldo to zrobił?

Najnowsze i największe w Polsce kosmiczne znalezisko - Meteoryt Morasko.

Dyskusja o in vitro w "Kropce nad i". Polski rząd proponował organizację uroczystości katyńskich w jednym terminie z udziałem Lecha Kaczyńskiego, Donalda Tuska i Władimira Putina. To Rosjanie zasugerowali podzielenie obchodów na dwie części – wynika z dokumentów, do których dotarł „Wprost”.


Szybszy zwrot nadpłaconego VAT i ułatwienia dla firm w rozliczeniu się z fiskusem to propozycje Ministerstwa Gospodarki, które mają pomóc rodzimym przedsiębiorstwom konkurować na międzynarodowych rynkach - poinformowało PAP biuro prasowe MG. Do incydentu doszło po wyjściu prezydenta z katedry w Łucku. - Tusk jest ciągle sparaliżowany dziadkiem z Wermachtu. On się nigdy nie zdobędzie na pełne poparcie współpracy polsko-niemieckiej. Zostawił to z premedytacją Sikorskiemu. Bo uznał, że jeśli on to zrobi, to zaraz wróci Kaczyński i powie, że Tusk jest uzależniony od Niemców - takie, zdaniem Janusza Palikota, były powody tego, że to szef polskiej dyplomacji, a nie premier przedstawił w Berlinie wizję nowej, federalistycznej formuły Unii Europejskiej z kluczową rolą Niemiec.Jak ujawnił klubowy lekarz Boltonu, serce Fabrice'a Muamby nie biło przez 78 minut. - Był wtedy martwy - powiedział Jonathan Tobin. Gdy piłkarz w sobotę miał atak serca w trakcie meczu w Londynie, z pomocą ruszył też medyk Tottenhamu. To on rozmawiał z Anglikiem podczas dramatycznej akcji. To nie jest spowiedź powszechna, pan nie jest księdzem - wypaliła Zyta Gilowska do posła PO Jarosława Urbaniaka w czasie przesłuchania przed hazardową komisją śledczą. A potem stwierdziła, że marzy on o karierze inkwizytora. Mówiła też o swoim braku zaufania do departamentu gier i o konsultacjach z premierem Kaczyńskim. "Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby".

RSS

EUR/USD wciąż próbuje skończyć z powrotami do 1,3000. Chwilowy spadek USD/JPY

15.05.13

W nocy EUR/USD prześlizgnął się z powrotem ponad poziom 1,3000, gdy przez chwilowy spadek kursu USD/JPY ?zielony? znalazł się w defensywie, Dziś rano czekamy, aż odczyt ZEW dla Niemiec wskaże nam dalszy kierunek,

RSS

Filmiki: Niczym MacGyver

15.05.13

RSS

Egipt dopuścił Rosjan do śledztwa w sprawie katastrofy samolotu

01.11.15

Po rozmowach prezydentów oraz szefów dyplomacji Egiptu i Rosji.

RSS

Komorowski: 8 listopada powierzę misję Tuskowi

15.10.11

Prezydent Bronisław Komorowski poinformował dziś, że przewiduje, iż 8 listopada, w dniu pierwszego posiedzenia Sejmu, powierzy Donaldowi Tuskowi misję tworzenia rządu.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Złoty stracił po PKB, ale bilans tygodnia korzystny

01.12.12

Piątek na rodzimym rynku walutowym został zdominowany przez jedno wydarzenie, Publikację danych o polskim Produkcje Krajowym Brutto (PKB), W III kwartale wzrost gospodarczy spowolnił do 1,4% z 2,3% R/R, Tym samym dane okazały się gorsze od ,,,

RSS

Lista grzechów głównych za kierownicą: Koniec z wydawaniem fortuny na benzynę!

15.05.10

Auto, które nie psuje się i przez 100 km pędzi na kropli paliwa - marzenie ściętej głowy? Nie! Dość wydawania fortuny na mechanika i puszczania pieniędzy z dymem spalin. Zobacz, co zrobić by twój samochód jeździł bezawaryjnie i oszczędnie przez lata. Przeczytaj słowa eksperta od silników.

RSS

W iberyjskiej wojnie strzelali głównie obcy

29.04.11

Finał Ligi Europejskiej powinien być portugalski. Po rozgromieniu 5:1 hiszpańskiego Villarreal piłkarzom FC Porto pozostaje dopełnić formalności. W drugim półfinale - bratobójczym boju klubów z Portugalii - Benfica wygrała ze Sportingiem Braga 2:1. Choć wojna o finał jest iberyjska, to w pierwszych meczach 1/2 LE gole głównie strzelali piłkarze urodzeni poza Półwyspem. Wyjątkiem był honorowy gol dla Żółtej Łodzi Podwodnej, strzelony przez Hiszpana Caniego.

RSS

Powodziowe zaniechanie

29.05.10

Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi - pisał w XVI wieku zafrasowany Jan Kochanowski. Słowa "Mistrza z Czarnolasu" przypominają się, gdy stacje telewizyjne pokazują urzędników państwowych, którzy w świetle kamer dwoją się i troją, aby pokazać jak to bardzo leży im na sercu los poszkodowanych przez "wielką wodę". Minister Michał Boni zwołał nawet w miniony piątek specjalną konferencję prasową, na której poinformował, że rząd wyasygnuje około 600 milionów złotych na pomoc dla powodzian. O trosce o dotkniętych żywiołem ludzi zapewniają też premier, marszałek Sejmu, minister Miller i dziesiątki innych urzędników. Ministrowi Boniemu i jego kolegom łatwo dzielić państwowe pieniądze. Znacznie trudniej wyciągnąć z katastrofy konstruktywne wnioski i doprowadzić do tego, aby podobny kataklizm nie powtórzył się w najbliższych latach. A przecież gdyby Polak był mądry po szkodzie, po doświadczeniach sprzed 13 lat w ogóle nie mielibyśmy problemu powodzi.

RSS

Niemcy chcą popsuć hiszpańską fiestę. "Tylko oni mogą się im przeciwstawić"

01.07.17

Hiszpania po raz piąty w historii albo Niemcy po raz drugi - jeden z tych zespółów wywalczy piłkarskie mistrzostwo Europy do lat 21.

RSS

Aktualności z rynku walutowego: Grający na zwyżki USD, proszę powstać!

08.03.15

Wczorajsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego przebiegło w dużej mierze zgodnie z oczekiwaniami, a Mario Draghi jasno dał do zrozumienia, że w poniedziałek rozpocznie się skup ze strony EBC,,,

RSS

Wujec: Wałęsa nie jest święty, ale jest bohaterem

01.09.17

Henryk Wujec, były działacz opozycyjny w czasach PRL i Grzegorz Długi (Kukiz'15) w programie "Tak jest" TVN24

RSS

Wałęsa jeszcze będzie miał zdjęcie z Obamą

29.05.11

- Lech Wałęsa jeszcze będzie miał zdjęcie z Barackiem Obamą – w odróżnieniu od innych, dla których była to jedyna okazja – tak Andrzej Olechowski podsumował nieobecność byłego prezydenta na spotkaniu z amerykańskim przywódcą.

RSS

Węgry oficjalnie zwróciły się do KE i MFW z prośbą o potencjalną pomoc finansową

22.11.11

W dniu dzisiejszym przedstawiciele Węgier oficjalnie zwrócili się o potencjalną pomoc finansową do MFW oraz Komisji Europejskiej, Jednocześnie padło zapewnienie, iż KE traktuje potencjalne wsparcie jako środek zapobiegawczy, W chwilę po podaniu tej inform

RSS

Piloci F-16 mogą mieć problem przez dekret Trumpa. Pentagon szuka rozwiązania

01.02.17

Dotknął on irackich pilotów, którzy uczą się w USA obsługi myśliwców F-16 niedawno dostarczonych do Iraku.

RSS

Eurogorączka zaszkodziła lokatom bankowym

15.07.12

Czerwcowy wzrost cen - spowodowany m,in, Mistrzostwami Europy w piłce nożnej #8211; pogrążył bankowe depozyty, Na 12-miesięcznych lokatach zarobili klienci w mniej niż co trzecim banku, Ich średnia realna rentowność wyniosła minus 0,36 proc,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny