Polska giełda zaczyna być silniejsza od rynków światowych

29.03.12

Przed środową sesją na warszawskim parkiecie inwestorzy zadają sobie dwa pytania, Czy dojdzie wreszcie do udanego ataku przez WIG na sierpniowy szczyt, a jeśli nie to czy rynek zdoła się utrzymać tuż pod nim, co stwarzałoby nadzieję na rychły sukces w wal

Krył się w bananach. Wybrano najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od końca obwodnicy Kraśnika do granicy z województwem podkarpackim. Chodzi o trzy odcinki o łącznej długości blisko 33 kilometrów. Dokument opublikowało ministerstwo skarbu USA.



"Są gwarancją utrzymania międzynarodowej koalicji popierającej Ukrainę w walce z rosyjską agresją". Dokument Ewy Ewart "W milczeniu" to katastrofa smoleńska widziana oczami rodzin ofiar. TVN i TVN24 emitowały już film emitowany na rynku polskim. Teraz zapraszamy do obejrzenia dokumentu wyemitowanego przez BBC. Całość filmu "Tragedia smoleńska" do obejrzenia na naszej stronie.

Dokonując oceny prezydentury Lecha Kaczyńskiego po roku, jaki upłynął od jego tragicznej śmierci, trzeba przypomnieć dwie proste prawdy. Po pierwsze - śmierć prezydenta nie powinna mieć wpływu na ocenę politycznych dokonań jego prezydentury. A po drugie – każdego prezydenta należy oceniać przez pryzmat interesów całego państwa i wszystkich obywateli.

Potwierdzają się informacje, że zakaz lotów zniszczy nie tylko linie lotnicze, biura podróży czy lotniska, ale także wiele innych firm. Pierwszymi ofiarami paraliżu są koncerny samochodowe BMW i Nissan. Obie firmy musiały zatrzymać swoje fabryki. Sroga zima ma negatywny wpływ nie tylko na budownictwo w Polsce, ale również odciska niekorzystne piętno na aktywności kredytobiorców w Wielkiej Brytanii, Z danych Banku Anglii wynika, ż w styczniu liczba przyznanych kredytów hipotecznych spadła do 49 tys

Zasłynął reprywatyzacją działki na pl. Defilad. Policja nie może karać kierowców, jeśli zdjęcie z fotoradaru jest niewyraźne i nie można jednoznacznie stwierdzić, kto kierował autem. Tak zdecydował sąd, do którego odwołała się ukarana mandatem kobieta. Nie wiedziała, kto siedział wtedy za kierownicą. Wygrała proces. Policja z Naperville znalazła w jednym z domów dwoje zasztyletowanych dzieci.



Dwanaście imprez artystycznych oraz konferencja z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim - to niektóre punkty programu polskiego dnia na EXPO w Szanghaju. W ostatnich dniach polski pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju odwiedza dziennie ok. 35 tys. osób. Prokurator generalny Egiptu poinformował, że stan zdrowia byłego prezydenta Hosniego Mubaraka, który obecnie przebywa pod strażą w szpitalu w Szarm el-Szejk, nie pozwala na przewiezienie go do więzienia. Zobacz materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

RSS

Za ukryte dochody fiskus będzie mógł ścigać przez 10 lat. Eksperci krytykują

22.06.14

Eksperci podatkowi krytykują planowane przez resort finansów wydłużenie do 10 lat okresu, w którym fiskus może ścigać za ukrywanie dochodów. Będzie mógł zapytać o pochodzenie pieniędzy, które wydaliśmy w 2006 r. np. na prywatną szkołę dla dzieci.

RSS

Odbieranie pensji, kontrola, deportacja. Cameron ogłasza politykę ws. imigrantów

22.05.15

Rządowy plan zakłada drastyczne kroki.

RSS

"NYT": Karzaj powinien porzucić iluzje i walczyć z talibami

15.06.10

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj powinien porzucić iluzje dotyczące negocjacji z talibami - pisze "New York Times", ostro krytykując Karzaja za domniemane potajemne rozmowy z talibami i Pakistanem.

RSS

Rynki po południu - GPW i złoty mocno tracą pod wpływem globalnych nastrojów

29.09.15

Światowy rynek giełdowy nadal znajduje się pod wyraźną presją sprzedających, a dzisiejsza sesja tylko potwierdza dominację niedźwiedzi, Już sesja azjatycka zwiastowała spadki w Europie, a kolejne godziny handlu tylko pogarszają notowania,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Ani śladu po boeingu. Badają hipotezę o "sabotażu z prawdopodobnym porwaniem"

15.03.14

Co się stało z samolotem?

RSS

Rynki zmuszają polityków do działania

29.04.10

Po wczorajszych silnych spadkach, dzisiaj na początku dnia mieliśmy do czynienia z kontynuacją złej passy, ale potem zmuszeni do rozmów politycy uspokoili nieco minorowe nastroje, Można rzec, że przeżywamy deja vu, Problem grecki rozprzestrzenia się nie

RSS

Co poprawia relacje Rosji z innymi krajami? Katastrofy

15.03.11

MSZ Federacji Rosyjskiej ma nadzieję, że kataklizm w Japonii zbliży Moskwę i Tokio w taki sposób, jak 11 września 2001 roku zbliżył Rosję z USA, a katastrofa pod Smoleńskiem z Polską - pisze dziennik "Kommiersant".

RSS

Schetyna mówił o Siemoniaku: Nigdy nie będzie liderem, to kwestia charakteru. Albo jego braku

01.01.16

RSS

Nikt nie wierzy, że Marek zrobiła to sama: EPO to nie witamina C. To się bierze celowo

15.03.10

Kornelia Marek stosowała doping świadomie, ale z całą pewnością nie bez pomocy kogoś z jej najbliższego otoczenia. Taka opinia dominuje w środowisku. Nikt poza samą zawodniczką nie wierzy, że badanie próbki B da inny wynik niż próbki A i zawodniczka zostanie oczyszczona z zarzutów.

RSS

Rodzinna bitwa Boatengów - odsłona druga

22.06.14

W sobotę na mundialu w Brazylii może dojść do wydarzenia bez precedensu. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że po raz drugi w historii MŚ zagrają przeciwko sobie dwaj bracia. Co ciekawe, po raz drugi będą to Jerome i Kevin-Prince Boatengowie. Pierwszy reprezentuje Niemców, drugi Ghanę.

RSS

Herbaciani i kawiarze, czyli bunt w USA: Przy kawie i herbacie obmyślają rewolucję

29.03.10

Tea Party i Coffee Party - organizacje społeczne o niepoważnych nazwach mogą poważnie wpłynąć na układ sił politycznych, który wyłoni się podczas jesiennych wyborów w Stanach Zjednoczonych. Wszystko przez to, że Amerykanie są wściekli. Mają dość niekończącego się kryzysu gospodarczego, długów i nieudolnych polityków.

RSS

Gwałcił nastolatki, jest na wolności. "Poszukiwania nie przyniosły rezultatu"

01.02.17

Zwabiał młode dziewczyny do domu. Obiecywał, że da legginsy, łańcuszek czy 50 zł za posprzątanie mieszkania.

RSS

Emerytury po nowemu. Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć

29.12.16

Likwidacja Otwartych Funduszy Emerytalnych i wprowadzenie Pracowniczych Programów Kapitałowych.

RSS

Całą noc na jałowym biegu. "Wiemy, co robimy"

08.02.12

W zajezdni Ostrobramska silniki autobusów pracują całą noc. Mieszkańcy mają dość klekotu, kierowcy mówią, że to strata pieniędzy i zły serwis. – Wiemy, co robimy – uspokaja MZA.

RSS

Od celowania w Boga po niemiły powrót do domu

08.05.14

Lechia przegrała z Legią, ponieważ zamiast do bramki Dusana Kuciaka, celowała w niebo. Dużo bardziej przyziemne zamiary miał Patryk Małecki - człowiek, który nie został w Krakowie najlepiej przyjęty. Oto beki 32. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny