Polska giełda zaczyna być silniejsza od rynków światowych

29.03.12

Przed środową sesją na warszawskim parkiecie inwestorzy zadają sobie dwa pytania, Czy dojdzie wreszcie do udanego ataku przez WIG na sierpniowy szczyt, a jeśli nie to czy rynek zdoła się utrzymać tuż pod nim, co stwarzałoby nadzieję na rychły sukces w wal

Nieco lepsze dane ze strefy euro, garść komentarzy z Fedu oraz spadające ceny surowców mogą przystopować aprecjację USD w stosunku do EUR, Coraz większe szanse na przedterminowe wybory w Japonii, Spotkanie G20 szansą dla Europy? Wysoki ,,, Zatrzymani przez Izraelczyków aktywiści z "Flotylli Pokojowej na rzecz Strefy Gazy" zostaną przewiezieni do więzienia na pustyni Negew - powiedział portalowi tvn24.pl Przemysław Wielgosz z "Le Monde diplomatique". Jedna z dziennikarek pisma - Polka z brytyjskim paszportem - Ewa Jasiewicz, jest wśród zatrzymanych. Nie ma z nią obecnie żadnego kontaktu, bo wszystkie telefony aktywistów zostały zablokowane lub zarekwirowane. 16-latka z Barlinka (Zachodniopomorskie) trafiła w ciężkim stanie do szpitala, gdy na pasach potrącił ją radiowóz. Policjanci - na sygnale - pędzili na interwencję. Prokuratorzy sprawdzą, czy funkcjonariusze nie zawinili.Politycy PO i Solidarnej Polski dyskutowali w "Kropce nad i" o aferze z przetargami na informatyzację. Kiedy wczoraj giełdy europejskie rosły, nasz parkiet zanotował spadki, Wydaje się, że jedynym tego powodem był wczorajszy incydent zbrojny na Morzu Azowskim, tj, atak rosyjskiej marynarki na okręty ukraińskie, Dziś sytuacja lekko odwróciła się Po udanym początku tygodnia dzisiejsza sesja stała pod znakiem lekkiej korekty inspirowanej słabszymi danymi z Chin, Jeszcze niedawno gorsze informacje prowadziły do niemałych spadków, ale dzisiaj podaż już tak silna nie była, Jest to ,,,

Donald Tusk dał sygnał do zahamowania prac nad prezydenckim projektem zmian w konstytucji – dowiedział się „Wprost”.
(fot. Forum)

Zakaz wykonywania operacji powiększenia i korekty biustu dziewczętom poniżej 18. roku życia przewiduje skierowany dziś do parlamentu Włoch projekt rządowej ustawy. To pierwsza taka inicjatywa w Europie. Mieszkańcy Rzymu zmagają się z nalotem.

Prezydent USA Barack Obama oznajmił, że są dowody na użycie broni chemicznej w Syrii, ale otwartą kwestią pozostaje kto, kiedy i jak jej użył. Dodał, że Departament Obrony przygotował scenariusze działania na wypadek "zagrożenia dla bezpieczeństwa sojuszników i USA" ze strony Syrii. Nieco zamieszania na rynku po komentarzach Bullarda i depeszach agencji informacyjnej MNI, Nowe rekordy słabości szwedzkiej korony, Ciekawy tydzień przed nami, Złoty nieco stracił na lekkim wzroście awersji do ryzyka i zamykamy tydzień w ,,, Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl.Wczorajsza decyzja RPP o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie była zgodna z oczekiwaniami inwestorów ? co z kolei oznacza, że nie przełożyła się ona istotnie na zmiany wartości polskiego złotego, Co więcej, Adam ,,, Wyrok jest prawomocny. Przechwałki Hindusów wywołały irytację na Wyspach.

RSS

NATO: 20 tys. Rosjan przy granicy z Ukrainą. W Donbasie siły specjalne

01.10.14

Setki rosyjskich żołnierzy, w tym sił specjalnych, w dalszym ciągu znajdują się we wschodniej Ukrainie.

RSS

Jak synoptyk śledzi burze?

22.07.11

Burze zagościły w Polsce na dobre. Obserwujemy je z ziemi i nieba, na stacjach meteorologicznych, satelitami oraz detektorami burz. A co to są te detektory? W Polsce pomiarów wyładowań dokonuje system detekcji wyładowań atmosferycznych składający się z dziewięciu masztów o wysokości 21 metrów. Maszty te rozmieszczone są w kraju tak, by objąć możliwie cały kraj, wraz z jego zakątkami.

RSS

Przeczytaj, zanim napiszesz cokolwiek na Facebooku

08.06.11

Wybór domeny "pl" albo "eu", "com.pl" czy "com" jest bardzo ważny. Dlaczego? Liczy się nie tylko dostępność nazwy. Sama końcówka domeny może znacząco zwiększyć ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w oparciu o tę domenę, zatem jej wartość może znacząco różnić się od domeny z rozszerzeniem "pl".

RSS

Spadkowy lipiec

01.08.14

Ostatni dzień miesiąca w opinii niektórych przynosić powinien pozytywne stopy zwrotu w procesie tzw, ?strojenia okien?, Czasami rzeczywiście mamy do czynienia z tym zjawiskiem, ale dzisiejsza sesja jego z pewnością nie przypominała,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Bez poważniejszych impulsów

22.12.16

Główna para walutowa wraca w okolicę 1,04, Względnie jastrzębie wnioski z wywiadu Johna Williamsa dla ?NYT?, Rekordowy opływ kapitału ze strefy euro, Złoty lekko słabnie podczas dzisiejszej sesji i para EUR/PLN nadal jest nieco powyżej ,,,

RSS

Daimler zbuduje w Rosji swoją pierwszą fabrykę

22.02.17

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler zainwestuje 250 mln euro w budowę swojej pierwszej fabryki samochodów w Rosji. Daimler poinformował we wtorek o podpisaniu umów ze stroną rosyjską. Pierwsze SUV-y i samochody klasy E zjadą z taśmy produkcyjnej w 2019 r.

RSS

Emocjonujące starcie Włoch w Paragwajem: Włosi uratowali honor. Zdołali zremisować

15.06.10

W pierwszej połowie meczu Włochy-Paragwaj, reprezentanci południowo-amerykańskiego kraju utarli nosa mistrzom świata, bo tuż przed gwizdkiem zdobyli bramkę. I choć w 63. minucie, Daniele De Rossi wyrównał wynik, remis, którym skończył się pojedynek nie usatysfakcjonował Włochów.

RSS

W stroju duchownego: Przebieraniec okradał seminarium

08.06.10

Mężczyznę podejrzanego o kradzieże w seminarium duchownym zatrzymali policjanci z Legnicy (Dolnośląskie). Złodziej okradał pokoje w internacie, przebrany za duchownego.

RSS

Fed wycofuje się z zapowiedzi

22.09.13

Od pewnego czasu było wiadomo, że wrześniowe posiedzenie Fed, podczas którego jak oczekiwano, miała zapaść historyczna decyzja o rozpoczęciu ograniczania miesięcznych zakupów obligacji

RSS

Księgowe zasady rozliczania projektów dofinansowanych z UE - warsztaty

08.01.11

Drogi frank to zła wiadomość dla osób zadłużonych w tej walucie, ale dobra dla potencjalnych chętnych na taką pożyczkę, Sęk w tym, że o kredyt we franku nie jest łatwo,

RSS

Albo kara śmierci, albo narkotyki w Europie

15.05.11

Iran zagroził, że pozwoli na tranzyt narkotyków przez swoje terytorium do Europy, jeśli Zachód nadal będzie krytykował go za wymierzanie przemytnikom kary śmierci.

RSS

Skrót meczu: Piast dopadł Zagłębie w końcówce spotkania

29.07.13

RSS

Nowe stawki podatku VAT od 2011 r.

15.04.10

Pod koniec bieżącego roku upływa okres, w którym polscy konsumenci korzystali z preferencyjnych stawek podatku od towarów i usług. Obniżone stawki podatku zostały wynegocjowane jeszcze w 2007 r. i miały obowiązywać tylko do 2011 r. Upływ tego okresu oznacza zmianę stawek podatku VAT na książki i czasopisma specjalistyczne oraz niskoprzetworzone produkty spożywcze takie jak mięso, ryby, tłuszcze, owoce, warzywa .

RSS

Wpadł polski haker numer jeden. Usłyszał 17 zarzutów. Będzie współpracował

15.10.15

Policja ujęła "Polsilvera", czyli hakera, który złamał system informatyczny Plus Banku.

RSS

W tym tygodniu inwestorzy znów pozbywali się dolarów

08.11.10

Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem kończącego się tygodnia, na które z niecierpliwością czekały rynki finansowe, było posiedzenie FOMC, na który zapadła decyzja o uruchomieniu drugiego programu płynnościowego w USA, W ramach tego programu w ciągu 8 m

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny