"This is our potato". Prezydent zaprasza po angielsku

01.06.12

Stadion, koziołki, słodkie przysmaki a nawet ziemniaki. Krótki spot zrealizowany przez irlandzkie radio można zobaczyć już w sieci i irlandzkiej telewizji publicznej.

Przybysze z ciepłego Bliskiego Wschodu zostaną rozlokowani 200 kilometrów za kręgiem polarnym. Na jutro zaplanowany został ślub królewskiej pary, a w poniedziałek jest majowe święto bankowe #8211; czeka nas, zatem długi weekend w Londynie, który nie pozostanie bez wpływu na rynki finansowe, U nas w kraju trzeba też uwzględnić wolny wtorek, 3 ,,, Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie były konsekwencją rozdania środowego, Wczorajszy wzrost WIG20 wybił rynek z zamrożenia w rejonie 2300 pkt, i skierował uwagę na górne ograniczenie konsolidacji wyznaczanej ,,,To jeden z najdroższych adresów w Warszawie. Rumunia postanowiła w związku z kryzysem na Ukrainie zwiększyć w 2014 roku swój budżet obronny o 700 mln lei (155 mln euro) - oznajmił premier Victor Ponta. Obecnie Rumunia wydaje na wojsko zdecydowanie mniej, niż sugeruje NATO.

Google i Microsoft dodadzą do swoich systemów Android i Windows Phone możliwość zdalnego zablokowania urządzenia. Funkcja będzie się nazywać "kill-switch". Użycie możliwości "zabicia" smartfonu spowoduje jego całkowitą bezużyteczność w przypadku kradzieży.

Potężne zniżki cen akcji, jakich doświadczyliśmy wczoraj na polskim parkiecie, przyćmiewają ostatnie wydarzenia gospodarcze oraz doniesienia ze świata, Jednak to od tego, co dzieje się w skali globalnej, będzie zależeć przebieg ,,,

- U zawodników jużÂ widać bardzo dużą motywację. Czują się bardzo mocni, jak i dystansują się od tego, co będzie się działo w sobotę - przyznaje selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Adam Nawałka. Przed nim dwa najtrudniejsze sprawdziany w roli szefa kadry. Po 36 dniach agonii w szpitalu w Rzymie zmarł pacjent, któremu podczas operacji usunięcia nerki lekarze zamknęli niewłaściwą tętnicę. Ten błąd usiłowano potem bezskutecznie naprawić podczas pięciu operacji.

Polska jest zbyt małym akcjonariuszem MFW, by samodzielnie forsować swojego kandydata na szefa tej instytucji - ocenił minister Radosław Sikorski. Obsada stanowiska była poruszana podczas spotkania Trójkąta Weimarskiego w Bydgoszczy. Podczas piątkowej sesji sytuacja na rynku głównej pary walutowej lekko się ustabilizowała po silnym czwartkowym ruchu, Pomimo znaczącego bo blisko 2,3 procentowego, jednodniowego wzrostu, kurs EUR/USD nie wykazywał dziś ochoty do skorygowania się, Świadc Złoty bardzo cierpi na globalnym spadku optymizmu, Rano eurozłoty wybił się z trwającej od 19 sierpnia konsolidacji i bez problemów pokonał poziom 4,4050, rysując tym samym kolejny rekordowy w ostatnim czasie wierzchołek, Niedźwiedziom udało się ,,,Eurodolar kwadrans po 18:00 rezyduje przy 1,09, W szczycie był przy 1,0940, nawet nieco wyżej ? ale były to w zasadzie te same poziomy, co wczoraj, Innymi słowy, opór nie został przełamany, a powtórka z korekty zakończyła się powtórką ,,, To nietypowe zdarzenie z ostatniej soboty zarejestrowały kamery w aucie i na mundurach policjantów. Gdy zaczyna się kampania, prezes PiS sięga po łagodniejszą retorykę oraz lepsze i mniej wygodne garnitury. A sztabowcy mają główny cel: ukryć, co Kaczyński myśli naprawdę.


RSS

"Tym razem PZPN jest tutaj najmniej winny"

22.10.12

Goście "Kawy na ławę" po skandalu związanym z meczem Polska-Anglia.

RSS

Powrót produkcji ropy w USA do poziomów sprzed huraganu

22.09.17

Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej zakończyła się na plusie, Cena amerykańskiej ropy WTI utrzymuje się wciąż powyżej poziomu 50 USD za baryłkę ? także dzisiaj rano, mimo delikatnej zniżki notowań w ramach odreagowania wczorajszych ,,,

RSS

Pegida w tarapatach. Zrezygnował drugi lider

29.01.15

Niemiecki antyislamski ruch Pegida znów bez lidera. W środę z kierowania organizacją zrezygnowała Kathrin Oertel, która tydzień temu przejęła władzę od Lutza Bachmanna. Pegida odwołała swój kolejny marsz.

RSS

Kto zyskał na debiucie: Na PZU najlepiej zarobi jego prezes

15.05.10

Kto najbardziej cieszy się z debiutu giełdowego PZU? Prezes ubezpieczyciela, Andrzej Klesyk. Okazuje się bowiem, że przestaje go obowiązywać ustawa kominowa, więc jego pensja pójdzie ostro w górę. Do tej pory zarabiał "tylko" 20 tysięcy złotych miesięcznie.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

W. Brytania: Ciche 29. urodziny księcia Williama

22.06.11

Wnuk Elżbiety II książę William nie dostał wolnego z pracy i przypadające we wtorek 29. urodziny drugi rok z rzędu spędza na służbie w bazie lotniczej na wyspie Anglesey u wybrzeży Walii. Urodziny ma świętować w niewielkim gronie kolegów.

RSS

Burze od Podkarpacia po Podlasie

08.06.13

Front nadszedł od Rzeszowszczyzny.

RSS

Czuchnowski: Istniała czarna lista dziennikarzy

08.12.10

W latach 2005-2007 istniała czarna lista dziennikarzy - zeznał we wtorek przed komisją śledczą ds. nacisków Wojciech Czuchnowski. Dodał, że na liście znaleźli się dziennikarze zajmujący się tematyką prokuratorsko-sądową. Powiedział, że jego telefon był w 2007 roku na podsłuchu.

RSS

Obawy przed ograniczeniem skupu aktywów

22.10.13

Amerykański rynek ropy wreszcie rozwiązał problemy dotyczące infrastruktury, wynikające ze zwiększonej produkcji ropy z łupków i piasków bitumicznych w ostatnich latach, ?Wąskie gardła? w punkcie dostaw zapasów ropy WTI w Cushing, w ,,,

RSS

Nietypowy ładunek z Polski na pokładzie. Gigant poleci do Arabii Saudyjskiej

01.05.13

Jeden z największych samolotów transportowych świata - An-124 Rusłan odleci we wtorek po południu z Pyrzowic do Arabii Saudyjskiej z 65-tonowym ładunkiem.

RSS

Pentagon nie boi się o natowskie kody

15.05.10

Pentagon nie chce komentować sprawy ewentualnego złamania kodów NATO po katastrofie smoleńskiej. Odsyła do siedziby głównej Sojuszu. Nieoficjalnie jednak jego przedstawiciele podkreślają w rozmowie z naszym korespondentem, że nie widzą żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa. Zgodnie z procedurami, na pokładzie Tu-154 nie było potrzeby montowania urządzeń do komunikacji ze strukturami NATO.

RSS

Pierwsze ugody MON z rodzinami poległych na misjach

22.12.11

Ministerstwo Obrony Narodowej zawarło w środę przed sądem ugody z pierwszymi 10 członkami rodzin żołnierzy poległych na misjach w Iraku i Afganistanie. W ciągu 45 dni otrzymają oni po 100 tys. zł zadośćuczynienia oraz do 150 tys. zł odszkodowania.

RSS

Polski rząd do ONZ: przestrzegamy praw człowieka. Organizacje pozarządowe: nie wszędzie

29.03.17

Wysyłają do ONZ swoje raporty i zapowiadają, że na pewno wezmą udział w debacie o Polsce.

RSS

Samoloty Ryanaira zderzyły się na lotnisku. Jeden z nich leciał do Polski

29.06.14

Do zdarzenia doszło o poranku na lotnisku Londyn Stansted. Nikt z pasażerów nie ucierpiał.

RSS

Siostra zamordowanego oskarża polityków: Olewnik: A gdyby porwano wasze dziecko?

15.02.10

"Panie Kalisz, panie Brachmański, panie Siemiątkowski, pani Szymanek-Deresz, panie Piłat, panie Olejnik, panie Sadowski - a gdyby to wasze dziecko porwano?" - pytała przed komisją śledczą Danuta Olewnik-Cieplińska, siostra zabitego Krzysztofa. Prowadzącej sprawę policji wytknęła liczne błędy.

RSS

Janowicz nie serwuje asów… Ale i tak wygrywa

22.07.15

Rozstawiony z "ósemką" Jerzy Janowicz pokonał włoskiego kwalifikanta Andreę Arnaboldiego 6:4, 7:5 w pierwszej rundzie turnieju ATP na kortach ziemnych w Bastad. Polak może być zadowolony z wyniku, ale nie ze swojego serwisu. W całym meczu nie zanotował ani jednego asa.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny