Sto lat temu stanął oko w oko z górą lodową

15.04.12

Miał być szybszy, większy, lepszy i niezatapialny - ale poszedł na dno podczas dziewiczego rejsu. Katastrofa Titanica pochłonęła ponad półtora tysiąca ludzkich istnień. Do tragedii doszło na Atlantyku - dokładnie 100 lat temu w nocy z 14 na 15 kwietnia, statek zderzył się z górą lodową. W Polsce był wtedy poniedziałek rano.

Rodzicom zamordowanego chłopca grozi 25 lat więzienia. Mowa tu o cotygodniowym bezrobociu, które nieoczekiwanie zmalało do 262 tys, (oczekiwano 290 tys,), a także odczycie indeksu Chicago PMI, który w kwietniu odbił bardziej, niż oczekiwano po marcowej przecenie, bo do 52,3 pkt, (spodziewano się ,,, O 20-30 groszy spadły ceny podstawowych paliw na polskich stacjach benzynowych, Niestety, trend z kilku ostatnich tygodni już wyhamował i prawdopodobnie dość szybko się odwróci, Stanie się tak przede wszystkim w następstwie rosnącego popytu,,,- Jest mi przykro - powiedział dziennikarzom Robert Węgrzyn, który dziś, decyzją regionalnego sądu koleżeńskiego Platformy Obywatelskiej w Opolu, został wykluczony z partii. Poseł ma siedem dni na złożenie odwołania od tego wyroku, nie wie jeszcze, co zrobi. Wniosek o wykluczenie Węgrzyna złożyły władze regionalne PO po jego wypowiedzi o homoseksualistach. Rzecznik rządu Paweł Graś skomentował w "Kropce nad i" w TVN24, że "wypowiedź posła była na tyle karygodna, na tyle szkodząca wizerunkowi partii, że władze podjęły taką decyzję". Śnieg, porywisty wiatr, możliwe zawieje i zamiecie - to prognoza na najbliższe godziny, ale tylko dla zachodniej Polski. Wczoraj USD gwałtownie się umocnił we wszystkich parach z poziomu najnowszych lokalnych minimów z początku sesji europejskiej, Jest to oznaka możliwego zakończenia konsolidacji USD, mimo iż potwierdzenie tej tezy uzyskamy dopiero po publikacji,,,

111 drzew rośnie wzdłuż drogi między Dusznikami Wlkp. a Nowym Tomyślem.

Dzisiejszy dzień przyniósł bardzo duże i gwałtowne osłabienie złotego względem wszystkich głównych walut, Prawdopodobieństwo ataku państw zachodnich na Syrię sprawia, że apetyt na ryzyko zdecydowanie maleje i tracą wszystkie waluty ,,, Prezes Związku Młodzieży Wiejskiej w TVN24.

Dwa samochody osobowe zderzyły się w miejscowości Smolec niedaleko Wrocławia. Umarł król, niech żyje król ? dokładnie taki wniosek nasuwa się na myśl po piątkowym odczycie z amerykańskiego rynku pracy, Nie ma co powtarzać, iż dane były słabe, bo jest to oczywiste, Niemniej jednak rynek zdaje się powoli ,,, Śląsk Wrocław, mistrz jesieni Ekstraklasy, nie sprostał pierwszoligowej Arce Gdynia i przegrał ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski 2:0. Wrocławianie na wiosnę nie wygrali jeszcze spotkania. Za tydzień bedą jednak mieli okazję do rewanżu.Kibice za Szczecina w trakcie meczu z Legią pokazali dwie sektorówki. Ze spółek rolno-spożywczych przekazanych z ministerstwa skarbu oraz już nadzorowanych przez ministra rolnictwa może być utworzony holding - powiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Najbliższy polityczny doradca premiera Igor Ostachowicz zainkasował ponad ćwierć miliona złotych od państwowej spółki energetycznej - informuje "Newsweek".

RSS

Tą walką żyją całe Stany. "Brązowy Bombardier" chce iść śladem Alego

15.01.15

Amerykanie na taką walkę czekają od kilku lat. W sobotę Deontay Wilder ma szansę zostać mistrzem świata wagi ciężkiej organizacji WBC. Na drodze do szczęścia kibiców w Stanach stoi aktualny czempion - Bermane Stiverne.

RSS

Wyprzedaż obligacji w strefie euro

01.05.15

Dzisiejszy komentarz zaczniemy nietypowo od rynku europejskich obligacji, Od wczoraj jesteśmy świadkami sporej wyprzedaży dłużnych papierów emitowanych przez państwa należące do strefy euro,

RSS

PO debacie

29.03.10

Najważniejsze przesłanie tak zwanej debaty prezydenckiej kandydatów na kandydata prezydenckiego Platformy Obywatelskiej zostało uzyskane - media od tygodnia były skupione tylko na tym wydarzeniu, wszystkie informacyjne stacje telewizyjne ją relacjonowały, porankiem ci, którzy nie mają dostępu do internetu znajdą na "jedynkach" gazet informacje o debacie.

RSS

Quo vadis lewico?

22.05.11

Przed wyborami parlamentarnymi w roku 2007 wydawało się, że koalicja Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i obozu lewicowo-demokratycznego, działającego pod szyldem Lewicy i Demokratów, jest nieunikniona. Taka koalicja byłaby wówczas koalicją strachu przed Prawem i Sprawiedliwością. Jednak wkrótce po wyborach koalicja SLD z PD rozpadł się i Centrolew odszedł w niebyt.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Smuda stracił swój największy atut?

01.04.14

Wisła w doliczonym czasie gry straciła dwa gole, najpierw po rykoszecie, później po spektakularnym samobóju.

RSS

Liczył, ilu się zabiło, skończył na 57. "Śmierć była częścią mojego życia"

09.04.17

Za każdym razem, kiedy wyjeżdżał z domu do pracy, zerkał we wsteczne lusterko. Zastanawiał się, czy wróci tu w trumnie.

RSS

Zmiana granic w Europie. "To dowód na to, że mogą zostać zmieniane pokojowo"

29.11.16

Belgia i Holandia zdecydowały się rozstrzygnąć kwestie terytorialne.

RSS

Włochy mówią „Si”

15.07.11

Czwartkowa sesja była niezwykle spokojna jeżeli uwzględnić niewielkie zmiany indeksów przy taki wielu wydarzeniach około rynkowych, Jeszcze wczoraj wieczorem agencja Moody#8217;s ostrzegła, że może obniżyć wiarygodność Stanów Zjednoczonych, jeżeli ,,,

RSS

Polska kupuje ropę z Arabii Saudyjskiej? Rosyjski minister: ich wejście do Europy to wyzwanie

15.10.15

Niepokoi się minister energetyki Federacji Rosyjskiej Aleksandr Nowak.

RSS

Pacjentka Chazana wzywa szpital do wypłaty zadośćuczynienia

29.07.14

- Szpital ma siedem dni na ewentualne spełnienie świadczenia bądź zawarcie ugody w tej sprawie - mówi mecenas Marcin Dubieniecki.

RSS

Francuzi zbudują ekologiczną siłownię: Największa elektrownia świata w Polsce

08.04.10

W Polsce powstanie największa elektrownia świata. Firma GdF Suez chce zbudować blok o mocy 190 MW, w którym energia będzie powstawać z biomasy. Tak potężnej ekologicznej siłowni nie ma jeszcze nigdzie. Jej moc wystarczy, by zapewnić prąd dla aż 400 tysięcy domów. Gdzie stanie ta elektrownia?

RSS

CHFPLN – walka przy linii 3,50 zł

01.02.12

Byki z niedźwiedziami zażarcie walczą przy linii 3,50 zł, Strona popytowa może doprowadzić do pewnej korekty #8211; nie wydaje się by była ona jednak bardzo duża,

RSS

Chcą wyrzucić irackiego doktoranta z Polski. ABW ujawnia, dlaczego

15.11.16

Ustalenia tvn24.pl. Sprawę prześwietla sejmowa komisja do spraw służb specjalnych.

RSS

Kontynuacja osłabienia dolara

01.03.11

Rynki finansowe po weekendzie pełnym informacji płynących z Libii wróciły do pracy, Cena Baryłki ropy po ubiegłotygodniowych rekordach utrzymuje się na relatywnie stabilnym poziomie w stosunku do obserwowanej w ostatnim czasie zmienności,,

RSS

Selektywne podejście do faktów

01.11.18

Inwestorzy na rynkach tak bardzo byli głodni pozytywnych informacji, że są gotowi przymknąć oko na potencjalne czynniki ryzyka, Przeciwne w skutkach doniesienia związane z relacjami handlowymi USA i Chin tylko połowicznie znajdują ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny