"Poprawność polityczna jest największym zagrożeniem dla wolności"

22.04.12

- Musimy bronić w Polsce praworządności, bo ta władza jej nie przestrzega. Decyzja KRRiT była decyzją całkowicie bezprawną. Jeśli ja podjęto, to w imię poprawności politycznej i z nienawiści do prawdy - powiedział podczas sobotniego marszu prezes PiS Jarosław Kaczyński. I zaznaczył, że PiS będzie praworządności bronić. - Poprawność polityczna jest największym zagrożeniem dla wolności. Musimy mieć odwagę powiedzieć poprawności politycznej nie, w Polsce nie - zaznaczył.

Kończący się przedświąteczny tydzień na rynkach finansowych, który w praktyce był ograniczony do czterech dni roboczych, przyniósł spore wzrosty na Wall Street, Pięciokrotny mistrz olimpijski w kolarstwie 37-letni Brytyjczyk Sir Bradley Wiggins chce wystąpić na igrzyskach w Tokio w 2020 roku. Tym razem po złoto zamierza… popłynąć. Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły sesję skromnych zmian najważniejszych indeksów, WIG i WIG20 zyskały ? odpowiednio ? 0,02 i 0,03 procent, co jednoznacznie wskazuje, iż po czwartkowym spadku,,,111 kandydatów w tegorocznych wyborach samorządowych ubiega się o stanowiska prezydentów 16 miast wojewódzkich. Najwięcej osób - 12 - walczy o fotel prezydenta Łodzi; najmniej kandydatów - 4 - rywalizuje o urząd gospodarza Katowic. Paweł Kukiz w "Kropce nad i". Poseł PiS Paweł Poncyljusz oświadczył, że zrezygnuje z członkostwa w partii, jeżeli na najbliższym posiedzeniu Komitetu Politycznego nie zapadnie decyzja o przywróceniu posłanek Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Minister rolnictwa Marek Sawicki przyznaje, że pomylił się, mówiąc w TVP, że cukier objęty jest 5-procentową stawką VAT, bo faktycznie obowiązuje 8-proc.

Policja ustala ich tożsamość. Antoni Macierewicz ma przeprosić ITI za swe słowa z 2007 r. o związkach tej spółki z wojskowymi służbami specjalnymi PRL i o finansowaniu jej ze środków FOZZ - orzekł w piątek prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Popada jedynie w rejonach górskich. Śmierć chińskiego inwestora we Francji. Widoczna na wykresach H1 i H4 flaga wzrostowa premiuje tych, którzy zajęli długie pozycje i ryzyko dalszych wzrostów EUR/USD z godziny na godzinę rośnie, Nie można jednak zapominać, że już powrót poniżej 1,3200 może zanegować tą formację,Istnieją trzy powody, dla których sądzę, że Facebook jest najtańszą akcją wzrostową na rynku USA, Po pierwsze, przychody spółki rosną w tempie 50 procent rok do roku, wsparte przez bardzo silny popyt na reklamy mobilne, To jest "jedyna prawidłowa decyzja", jaką można podjąć - tak minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski tłumaczy wznowienie śledztwa w sprawie śmierci szefa grupy morderców Krzysztofa Olewnika. Okazuje się bowiem, że prokuratorzy dotarli do informacji, które mogą rzucać nowe światło na okoliczności śmierci Wojciecha Franiewskiego. Dzisiejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, nie było aż tak znaczące, Kluczowy będzie grudzień, kiedy to zaprezentowane zostaną nowe projekcje makro i jak się oczekuje zostanie podjęta decyzja w sprawie wydłużenia obecnego ,,,

RSS

"Kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3". ZAKSA złapała Jastrzębskiego

29.03.13

Kędzierzyńska ZAKSA zrobiła bardzo ważny krok do finału PlusLigi. Na własnym boisku siatkarze Daniela Castellaniego ograli po tie-breaku Jastrzębskiego Węgla i do awansu potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa.

RSS

AT sugeruje umocnienie złotego

29.04.12

Złoty w piątek umocnił się w relacji do głównych walut, zamykając także cały tydzień na plusie, Pomógł mu najwyższy od lutego 2011 roku odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan,

RSS

Rosja: Polska łamie przepisy fitosanitarne. Sawicki: oczekujemy konkretów

01.07.14

Federalna Służba Nadzoru Sanitarnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) Rosji w poniedziałek zarzuciła Polsce systematyczne łamanie rosyjskich przepisów fitosanitarnych przy dostawach produkcji roślinnej do Federacji Rosyjskiej.

RSS

W Nowy Rok nawet 9 stopni

01.01.12

Ostatnie godziny 2011 rok upływają pod znakiem niskich, sięgających maksymalnie 0 st. Celsjusza temperatur. Opadów spodziewamy się przede wszystkim na wschodzie kraju.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Rynki po południu - dolar w odwrocie

15.04.15

Dzisiejszy dzień na rynkach był zdecydowanie ciekawy pod względem odczytów makroekonomicznych z najważniejszych gospodarek, Dla strefy euro istotne były dane dotyczące inflacji CPI w dwóch południowych krajach, Hiszpanii i Włoszech,,,

RSS

Zyski wbrew złym nastrojom

29.09.12

Bilans III kwartału na rynkach ryzykownych aktywów diametralnie różni się od tendencji gospodarczych, jakie panowały w tym czasie (wiele wskaźników makroekonomicznych spadło do poziomów ostatnio widzianych w 2009 r,), WIG zyskał od końca czerwca tego roku

RSS

Gaz przeciw tłumowi w Tunisie

29.01.11

Specjalna jednostka policji użyła w piątek granatów z gazem łzawiącym, aby usunąć kilka tysięcy ludzi demonstrujących od kilku dni w stolicy Tunezji, w dzielnicy Kasba, pod oknami siedziby premiera Mohammeda Ghannusziego. Co najmniej pięć osób zostało rannych.

RSS

Zwycięskie selfie. To już niemal tradycja

22.06.16

Radość na murawie, potem świętowanie w szatni. Polscy zawodnicy cieszyli się z pokonania Ukrainy i znow wrzucili do sieci wspólne zdjęcie.

RSS

Bruksela przypomina Rostowskiemu o terminach

08.10.10

Zgodnie ze wznowioną wobec Polski w 2009 r. procedurą nadmiernego deficytu, Polska ma ograniczyć deficyt finansów publicznych poniżej 3 proc. do 2012 r. - przypomniała Warszawie Komisja Europejska. Minister finansów Jacek Rostowski zapowiedział w czwartek w Sejmie, że ograniczenie nastąpi dopiero w 2013 r.

RSS

Meksykanin nie przypomina arabskiego szejka: Co ma najbogatszy człowiek świata?

15.03.10

Carlos Slim Helu - najbogatszy człowiek świata według nowego rankingu Forbesa - nie przypomina rosyjskich oligarchów czy arabskich szejków. Meksykanin, którego majątek oszacowano na 53,5 mld dol., nie ma luksusowych jachtów ani prywatnego odrzutowca. Od prawie 40 lat mieszka w zwykłym domu w stolicy i jeździ starzejącym się mercedesem.

RSS

Czy Alibaba to sygnał dla akcjonariuszy Amazon?

29.11.14

Amazon to wzorowy przykład na prowadzenie handlu internetowego w krajach rozwiniętych, Spółka rozpoczęła działalność jako największa księgarnia na świecie, po czym rozszerzyła ofertę o dosłownie wszystkie produkty, które mogły być ,,,

RSS

Zamach w Afganistanie. Trzej Amerykanie zginęli w wybuchu bomby

22.06.14

Trzech amerykańskich żołnierzy zginęło w południowym Afganistanie w wybuchu bomby domowej produkcji - poinformowały w sobotę służby prasowe NATO i Pentagon.

RSS

Trzech mężczyzn oskarżonych o gwałt i porwanie. "Grozili, że zakopią ją w lesie"

01.05.15

Porwali, bili, szarpali i zmusili do odbycia stosunków seksualnych. Prokuratorzy z Bolesławca (oskarżają trzech mieszkańców miasta o porwanie i zgwałcenie młodej kobiety.

RSS

Rezyser o uroczystościach w Katyniu: Wajda: Usłyszałem to, co chciałem

08.04.10

To piękny dzień, jestem szczęśliwy, że go dożyłem - tak Andrzej Wajda komentował obchody 70. rocznicy mordu polskich oficerów w Lesie Katyńskim. Reżyser filmu "Katyń" stwierdził, że od premiera Władimira Putina usłyszał to, co chciał usłyszeć. Przyznał też, że wciąż szuka teczki swego ojca, który był w Starobielsku.

RSS

Certyfikowany Regulatory Affairs Manager | Cykl seminariów

22.05.10

Czwartkowa sesja była dość emocjonująca, W obliczu wyraźnego osłabienia złotego, które było #8222;echem#8221; zawirowań na rynkach międzynarodowych, ale także nieco słabszych danych z kraju o dynamice produkcji przemysłowej i niepokojących ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny