Polski producent wódki zaskakuje! Idzie nowe

01.04.12

Jeden z największych producentów wódki w Polsce, grupa Belvedere, chce wprowadzić do swojej oferty wyrób przypisywany do najwyższej półki cenowej. Nowa wódka miałaby pojawić się w sprzedaży już jesienią tego roku. Plany grupy Belvedere ujawnił jej prezes Krzysztof Tryliński. finanse.wp.pl

Koncern energetyczny Vattenfall, który jest m.in. mniejszościowym akcjonariuszem Enei z 19-proc. pakietem akcji, zapowiada w nowej strategii, że skoncentruje się na działalności na rynkach w Niemczech, Holandii i w Szwecji. finanse.wp.pl

30 stycznia, podczas uroczystej gali w podwarszawskim Transcolor, po raz siódmy rozdane zostały prestiżowe nagrody „Osobowość Roku” branży MICE, przyznane w ramach konkursu organizowanego przez miesięcznik MICE Poland. Tegoroczne wyróżnienie w kategorii „Menadżer Obiektu” trafiło w ręce Żanety Berus, Prezes Zarządu EXPO XXI Warszawa.

czytaj dalej

Przyszło nam cieszyć się z benzyny kupowanej po 5,17 zł za litr... Bo nie podrożała, chociaż mogła, gdy znikała ulga na biopaliwa. Eksperci spodziewają się, w nadchodzącym tygodniu ceny na stacjach paliw powinny pozostać nadal stabilne.4 marca 2014 r. - NEONET, jedna z największych w Polsce sieci sprzedaży RTV AGD i IT, stawia na rozwój dodatkowego segmentu biznesu i wprowadza najbardziej rozbudowaną ofertę usług dodanych. Klienci, oprócz możliwości skorzystania z transportu, wniesienia czy montażu, mogą teraz liczyć na znacznie szerszą ofertę– w tym konfigurację oraz doradztwo w zakresie użytkowania sprzętów w pełnym zakresie.

czytaj dalej

O rzucaniu palenia powiedziano już chyba wszystko – o silnej woli, plastrach, tyciu czy alternatywnych metodach rozstawania się z nałogiem: elektrowstrząsach czy hipnozie. Ilu palaczy, tyle sposobów na pożegnanie dymka…

Chociaż palenie papierosów już dawno wyszło z mody, tytoń wciąż jest odpowiedzialny za 4 mln zgonów rocznie na całym świecie. Co więcej, osoby, które zaczęły palić jako nastolatki (dotyczy to 70 proc. przypadków) i palą przez dwie dekady lub dłużej, będą żyć o 20 lat krócej niż te, które nigdy

czytaj dalej

WARSAW – 22 August 2013 – Prologis, Inc., the leading global owner, operator and developer of industrial real estate, today announced that the CCC Group, the largest footwear manufacturers and the leader in the Polish shoe retail market, has renewed its 10,900 square metre leasing agreement at Prologis Park Wrocław IV.
“When a customer needs to distribute goods across half of Europe, it is essential that they choose a trustworthy, professional partner that is able to meet their needs and expectations,” said Magdalena Kostjan, leasing manager for Prologis Poland.

czytaj dalejKto ulokował najcieplejsze święto w najzimniejszej części kalendarza? Dokładnie nie wiadomo, ale skoro już Dzień Babci i Dzień Dziadka przypadają w czasie, gdy zima pokazuje, co potrafi, postarajmy się o gorącą atmosferę.

czytaj dalejSo, you'll want a name or bank card to ascertain this. In addition, its probable you've been toiling and gaining for as a minimum with three months in order to making the applying. Furthermore, you need to be earning leastwise fabric of a single thousands of 200 dollars per month. There actually not very many deviations to marginal disorders. You also need to provide several utility bill to make sure that street address as well as some expert services would like your auto headline as some kind of equity.

czytaj dalej

Strajki personelu pokładowego i wybuch islandzkiego wulkanu, to główne przyczyny 164 mln funtów (blisko 200 mln euro) strat linii lotniczych British Airways (BA) w pierwszym kwartale obecnego roku obrachunkowego zakończonym 30 czerwca - wynika z opublikowanych w piątek danych.

Jeśli do 30 maja nie zostaną podpisanie wszystkie porozumienia związane ze związkowymi postulatami, w Jastrzębskiej Spółce Węglowej rozpocznie się strajk - zapowiedział komitet protestacyjno-strajkowy. Szef eurogrupy i premier Luksemburga Jean-Claude Juncker zapewnił, że strefa euro jest zdeterminowana, by za wszelką cenę utrzymać najwyższy rating AAA Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF). To reakcja na obcięcie ratingu aż 9 krajom UE przez agencję Standard and Poor's. Francja straciła rating AAA. Rating Włoch został obniżony o dwa stopnie do poziomu BBB+. O dwa punkty obniżona została też wycena Hiszpanii, Portugalii i Cypru, o jeden Austrii, Malty, Słowacji i Słowenii. Prawie 44 proc. skontrolowanych na zlecenie UOKiK partii jaj nie spełniało wymagań jakościowych bądź dotyczących oznaczeń na opakowaniu - podał w czwartek Urząd. W innych grupach skontrolowanych produktów odsetek zakwestionowanych wyniósł od 16 do 35 proc. finanse.wp.plPolska gospodarka będzie rosła szybciej niż wcześniej oczekiwano - prognozuje teraz Komisja Europejska. Wzrost gospodarczy w Polsce będzie wyższy od prognozowanego i wyniesie w tym roku 3,4 proc. Taki sam wzrost wystąpi w Niemczech, które są największą unijną gospodarką. Stopa bezrobocia w strefie euro w grudniu 2011 roku wyniosła 10,4 proc. - poinformował Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej. W Polsce wskaźnik ten wyniósł 9,9 proc.

Nowy panel prysznicowy Fiord firmy Kuchinox z pewnością zainteresuje osoby, które cenią sobie nowoczesność ubraną w bezpretensjonalną, klasyczną formę. Ponadczasowy matowo - czarny kolor panelu Fiord połączony z błyszczącymi elementami użytkowymi nadaje mu niebywale eleganckiego i zarazem szykownego wyglądu. Oprócz pięknej formy Fiord jest także niezwykle funkcjonalny i bogato wyposażony. Posiada 6 dysz do hydromasażu, okrągłą jednofunkcyjną wylewkę górną o dużej powierzchni oraz trzyfunkcyjną słuchawkę ręczną z funkcją stop, która oszczędza wodę.

czytaj dalejRSS

MAN będzie Volkswagena

29.09.11

KE zezwoliła na przejęcie firmy MAN SE produkującej m.in. autobusy i ciężarówki przez niemieckiego Volkswagena AG, który już kontroluje szwedzkiego producenta ciężarówek i autobusów Scania. W Polsce MAN ma zakłady koło Poznania, w Starachowicach i Niepołomicach.

RSS

Burza o promocję w Lidlu. Klub Jagielloński zgłasza sprawę do UOKiK

15.05.17

Lidl, promując polskie marki, łamie prawo? Tak uważa Klub Jagielloński i pisze do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o interwencję. Zwraca...

RSS

RPP przyjęła sprawozdanie finansowe NBP

29.04.10

Rada Polityki Pieniężnej przyjęła sprawozdanie finansowe Narodowego Banku Polskiego za 2009 rok - poinformowała RPP we wtorkowym komunikacie. Nie podała jednak żadnych szczegółów. Od przyjęcia sprawozdania zależało, czy i ile pieniędzy trafi do budżetu państwa z zysku wypracowanego przez NBP w 2009 roku.

RSS

such as fishtail skirt, this dress will look plump mellow girl

29.02.16

Classic Cheap Prom Dresses style white gauze hanging neck simple and elegant. In the neck exquisitely decorated a transparent texture fabric flower, both the atmosphere and to enhance the taste.

Paragraph V-neck lace wedding dress, simple lines set off fabric texture. Pearl necklace with a long section adequate overhangs.

Exquisite lively shoulder short paragraph wedding, light texture stoned, looks very aura.

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Doda w reklamach Media Expert

29.11.12

22 listopada rusza najnowsza kampania reklamowa Media Expert we wszystkich największych telewizjach. Do wzięcia udziału w kampanii zaproszono największą polską gwiazdę - Dorotę Rabczewską - DODĘ. Spoty zostały zrealizowane w jednym z największych elektromarketów Media Expert – w poznańskiej galerii Malta. Była to prawdziwa superprodukcja z jednym z najlepszych polskich reżyserów - Michałem Bulikiem, a kampania przewidziana jest w mediach z bardzo dużą intensywnością.

RSS

Tankowanie znów zdrożeje

29.05.11

Ten kto myślał, że ceny paliw na stacjach się ustabilizowały, może się rozczarować. - Po ich lekkim spadku w ostatnich dniach niedługo znów możemy wydawać więcej - ostrzegają analitycy. Uspokajają jednak, że podwyżki nie powinny być duże.

RSS

Noworoczny toast na hiszpańską nutę

01.01.10

Przed nami sylwester. Czy spędzimy tę wyjątkową noc na hucznym balu, kameralnej prywatce w gronie przyjaciół, czy po prostu w domu, bez noworocznego toastu ani rusz. Czym go wznieść? Można, oczywiście, francuskim szampanem, ale który portfel to wytrzyma, zwłaszcza w dobie zaciskania pasa? Na szczęście mamy do wyboru doskonale trunki musujące, jak hiszpańskie wina Freixenet. Ich dostępność w Polsce zawdzięczamy firmie Partner Center.

czytaj dalej

RSS

AMB PROPERTY CORPORATIONÂŽ I PROLOGIS FINALIZUJĄ FUZJĘ

15.06.11

WARSZAWA, 6 czerwca 2011 r. – AMB Property Corporation (NYSE: AMB) i ProLogis (NYSE: PLD) ogłosiły zakończenie fuzji, w wyniku której powstała spółka Prologis, Inc., wiodący globalny właściciel, operator i deweloper nieruchomości przemysłowych. Od 3 czerwca 2011 roku akcje nowej spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku pod sygnaturą PLD.

czytaj dalej

RSS

Łukaszenka gotów oddać Rosji gazociągi

29.05.10

Białoruś zaoferowała Rosji pełną kontrolę nad swoją siecią gazociągów - w zamian za tani gaz. Prezydent Aleksandr Łukaszenka składa nieoczekiwaną propozycję oddania kontrolnego pakietu w sieci gazociągów i dodaje jeszcze rafinerię ropy.

RSS

All Army People Capable For Productive Responsibility Armed forces Loans

29.05.13

Once more, instead of patiently waiting days or perhaps weeks for your next cash advance, you are able to pass on the price that has a brief-time period mortgage. A consumer can utilize these finances for clearing credit rating concerns. You can go to their site and lay claim your copy there or contact, additionally you'll be able to write to them click here to investigate a confident approach to know if the financial institution is genuine is if their web page is safe.

czytaj dalej

RSS

Policjanci żyją z dodatków. Ba, a ile ich jest!

08.04.12

Goła pensja to nie jedyny element wynagrodzenia policjanta. Dochodzi dodatek za wysługę lat, za stopień, dodatek funkcyjny lub służbowy. To nie koniec. Prewencja i technika kryminalistyczna może dostać dodatek za opiekę nad koniem lub psem, inspekcje dodatek kontrolerski, a CBŚ dodatek specjalny. finanse.wp.pl

RSS

Nie będziemy gazową potęgą. Wszysto przez susły

08.07.10

Wydobywanie gazu z łupków stoi pod znakiem zapytania. A wszystko przez rosiczkę i susła. Wiele złóż znajduje się na terenach chronionych. A co za tym idzie, odwierty mogą być nieopłacalne lub wręcz niemożliwe. finanse.wp.pl

RSS

Co wpływa na wartość marki?

22.02.14

Zarówno wycena, jak i ocena marki pokazuje wpływ marki na wartość i pozycję przedsiębiorstwa. Mimo że wyliczenia ilościowe i jakościowe dokonywane są oddzielnie, to istnieje między nimi ścisła współzależność.

Wartość marki i innych aktywów niematerialnych

czytaj dalej

RSS

Tani prąd dla ubogich. Kto zapłaci za taką hojność?

01.06.10

Przyjęte w maju przez rząd założenia do aktów prawnych wprowadzających system ochrony odbiorców wrażliwych energii elektrycznej przewidują refundację z budżetu państwa kosztów poniesionych przez operatorów systemu dystrybucyjnego z tytułu bonifikat (ryczałtów) przyznanych takim odbiorcom. finanse.wp.pl

RSS

Nowy plan pomocy dla Grecji w czwartek?

22.07.11

Francja ma nadzieję, że nowy plan pomocy dla Grecji zostanie przyjęty w czwartek - powiedziała w poniedziałek francuska minister ds. budżetu i jednocześnie rzeczniczka rządu Valerie Pecresse. Ma to się stać podczas nadzwyczajnego szczytu państw eurogrupy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny